Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala V2 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/289648-masina-mea-virtuala-v2.html)

R.Equinox 29-10-12 21:44

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by ViorelP (Post 5227378)
Pistoane, cilindrii tot acolo.Nu la asta ma refeream, ci la numarul lor.Cum sa nu existe motor in 4 cilindrii de BMW?

PE E46?..4 cilindri?..Nu am vazut in viata mea...motoare stiu ca sunt si in 4 cilindri (e30)....dar..pe e46 nu exista asa ceva..

ViorelP 30-10-12 09:15

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Este este...http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_(E46)
Predomina motoarele in 6 cilindrii dar au si in 4.

In fine, am deviat rau de la subiect, sa nu facem off-topic.
On: am terminat si bara spate la nissan (poze mai tarziu).Acum ma ocupa de o capota sa vad ce sa ii fac.Astazi vreau sa fac farurile negre si sa schimb stopurile.Si vreau sa vad daca reusesc sa ii fac ceva la aripa spate sa o kituiesc sa ii fac un wide body.

jurec10 30-10-12 12:07

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
A venit vremea sa va prezint un nou proiect,de data asta in parteneriat cu Ionut.alex63!

Este vorba de un proiect de drift pentru scoala!

Am gasit la un baiat din Iasi o caroserie de e30 in stare impecabila,dar din pacate a vandut toate piesele de pe ea,asta nu e o mare problema!
Pentru inceput o sa ii pune motorul care l-am avut eu pe tigan,e vorba de un 2.5l stock.O sa urmeze suspensi si tot ce tine de acestea abea apoi o sa ii pune-m si piesele lipsa de caroserie!

Buget:6000e
Pret:150e
__________________________________________________ _______

killer23 30-10-12 17:02

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
Am mai umblat pe la masina zilele astea...
Am cumparat din targ o grila fara semn...
Am eliminat silglele de pe haion,urmeaza sa scot si stergatoru..

__________________________________________________ __

Tomas_SlrR-Frumos corrado
Tis-ul-Sa ai parte de ea
KrYpToN-Vin bine jantele pe masina
R.Equinox-Frumoase toate 3,dar e30 arata demential:shock:

Rid3r*RaCe 30-10-12 17:04

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Azi am vorbit cu ionut.alex63 si mi`a gasit un baiat care are o caroserie cu tot kit`ul care arata destul de ok....am vorbit cu unchimio si a trimis in seara asta o platforma cu un baiat de la service`ul lui spre Curtea De Arges unde este caroseria[fara motor + jante]
Pret Total 700 E
Poze va voi arata cand ajunge masina la mine in garaj.!
O seara Buna Tuturor.
Superbe proiecte aveti !SporT la munca in continuare la toti va urez mult succes cu proiectele voastre!

DariusAlexandru 30-10-12 17:06

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
3 Attachment(s)
Au venit ieri cauciucurile de iarnă,le-am pus pe table,şi acum le-am pus în garaj.
Azi dimineaţă au ajuns jantele de aliaj pe 17 de Suzuki Liana cu tot cu cauciucuri.Sunt mulţumit de cum dau,şi rămân pe maşină până vine frigul. :D
Vineri vine suspensia şi urmează să o mai cobor din corcoduş puţin.

Poze:
Attachment 2597709 Attachment 2597710 Attachment 2597711

killer23: O revopseşti complet?
@jurec10 , Ionut.alex63: Mult succes băieţi cu noul proiect.
@KidForDrift: Mult succes cu refacerea jocului,te aşteptăm. :D
@Plesa: Ai bani nu glumă. :D
@Tis-ul: Succes cu vânzarea E46-lui.
@R.Equinox: Ursul e ce trebuie.E21-le e şi el p un drum foarte bun.Mi-e milă de el cât e de lăsat.Dar arată blană rău de tot :D
Datsun-ul are mult potenţial.Eu unul l-aş lăsa aşa,doar că puţin mai lat cu nişte flanşe custom. :twisted:
@balint: Bări pe el,pui?
@KrYpToN: Pe spate poţi pune liniştit 245/35/R17 şi apoi blană jos. :D
@Grid28: Frumoasă negreasa.S-o stăpâneşti sănătos.
@ViorelP: Frumoas şi setul ăsta de poze Viorel.

balint 30-10-12 19:25

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5228488)
@balint: Bări pe el,pui?

Logic ca pun numai sa vina ca deja .. is super stresanti astia .. mi sa spus ca maine ajung acum ..:cry:

KrYpToN 30-10-12 20:16

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Darius-Merci ;) Inca nu mi-am luat cauciucuri.. acum pe spate nu sunt sigur ce am :)) 265 45 17 cred...

Killer-Merci ;) bafta cu golfu
Jurec-Urata culoare :)) bft
Balint-Arata bine
Equinox-:X ce bine arata amu3
Tis-ul-Dam o liniuta :))?
Rider-L-ai adus intreg :))? la cum sta..



Pisica sta.. si sta.. si.. asteapta un mecanic bun :)) motoru e fwtut :))

quick_silver2 30-10-12 21:53

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by DariusAlexandru (Post 5228488)
Au venit ieri cauciucurile de iarnă,le-am pus pe table,şi acum le-am pus în garaj.
Azi dimineaţă au ajuns jantele de aliaj pe 17 de Suzuki Liana cu tot cu cauciucuri.Sunt mulţumit de cum dau,şi rămân pe maşină până vine frigul. :D

Da fuq? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock::shock::shock::shock::shock::shock:

R.Equinox 30-10-12 22:37

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Buna seara.

