Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Tuning Solenza (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/9485-tuning-solenza.html)

nazca 23-01-09 17:17

Re: Tuning Solenza
 
eu zic ca acum iarna e chiar bine pus acolo
la primavara o sa-l pun unde ii e locul

Preparatul 23-01-09 17:20

Re: Tuning solenza
 
Quote:

Originally Posted by pro street remus (Post 1779828)
pro street tuning

faceti litu asta si pt dacia 1310?

tmkrf 03-02-09 01:06

Re: Tuning Solenza
 
frumoasa sa ai parte de ea :D

Jhonnyy 19-02-09 23:05

Re: Tuning Solenza
 
nebunie

Psycho 20-02-09 02:23

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by KillerINC (Post 2003909)
perfect de acord cu brambus . filtrul de aer trebuie sa ia aer cat mai rece si cat mai direct de afara , nu sa fie pus in cel mai incins loc de sub capota .... eu la a mea as vrea sa il scot pe undeva aproape de scut , sa traga direct pe jos

de unde draci ati luat corpul ala pentru clapeta .. ?? eu vreau sa scot unu din proiectoare si sa trag teava de acolo din gaura de la proiector de pe stanga , pana in gura filtrului .. eventual sa iau un filtru conic .. sau mai mic in diametru :D

nazca 21-02-09 03:12

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by Psycho (Post 2083636)
de unde draci ati luat corpul ala pentru clapeta .. ?? eu vreau sa scot unu din proiectoare si sa trag teava de acolo din gaura de la proiector de pe stanga , pana in gura filtrului .. eventual sa iau un filtru conic .. sau mai mic in diametru :D

daca te referi la chestia aia care prinde debilmetru,vine cu filtru cand il cumperi?

mokanu 13-05-09 15:47

Re: Tuning Solenza
 
mar interesa si p mine bara fata si bara spate la solenza albastra cam cat costa ?

nazca 13-05-09 18:56

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by mokanu (Post 2315236)
mar interesa si p mine bara fata si bara spate la solenza albastra cam cat costa ?

de la care solenza?

mokanu 14-05-09 05:54

Re: Tuning Solenza
 
1 Attachment(s)
solenza albastra de la paginea 2( in cateva zila vin si io cu niste poze noi la solnita mea sa va dati o parere ok )

mokanu 21-05-09 15:38

Re: Tuning Solenza
 
9 Attachment(s)
cam asa arata solnita mea.astept pareri (ieftin si crd io cu gust)

akz0r 12-01-10 15:23

2 Attachment(s)
salut am si eu 2 solentze una q jante(205/40/17) :P simpla fara . si una cameleon . pareri:P

B-19-GBY 17-02-10 18:14

Re: Tuning Solenza
 
Frumusik aia a lu mokanu ai vanduto k o aveai la vanzare

alin_snowman 01-03-10 19:06

Re: Tuning Solenza
 
salutare. a schimbat careva luminile din bord? eu mi-am pus leduri albastre dar degeaba aceasi luumina portocalie se vede. ma puteti ajuta cu pareri?

aUd_SeMNe 01-03-10 19:35

Re: Tuning Solenza
 
Vezi ca in ceasuri e o folie portocalie scapa de ea si o sa se vada culoarea la leduri

alin_snowman 01-03-10 19:56

Re: Tuning Solenza
 
asa am zis si io ca are o folei. dar am incercat sa scot partea albastra cu cifrele si nu pot. nici limbine de la vitezometru si celelalte nu pot sa le scot

Alexutzu20 08-04-10 08:34

Re: Tuning Solenza
 
4 Attachment(s)
cateva poze cu solnitza mea.....

Dadutu 03-06-10 15:25

Re: Tuning Solenza
 
5 Attachment(s)
solnita mea....

MaUlIcA 08-06-10 10:58

Re: Tuning Solenza
 
6 Attachment(s)
zollenza mea :-P

alex3faq 17-06-10 18:42

Re: Tuning Solenza
 
@Dadutu
Nu prea cred ca este masina ta . masina a fost din constanta a lui andu care are acum un renault 21
Si pozele astea sunt de vreo 3 4 ani cand masina era a lui

MaUlIcA 18-06-10 14:17

Re: Tuning Solenza
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alex3faq (Post 3448449)
@Dadutu
Nu prea cred ca este masina ta . masina a fost din constanta a lui andu care are acum un renault 21
Si pozele astea sunt de vreo 3 4 ani cand masina era a lui

masina am luat-o acum 3 ani de la un var asa ca nu stiu de unde vi tu cu dastea cine e din bucuresti si a vazut pozele stie unde sunt facute asa ca vezi de treaba ta si nu mai vorbi aiurea

tomita 18-06-10 17:11

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by MaUlIcA (Post 3450380)
masina am luat-o acum 3 ani de la un var asa ca nu stiu de unde vi tu cu dastea cine e din bucuresti si a vazut pozele stie unde sunt facute asa ca vezi de treaba ta si nu mai vorbi aiurea

