![]() |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
ma faci sa rad :lol: plus ca tot cei din LR au distribuit legitimatiile de organizator. Eu nu inteleg o chestie...de ce am ajuns la discutiile astea...ce legatura au asta cu pista... Eu zic sa venim cu ceva constructiv. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Legitimatii :lol: noi eram in jur de 40 de insi numai de la NSL pt. a ajuta si voi a.ti avut maxim 20 si ceva de legitimatii + ca se dadeau legitimatii prietenilor,etc etc care nu aveau nici o treaba cu organizarea....
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
au fost mult mai multe...dar a fost multa lume MR X-team LR NSL...asta e..oricum atuncia am inteles ca s-a rezolvat.
Hai sa terminam cu subiectul asta ca suntem pe langa.....pe mine ma intereseaza PISTA ! Si vad ca Florica a inchis contul....deci se mai face ceva ? |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
ba nu...s-au dat doar cui trebuia, ca au vrut la fata locului sa ajute mai multi membrii decat se anuntasera de aia nu s-au dat la toti ;)
aici vorbiti degeaba...toti se amentinta cu ceva ce stiu doar ei...dati totul pe fata: ce zic membrii nsl de florica, ce zice lumea de sebastian si gata cu tiganeala ne vedem pe pista de 1 mai la venus cum e traditia...sau nu :twisted: |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu au fsot mai multe eram de fata.. knd au disparut toate legitimatiile.. in fine nu asta e problema cea mare.
DA SE FACE acea Pista de Drag... nu s-a abandonat proiectul....doar ka momentan este confidential totul, repet MOMENTAN... |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
terminati cu prostiile astea... ce a fost la cursa de 1 mai a fost.. si cred ca mai toata lumea a fost multumita..
dupa cum spune si peter.. mai bine am reveni la ce ne intereseaza si anume PISTA.. toata lumea e impotriva lui Sebastian.. toata lumea ii sare in cap.. dar nimeni nu face nimic.. pe cand el pe face.. si asta ii da dreptul de a spune ceea ce spune.. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Pacat ca se fac asfel de discutii si cel pe care l-am tras dupa si langa mine conenteaza asa de vehement si fara acoperire.
Am sa evit in mare parte polemicile de aici pentru ca voi incerca sa-mi canalizez energia ntr-o directie corecta buna sa demonstram ca putem si sa aratam cine suntem ce face si ce putem prin fapte nu vorbe. Am inceput deja schita de proiect si se fac studile la teren. Foarte multe amanunte nu am sa dau pentru ca nu ajuta la nimic cine are muschi si poate sa vina cu bani sau propuneri concrete si discutam. Ce pot sa zic mai mult? Multumesc celor ce imi dau credit si nu pun botul la jocuri meschine si intoxicari de tip bolsevic. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Consider o victorie meritata intr-un razboi corect, faptul ca :
nu mai este cap de lista pe acest forum, acel cont, cersela, care ne punea intr-o lumina total obscura. Apreciez intentia, insa am alergie la prostie si chiar daca unora nu sunt pe plac voi dovedi ca si pana acum ca stiu si sunt responsabil de ce fac. Inca nu e momentul sa dam cu berbecul e prematur. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu vreau sa ma bag in discutia voastra prea tare pentru ca sincer mi se pare absurda legata de cursa de la saturn , dar legat de X-Team Racing Club Constanta , de la noi toate legitimatiile au fost predate ( prin absurd o fi uitat vre-un om maxim eu zic ca ar fi de inteles dar nici atat ) , iar de ajutor , cand a fost vorba de cursele de la saturn , am fost mereu prezenti , cu f multi oameni fiind datorat si locatiei in judetul nostru .
Ca sa nu fie dispute , nu vreau sa dau vreo lovitura de genu ca X-Team ar fi facut cele mai multe pe acolo , dar an de an noi eram la 5 dimineata acolo inaintea tuturor amenajand , garduri de siguranta , benzi de delimitare masura terenului , in anumiti ani chiar sponsori , oameni la inscrieri , la finish , la start , si in multe alte puncte unde era necesar , asa ca va rog sa nu se mai intrebe ce a facut X-Team la acea cursa .. indiferent de an , din partea mea , sa ia faima cine o vrea pt ca nu asta cautam , dar macar sa nu fim contestati asa cum am vazut aici , noi tacem si ne facem treaba pt ca tronsonu saturn-venus pt noi intotdeauna a fost o cursa cu traditie si va ramane asa , respect tuturor cluburilor care au ajutat si care vor mai ajuta , dar parerea mea e ca va mancatzi prea mult intre voi , NU CONTEAZA CINE A FACUT CE , conteaza ca s-a facut si ca ne-am simtit bine toti , asa ca mai bine inchidetzi subiectu asta cu cine a facut ce , si continuati subiectul acestui topic , va urez succes! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Speram meru pe o buna sau f buna colaborare cu ei sunt f buni , duri si cu tupeu. Multumesc X-team inca o data! |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Cand nu o sa va mai uitati in trecut si o sa incepeti sa traiti in prezent si sa ganditi in viitor???
