![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
1.Cred ca nu ai fost atent la ce am scris eu. Audi nu e o platforma buna dar cu bani multi pot face si o Dacia sa fie cea mai rapida. Buna spun ca e prietenoasa ca nu-ti vinzi casa ta si jumate de cartier sa ai bani de tuning. 2.Am sa te rog sa ne arati unde sunt omologate cele 8secunde ale Golfului, eu iti spun doar ca cel mai rapid STI acum un an era unul de 7,6s http://www.subdriven.com/news/publis...icle_416.shtml 3.Masina mea nu are motor de 2500 cel putin nu Impreza, doar Foresterul e de 2.5. 4.Sei pregateste cu Cielo o mare si dubla surpriza, posibil sa fie gata in prima parte a anului doar o parte si a doua spre sfarsit, mare surpriza care probabil ca il va propulsa in zona Porsche 996 Turbo de cca 700cp. 5.Sunt multe masini care fac 0...100 in 2,5 secunde si eu pot asta daca plec la maxim nu e ceva imposibil insa 0...100 nu echivaleaza cu 0...400m sau 0...300km/h... 6. mare atentie masinile astea sunt si ele pe grupe 7.Nu ma consider locul 1, nu am vizat niciodata asta, vreau doar sa pot face ce stiu eu la masina si rezultatele or sa fie pe masura. Nu vreau sa afisez falsa modestie sa intru cu nimeni in polemici, sa apar la tv in ziare, reviste...tot ce fac este din pasiune si este pentru sufletul meu, iar daca reusesc in plan secundar sa fiu mai rapid ca altii este o bucurie mai ales ca folosesc o masina relativ ieftina cu capacitate mica si un raport cal pe cm cub foarte mare. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
La motociclete nu ma pricep prea mult, dar a-ti pot sugera ca o supra bine dotata sau un skyline te ia.Tine in considerare ca skylinu are awd(all weel drive)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Ma faci sa rad.
Supra nu e o solutie iar un Skyline fara 1000cp lafel. Sper ca ma compari chesti reale nu de pe net unde scriu astia vrute si nevrute. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
in romania supra nu e o solutie. pe o pista de drag insa apar mai multe solutii :)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Asa este dar avantajul pe care-l castiga supra pe pista de drag eu mi-l pot dubla.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Adu masinile la start si nu mai vorbi dupa net.
Pot sa le bat dar Skyline e in avantaj. Degeaba are 1200cp ca nu-i pune jos nici in treapta 5... Pot trece cu un motor d Subaru intr-o anumita conficuratie de 1500cp tuneri mei din japonia fac asta sunt 2 masini facute. la peste 1300cp dar pot si mai sus. Retine ceva Subarul meu nu e de drag e pt circuit dar daca as face unul de drag...:lol: |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
verificati f1 de1.5l turbo
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
@The Scorpion King : ceea ce zici tu nu prea coincide cu realitatea
P.S: verifica tu cum pleaca sebi de pe loc si apoi mai vorbim |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
quattro da clasa la restu clar.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Domnu vezi ca Supra are 6 LINIE nu 6 in V. Si Skyline-ul la fel !! Nici lucruri elementare vad ca nu stii ! MAi citeste ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ptr omu' din orasul DUBAI lasa-ne putzin sa ne revenim shi vb dupa...vb cu pretenarii tai din dubai cu petro-dolari k la ei se gasesc supre shi skylinuri slava domnului shi adui pe meleagurile noastre mioritice sa o punem deo' ceorba k tot vad k vb bazat pe tine de park ai fi la catarama cu ei...dak ai ceva de comentat fao intr-un mod decent shi pertinent nu ataca shi ''te da'' aiurea la gatu omului k musca la curu calului....adui pe baietzi aici shi vb dupa...pana atunci mai lasa filmuletzele de pe youtube shi nu mai ne da date pe care shi noi le cunoshtem...
nu iau apararea nimaniu dar fii baiat shi nu mai ataca lumea... @ sebastian... merci de raspuns '' vis-a-vis COX'' |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Acuma,serios...nenea scorpionul nu merita efortul sa-i comenteze cineva afirmatiile...e evident asta:oops: |
| All times are GMT +2. The time now is 09:39. |
- Copyright 2026 4Tuning