Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

andrey_20052002 30-10-08 13:06

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 1833882)
Pacat ca ploua cand l-am vazut ...si AMG'ul l-am vazut in parcare la Mall.

astazi m-am oprit sa il analizez putin,foarte frumosa vopseau este negru cameleon (sau cum se cheama )dar am vazut ca are luneta crapata :???::sad:

limuzina 31-10-08 13:02

Am vazut printre oamneii din tramvai un Pontiac Solstice cu numere rosii de Iasi.

andrey_20052002 31-10-08 13:25

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
dimineata s-a legat camera de mana mea si am reusit sa fac niste poze ,era si proprietarul pe acolo,un om foarte de treaba ,a zis ca masina a luat-o din Germania si are motor de 2.0

JUST-DO-IT 31-10-08 17:50

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
super tare ursu pickup..:shock:...auzisem ca e unu in iasi da nu-l vazusem inca....stiu ca sunt destul de rare...abia astept sa-l vad live...8).

ktalyn 31-10-08 18:28

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
superb exemplar ursachele!

D3m0N 01-11-08 15:27

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
aseara facea stanga la spiridon un Rolls Royce:shock::shock: de bucuresti ceva de genu CGW era de 3 ori mai lung decat peugeot`u meu :))

limuzina 01-11-08 20:44

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1838025)
aseara facea stanga la spiridon un Rolls Royce:shock::shock: de bucuresti ceva de genu CGW era de 3 ori mai lung decat peugeot`u meu :))

Vorbesti serios:shock::shock:?

aalex691 03-11-08 13:36

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
proprietarul ursuletului pick-up mai are si un bmw x5 gri ( =p~ ) si daca nu ma insel e proprietarul "Autocrom" :D
edit : pt poze cautati masina prin spate pe la metro pizza ( pe langa scoala 15 )

GAby645 03-11-08 13:45

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by aalex691 (Post 1841034)
proprietarul ursuletului pick-up mai are si un bmw x5 gri ( =p~ ) si daca nu ma insel e proprietarul "Autocrom" :D
edit : pt poze cautati masina prin spate pe la metro pizza ( pe langa scoala 15 )

asa e ... e30-ul e a baiatului care are Autocrom-ul
cica ar fi original din fabrica pick-up

andrey_20052002 03-11-08 19:26

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 1841050)
asa e ... e30-ul e a baiatului care are Autocrom-ul
cica ar fi original din fabrica pick-up

nu este original din fabrica ,am vorbit eu cu proprietarul si a zis ca a fost tunata in Germania ,el asa a cumparat-o in starea in care este ea acum

GAby645 03-11-08 22:39

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by andrey_20052002 (Post 1841727)
nu este original din fabrica ,am vorbit eu cu proprietarul si a zis ca a fost tunata in Germania ,el asa a cumparat-o in starea in care este ea acum

ma refeream la modelul pick-up ca ar fi original din fabrica .. si tuning nu prea vad pe ea decat un kit M-Technik si niste jante, dar arata foarte bine asa

xoxu 04-11-08 16:58

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 1842177)
ma refeream la modelul pick-up ca ar fi original din fabrica

Nu e "original din fabrica".

BMW totusi a avut un program la un moment dat, intern, din care s-a nascut un M3 E30 pick-up. Motorul totusi nu era S14. Se zvoneste ca a fost folosit in ateliere pentru a muta piese dintr-o parte in alta. Nu stiu daca a fost singurul modificat in felul asta in fabrica dar repet: nu a fost niciodata fabricat in serie, doar ca proiect intern.

Ce apare pe strazi E30 pick-up sunt masini modificate de diferite ateliere sau "home-made".

Poze cu M3 E30-ul:

http://www.kwyjibo.com/ispeed/mday98/mday004.jpg

http://www.kwyjibo.com/ispeed/mday98/mday000.jpg

JUST-DO-IT 04-11-08 18:34

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
ce super e pick-up ul!asa ceva nu mi-ar displace chiar deloc sa conduc..:shock:..totusi ma gandesc ca omu:
in america pickup -urile era de prin ani 50-60 in mare voga...uite ca au ajuns si la noi prin 2008.....deci cam cu cati ani santem in urma lor ;)?eu nu-s asa bun la matematica ,ca am terminat umana...:twisted::rolleyes2:twisted:

D3m0N 06-11-08 15:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
la 16:00 in fata la sectia 2 un golf 6 negru n-am apucat decat sa-l remarc ...

ocaruntu 06-11-08 15:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
si la 11(23) in agronomie :)
noul vw scirocco


All times are GMT +2. The time now is 17:19.

- Copyright 2026 4Tuning