Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andrew 46 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/89719-machete-lucru-andrew-46-a.html)

andrew 46 20-11-08 14:54

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
multumesc
ca sa va spun ce am facut la ea...in momentul de fata
am pus jantele pe fata si spate
am refacut in proportie de 80% stalpii care sustin plafonul
si am mai indreptat pe ici colo...
poze in curand..

andrew 46 21-11-08 07:59

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
2 Attachment(s)
uitati si niste poze
asa arata acum
aproape am terminat stalpul..:???:
i-am lipit plafonul
si i-am montat jantele8)

eddycdk 26-11-08 08:49

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
aham...fain!
sa-ti trim poze cu bordul...

andrew 46 26-11-08 10:28

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
ok
pe mail te rog
ca vad ca nu prea te prin pe mess....:lol:

MR.STILO 26-11-08 21:56

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
vad ca lucrezi bine cu chit,sa matuiesti bine totul,sa dai cu spritchit,apoi cu smilgher 600 si vopseaua.ar prinde bine niste lac:rolleyes2

andrew 46 27-11-08 09:03

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
salut
ma bucur ca-ti place
ai vazut ferrari 456 tunat de mine
e pe la pagina 7 sau 6
sa-mi spui ce parere ai
cu lac nu pre dau...doar daca s-ar gasi la spray
si sa-mi spui si mie te rog cum faci carbonul la 1/18
multumesc anticipat

eddycdk 28-11-08 06:17

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
carbonul e facut un pattern pe calculator si apoi tras la imprimanta pe hartie autocolant! ;)

andrew 46 28-11-08 08:50

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
deci la imprimanta poti baga hartie de autocolant?
orice culoare?
imi trimiti si mie o bucata de carbon 1/18 s-o fac la imprimanta?

MR.STILO 30-11-08 10:34

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1888995)
salut
ma bucur ca-ti place
ai vazut ferrari 456 tunat de mine
e pe la pagina 7 sau 6
sa-mi spui ce parere ai
cu lac nu pre dau...doar daca s-ar gasi la spray
si sa-mi spui si mie te rog cum faci carbonul la 1/18
multumesc anticipat

salut!am vazut ferrari de la pag 6,a iesit super,am si eu
culoarea aia,daca dai cu lac pe ea iese perlata:shock::shock:
merg niste esapamente "real"

andrew 46 04-12-08 09:19

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
5 Attachment(s)
am mai facut ceva modificari la gto
niste bari..
insa mai trebuie finisate
insa cam asta ar fi forma
in spate mai am mult de lucrat..:???:
primele 2 poze sunt cum era inainte...:-P

L4uR 05-12-08 09:01

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
foarte placut:)...bravo...astept sa il vad intreg :)

alynex 05-12-08 11:29

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Foarte frumos!
Oare cum ar arata cu o buza in fata?Nu i-ar sta bine:D?Ce crezi?
Succes!!

andrew 46 05-12-08 18:00

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
multumesc
mas bucur ca va place
mai am de lucru la ea..
in curand nite pozitze

mitza mtb 09-12-08 22:01

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
Arata suuper......bv man..esti tare....bafta in continuare....app ce culoare vrei sa-i dai?

andrew 46 10-12-08 09:13

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
merci
nu stiu inca
mai am de lucrat:???:
poate va fi o surpriza:lol:

B 46 KTO 11-12-08 19:34

Re: Machete in lucru: andrew 46
 
fa-l tot rosu sau negru si da-l cu lac ... parerea mea

andrew 46 17-01-09 20:11

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
6 Attachment(s)
sa stiti ca n-am stai degeaba saptamanile astea...:rolleyes2
numai ca am lucrat mai putin deobicei ca e foarte frig afara..:x

la ferrari am mai finisat-o am mai adaugat niste mici detalii...e..mai e mult de lucru...

