Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

paulzzz 04-01-12 14:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4751972)
dap,de la cedu

eu zic ca te-ai grabit cu scaunele ... parerea mea e ca nu o sa dea bine nici pe oltcit nici pe opel .

Dr.Dre 04-01-12 15:47

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by paulzzz (Post 4807126)
eu zic ca te-ai grabit cu scaunele ... parerea mea e ca nu o sa dea bine nici pe oltcit nici pe opel .

o sa fac si fetele de usi in carouri ca si scaunele.eu zic ca o sa dea bine pe oltcit...dar mai e pana atunci...bani sa fie ;)

vandam 08-01-12 17:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
foarte frumoasa masina ai :D dar nu am mai vazuto prin oras de mult ?

Dr.Dre 08-01-12 18:28

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by vandam (Post 4815168)
foarte frumoasa masina ai :D dar nu am mai vazuto prin oras de mult ?

ms,ms.pai nu am mai scos-o cam de 2 ani,timp in care am restaurat-o complet.dar din primavara va fi iar pe strazi :D

NTZ03 08-01-12 21:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Multi or sa-si rupa gatul dupa ea!

cruizer11 08-01-12 21:43

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by NTZ03 (Post 4815581)
Multi or sa-si rupa gatul dupa ea!

Garantat!

Dr.Dre 09-01-12 02:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by NTZ03 (Post 4815581)
Multi or sa-si rupa gatul dupa ea!

Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 4815628)
Garantat!

sa speram ca nu si cei cu cascheta ;)

lancer 10-01-12 01:24

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4815947)
sa speram ca nu si cei cu cascheta ;)

dre ... lasa-i ca e bine atat timp cat isi rup doar gatul ... nu si mainile ...:)

gbry_el_05-RSG 22-01-12 11:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
da da mai taie din ele....eu de 3 luni stau cu ea pe dreapta ca ma fugareste politia pe unde ma vede. daca te-a luat odata in vizor nu mai scapi. asculta la mine ca sunt patit....

lancer 22-01-12 14:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by gbry_el_05-RSG (Post 4840432)
da da mai taie din ele....eu de 3 luni stau cu ea pe dreapta ca ma fugareste politia pe unde ma vede. daca te-a luat odata in vizor nu mai scapi. asculta la mine ca sunt patit....

pai eu ce am zis mai sus ..:) e bine cat se uita doar ..si cat nu te opresc ... oricum sunt si eu satul de din astia ... eram clientul lor prin tg-jiu ... dar deh oltcitul era in culori ... conduceam mai sportiv si mai agresiv un pic ... asa ca ajunsesera ca atunci cand ma vedeau ..ma opreau doar sa imi puna fiola si ulterior sa ma intrebe daca am baut (cu toate ca le spusesem ca faceam eu tampenii mari dar cu un singur lucru nu eram de acord ...alcoolul la volan)... ca altceva stiau ca nu aveau ce sa gasesasca ... deci ma opreau asa doar doar ...cand am schimbat masina ... au trecut vreo 7 luni cat am mai stat in tg-jiu si nu m-au oprit o singura data ... deci si eu sunt patit

Dr.Dre 23-01-12 01:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
si pe mine ma oprit politia de o groaza de ori cand o aveam crem.si se lua in special de folie,de restu nu mi-a zis nimica,ba chiar uni mi-au si laudat-o.acum daca nu o sa ii mai pun folie,sper sa ma lase in pace,desi nu cred la ce toba am :D

lancer 23-01-12 10:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
macar sa se ia de toba si nu de jante ...

b01uxd 23-01-12 12:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4841865)
si pe mine ma oprit politia de o groaza de ori cand o aveam crem.si se lua in special de folie,de restu nu mi-a zis nimica,ba chiar uni mi-au si laudat-o.acum daca nu o sa ii mai pun folie,sper sa ma lase in pace,desi nu cred la ce toba am :D

pai scoate-o pe liber cand treci pe langa ei daca ai probleme cu toba sau umbla cu silenceru montat(in caz ca ai). In general, din ce am vazut eu, politistii se poarta frumos daca esti putin mai umil....si cand ai jante altfel de cat in talon, evacuarea cap coada goala, alt motor , etc nici nu prea ar fi bine sa te "iei in gura" cu ei....cam esti la mana lor

Dr.Dre 23-01-12 14:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4842439)
pai scoate-o pe liber cand treci pe langa ei daca ai probleme cu toba sau umbla cu silenceru montat(in caz ca ai). In general, din ce am vazut eu, politistii se poarta frumos daca esti putin mai umil....si cand ai jante altfel de cat in talon, evacuarea cap coada goala, alt motor , etc nici nu prea ar fi bine sa te "iei in gura" cu ei....cam esti la mana lor

pai cam asa fac,o las pe liber sau merg ca melcu pe langa ei.in oras clar o sa merg numai cu silencer-ul pus,da tot se aude destul de tare cu tot cu silencer,pentru ca in rest e teava goala.si da ai dreptate daca esti putin umil si nu te iei in gura cu ei,trec cu vederea mai usor

cristi_timidu 25-01-12 10:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
totul tine de felul omului dar garantat vei pleca cu amenda, restul sunt minuni.
odata oprit sigur se va luat de jenti si iti da o amenda minima pentru ele (6 pct) si apoi te mai baga si in rar unde te mai poate lua si cu alte rahaturi.
o singura data am fost oprit si nu am luat amenda pentru jenti ci pentru centura. faza cu lipsa certificatului nu prea tine ca te da prin statie sa vada daca are itp facut si apoi cica este silit sa iti de-a amenda si iti mai pune 4 pct. cu certificatul cel nou acolo este sa 50/50% sanse aici depinde de el. sunt multi in tara asta care umbla cu anvelope neomologate dar masinile si jentile lor sunt standard si nu atrag atentia asupra lor.
eu vroiam sa imi pun jentile pe 17 dar am ajuns iar la 15 sper sa nu ai bafta mea


All times are GMT +2. The time now is 01:45.

- Copyright 2026 4Tuning