Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Midnight Race and Show ...11.05.2008 (https://forum.4tuning.ro/439-baia/72060-midnight-race-and-show-11-05-2008-a.html)

Keisuke 26-04-08 18:18

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by cipricipri (Post 1504040)
Las ca si alea sunt bune dacat nimic::)::):D:D

Sunt foarte curios cine se baga pentru premii intr-un concurs de genul asta ...o cupa, o medalie, o diploma

cipricipri 26-04-08 21:04

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by Keisuke (Post 1504267)
Sunt foarte curios cine se baga pentru premii intr-un concurs de genul asta ...o cupa, o medalie, o diploma

Ce vrei sa zici prin asta?? Ca nu are rost sa te bagi in cursa daca nu castigi bani? Cuvantul pasiune iti spune ceva ?

Keisuke 26-04-08 23:24

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by cipricipri (Post 1504504)
Ce vrei sa zici prin asta?? Ca nu are rost sa te bagi in cursa daca nu castigi bani? Cuvantul pasiune iti spune ceva ?

Vreau sa zic ca nu sti sa citesti ! Nimeni din cati stiu eu nu se baga pentru premii in asa ceva ! Cat despre cuvantul pasiune, nu ma porni ... ..

3SGE 27-04-08 00:14

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by cipricipri (Post 1504504)
Ce vrei sa zici prin asta?? Ca nu are rost sa te bagi in cursa daca nu castigi bani? Cuvantul pasiune iti spune ceva ?

Chiar pe Dan trebuie sa il intrebi asa ceva! :lol:

M I V E C 28-04-08 21:31

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
da intradevar pe DAN,?? Ca DAN inafara de Masini si Masini nu are numai Masini si ceva Femei in cabina(cap)

Warrior2008 28-04-08 23:29

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Salut IonutzMFF as vrea si eu sa particip la Concurs de accelerare viteza ,pe distanta de400 si 1000m.Astept raspunsul tau``e vorba de o Calibra.pa

IonutzMFF 29-04-08 02:46

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Te astept cu cea mai mare placere , sti data si orele de inscriere banuiesc

Norbertinio 30-04-08 15:55

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Inca 10 zileee \:D/...de abia astept!!!...:D:D

11...scuze..;)))

DOMY_m3 01-05-08 22:37

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by Warrior2008 (Post 1505174)
Salut IonutzMFF as vrea si eu sa particip la Concurs de accelerare viteza ,pe distanta de400 si 1000m.Astept raspunsul tau``e vorba de o Calibra.pa

am vazut ca esti nou in oras si de aia team provocat pe tine miercuri seara cu un seat arosa la semafor...altadata ai grija ca am filtru sport pe ea si trage grav....apropo 2.0l turbo 4x4????

Warrior2008 02-05-08 01:58

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
DOMY_m3 am vazut ca esti nou in oras si de aia team provocat pe tine miercuri seara cu un seat arosa la semafor...altadata ai grija ca am filtru sport pe ea si trage grav....apropo 2.0l turbo 4x4????

M-ai provocat??? :) ..Filtru sport trage grav ??? :) DACA TU SPUI ;) Iar daca e 2.0l turbo 4x4 ramane sa vezi ;) poate cine stie accept provocarea intro zi.Deocamdata e in lucru masina ``motorul +interiorul+ exteriorul+``Pa mai vorbim;)

A DOmy_m3 felicitari pt ceai facut pana acum si bafta in continuare pt ce ai sa faci! Cine stie poate ma ajuti si pe mine cu cate ceva ideile sunt bine venite!;)

Raul_bad 02-05-08 18:00

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Sal...
deci fara motoare... :shock:

De ce?
Sincer pacat...:cry:

Am fi vreo 20-30 numa care ar participa...
pe langa cei care ar veni gura casca...

mrkane 02-05-08 20:25

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
vreau sa ma dau cu calibra ....

:)

IonutzMFF 02-05-08 23:47

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by Raul_bad (Post 1511161)
Sal...
deci fara motoare... :shock:

De ce?
Sincer pacat...:cry:

Am fi vreo 20-30 numa care ar participa...
pe langa cei care ar veni gura casca...


La sedinta care a avut loc marti seara , am decis ca si motoarele au dreptul sa participe .

Raul_bad 02-05-08 23:55

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1511688)
La sedinta care a avut loc marti seara , am decis ca si motoarele au dreptul sa participe .