Se referea la cel de deasupra ta!Cel cu Solenza rosie;)

alex3faq 18-06-10 18:47

Re: Tuning Solenza
 
ma refeream la solenza rosie (TRA) nu la a ta ... nu ai fost atent:D

Dadutu 18-06-10 20:11

Re: Tuning Solenza
 
daca vrei sa te lamuresti hai sa ne intalnim sa te convingi ca acum este a mea!:D

alex3faq 18-06-10 21:18

Re: Tuning Solenza
 
greseala mea atunci! dar trebuia sa pui poze recente :D

SOLENZAXJG 20-06-10 12:07

Re: Tuning Solenza
 
II adevarat ce spune alex3faq solenza rosie o fost la Andu si in 2004 a vandut-o apai cred ca la DADUTU nustiu dar el asa mi-a spus ca in 2004 a vandut-o si acuma are renault 21 turbo DADUTU numa sa ai grija de ea ca masina merge de numa rupe solul sub ea.Ii pacat sa ajunga ca si TAU sau SGM fff pacat;)

Dadutu 20-06-10 18:50

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by SOLENZAXJG (Post 3454700)
II adevarat ce spune alex3faq solenza rosie o fost la Andu si in 2004 a vandut-o apai cred ca la DADUTU nustiu dar el asa mi-a spus ca in 2004 a vandut-o si acuma are renault 21 turbo DADUTU numa sa ai grija de ea ca masina merge de numa rupe solul sub ea.Ii pacat sa ajunga ca si TAU sau SGM fff pacat;)

cu siguranta nu o sa ajunga ca SGM... e pe calea cea buna:)

SOLENZAXJG 20-06-10 19:00

Re: Tuning Solenza
 
Atat am vrut sa aud sa ai noroc de masina ;)

Dadutu 20-06-10 19:03

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by SOLENZAXJG (Post 3455691)
Atat am vrut sa aud sa ai noroc de masina ;)

mersi la fel:-P

racer_i30 05-07-10 17:17

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by axxro (Post 273633)
nui masina mea :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: . am gasit pozele tot aici pe forum pe undeva. sncer, mie numi prea place culoarea, da' gusturile nu se discuta :evil: , as vrea sa vad o masina in tara vopsita in negru mat.ceva in genu asta :arrow:

exista un logan

racer_i30 05-07-10 17:26

Re: Tuning solenza
 
Quote:

Originally Posted by ziemenz (Post 622131)
Posed si eu o dacie galbena si fiind zgariata cam trebuie vopsita si ma gandeam la portocaliu.
Daca se poate sa ne spui si noua ce vopsea a folosit mai exact.
Multumesc anticipat !

dc nu o faci galbenul acela de la renault ?se pipi pe portocaliul asta

mikafly 09-07-10 20:57

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by Dadutu (Post 3455664)
cu siguranta nu o sa ajunga ca SGM... e pe calea cea buna:)

Cu siguranta no sa ajunga ca SGM........si cand zic asta ma refer la nivel.....

SOLENZAXJG 09-07-10 22:00

Re: Tuning Solenza
 
mikafly eu iam zis la baiat sa aiba grija de masina aia ca Domnul Andu a bagat ceva in masina si acuma ii pare rau ca a dat masina dar asta eee speram sa nu ajunga ca si SGM.

gabillo77 13-04-11 09:11

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by SOLENZAXJG (Post 3506319)
mikafly eu iam zis la baiat sa aiba grija de masina aia ca Domnul Andu a bagat ceva in masina si acuma ii pare rau ca a dat masina dar asta eee speram sa nu ajunga ca si SGM.

https://forum.4tuning.ro/459-jante-an...ml#post4249769

ciucurel04 07-08-11 17:45

Re: Tuning Solenza
 
4 Attachment(s)
Eu ma pregatesc sa schimb amortizoarele si ma gandeam ca daca tot le schimb sa tai cate o spira din fiecare arc? Care ati mai facut asta pe solenza? Merita? Stric ceva?

+ atasez si eu poze cu a mea.

Respect!

IULY-CLA 07-08-11 18:18

Re: Tuning Solenza
 
bagai amortizoara BILSTEIN B4 si nu-i taia arcurile ca ai sa faci o prostie

ciucurel04 09-08-11 09:32

Re: Tuning Solenza
 
ok, mersi de sfat. Oricum doream amortizoare pe ulei sau ulei + gaz si bilstein b4 am gasit peste tot numai cu gaz...

Daca ati cumparat careva din Bucuresti Bilstein B4 nu ezitati sa ma informati si pe mine ;)

x-28-TRA 23-01-12 08:44

Re: Tuning Solenza
 
Quote:

Originally Posted by Dadutu (Post 3413210)
solnita mea....

asta a fost a mea si inca mai e in suflet . m-ar interesa si pe mine sa stiu pe unde a ajuns ptr ca eu am dat-o in constanta.

B102FIT 30-01-12 18:27

Re: Tuning Solenza
 
3 Attachment(s)
Hop si eu

MaUlIcA 16-03-12 11:23

Re: Tuning Solenza
 
IN BUCURESTI NU SE FAC INTALNIRI SOLNITZE ?? :?: o intrebare :twisted:

Wally ZPM 07-02-13 16:30

Re: Tuning Solenza
 
5 Attachment(s)
hop si eu


All times are GMT +2. The time now is 20:24.

- Copyright 2026 4Tuning