![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
@sebastian : chiar daca sa zicem ca tot pleci in fata unei masini rwd pe o pista speciala de drag sunt sigur ca distanta nu o sa fie la fel de mare ca in cazul in care cursa s-ar desfasura pe un drum normal si ambii atzi avea gume speciale de drag. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ideia e ca cea mai tare masina care am vazuto e un bmw e36 fara suparare are circa 1600 hp.. si e o masina facuta pentru cursele de drag .. cat despre supra io stiu personal ca are 3 litri biturbo si daca nu ma insel cred ca e in v .. nu sunt sigur .. si despre sebastian lasatil in pace ati inceput cum sunt copii aia mici da ala te face da ala te face in loc sai cereti sfaturi la om ca e unu dintre oameni care a investit cel mai mult in tunning
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Aceeas i intrebare sau acelasi raspuns.
M-am plictisit sa-l tot dau. Cu cat imprim la start o acceleratie pozitiva mai mare masini cu atat imi e mai usor sa cresc viteza, iar daca e aderenta nu vorbim de 200cp unde nu ai forta ci de mult mai mult pot pleca la limita fierului. Daca una cu tractiune pe doua roti are aderenta sa plece repede eu am aderenta aceeasi dublata de motricitate si pot si mai mult sa inantez. DaCA E GHEATA STICLA NU PLECA NICI UNUL DACA E UND EU PLEC PUTIN MAI BINE, DACA E USCAT PLEC SI MAI BINE IN COMPARATIE CU UN 4X4 IAR DACA E ADEWRENTA F MARE PLEC, MULT , MULT MAI BINE. AVAND LA START AVANTAJUL PLECARI REUSESC SA-I IMPRIM O ACCELERATIE POZITIVA PE TREAPTA 1 SI 2 ATAT DE MARE INCAT AJUT UNA DIN COMPONENTELE FORTEI DE INANTARE. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
pT INANTARE CU ACCELERATIE AI NEVOIE OARECUM DE CO FORTA COMPUSA DIN DOUA ALTE COMPONENTE.
f = MASA ORI ACCELERATIA cU CAT PLEC MAI TARE CU ATAT TERMIN MAI REPEDE DAR NU PT CENTRIMETRI SAU METRII CASTIGATI AVANTAJUL E MULT MAI MARE FORTA DE INANTARTE FIIND MAI MARE. Forta totala de inatare de accelerare este oarecum din doua parti una care e necesara sa invingi mersul constant si diferenta pentru crsterea progresiva a vitezei. Nu e f complicat dar nu vreau sa scriu formule multe. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Stai jos ai nota 4 ! :)) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
acel e36 de 1600 cai e 1.6 :)
are turbo pentru fiecare cilindru :) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
La 1500cmc cu unele restrictii se sarea deja de 1000cp.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
O intrebare am si eu...
Un motor de cca 1500cmc la 1000cp cum ziceai tu Seby trage la fel de bine, se comporta la fel de bine ca unul de 3000cmc cu aceeasi putere tot 1000cp ?? De fiabilitate stiu, e invers proportionala cu puterea, maresti puterea - scazi fiabilitatea. Astept raspunsul cu mare interes, merci frumos! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Puterea tot aceea este si din 1000 si din 3000.
Cuplul difera ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
nu chiar
normal ca multi cc iti pot da fiabilitate dar nu e 100% asa depinde, depinde, depinde, |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Asa este , am zis in mare la general.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Cu cat prastia e mai puternica cu atat imi ramane mai multa putere disponibila pt inantat.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
iar ce zici tu e ala de a castigat KOE anu trecut si e 1.8is :lol: |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
asa asa....1.8 is
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:58. |
- Copyright 2026 4Tuning