BETOOON !!!! :lol:

Si cum o sa fie programul pentru motoare?
Ce categorii?:?:

pe capacitate sau pe cai?

lancerX 03-05-08 00:01

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
sper ca o sa fiti prezenti in CLUJ pe 17 mai :D ? dar baia mare ii aproape.

delazoul 03-05-08 16:37

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
De abia astept sa vad niste drifting 8)

Si cam de pe la ce ora incepe shouw-ul propriuzis, sa stiu cum sa vin..10-11 dimineata ?
AAA Logan-urile pot face ceva liniute pe acolo ?
Respect organizatori !


Era sa uit...ceva fete sa intretina atmosfera o sa fie pe acolo ?

bogo4all 03-05-08 21:37

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Acuma stiu eu ca sunt multi care zic ca loganul nu e masina dar chiar se poate participa si cu o astfel de masina daca te simti in stare:).

Keisuke 04-05-08 01:34

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by bogo4all (Post 1513155)
Acuma stiu eu ca sunt multi care zic ca loganul nu e masina dar chiar se poate participa si cu o astfel de masina daca te simti in stare:).

Bine mah, da` si loganu` e masina :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

civic_ex 04-05-08 02:04

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by Warrior2008 (Post 1505174)
Salut IonutzMFF as vrea si eu sa particip la Concurs de accelerare viteza ,pe distanta de400 si 1000m.Astept raspunsul tau``e vorba de o Calibra.pa




Cazi la categoria 100-130cp...
Daca nu ai modificari serioase, ti-o iei grav...
Asta daca bineinteles, motorul tau e cel de 2.0 115cp. Cel putin asa suna, cand te-am auzit intr-o seara pe Borsului.

Warrior2008 04-05-08 15:02

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Cazi la categoria 100-130cp...
Daca nu ai modificari serioase, ti-o iei grav...
Asta daca bineinteles, motorul tau e cel de 2.0 115cp. Cel putin asa suna, cand te-am auzit intr-o seara pe Borsului.
civic_ex : unai sa asculti motorul in lucru si una e sa te pui cu el..1 la mana daca tu ai actele masini si stii cati cai are atunci esti un fel de Cris Angel
Iar poate de 2000 16 valve 135 hp din fabrica ai auzit ..fara filtru sport fara serpi fara evacuare complect schimbata fara power buster.fara rescriere de soft..si etc.....si interesant ca am facut la 400 m bmw 320i cu 151 hp din fabrica cum vine??? Iar daca esti mai atent in paginile anterioare ai sa vezi ca masina e in lucru..MOTOR INTERIOR EXTERIOR``
Iar daca ai masina CRX o putem pune sa vedem ce iese..!


A si CRX_EX eu nu am nimik cu nimeni si nici nu o sa am fiecare e liber sa circule si sa faca cu masina lui ce vrea.... eu am cerut doar idei bune` si nicidecum pareri de rau sau concluzi pripite.Drum bun sa ai si kilometri fara evenimente,poate ai sami dai si niste idei mai bune.Pa pa

danny_bik3ru 04-05-08 19:51

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Ionut unde sunt afisele ...... ca mai este o saptamana si lumea nu stie de tuning show.....

civic_ex 04-05-08 22:55

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by Warrior2008 (Post 1514001)
unai sa asculti motorul in lucru si una e sa te pui cu el..1 la mana daca tu ai actele masini si stii cati cai are atunci esti un fel de Cris Angel
Iar poate de 2000 16 valve 135 hp din fabrica ai auzit ..fara filtru sport fara serpi fara evacuare complect schimbata fara power buster.fara rescriere de soft..si etc.....si interesant ca am facut la 400 m bmw 320i cu 151 hp din fabrica cum vine??? Iar daca esti mai atent in paginile anterioare ai sa vezi ca masina e in lucru..MOTOR INTERIOR EXTERIOR``
Iar daca ai masina CRX o putem pune sa vedem ce iese..!



Ok, se pare ca m-am inselat in privinta motorului tau.
Din pacate nu am CRX, asa ca nu o putem "pune". :)

tuner_cata_05 04-05-08 23:24

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by danny_bik3ru (Post 1514412)
Ionut unde sunt afisele ...... ca mai este o saptamana si lumea nu stie de tuning show.....

Maine dupa-amiaza vor fi impartite prin tot orasul...;);)

ZanDer 05-05-08 00:50

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Deci eu nu mai inteleg nimic ... participa deci si motoarele, presupun ca se schimba atunci si programul desfasurarii + ca scade timpul acordat pt masini.