Ce imi place mie cel mai mult este ca toata lumea il injura pe Seastian si cursele organizate in trecut, dar pe atunci debia asteptati cursele. Iar acum tot timpul va plangeti ca numai sunt curse. Normal ca numai sunt daca va injurati si va certati dupa!!! Sincer, initiativa lui Florica a fost una EXCELENTA si si-a asumat o responsabilitate f mare cand a facut acest pas, dar poate nu a fost pornit chiar cum trebuie. Si eu as fii vrut sa bag niste bani in cont, dar de pe firma, si nu pot sa fac asta in contul unei persoane fizice. Eu si inca destui oameni pe care ii cunosc sunt dispusi sa investeasca in acest proiect, dar hai sa-l facem cum trebuie. Eu nu vreau sa ma bag in discutiile voastre pt ca fiecare isi stie mai bine problemele pe care le-a avut, dar daca chiar vreti sa faceti ceva trebuie sa faca cineva primul pas. Daca va pot ajuta cu ceva in proiectul asta da-ti un PM, si o sa fac tot ce pot si financiar si in alte moduri. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Sebastian ... nu esti la curent cu niste lucruri ... si anume motivele pt care nu se mai strang fonduri. Exista o victorie dar nu crd ca e cea de care vorbesti tu ....
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
2. De acord cu tine, nu a fost pornit cum trebuie, insa urma sa facem contul pe o societate NON PROFIT ! si astfel ai fi pus si tu bani, si eu , si restu care mai avem firma ! in tara asta sunt numai interese, cine sa castige mai mult, nu conteaza daca iti distrugi adversarul, tu sa castigi ( in afara adversarii nu se elimina , se lupta cot la cot cu ei pentru a se demonstra ca sunt/sau nu mai buni ca ei ) Traim in romania |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Nu este vb de tara asta, este vorba de lumea in care traim... Traim intr-o lume materialista care se invarte in jurul la un singur lucru...BANI, si nimeni nu o sa poata sa schimbe asta. Daca s-ar face organizatia o sa se stranga o parte din bani necesari, poate doar de teren, poate mai multi. Dar in momentul cand o sa existe ceva palpabil, fondurile o sa inceapa sa se stranga incet, incet. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
desigur, odata ce vom cumpara terenul vor veni si sponsori pentru ca vor vedea ca am vrut sa facem ceva !
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Nu va obositi prea mult eu si echipa mea am sa ma ocup de acest proiect intr-o lume capitalista conform economiei de piata si cui nu-i place sa se duca la , oare unde o mai fi comunism...
Azi am avut un contact f important cu o mare companie din zona distributiei de produse petroliere ce urmeaza sa intre pe piata romaneasca . Este un gigant in lumea petrolului. Au fost interesati si dialogul va continua. Faptul ca am stricat planul cuiva nu e vina mea nici macar nu stiam ca s-au apucat asa de unii singuri fara o sustinere reala, iar stiti vorba aia ca cine sapa groapa altuia cade singur in ea. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Daca si sponsori se vor ridica la nivelul asta... eu unul am respect pt bani daca cineva aducea un milion de euro ii spuneam sarut mana domnule. Eu nu am pretentia pt ca am adus terenul sa-mi spuna cineva vorbe frumoase dar chiar nu am chef si timp de frustrarile nimanui. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
si cat voiai sa se stranga intr-o saptamana ? un milion de euro? esti penibil rau
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Aparent, nimeni nu a avut incredere in acest cont, chiar daca multi au spus ca vor achita. Totusi nu imi place la ce se ajunge. Raman la ideea ca nu are rost atata tam-tam. Faptele ar trebui sa vorbeasca mai mult, si mai putin impunsaturile. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Foarte clorat limbajul unora, si daca mai sunt si moderatori totul e ok.(exista niste reguli de baza, culmea, cerute de cei ce coordoneaza acest site).
