![]() |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
2 Attachment(s)
Quote:
Am făcut acum 2 poze la unul să vezi cum vin ! Baftă ! |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
@ devil: hmm, eu la farurile fara lupa am lasat becurile lor .. care erau galbene, din pacate n-am auzit de cele mentionate de tine .. sunt albe or wha' ?
@ crysty: ahaaaaaaa, perfect, eu aveam ideea gresita in minte, gata am inteles acum, mersi de lamurire |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
Ce imi place stilul pe care l-ai adaptat man ! ! ! !
BIG LIKE pentru tot ce pot sa zic....jantele = priceless Tot asa tata...frumos coupe,este unul dintre putin e46 pe gustul meu..;) Felicitarile mele,cat mi-as dorii si eu un coupeE46 :( |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
1 Attachment(s)
@ tweety: mersi mult :D
azi s-a schimbat tot inafara de tampoanele de la cutie, ca mai tre sa iau 2 simeringuri, uleiul din cutie, bucsa centrala diferential, si clemele de la scutul filtrului de benzina, ca a fost o confuzie si am luat clemele de la conducte .. uleiul din diferential arata .. deplorabil :lol: si e altceva acum cu cablul nou de acceleratie, ca nu se mai blocheaza acceleratia, merge lin etc, a si am mai rezolvat si problema la un stop, ca tot vedeam ca iarna facea condens, si acum vara cand ploua sau la spalatorie imi intra apa in el, se dezlipise garnitura intr-un loc, dar s-a rezolvat cu silicon transparent, a trecut de primele teste ( ploaie + spalat ) sper ca o sa tina ^ ^ |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
1 Attachment(s)
+ simering selector cvm
+ simering iesire cardan cvm ca sa putem sa umblam la cutie trebuie schimbate si astea |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
7 Attachment(s)
cu ocazia inaugurarii pasajului basarab mi s-a dezlipit si emblema de pe spate de la soare si acolo a ramas :lol: se observa in prima poza ca a ramas doar crom , asa ca am revenit la emblema oem pe spate
|
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
sa inteleg ca RTKazanul a avut onoarea sa defileze primul pe noul pasaj?
|
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
nu chiar primul, dar acolo printre primii ^ ^
|
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
ar merge mai jos fata un pic
|
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
2 Attachment(s)
ar merge, daca era si spatele asa, sa fie fata/spate, doar fata si sa mai ramana wheel gap pe spate nah, si oricum si asa ating in diferite locuri / curbe, bine in curbe doar pe spate imi ating buzele in aripi, e posibil sa le mai roluiesc putin, dar nu vreau sa stric aspectul de aripi neroluite, si sa se vada clar ca sunt evazate, si pe fata momentan e compromisul perfect sa fie si daily driven, daca erau pe 18 hartge-urile nu mai aveam wheelgap .. alti inca mai au cu 17 la e36, care e ca 18-le la e46 aproximativ, si 17 meu la e46 e ~ ca 16 la e36, daca as mai lasa-o nu as mai putea sa merg nici cum merg acum, si dupa cum vezi multa lume zice ca merg incet :lol:
p.s. nu sunt editate pozele, eram intr-o panta mica ^ ^ asa ar fi treubit sa fie spatele, si fata mai jos, si cam aia era :oops: |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
Voi toti trebuie sa invatati un lucru.... frate, nu accepta NU ca un raspuns...
Domne NU se poate merge, domne NU se poate cobori, domne NU e imposibil sa practici orasul.... Totul e posibil daca ai suficienta vointa si dorinta... pentru acel lucru. Tu , pentru roti pe 17 pe E46, indiferent ca suntem pe marte, in groenlanda, sau la polul sud... mai trebuie sa cobori cu inca 1.5cm fata/spate... faptul ca iti ating rotile in aripi, its part of the game, asta e farmecul... gen, vezi fosta ta semnatura. |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
Quote:
|
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
Inseamna ca ma cunosti mult prea bine :P
|
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
Noroc cu Razvan,acum am realizat ca tu ai e46 unde se pun roti mult mai mari de 17''...ar fi trebuit sa fie prabusita total masina.
din punctul meu de vedere spatele e ok,pe fata as mai lasa-o un pic |
Re: E46 - B 55 RTK 318 ci
Eu as mai lasa-o vreo 15cm pe fata si minim 18cm pe spate..si apoi poti sa dai direct la pedale (gen flinstone)...Bai baieti, ma refer la cei din Bucuresti, voi mergeti doar pe ruta Piata Unirii-Piata Victoriei cu masinile? Omul a zis clar ca merge zilnic cu masina, ce rost are sa stea cu morcovu indesat la maxim de fiecare data cand vede o straduta mai nasoala? 8):lol:
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:40. |
- Copyright 2026 4Tuning