Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

Eugen_TL 20-04-09 16:44

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Hristos a inviat :)

MauS 23-04-09 08:58

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2251961)
Hristos a inviat :)

Adevarat a inviat! :)

Bogyciu 23-04-09 09:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
It's aliiive!!! :D

Ovy FTZ 16-05-09 13:55

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Cam pustiu pe aici...

Bogyciu 24-07-09 12:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Caut si eu 4 gume 175/55/15, cele de pe Smart de pe spate, are cineva idee daca gasesc in TL? Si daca da unde mai exact (am intrebat in 2 locuri dar fara rezultat...) Sau daca aveti vre-un prieten cu Smart care a schimbat gumele de curand sau are de gand sa o faca...

magnifiqo 24-07-09 12:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Unde ai incercat ? La malcoci ai cautat ? .. mai e acolo putin mai jos de convenabil..

Bogyciu 24-07-09 13:03

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pai am intrebat la Piticu acolo (mai jos de Convenabil) si inca la o vulcanizare... Am sa trag o fuga la Malcoci dar e rupt drumu acolo... si cu suspensia mea...

magnifiqo 24-07-09 13:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Iti dau pe pm nr de tel.

vely_brabus 26-07-09 16:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Salut am si eu o mica intrebare ...daca stie cineva daca pot sa montez un BOV ( blow off valve ) pe un motor de BMW 2,5 TDS , si daca merge unde anume se monteaza si cum ??? Va multumesc

Geox` 26-07-09 18:00

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

flmoise 27-07-09 08:16

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 2514044)
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

sa mor daca am inteles ideea secundara!!!

MauS 27-07-09 11:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 2514044)
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

have you been drinkin'?:))))

MauS 27-07-09 11:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 2514044)
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

have you been drinkin'?:))))

vely_brabus 04-08-09 05:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ok am inteles k nu pot sa montez , dar nici eu nu am inteles cu senzorul de la pedala , masina oricum are un senzor la pedala de acceleratie care ii da semnal la pompa de injectie ca sa ii dea gaz sau nu .
Poate poti sa-mi spui mai multe despre ideea ta

KAB 04-08-09 23:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by flmoise (Post 2515027)
sa mor daca am inteles ideea secundara!!!

Vrea sa zica ca se pune bov la diesel care este activat de senzorul de la pedala de acceleratie, adica se monteaza diferit fata de cel pe benzina...

Quote:

Originally Posted by vely_brabus (Post 2532944)
Ok am inteles k nu pot sa montez , dar nici eu nu am inteles cu senzorul de la pedala , masina oricum are un senzor la pedala de acceleratie care ii da semnal la pompa de injectie ca sa ii dea gaz sau nu .
Poate poti sa-mi spui mai multe despre ideea ta

Sistemul de bov diesel are asemenea senzor care se monteaza la pedala, da e inuytil la diesel fiindaca o sa te faca sa pierzi puterea in loc sa micsoreze lagul, intr-o depasire de exemplu daca eziti un moment si ei piciorul de pe accleratie evacuezi toata presiunea in atmosfera si masina o sa traga ca un dric pe ultimu drum...

Daca tot vrei sunetul ala mai bine punteti fake bov, emai ieftin si problem solved..

Dar poate sa existe varinata sa sune asa... https://www.youtube.com/watch?v=lZG0RS3mVBc :D


All times are GMT +2. The time now is 09:36.

- Copyright 2026 4Tuning