Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 320i '94 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/90492-e36-320i-94-a.html)

andr3iW.D.P 28-03-09 11:29

Re: E36 - 320i '94
 
am vazut masina cam acu 30 de minute in bucium la vulcanizare...arata bine cu jantele in realitate..
mai bine nu le vopsi..arata mai bine asa

ocaruntu 28-03-09 14:55

Re: E36 - 320i '94
 
18 Attachment(s)
nu iert ... crom/negru!

ocaruntu 02-04-09 21:44

Re: E36 - 320i '94
 
https://www.youtube.com/watch?v=sT8-Na6cfAE
https://www.youtube.com/watch?v=j_Rx4...eature=related

xxdadixx 02-04-09 22:03

Re: E36 - 320i '94
 
Farurile sunt cam uratele. Rotile dau f bine. Ce J si ce cauciucuri ai pe spate?

pro-aux 03-04-09 12:08

Re: E36 - 320i '94
 
prea mare balonul de pe spate

ocaruntu 04-04-09 11:12

Re: E36 - 320i '94
 
10j- 245/40/17 ... caut 245/30/17 ... sau >245

pro-aux 04-04-09 12:08

Re: E36 - 320i '94
 
incearca un 235/40/17, ca sa stea mai tras cauciucul pe janta, si sa para mai mic. ca balon de 35, pe 17, nu prea se gaseste :(

ocaruntu 04-04-09 22:51

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 2210786)
10j- 245/40/17 ... caut 245/30/17 ... sau >245

tin sa mentionez ca in primele poze aveam 235/45/17
apoi am pus in ultimile 245/40/17 ...

inca mai caut.

Dannyromdan 04-04-09 23:29

Re: E36 - 320i '94
 
bbs-urile fac toti bani !!! Frumoasa pisicuta :D

ocaruntu 09-04-09 08:55

Re: E36 - 320i '94
 
se vinde 2.0-ul cu rezonabilul pret de 450 E
-montajul contracost.

claudiu29 09-04-09 10:00

Re: E36 - 320i '94
 
ti-ai luat 2.5?
daca : da bafta la turbare:);)

ocaruntu 09-04-09 14:59

Re: E36 - 320i '94
 
poate o sa turbeze ... dar mult mai tarziu ... nuj daca va fi cazul.

bodyspeed 09-04-09 15:47

Re: E36 - 320i '94
 
TARI jantele!!! :shock:
Bine că şi maşina arată bine per ansamblu 8)

DJSeba 10-04-09 11:51

Re: E36 - 320i '94
 
superba mashina...te felicit pt a job well done ;)..........dar ar mai aparea intrebarea la ce pretz ai luat jantele ...banuiesc ca destul de mult

ocaruntu 10-04-09 12:50

Re: E36 - 320i '94
 
nu pot sa-mi iau laudele de "munca" ... inca mai este de munca la exterior(aripi umflate, spoiler spate de refacut si o vopsea totala)

ocaruntu 25-09-09 18:01

Re: E36 - 320i '94
 
8 Attachment(s)
10.04.09 ... ultimul post ... de atunci sta masina mea pe dreapta ...
2 motoare schimbate - speram ca actualul nu va face probleme.

o`neal 03-10-09 18:32

Re: E36 - 320i '94
 
6 luni fara pisicutza ovidiu ? mmm... si mai rezisti ?

ocaruntu 06-10-09 07:04

Re: E36 - 320i '94
 
primele 4 luni am fost terorizat ... acum pe ultimii pasi (maxim 4 zile), ar cam trebui sa fie gata :D si sunt cu sufletul la gura de ce va iesi.

ocaruntu 06-10-09 15:37

Re: E36 - 320i '94
 
2 Attachment(s)
.....

ocaruntu 14-10-09 22:45

Re: E36 - 320i '94
 
8 Attachment(s)
prima zi la strada.
Drift

CiRiNeL 14-10-09 23:00

Re: E36 - 320i '94
 
felicitari...ai demonstrat ca ai nervi de otel :P de acu te asteptam la actiune :P

ocaruntu 14-10-09 23:16

Re: E36 - 320i '94
 
actiunea e inceputa din momentul in care a iesit masina din service si a ajuns pe mana mea.
drept dovada filmul de dimineata :)

o`neal 15-10-09 18:53

Re: E36 - 320i '94
 
bv bv... back to action de acum... un mic donuts ca de inceput... dupa atata amar de asteptare :D...