si un nou proiect:el camino 1/24 maisto
n-am poze cu el cum era inainte insa nu era complect...ii lipsea grila si barile:???:
am facut o parte din bara fata; bara spate va beneficia de niste prize de aer
[acum e in forma bruta:-)] ; praguri simple.. si jante rotative8)

eddycdk 18-01-09 08:49

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by andrew 46 (Post 1989426)
sa stiti ca n-am stai degeaba saptamanile astea...:rolleyes2
numai ca am lucrat mai putin deobicei ca e foarte frig afara..:x

la ferrari am mai finisat-o am mai adaugat niste mici detalii...e..mai e mult de lucru...

si un nou proiect:el camino 1/24 maisto
n-am poze cu el cum era inainte insa nu era complect...ii lipsea grila si barile:???:
am facut o parte din bara fata; bara spate va beneficia de niste prize de aer
[acum e in forma bruta:-)] ; praguri simple.. si jante rotative8)

hai ca arata bine ambele!
deja vad ca iti impui un stil personal...
sincer sa fiu...imi place
spor la treaba...si nu uita: finiseaza pana iese perfect! ;)

andrew 46 18-01-09 08:52

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 1990208)
hai ca arata bine ambele!
deja vad ca iti impui un stil personal...
sincer sa fiu...imi place
spor la treaba...si nu uita: finiseaza pana iese perfect! ;)

MERCI EDY
o voi finisa perfect,ca la sfarsit sa iasa ca noua:twisted:

andrew 46 23-01-09 17:58

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
1 Attachment(s)
am refacut bara fata[aia era nasoala] dar n-am terminat-o
pun o poza din lateral..am mai lucrat

B 46 KTO 24-01-09 02:06

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
pragul are burta ? asa se vede din poza asta incearca sa-l indrepti daca poti :D

andrew 46 24-01-09 21:05

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by B 46 KTO (Post 2005650)
pragul are burta ? asa se vede din poza asta incearca sa-l indrepti daca poti :D

nu are..
e drept
insa azi si ieri am lucrat intens la ea..maine niste poze daca e
bara spate terminate
bara fata terminata jumate si pragurile terminate8)

andrew 46 25-01-09 14:33

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
4 Attachment(s)
dupa cum se vede bara spate am terminat-o la fel ca si pragurile
insa la bara fata n-am nici o idee
tre sa ii fac niste gauri..aerisiri da n-am idei deocamdata...mai am destul de finisat insa va iesi ceva tare rau:twisted:

MR.STILO 25-01-09 18:33

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
bara fata trebuie sa fie un pic mai scurta si sa aiba o terminatie,mergea o proieminenta sub care un spoiler.:-)
in rest e bine lucrata macheta,felicitari!:-)

eddycdk 26-01-09 06:35

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by MR.STILO (Post 2009637)
bara fata trebuie sa fie un pic mai scurta si sa aiba o terminatie,mergea o proieminenta sub care un spoiler.:-)
in rest e bine lucrata macheta,felicitari!:-)

da trebuia ceva sub ea...
un pic de idei ce mi-au venit de dimineata...

andrew 46 26-01-09 08:47

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by MR.STILO (Post 2009637)
bara fata trebuie sa fie un pic mai scurta si sa aiba o terminatie,mergea o proieminenta sub care un spoiler.:-)
in rest e bine lucrata macheta,felicitari!:-)

merci

[QUOTE=eddycdk;2010791]
Quote:

Originally Posted by MR.STILO (Post 2009637)
bara fata trebuie sa fie un pic mai scurta si sa aiba o terminatie,mergea o proieminenta sub care un spoiler.:-)
in rest e bine lucrata macheta,felicitari!:-)[/QUOTE
da trebuia ceva sub ea...
un pic de idei ce mi-au venit de dimineata...

am terminat bara azi
nu e ca cele din poze
o sa pun poze maine sau pe seara;)

alex09 26-01-09 13:06

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
de unde ai luat jantele de la ferari ?Sunt super la ambele.

andrew 46 26-01-09 13:44

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
merci
sunt luate ,mai de mult
as mai lua si eu ca nu mai am ...

