Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

Bogdan.IS 04-11-12 12:12

Re: Masini tari din Iasi
 
Australian din cate am cautat pe net cu un prieten acum ceva timp ... generatia 78'...

Onofrash 25-11-12 20:18

Re: Masini tari din Iasi
 
Vazut Porsche 911 Turbo S in fata la filarmonica cu numere de USA.

Eddy_e39 25-11-12 20:22

Re: Masini tari din Iasi
 
BMW E36 Rat-Style cu numere de inmatriculare IS 21 MAK sau ceva de genu' .. parcat in spate la posta in Tatarasi.. stie cineva al cui este sau are cineva niste poze cu el ?

edwscho 25-11-12 21:49

Re: Masini tari din Iasi
 
Foto via Olareanu Cosmin
https://i149.photobucket.com/albums/s45/edwscho/rat2.jpg
https://i149.photobucket.com/albums/s45/edwscho/ratw.jpg

Masina apartine lui Scoban Alexandru.

D3m0N 26-11-12 19:30

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Eddy_e39 (Post 5262240)
BMW E36 Rat-Style cu numere de inmatriculare IS 21 MAK sau ceva de genu' .. parcat in spate la posta in Tatarasi.. stie cineva al cui este sau are cineva niste poze cu el ?

Alex lucreaza la garajul ala de acolo de unde se afla masina.

Eddy_e39 27-11-12 18:22

Re: Masini tari din Iasi
 
Multumesc amandurora :bunch:

yulika 05-12-12 22:35

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by edwscho (Post 5231098)
Stie cineva ce masina e aia neagra cu nr EXS?

masina e AMC Hornet


detalii ... http://en.wikipedia.org/wiki/AMC_Hornet

edwscho 05-12-12 22:41

Re: Masini tari din Iasi
 
DA! aia e. Merci, acum pot sa dorm linistit !:))

radar 25-02-13 00:57

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Am gasit si eu o poza cu masina asta

18.Marius.92 04-03-13 23:05

Re: Masini tari din Iasi
 
A cam murit topicu....Duminica (3 martie) am vazut pe Copou un e60 cu o culoare crima ...verde spre albastru . Aveti ceva poze cu masina ?

CRyS` 06-03-13 06:37

Re: Masini tari din Iasi
 
Face Copoul in fiecare seara ! Nu e ceva WOW !

Silviusdv 02-04-13 10:15

Re: Masini tari din Iasi
 
Am vazut un TT RS albastru inchis cu numere de Anglia.

vlad96bret 13-04-13 23:21

Re: Masini tari din Iasi
 
7 Attachment(s)
salutare tuturor. Probabil masinile au fost vazute prin oras, dar nimeni nu a pus poze cu ele, asa ca pun eu . Volga nu am auzito in viata mea, in schimb VW da si pot spune ca are un sunet de nedescris :)) . Intrebare a vazut cineva un Camaro IROC-Z, o singura data l-am vazut cand urcam din Bucsinescu spre Tatarasi era galben si sunetul ce-l scotea acea masina te lasa masca :O.

edwscho 13-04-13 23:26

Re: Masini tari din Iasi
 
Hehe, bine ca mai posteaza cineva si vechituri. Stiti cumva daca broasca asta galbena ar fi de vanzare? Poate ala galben de care zici tu este Corvette-ul C4. Seamana oarecum la forma:).

vlad96bret 14-04-13 00:02

Re: Masini tari din Iasi
 
nu stiu daca e de vanzare, proprietarul CRED ca sta prin Metalurgie mai exact pe aleea Gradinari, vazusem un tip care a intrat in masina prin zona mentionata.
Sunt 100% sigur ca era IROC-Z pentru ca am intors capul imediat ce am auzit motorul si am vazut fata masinii

GAby645 15-04-13 16:38

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by vlad96bret (Post 5438691)
nu stiu daca e de vanzare, proprietarul CRED ca sta prin Metalurgie mai exact pe aleea Gradinari, vazusem un tip care a intrat in masina prin zona mentionata.
Sunt 100% sigur ca era IROC-Z pentru ca am intors capul imediat ce am auzit motorul si am vazut fata masinii

de asta zici?

vlad96bret 15-04-13 16:41

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
O stiu, dar nu de ea vorbesc. De modelul asta zic :)

John BRO 19-04-13 21:34

Re: Masini tari din Iasi
 
4 Attachment(s)
M6 Hamann,Porsche Cayenne Turbo şi noul seria 6 Gran Coupe.

tracky 20-04-13 21:37

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by 18.Marius.92 (Post 5387472)
A cam murit topicu....Duminica (3 martie) am vazut pe Copou un e60 cu o culoare crima ...verde spre albastru . Aveti ceva poze cu masina ?

mai este un e92 cu aceeasi culoare. 69 EXS parca.ala e WOW :)

John BRO 21-04-13 20:52

Re: Masini tari din Iasi
 
6 Attachment(s)
Un camaro si noul Focus ST.

John BRO 21-04-13 20:54

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by tracky (Post 5446633)
mai este un e92 cu aceeasi culoare. 69 EXS parca.ala e WOW :)

Acel BMW este E 90,nu E92.

tracky 21-04-13 21:50

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by John BRO (Post 5447656)
Acel BMW este E 90,nu E92.

nu am observat daca e coupe sau sedan

Silviusdv 22-04-13 20:41

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by John BRO (Post 5447651)
Un camaro si noul Focus ST.