ocaruntu 17-10-09 22:34

Re: E36 - 320i '94
 
OMG n'ai idee ce durere aveam =P~

ocaruntu 25-10-09 18:53

Re: E36 - 320i '94
 
Burn1
Burn2
Burn3
Burn4

D N Y_e36 25-10-09 19:34

Re: E36 - 320i '94
 
frumos ..ce sa zic..bv

VladM 28-10-09 14:25

Re: E36 - 320i '94
 
Felicitari pentru Piatra-Neamt. Eu am spus unor persoane din juriu ca nu s-a acordat cum trebuie. Singurul burn curat dupa parerea mea a fost cel facut de tine. Frumoasa rau masina !

EmyM6 28-10-09 15:12

Re: E36 - 320i '94
 
Felicitarile mele pt masina...app bara spate nu ai de gand nimic cu ea?

ocaruntu 29-10-09 07:11

Re: E36 - 320i '94
 
multumesc pentru aprecieri.
asteptam fondurile ... mai important decat spoilerul ar fi aripile care trebuiesc obligatoriu latite; pana acum am avut alte prioritati.

Emiliannec 02-11-09 11:31

Re: E36 - 320i '94
 
16 Attachment(s)
frumoasa masina... adevarat pasionat BMW. Foarte frumoase demonstratiile de drift & burn de aseara de la Urban Driving Skills. Toata lumea cu care am vorbit a ramas impresionata de masina..:D

ocaruntu 04-11-09 21:47

Re: E36 - 320i '94
 
ms colegu'.

andreyutzu 05-11-09 11:28

Re: E36 - 320i '94
 
loco frumos spectacol la Urban Driving Skills....ca de obicei nota 12+ de la mine

Emiliannec 05-11-09 23:18

Re: E36 - 320i '94
 
2 Attachment(s)
se spune ca o poza valoreaza cat 1000 de cuvinte...:lol:

ocaruntu 06-11-09 16:28

Re: E36 - 320i '94
 
daca merge cum trebuie ... va fi o mare surpriza :D

kox_24 06-11-09 17:11

Re: E36 - 320i '94
 
nu e rea.dar neaparat schimba gumele pe ea.sunt prea imense.mai ales pe spate.

ocaruntu 07-11-09 13:27

Re: E36 - 320i '94
 
:)) pe spate in nici un caz nu schimb gumele in ceva mai mic, in primul rand pt ca nu am cum si in al 2-lea rand ca vreau ceva pana in 300 cu talon mic, iar in al 3-lea rand aripile vor fi latite in asa fel incat sa mai cobor spatele aprox 5-7 cm :D, apoi o revopsire si am terminat cu exteriorul.

ocaruntu 08-11-09 17:36

Re: E36 - 320i '94
 
MIX Drift & Burn ERA 01.11.2009

VladM 10-02-10 18:20

Re: E36 - 320i '94
 
1 Attachment(s)
Am uitat sa pun poza asta :))

ocaruntu 17-04-12 10:17

Re: E36 - 320i '94
 
10 Attachment(s)
dupa o perioada lunga de pauza ... in ceea ce priveste activitatea pe forum, revin cu noutatile realizate asupra masinii
a fost intr-o continua schimbare (jante, suspensii ...) si ca orice masina mai face si probleme care necesita ore de munca sau de bataie de cap.
- singura problema la care inca nu i-am dat de cap este,in continuare, turometrul ... care pur si simplu nu vrea sa mearga de cand am schimbat motorul.

AnDrEiCa 17-04-12 15:52

Re: E36 - 320i '94
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 4984228)
dupa o perioada lunga de pauza ... in ceea ce priveste activitatea pe forum, revin cu noutatile realizate asupra masinii
a fost intr-o continua schimbare (jante, suspensii ...) si ca orice masina mai face si probleme care necesita ore de munca sau de bataie de cap.
- singura problema la care inca nu i-am dat de cap este,in continuare, turometrul ... care pur si simplu nu vrea sa mearga de cand am schimbat motorul.

Arata bine cu jantele de M,ce motor e acum pe ea?


All times are GMT +2. The time now is 22:51.

- Copyright 2026 4Tuning