![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
am fost in iasi si nu am gasit
|
Re: VW Vento - Proprietari
poare demonteaza cineva un vento culoare visinie
|
Re: VW Vento - Proprietari
aici nu e chat! citeste regulamentul si apoi posteaza cum trebuie!
|
Re: VW Vento - Proprietari
salutare! Am o problema la vento: atunci cand franez masina incepe sa bata uneori se misca si volanul alteori simt in pedala, tin pedala de frana apasata constant si masina franeaza mai accentuat, apoi isi da drumul, iar franeaza accentuat iar isi da drumul, de aici si "bataia". Eu unul ma gandesc cu groaza ca sunt discurile de vina -ovalizate- desi au fost schimbate acum 5000 km cu tot cu placute si intre timp am schimbat si un set de jante pe fata pentru ca cele vechi erau destul de obosite. Astept pareri poate s-a mai lovit cineva de aceeasi problema. Multumesc.
|
Re: VW Vento - Proprietari
Verifica discurile, suruburile suportului de etrier, sa nu fie cv slab pe acolo. Daca ar fi discurile ti-ar bate in pedala, mereu, nu cand si cand.
Acum... Am si eu o intrebare. Vento-ul meu are amortizoarele praf. Cand te uiti la masina, zici ca am portbagajul plin. E lasata de spate, si ridicata de fata. Daca schimb doar amortizoarele, se schimba situatia? Arcurile nu le-as schimba, ca masina nu sta inclinata in vreo parte. Vreau sa iau amortizoare AL-KO sau Monroe, ambele modele pe ulei. Ce parere aveti? |
Re: VW Vento - Proprietari
pentru cei interesati, dezmembrez un vento si puteti achizitiona piese de pe acest vento sau de pe un golf 3 inf. tel. 0769/213258 sau 0766/252955 vento este de culoare visiniu
|
Re: VW Vento - Proprietari
Pune niste imagini cu masina. Sa vad cum sta pe suspensie.
|
Re: VW Vento - Proprietari
maine am sa pun si poze cu masina
|
Re: VW Vento - Proprietari
Recomand pe Geomar... Astept sa primesc piesele de la el! Preturi foarte bune!!!
|
Re: VW Vento - Proprietari
vand suspensie sport golf3/vento mai multe detalii aicea : https://forum.4tuning.ro/501-anunturi...f-3-vento.html
|
Re: VW Vento - Proprietari
11 Attachment(s)
Vento al meu
|
Re: VW Vento - Proprietari
Felicitari pt masina. Ingrijita, imi place. Sa ai parte numai bucurii cu ea.
Imagini cu ventoul visiniu, pe care il dezmembrezi, ai? |
Re: VW Vento - Proprietari
am i-am trimis si lui iasmyna dar am sa postez si pe forum
|
Re: VW Vento - Proprietari
37 Attachment(s)
imagini cu vento pe care il dezmembrez + piese golf 3
|
Re: VW Vento - Proprietari
are geamuri electrice? ma intereseaza cel de la sofer si sa fie cu mufa mare originala si in stare de functionare mersii!
|
Re: VW Vento - Proprietari
mufa o are si geamul dar macaraua si motorasul le-am dat deja de pe partea stianga fata si spate, mai are doar pe partea dreapta fata si spate
|
Re: VW Vento - Proprietari
mersii!
|
Re: VW Vento - Proprietari
motorasul drapta geam electric spate ...un pret
|
Re: VW Vento - Proprietari
100 lei
|
Re: VW Vento - Proprietari
2 Attachment(s)
Gata baieti, ca nu e bazarul aici. :) Exista PM-ul
Deci pana la urma ce parere aveti de amortizoarere MONROE (670 ron, oferta 3 +1 gratis), si amorizoarele AL-KO (600 ron, 4 bucati, fara oferta) . Cum spuneam a mea e lasata de spate, si vreau sa fie ridicata ca a lui Geomar. Geomar, tu i-ai pus inaltatoare la arc, le-ai schimbat? Zici ca e o baba cocosata.... |
Re: VW Vento - Proprietari
nu i-am pus absolut nimic, este suspensia standard amortizor + arc fara inaltatoare
|
Re: VW Vento - Proprietari
14 Attachment(s)
Vento de vinzare, pret 3200 E negociabil sau combinatie cu Audi A4 neinmatriculat in Romania
|
Re: VW Vento - Proprietari
este cam murdar dar in stare buna inf. la tel. 0769213258
|
Re: VW Vento - Proprietari
PAUL RAL am pus la pagina 108 sus nr. de tel. te rog suna-ma pentru a putea intelege ce anume te intereseaza
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Nu tii se schimba garda la sol din amortizoare,din arcuri se schimba,cumpara 4 noi si ai sa vezi ca se schimba situatia :) eu in prima faza am schimbat doar arcuri(am pus sport) si sa lasat masina jos mul (chiar daca au fost telescoape normale. Din arcuri e toata treaba(vezi ca parca sunt si din alea de drumuri grele,poate sunt mai inalte alea) Bafta :) |
Re: VW Vento - Proprietari
recomand amortizoarele MONROE eu am cumparat recent pentru Ventoul meu doua bucati noi pentru spate la 240 lei amandoua, noi noute din magazin
|
Re: VW Vento - Proprietari
7 Attachment(s)
alte imagini cu piese din dezmembrari si scuze ptr. calitatea pozelor
|
Re: VW Vento - Proprietari
alko produce amortizoare ptr majoritatea firmelor...doar ca fiecare firma isi pune numele lor pe ele ;) (monroe , kw etc)... alko este o alegere buna :)
|
Re: VW Vento - Proprietari
o nelamurire a unui necunoscator:
am observat ca in fata radiatorului mai am montat inca un radioator de dimensiuni aproximative ...cel din urma la ce foloseste? |
Re: VW Vento - Proprietari
despre ce model de masina vorbesti
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
nu cumva este vorba despre radiatorul in sine iar in spatele sau se afla carcasa din plastic de la termocupla?
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
atunci chiar nu imi dau seama al meu este 1,8 benzina
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
pentru putin daca te pot ajuta cu altceva spune
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
daca e 1.9 tdi , ala este intercoolerul
nu cunosc daca 1.9 tdi de vw are si radiator de racire ulei...dar mai mult ca sigur este intercoolerul sau intradevar, cum zice si clau, posibil sa fie cel de la aerul conditionat, daca este subtire |
Re: VW Vento - Proprietari
am si eu o problema daca ma puteti ajuta..pornesc masina merg..si opresc motorul ..cand sa pornesc iarasi motorul dupa cateva secunde sau 1 min nu se mai aprind becurile din bord de la ulei..airbag alea care se aprind cand pui contactul si nu porneste dak nu is alea aprinse..se aprind abia dupa ce astept cateva secunde sau minute..cum ii vine ei..a mai avut cineva asemenea problema?
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:38. |
- Copyright 2026 4Tuning