![]() |
Re:
Quote:
Si afla ca o fac pentru ca vreeau sa arat ca si in Romania se poate si daca ai pasiune, un om cu un buget mediu poate sa faca cedva frumos. Recomand si altora sa faca ca mine. |
Cam la catzi $$$ aprox te-a dus toata \"joaca\" ?
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Sociologic vorbind buget mediu este cel al paturi de mijloc, care intradevar in Romania este foarte mica, existand aproape o ruptura intre paturile sociale. Cineva mai sus intreba cat a costat investitia mea. A costat destul de mult, nu am facut o estimare exacta insa bucuria si placerea de a o conduce din punctul meu de vedere a meritat toti bani si inca mai merita acest greu tribut. A putea sa faci, a avea o pasine si a te inhiba de la a ti-o dezvota este echivalent cu a te prostitua, mai mult decat atat a-ti vinde sufletul. Si daca iti place vrei si-ti doresti cu adevarat, reusesti sa gandesti pozitiv o sa reusesti! Asta e cheia si nimic mai mult! Putina magie alba cu sufletul dirijata face minuni si va rog sa credeti in ele! |
Sunt perfect de acord cu tine, Seby. Si in Romania se poate! Sunt multi care stiu ce inseamna un Subaru insa cati - si ma refer aici la cei care isi pot permite - ar investi atat! Pentru ca, nu-i vorba doar de bani e vorba si de pasiune. Cati nu sunt care au masini mai scumpe decat un STI de serie! Si tu stii ca cine a pus piciorul intr-un Subaru, e cam greu sa-i stea mintea la alte masini...nu?
|
Re:
Quote:
Cine a spus ca automobilismul e un sport iefin? Oricum nu toata lumea trebuie sa-l practice. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
si ala de la pagina 5 de langa masina e mecanicu? :lol: :lol: :lol:
|
Re:
Quote:
In cazul meu pilot=sofer de duminica dupaamiaza, ca ma trezesc tarziu... |
TUNING
sigur ca exista si in dictionar o explicatie pentru acest termen: TÚNING, tuninguri, s.n. Acţiune sau preocupare de a îmbunătăţi, regla sau particulariza caracteristicile funcţionale sau estetice ale unui sistem tehnic existent; cu largă utilizare în sintagma tuning auto. – Din engl. tuning (acord fin). Asta scrie acolo si poate va intrebati ce mi-a venit sa discut despre acest termen. Am vazut pe multi preocupati de operatia asta, multi intuiesc ce este de fapt insa o definitie riguroasa nu strica, asta ca su nu fie discutii in jurul unui termen extrem de folosit pe acest site. Sunt convins ca nici propietarul siteului nu foloseste corect si nu stie riguros ce inseamna tuningul, sau poate a aflat cu mult dupa ce demunirea siteului era bine aleasa. Eu voi face o definitie mai corecta in concordanta cu cea ce spun specialisti si alte dictionare in care termenul e de mult consacrat. TUNINGUL = operatiunea, sau operatiunile care ajuta la ameliorarea fina a performantelor. Atunci cand performantele sunt depasite cu mult prin diverse bricolari se intra in zona RACING&MOTORSPORT. Discutia poate fi foarte lunga si despartita pe multe teme asa ca deocamdata ma opres aici. |
Styling ar fi alt termen de discutat!
|
Scoate masina de la naftalina si date cu ia ca pierzi podiumu`l....ONO deja a trecut pe langa tine......vezi ca vine tare si TOM.....si nu-l subestima pe Andrei.... :wink:
|
cam care banuiesti ca ar fi rezultatele intre masina ta si lamborghini-ul lui ono? pe 400m/1000m/max speed/traseu curbe?
|
Re:
Quote:
Ono ma bate peste tot cu Lambo... :lol: |
din ce spuneai tu ca speri de la masina ta presupun ca pe 400 de metri lamborghini n-ar trebui sa iti puna probleme...
|
Re:
Quote:
Probabil la prima etapa se va da cu Andrei, pentru ca mie imi e frica sa nu mi-o fur. :D |
Sebastia exista vre-o sansa sa te dai acuma la legale la Bucuresti...pt ca daca te dai vin si eu ,daca nu nu vin...pe bune tare vreau sa-ti vad masina. :wink:
P.S- parca spuneai ca ai mai facut lamborghini de ce te temi de ONO?sau totul e o mare mistocareala si nu m-am prins eu :?: |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Cursele astea pe net cine bate, daca bate ... sunt ieftine rau si nu-mi plac, asa ca faptle or sa vorbeasca in favoarea unuia dintre noi. |
Datorita furnizorului local de accesorii pentru tuning nu voi fi gata cu masina la etapa programata in data de 18.
Masina are transmisia desfacuta. |
ai spart SI cutia ? buun ..incet asa mai cumperi 2 motoare :)
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Daca ai avea si un ton mai civilizat ar fi mai frumos. Era programat sa-i fac cateva interventii, se schimba mult in ea, era serie-serie. oricum o dadeam jos sa pin ambreiajul de lupta. |
Re:
Quote:
|
ce stie ? sa se bage in seama neinvitat ? :twisted:
tonul deranjeaza ... |
Tonul... poate da, insa continutul nu neaparat :wink:
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
Din pacate una din provocarile serioase la adresa mea a cazut.
Oare de ce ma mir si ma asteptam sa fie adevarat? Pacat, dupa atata zarva, mult zgomot pentru nimic! |
subaru lu sebastian e cel mai tareeeeeeeee :oops:
georgica , cre'ca nus io ala care se baga aiurea in seama :) voi luati piese de la NICK ? din cauza lui n-ati avut masinile terminate ? |
In general imi aduc totul singur la un pret bun si repede din japonia, pentru mine nu e o problema.
Lucruri mai putin importante mai luam si de la alti furnizori. |
Sebastian, mai ai Dacia de 110cp?
Vorba umbla, se aude ceva ca ai vrea sa intri la raliuri sau vtm. E adevarat? Ar fi frumos si poate facem o echipa. |
Re:
Quote:
ce mai zici?da-mi pm.iti dau si eu! Gura targului le amesteca rau, vorbim acolo sau pe mail, ori te sun! |
Aseara am vazut un Gallardo dezlantuit, era o fiara, impune respect.
Ard de nerabdare sa-mi termin masina, vreau sa simt taria lui Galardo pe pielea mea. |
Stie cineva sigur ca exista un banc 4x4 in Romania la Bucuresti.
La vazut cineva? Nu vreau zvonuri sau din auzite, vreau pe cineva care l-a vazut si garanteaza pt ce spune. Asta e rau in forumul asta ca sunt o gramada de iresponsabili care isi dau cu parerea aiurea, aruncand mi de zvonuri si imbarliga lumea. De vina e gratzian ca nu lasa doar useri cu corespondent real, pe care lumea sa-i cunosca. Sa existe o nota de responsabilitate si seriozitate la toti de aici si sa u se mai abereze la greu. |
1 Attachment(s)
o toyota facuta recent de preparatori mei.
|
Impresionant Subarul tau. Imi plac foarte mult jantele. Imi poti spune te rog de la ce producator sunt :?:
|
O divizie japoneza Speedline.
|
Nu am gasit niciunde Speedline P1 Racing (asa scrie pe ele :roll: ). Imi poti da te rog un link :?:
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:24. |
- Copyright 2026 4Tuning