Mi-am facut putina ordine in buget si am pus banii pentru fiecare masina in parte

E30-Zilele astea scot numerele oficiale..si am sa modific putin m3-ul din grila si ma apuc de strans piese pentru motor...se pare ca vrea sa turbeze..

Datsun-Am fost la ITP si m-au programat vineri...Pana atunci schimb consumabilele..si ii pun niste table..sa trec macar cu brio..cu motorul...nu am treaba..in carte scrie ca motorul nu are serie..deci..trec fara griji..

E21-...maine dupa ce termin cu e30..poate ma apuc putin de stopurile spate sa fac semnalizarile rosu..trebuie sa gasesc un spay pentru triple..rosu...am auzit ca e in jur de 30 lei...si azi am gasit chiar pe 4tuning 4 jante de mercedes..model vechii..destul de vechii..jantele sunt reconditionate si sunt in perfecta stare...sunt pe 16..8.5j spate si 8j pe fata....jantele m-au costat 280E..Omu era din Hunedoara si culmea se cunostea chiar si cu Darius..in fine..le-am urcat si am tras o poza..
Attachment 2598060

@jurec10-Daca ai nevoie de piese..am eu..de la fostul urs..cel albastru..maine iti spun ce piese mai am...Multa bafta!
@killer23-Multumesc..ma bucur ca iti place!..Bafta si tie cu golfanu!
..a da.si bine ai revenit!
@DariusAlexandru-Jantele sunt dementiale!..Hai cu suspensia si gata anu asta...:)....Stai calm..stiu ca e jos...+ ca e static..in viitor ma gandesc la un air ride..dar mai vedem..cu datsun-ul..o sa fie stock ...doar la motor cateva modificari..in rest..multa forja si rezervoare pline:)..Bafta!
@KrYpToN-Multumesc..daca imi platesti drumu..intr-o zii iti fac eu motorul:)..vorbim pe Y.M mai multe:)
@quick_silver2-Ce ma?..nu iti place?:))...eu zic ca arata extraordinar..ii da un aer de perfectiune!

Plesa 31-10-12 07:03

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
@DariusAlexandru: Arata chiar bine cu jantele de Suzuki
@R.Equinox: Porno e21 ala:yikes:
Am montat suspensia Airride, care a fost 3000euro cu tot cu montaj. Masina urmeaza sa primeasca niste jante noi pe 18 maine, dupa care facem ultimele ajustari la suspensie

ViorelP 31-10-12 07:58

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
4 Attachment(s)
Munca multa, timp putin, asadar: am facut portbagaju clean, am luat stopuri noi, am vopsit farurile negru mat, am terminat si bara spate de la kit, urmeaza capota si un eleron.

@Plesa: o gramada de bani ce ai dat pe suspensia aia.
R.Equinox: interesante jante
DariusAlexandru: in sfarsit , era si timpu sa ii faci o schimbare :D.Arata foarte bine.Cand o mai lasi, poate tragem o sesiune foto :D.
jurec10: deschideti scoala de drift ceva?

DariusAlexandru 31-10-12 08:40

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Încă o poză de acum o oră,după baie:
Attachment 2598144

@ViorelP: Dacă ai drum spre Hunedoara,facem fără probleme. :D
@Plesa: S-a aşezat super de tot.Felicitări.
@R.Equinox: Aloleu cum dau jantele alea.Super rău de tot.Bravo Radule.
Să le învârţi sănătos.
@quick_silver2: E de bine sau de rău? :lol:
@KrYpToN: Gume de tractor,haha. :lol:
Păi ce are motorul?
@balint: Lasă că ajunge ea,ai răbdare. :D

Cristi.megane 31-10-12 09:44

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
salutare baieti, nu stiu cum se face dar se pare ca numai eu am probleme cu masina :lol:. nu stiu exact ce are motorul,dar parca nu imi da destula putere cand accelerez,nu mai da dovada de puterea pe care o simteam la targu mures,asa ca am dus-o la "medic in sala de operatie" :lol:

PS: imi caut masina de zi cu zi,ceva pana in 4.000 euro . astept oferte :lol:

Darius: superba :shock:
viorelp: sa faci ceva cu capota aia,macar sa o colantezi daca nu poti sa o vopsesti pentru ca strica tot aspectul masinii si e pacat :cry:
plesa: fa ceva cu offset-ul,rotile sunt bagate prea mult in interior
equinox: arata super bine cu jantele alea :-)
krypton: poze ceva.. nimic? :lol:

KrYpToN 31-10-12 12:18

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
Trece Equinox mai pe seara sau maine sa ma ajute cu motoru ^^ intre timp mi-am cumparat evacuarea cap coada ;) +un tips frumos

Equinox-Secsy =]] e21
Plesa-Destul de low xD
Ar fi frumos sa ii faci plafonu cu drapelu romaniei
ViorelP-foarte bine lucrat ;)
Darius-curata :D
Nu sunt de tractor :)) le pusesem pt drift dar... le-am pus degeaba :))
Cristi-Pai daca masina a stat..


All times are GMT +2. The time now is 04:15.

- Copyright 2026 4Tuning