Cand ai vazut Camaro?

crywolf 26-04-13 19:48

Re: Masini tari din Iasi
 
Fordul ala era rosu candva .... . Si e Consul daca ma ajuta bine mintea :) initial trebuia sa primeasca motor de Mercedes dar dupa aia s-a schimbat proprietarul si nu mai stiu ce motor a primit. Avea motor de Aro la cumparare :))

Tin minte si acum ce gura mare am cascat cand amicul meu (vechiul proprietar) a dat jos prelata de pe el. Ma chemase sa imi arate ce nebunie gasise si cumparase :)
Masina a iesit foarte frumoasa. Nu mai stiu cine a terminat-o, dar oricum, felicitari. Chiar cautam sa aflu ce sa ales de besstiutza.

crywolf 26-04-13 19:50

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by Jockers (Post 5202635)
o doamna conduce Maseratti ala rosu :D tot timpul o vad ca se duce spre Miroslava ..Respectul meu pt ea,am observat ca stie si sa o "conduca" ..

Fosta mea sefa :) cine stie drumul spre Miroslava plange cand se gandeste ca masina aia merge pe acolo.

edwscho 27-04-13 00:21

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by crywolf (Post 5452867)
Fordul ala era rosu candva .... . Si e Consul daca ma ajuta bine mintea :) initial trebuia sa primeasca motor de Mercedes dar dupa aia s-a schimbat proprietarul si nu mai stiu ce motor a primit. Avea motor de Aro la cumparare :))

Tin minte si acum ce gura mare am cascat cand amicul meu (vechiul proprietar) a dat jos prelata de pe el. Ma chemase sa imi arate ce nebunie gasise si cumparase :)
Masina a iesit foarte frumoasa. Nu mai stiu cine a terminat-o, dar oricum, felicitari. Chiar cautam sa aflu ce sa ales de besstiutza.

Despre ce Ford Consul vorbesti?

John BRO 27-04-13 23:26

Re: Masini tari din Iasi
 
2 Attachment(s)
Şi două poze de pe google street view:lol::lol::lol:

John BRO 28-04-13 00:12

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
şi ceva mai palpitant.

HAKU 28-04-13 13:37

Re: Masini tari din Iasi
 
Porschele stiu ca e in Valea Lupului dar celelalte doua unde sunt?

mituc 29-04-13 18:27

Re: Masini tari din Iasi
 
Nu e o masina tare, de fapt nu are nici o legatura cu ce inteleg eu prin "tare" (cum nu au majoritatea celor pomenite prin post-urile din acest topic de altfel).
Insa e una deosebita cu care ma intilnesc in timpul patrulelor zilnice pe bd. Pacurari: un trabant galben cu semn de incepator care zici ca e o picatura de glazura picurata dintr-un tort de lamiie. Ceva deosebit. Felicitari proprietarei (cred ca e o ea).

edwscho 29-04-13 18:30

Re: Masini tari din Iasi
 
Trabantul galben este al unui domn tare de treaba al carei sotie are aceeasi varsta cu masina mea :)).

N3n3a 04-05-13 18:37

Re: Masini tari din Iasi
 
1 Attachment(s)
RR Phantom pe strazile din Iasi :)

Silviusdv 04-05-13 21:10

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by N3n3a (Post 5460517)
RR Phantom pe strazile din Iasi :)

Cand?

grg_92 19-05-13 15:29

Re: Masini tari din Iasi
 
am vazut astazi dupa amiaza un superb aston martin prin cug, cu nr de Iasi, stie cineva ceva de el ?

X.F.P 19-05-13 21:33

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by grg_92 (Post 5475113)
am vazut astazi dupa amiaza un superb aston martin prin cug, cu nr de Iasi, stie cineva ceva de el ?

http://www.exoticspotter.com/images/25/24489.jpg

de asta zici?

grg_92 19-05-13 22:24

Re: Masini tari din Iasi
 
exact

X.F.P 19-05-13 22:30

Re: Masini tari din Iasi
 
E a lui Gabriel Mardarasevici. Si e singurul Aston Martin din Iasi din cate stiu eu dar il scoate foarte rar prin oras.

grg_92 19-05-13 22:33

Re: Masini tari din Iasi
 
aa, mersi, deci asta e motivul pt care nu l-am mai vazut pana acum, ca il scoate foarte rar, oricum este incredibila masina

X.F.P 19-05-13 22:35

Re: Masini tari din Iasi
 
E superba. La ce drumuri avem:x...il inteleg de ce o scoate asa rar la lumina

onycevlad 22-05-13 09:01

Re: Masini tari din Iasi
 
Quote:

Originally Posted by N3n3a (Post 5460517)
RR Phantom pe strazile din Iasi :)

din cate stiu, proprietarul este domnul Vlasov.


All times are GMT +2. The time now is 19:40.

- Copyright 2026 4Tuning