![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
atunci nu stiu... mie imi merge mereu poate e de la program reinstaleaza-l :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am si eu o intrebare:
mi-a disparut meniul de sus :((((( cred ca am apasat ceva din greseala nu stiu... cum pot sa il fac sa apara la loc? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
5 Attachment(s)
@pt cei care au facut tutorialul 1 , si pt ad1>>> la punctele 21-24 , ceva nu se intampla la mine . Cand selectez toate 5 spite nu imi apare nici un selection si nici un edge acolo unde ar trebui sa apara . Daca selectez doar 1 spita , apare edge dar nu se fac mai multe poligoane dak selectez o margine si trag de ea.. ??? Ceva raspunsuri ?!
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mda... am "descoperit " , trebuia tinut apasat shift ... :))
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am terminat janta , dar am dat reset :(((.... o mai fac odata.. :P acum alt model.. ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
click dreapta pe meniu ramas,selectezi tools bar si gata
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
click dreapta pe meniu ramas,selectezi tools bar si gata
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms mult, gata am rezolvat :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Prima chestie facuta de mine in 3d max...:( arata cam nasol , dar sper sa ma perfectionez in timp . Am o gramada de intrebari si nu stiu cui sa le pun , sa nu deranjez :P ! macar la vreo 3-4 dak puteti sami rasp as fi recunoscator:
1. De ce dupa ce dau smooth , se vede cam coltzuros ?! Am omis eu vreo optiune ?! 2. Cum se fac ridurile de pe anvelope ?! 3. Cum fac sa imbin spitele cu tubul jantei(dupa cum se vede in poza , nu prea mia iesit :( ) 4. Cum sa decupez anumite portiuni dintr-un plan ?! Deja m-am apucat de lucrat , si o sa studiez de acum inainte mult timp maxu' :P , pana una alta roata >>>> |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
4 Attachment(s)
imi puteti face si mie bluesprinturile astea k nu resuesc .. sa mi le faceti .max k incerk de atata timp NO DREAMS
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Stie cineva cum se fac ridurile alea de pe anvelopa ??? DACA DA .. postati si voi un tutorial , sau vb pe mail !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Stiu eu da e cam greu de explicat si numi emre butonul de print .. asa ca incerc sati explic...
1) creezi un tube (cauciucul), de preferat 7 segmente cu 5 semente 2) il selectezi si dai MeeshSmoth 3) cele doua linii din tube care ar forma mijlocul ( patea pe care ar fii linile specificie cauciucului) le selectam cu edge...apoi apasal loop 4) dam rotate si el rotim putin in sus pana iese un zig-zag 5) selectam cu edge toate linile kre vrem sa le facem gropi..si apasam casuta de la extrude unde scriem odata -0,841 si 0,343 sau invers nuami tin minte Si gata ar trebui sa iasa asa (eu nam facut 7 seg ) si nam dat MessSmoth |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stie careva un site cu tutoriale pt facut masini , parti de masini ???? am cautat pe google , dar numai "dead-end" !! :(
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pentru riduri se folosesc in general texturi............................asa stiu eu
ca sa atasezi tubu de spitze faci asa.......selectezi tubu si vezic a pe undeva pe jos in dreapta scrie atach sau cam asa ceva dai clic pe atach .......apoi dai click pe spitze ..........stiu ca am explicat ca P**A da daca nu ai inteles mai intraebama o data |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Am incercat sa fac o janta , dar vreiam sa iasa mai "patratzoasa" , in schimb cand dau MeshSmooth se face asa >>>
Se poate da smooth doar pe portiuni ?! poate cineva sa raspunda ; dak nu am fost prea clar , pot sa mai explic odata :D!! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
O tentativa de cauciuc mai real .. :|
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
ce parere aveti de asta !? mergE?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Sry dar nu mai mergea editu' :)) Astept pareri despre randare si modelul anvelopei :)
PS: sunt incepator ;) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am si eu nevoie de ajutor nush cum sa pun un desen pe masina ma poate ajuta cineva ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am o MARE problema ... fac planele pentru masina , cu toate nu stiu dak leam facut corect , si cand incep sa fac un poligon (dupa ce il fac EditablePoly) nu vad nici o line cand apas pe Edges .... STIE CINEVA, DE CE???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
:rolleyes2 ...apasa F2 succesiv, vezi ce se intampla, apasa F3 succesiv, vezi ce se intampla, apasa F4 succesiv, vezi ce se intampla. si invata programul, invata comenzile, vezi ce/care/cum face... nu se face nimic peste noapte, fara munca. nu mi-o lua in nume de rau, ia-o ca pe un sfat. graba strica (intotdeauna) treaba. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms pt sfaturi , nu tio iau in nume de rau , si ai dreptate ... am mai stat vreo 5 minute si am umblat si am rezolvat problema ... :) dar nu am mai postat pe forum ...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
si yo vreau sa ma apuc sa invat 3d max...sapt asta...e greu de invatat imi ia mult timp ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
peter: incearca sa faci janta din tutorial si o sa prinzi multe lucruri elemementare ( nu ca sunt eu ala bun, dar pe mine ma ajutat mult tutorialul)
Apropo lucrez la un ursultetz... cred k vineri e gata cu retusuri...Am facut janta astept parerile voastre :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
:( ... mie nu-mi place janta... :( asta e , ai zis k vrei pareri ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
ITI ENORM DE MULT TIMP , DAR SI SATISFACTIILE SUNT PE MASURA si cred k toti sunteti de acord...(mai ales la inceput) oricum , SUCCES!!! :peace: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
acuma downloadez 3d studio max..si tutuoriale....
m-am cam plictisit de photoshop...3d studio max...e altceva..faci totul cum vrei tu... noroc baietii, |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
Ar mai fi o problema ... DACA STII ;) !!! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
unde gasesc tutoriale ptr masini ? un link ceva....
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ca sa faci masini iti trebuie blueprinturi vezi pe www.the-blueprints.com
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pai si cum pun blue printu..nui imagine ? ca nu pot sa o deshid cu maxu
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
o sa incerc sa iti explic cat dse bine pot.....
deci faci 4 plane fata spate lateral si de sus selectezi un plan ....(sus jos lateral spate unu din ele)apesi m ....selectezi o sfera si dai click mai jos la difuse .........alegi bitmap....o sa se deschida o fereastra ..si alegi poza care vrei sa o pui sus jos etc daca nu ai inteles ceva mai intereabama ..stiu ca am explicat ca P**A |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Acum am si eu o intrebare..............
fratilor care mi-ati trimis ma pe mail brazilu ca vreau sa vb cu el cum dreaq il instalez .......ca nush....... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
fratilor care aveti ceva crack sau serial number pt (3D studio Max 7) ca io l-am luat de pe net si ii trial ...da-ti pm
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pai cauta si u pe net ...tre sa il gassesti
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am facut rost de keygen....acu il am pe veci nu numa pentru 30 de zile....dar mai e o problema ...io imi prind degetele de numa:D:D:D:D:D....
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
bravo dai bice frate ......spor la treaba ......
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
cum fac cauciuc ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:50. |
- Copyright 2026 4Tuning