alex09 26-01-09 18:14

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
credeam ca sti un magazin sau asa ceva daca gasesti te rog sa ma anunti si pe mine.

andrew 46 26-01-09 19:06

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by alex09 (Post 2012561)
credeam ca sti un magazin sau asa ceva daca gasesti te rog sa ma anunti si pe mine.

mama ce mult as vrea sa mai gasesc!!
le-am luat de la un baiat care cred ca le-a adus din strainatate...

andrew 46 28-01-09 20:25

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
3 Attachment(s)
am mai lucrat la el...
e finisat
asta e forma finala,il dau in seara asta cu spritzchit +cateva finisaje minore si voila!!
insa am o chestie...ce culoare sa-l fac?
am spray negru mat pentru capota si plafon
si galben SAU alb pentru restul masini
alb ar fi eleganta...galben mai vesela asa:lol:
ce spuneti?

NSL_ALEX666 28-01-09 20:28

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Da!!!Dar nu stiu mie personal miar place alb!!!
Bafta in continuare!!!!

alynex 28-01-09 20:45

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
La fel de frumos precumd e de batran:D.
Banuiesc ca spatile din spate is pentru o dubla evacuare, nu?
Dai o culoare mai pe modelu lui, un verde inchis ,sky blue, ceva de genu;), sau chiar un two tone!
Bafta!!

Edit:Merge un galben cu inserti de negru si alb, sau invers.Jongreaza cu astea 3 dupa plac:D!

andrew 46 29-01-09 17:04

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by NSL_ALEX666 (Post 2018840)
Da!!!Dar nu stiu mie personal miar place alb!!!
Bafta in continuare!!!!

voi vedea..;)
Quote:

Originally Posted by alynex (Post 2018886)
La fel de frumos precumd e de batran:D.
Banuiesc ca spatile din spate is pentru o dubla evacuare, nu?
Dai o culoare mai pe modelu lui, un verde inchis ,sky blue, ceva de genu;), sau chiar un two tone!
Bafta!!

Edit:Merge un galben cu inserti de negru si alb, sau invers.Jongreaza cu astea 3 dupa plac:D!

voi vedea la ce culoare voi ajunge..

am terminat de finisat macheta
maine o vopsesc:dance::dance:

bmwh548 29-01-09 17:32

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
1 Attachment(s)
Sfatul meu ar fi sa mai ai putina rabdare si sa finisezi mai bine in fata.

andrew 46 29-01-09 19:53

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 2021137)
Sfatul meu ar fi sa mai ai putina rabdare si sa finisezi mai bine in fata.

ai ff mare dreptate.
voi astupa grila si o voi reface...n-am ce sa fac..:cry:

oricum o sa iasa mult mai frumos.

L4uR 29-01-09 21:07

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
nu poti sa nivelezi cu o pila ?....

andrew 46 30-01-09 08:11

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2021679)
nu poti sa nivelezi cu o pila ?....

nu...ca m-am chinuit o zi intreaga si n-a iesit....am astupat..tre sa le fac iarasi..insa va iesi mult mai bine;)

Darius DMS 30-01-09 08:16

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
culoarea sa fie negru mat......am vazut o emisiune pe discovery,american hot-rods si au modificat si ei un el camino.....l-au facut negru,dar nu negru mat.....poti alege si varianta cu culoare rosie si doua dungi negre pe mijloc.....iti urez succes la "munca"......toate cele bune.....

andrew 46 31-01-09 16:35

Re: Machete in lucru - andrew 46
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Darius DMS (Post 2022496)
culoarea sa fie negru mat......am vazut o emisiune pe discovery,american hot-rods si au modificat si ei un el camino.....l-au facut negru,dar nu negru mat.....poti alege si varianta cu culoare rosie si doua dungi negre pe mijloc.....iti urez succes la "munca"......toate cele bune.....

merci darius
am refacut bara fata..
eu cred ca a ieit mai bine[mie personal imi place foarte mult]


All times are GMT +2. The time now is 20:35.

- Copyright 2026 4Tuning