Sa revin la subiect totusi desi multi nu ma vor lua in seama. E urat ce se intampla. Desi era un inceput frumos (construirea uni piste) acum cred ca s-a spulberat visul, cel putin asa reiese din discutiile voastre(numai cearta). Respectul meu si lui Sebastian si lui Florica pentru ce au facut si pentru ce vor face, pentru ca sigur vor face ceva, insa cred ca fiecare in felul lui. De aici si interminabila cearta despre pista. Sunt convins ca intr-o buna zi si Romania va avea macar o pista. Sa le ajute Dumnezeu la amandoi sa realizeze fiecare cate o pista (si vom avea doua;) ). Parerea mea: daca amandoi nu vati mai aduce atatea injurii si fiecare ar merge pe drumul lui ar fi mult mai benefic, fiind si o competitie, dar sa fie una fairplay cum e in sport, pentru ca si cursele sunt un sport. Va expuneti fiecare (separat) intentiile si realizarile (referitoare la pista) si fiecare impatimit alege cui se alatura (de ce nu si amandurora). Ar fi si mai multa credibilitate si ar merge treaba mai usor si mai repede. Inainte de toate dati dovada ca sunteti oameni si alegeti-va traiectoria in care sa margeti, pentru ca impreuna nu se poate din cate vad, desi era cel mai bine. Sper ca nu am suparat pe nimeni, desi asta este realitatea. Din partea mea numai respect tuturor celor care il merita. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
e comic.. cat era public proiectul 402 toata lumea mai facea cate o pista. Acum ca a fost retras contul se pare ca s-au linistit apele si nimeni nu mai zice nimic, nu mai e informat nimeni, cu toate ca asa se zicea. Nici mpa nu mai da informatii , nici sebastian ... Nu am nimic cu cei 2 citati,doar analizez situatia din exterior. Ce e ciudat totusi pt ca cei 2 au fost sceptici in ceea ce priveste orice alta incercare... Pacat.. potential este dar nu exista intelegere si cu adevarat o comunitate...
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
urmaresc cu placere maxima toate certurile astea :)
pentru o pista de drag 10ha sunt mai mult decat suficienti, daca sunt la cativa km de comuna pantelimon, locatia este ideala. sunt oarecum la curent cu pretul zonei pt ca ma intereseaza personal, daca Sebastian vrea sa faca pista acolo o face din pasiune pt ca sunt afaceri mult mai profitabile pe care le poti desfasura in 10 ha (1ha=10 mii m2 ). Florica a dat cu batu-n balta cu contul ala pe pers fizica, o forma juridica se face intr-o saptamana , ardea undeva? oricum nu se toarna betoane pe frigu asta. Va urez succes la amandoi, este loc de 2 piste langa bucuresti si competitia este intotdeauna un lucru bun. p.s. eu nu o sa vin pe pista cum nu am venit nici la alt event organizat de genul asta, prefer sa ma dau la semafor |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
-Atunci de ce scrii aici daca nu te intereseaza..... da te la semafor cat vrei si ar trebui sa stii ca Florica face Pista fara a cere vreun ban de la cineva. Si daca betoane nu se toarna se fac escavari si se compacteaza infrastructura si ai sa razi se toarna si betoane pana la -5 grade in mediu preincalzit. Singurul post pe care l pun aici pt domnul Beck care ne si cunoastem de mult timp. In rest pace!!
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
nu am spus ca nu ma intereseaza, doar ca sunt interesat ca sponsor sau chirias , nu participant.
Sper sa iasa ceva in final si daca esti tu primul care reuseste nu poate decat sa ma bucure. Bafta. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
1 Attachment(s)
O campanie interesanta din SUA
Pe scurt povestea suna asta in 1964 au facut o pista , in 2007 propietarul terenului s-a gandit sa o demoleze. (a si demolat-o) ce mi s-a parut interesant e ideea afisului folosit in campania de salvare a pistei |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
mda...se pare ca "proiectul 402" a fost decat un vis...oricum a disparut toata nebunia cu cursele,la cele legale ma refer,inainte aproape in fiecare week-end mergeai l curse toata lumea era interesata,acum "cei batrani" s-au lasat de asa ceva,nu mai dau importanta la masini si la curse ca inainte,s-au bagat pe organizare si pe alte lucruri...pacat,se pare ca a fost decat o nebunie d moment!
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
Acum au sacii in caruta si stiti voi cum e vorba ... Am terenul 10ha astept sa gasesc un investitor corect sa pun a punct tot ce este de facut. |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
hihihi stiu eu una da nu este pista..... este o sosea care ! ce era dambovita inainte asta e de 5 ori mai buna pt cunoscatori de la volnutexas mai in fatza !
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
PS: in actualele conditii economice cred ca mai ai de asteptat citiva ani |
Re: o pista de drag, idei si propuneri
E simplu ... calculeaza care ar fi investitia si vinde actiuni.
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
400 000 euro este valoarea de baza a investitiei deci nu e f mult
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Am si eu un loc cu 650 de metrii lungime si 35 latime! Credeti ca se poate construi o pista? Cam la ce pret ar ajunge investitia?De asemenea caut si eu un sponsor! Terenul este la km 23 pe Autostrada Bucuresti-Pitesti! Multumesc mult!
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
800m lungime , latimea este ok
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Quote:
|
Re: o pista de drag, idei si propuneri
Atunci facem altfel ... facem o tombola cu bilete in valoare de 10 euro . Prin regulamentul tombolei la final castigatorul primeste dreptul de a folosi banii castigati pentru a face o pista . ;) Solutii se pot gasi daca se vrea o pista. Daca se vrea o afacere numita pista e mai complicat.
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:40. |
- Copyright 2026 4Tuning