Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/195-satu.html)
-   -   masinile tari din sm....by Criwar (https://forum.4tuning.ro/195-satu/16967-masinile-tari-sm-by-criwar.html)

jason 02-09-07 13:49

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
:rolleyes2 Sincer mie nu-mi place nici unul, dupa mine is f naspa:rolleyes2

yo_Vlad2002 02-09-07 18:39

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Alfa parca e mai aratoasa decat BMW-u, parerea mea...le-am vazut pe amondoua LIVE. BMW-ului nu prea ii sta bine cu eleronul, e cam inalt...

Ottaviano_m 02-09-07 19:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
bine jason,ai zis-o,la ce am vazut in italia astea-s rebuturi,facute cu f putin bun gust ceea c ma ingrijoreaza vazand ca s-au cheltuit ceva banuti acolo,si dupa aia pt faptul ca italienii sunt obsedati d estetic si trend si bun gust si etc.,numai un roman putea sa exagereze cu eleronu' ala la BMW(care mi s pare cel mai urat-eleronul)

gergo 02-09-07 20:21

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
La BMW nu se potriveşte eleronul in stil "japonez", este eleron folosit la trackdays, unde echipa de service poate modifica intr-un minut unghiul de cădere. Alfa are "din fabrică" o formă frumoasă, mai ales Alfa GT, e păcat să distrugi imaginea de quadrifoglio verde cu o mască brutală. Părerea mea.

Bogdan SM 02-09-07 21:47

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
da asha e .. l-am vazut de aproape cand l-am pozat si e destul de aiurea BMW.. si oglinzile alea.. nuhs.. nu is faine.. renuntzi la oglinzi electrice noar ca sa le ai cromate.. nush ce sa zic..e ca si dacile cu oglinzi cromate.. le pui ca a atragi atentia.. :).. in schimb.. Alfa-ul suna bine si la motor si e si mai aspectuasa... cred ca aia a luat-o gata tunalita de la ceva italian Boy..:)

Ottaviano_m 03-09-07 01:22

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
alfa este intr-adevar o masina eleganta,cu traditie sportiva...mie chiar imi plac in general f mult;pacat ca se devalorizeaza mai tare decat accelereaza si se rup repede.

Alex2Fast4U 03-09-07 21:14

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ajunge cu OT`u... pt chat este mirc.. ;)

valineamtsm 12-09-07 16:26

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
17 Attachment(s)
Azi a venit pe la mine ... pe acasa o masina super apreciata... :) E bestie... sper ca va place ... deocamdata umbla prin Satu Mare :) (Cica e a unui satmarean).
Atasez si niste poze....
aaaaaa!!! Era sa uit ! Este facuta de Dr. Zozo :) ;) pe care de altfel l-am si sunat si ii multumesc stie el pt ce :)

Ottaviano_m 12-09-07 16:42

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Vazuta din dreapta parca-i "Mystery Machine":)) mie personal imi place; Nice rims!!! :D

yo_Vlad2002 12-09-07 19:25

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
azi am vazut-o si yo in SM la Petrom V pe Careiului ( fostul Shell ) pe la ora 12:30, am si yo ceva poze doar cu exteriorul, dar is najpa cum afara azi plouase toata ziua facu-te cu tel'...

2 fast 4 U 13-09-07 00:51

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Frumos Patrol....parca e facut de zozo din oradea dak nu ma insel.....l-am ginit si eu :D

Norbbi77 13-09-07 14:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by valineamtsm (Post 1096232)
Azi a venit pe la mine ... pe acasa o masina super apreciata... :) E bestie...

Date tehnice...? Cai putere,cuplu,kg,accelerare 0-100 km/h...

valineamtsm 13-09-07 22:21

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by Norbbi77 (Post 1097939)
Date tehnice...? Cai putere,cuplu,kg,accelerare 0-100 km/h...

Imi pare rau ca te voi dezamagi dar e un motor diesel standard... fara modificari... din cate stiu eu... dar la interior si la exterior a fost lucrat serios nu gluma :)

yo_Vlad2002 13-09-07 23:57

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Las' ca e bine si cu motoru din fabrica ca e destul de puternic...designul conteaza :D

Norbbi77 14-09-07 16:06

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by valineamtsm (Post 1098693)
Imi pare rau ca te voi dezamagi dar e un motor diesel standard... fara modificari... din cate stiu eu... dar la interior si la exterior a fost lucrat serios nu gluma :)

Ei,nu tu m-ai dezamagit ci masina...ma gandeam ca la asa aspect sigur e atasat si un motor V8 de vreo 4 litri si 300 cai. Da' chiar:s-ar putea deschide un thread numai despre masini care au motoare,suspensii,frane etc. de performanta,fara sa vezi mare lucru din exterior? Adica fara tuning optic,doar putere!


All times are GMT +2. The time now is 17:58.

- Copyright 2026 4Tuning