As vrea sa stiu pana la urma un program complet ca sa nu bat km degeaba, mai ales ca drumul ii foarte "bun" si benzina ieftina, si nu vreau sa ajung acolo ca sa ma dau odata ... mersi de intelegere si astept un raspuns, eventual si un nr de telefon de la organizator daca se poate !

IonutzMFF 05-05-08 10:44

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Inscriere participantilor incepe la ora 8:30 , intrarea spectatorilor de la ora 9 .Cursele de motociclete vor fi intre 9:00 si 10:00 .Startul la masini se da cel tarziu la ora 10:30 - 11:00 depinde de cum vin participanti , luam in considerare si participanti din alte orase care pot intampina greutati pe drum . Deci nu va fi nici un fel de problema cu programul .
Numar de telefon Organizator Principal 0752005691

juana_man 05-05-08 11:28

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
1 Attachment(s)
ionut inca tot nu mi-ai dat un raspuns clar si concret la intrebarea mea.
DACA VIN CU O MASINA NEINMATRICULATA( FARA TALON,CI,ASIGURARE,VERIFICARE...ETC ETC) POT PARTICIPA?AM DOAR O PROCURA DE ACU 4 ANI

masina despre care e vorba si va veni pe platforma

IonutzMFF 05-05-08 14:53

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Ti'am raspuns ...si raspunsul este Da , poti veni cu ea ...si declari pe propria raspundere cati cai are ...noi oricum nu avem de unde sa stim/ sa ghicim ...Te astept :)

T@m@ngo 05-05-08 23:58

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Asta este ultimul an in care o sa ma duc la show ca spectator, i-am promis unui prieten k la anu o sa concuram amandoi :D :)

adriano9 06-05-08 00:42

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
sper sa faceti multe poze sa le vedem si noi care nu putem merge :)

Dany.bilan628 06-05-08 10:51

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
nu faci afise sa le pui in oras? Ca multa lume nu stie si nu mai e tare mult pana in 11...

bogo4all 06-05-08 16:13

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Poze o sa fie destule:),poti sta linistit. Forumisti nu cred ca o sa participe multi...:D

IonutzMFF 06-05-08 19:18

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
http://www.emaramures.ro/Stiri/Stire.aspx?NewsID=12849

DjRainManFast 06-05-08 19:23

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Sa inteleg ca indemanare nu va mai fi? Eu parca asa intelesasem...ca va fi si o proba de indemanare! Oricum sper sa ajung la eveniment, si as fi fost tare incantat de o proba de indemanare!

IonutzMFF 06-05-08 21:24

Re: Romania participa la campionatul de drift al Angliei BDC
 
Un singur lucru nu inteleg ...Si tin sa'l intreb personal pe Florin pe forum ..De ce vei fi prezent la Tuning Days in Cluj si nu vei fi prezent si la Baia Mare , orasul tau .Eu tineam foarte mult sa vi pentru o demonstratie de drift , dar si keisuke si dan de la bucuresti au spus ca nu vei fi in tara.Totusi e orasul in care te'ai nascut , crescut ....

bogdan350cid 06-05-08 21:55

Re: Romania participa la campionatul de drift al Angliei BDC
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1518577)
Un singur lucru nu inteleg ...Si tin sa'l intreb personal pe Florin pe forum ..De ce vei fi prezent la Tuning Days in Cluj si nu vei fi prezent si la Baia Mare , orasul tau .Eu tineam foarte mult sa vi pentru o demonstratie de drift , dar si keisuke si dan de la bucuresti au spus ca nu vei fi in tara.Totusi e orasul in care te'ai nascut , crescut ....

si cine ii plateste mii de euro cat cheltuie sa mearga din africa in bm si sa duca masina numai ca sa faca show de drift pentru cativa copilasi in baia mare..am inteles ca la cj o sa fie ceva show mai mare , nu ?

Dany.bilan628 06-05-08 23:42

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
daca ai afise de lipit te ajut eu...daca ai facut asa ceva. (pt organizator este mesajul)

T@m@ngo 07-05-08 10:44

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Ionut punde afise k timpul trece ....

tuner_cata_05 07-05-08 11:14

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by T@m@ngo (Post 1519577)
Ionut punde afise k timpul trece ....

Daca vor fi terminate afisele,in aceasta seara le vom impartii prin tot orasul...;););)

IonutzMFF 07-05-08 12:27

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
NOU!!!! Concurs DbDrag !!!! Cu aparate profesionale de masurat decibeli !!! Deci pina la urma e un show (aproape) complet

mosky 07-05-08 12:37

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
niste fete si e complet ;)


All times are GMT +2. The time now is 13:35.

- Copyright 2026 4Tuning