Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/58163-tuning-machete.html)

andrey2003 06-12-07 21:06

Re: Tuning pe machete
 
e 1/24.. nu mai stiu ce firma.. :)

Trickz 06-12-07 21:13

Re: Tuning pe machete
 
kentoys, daca nu ma insel:)

2fast4u_DK 06-12-07 21:43

Re: Tuning pe machete
 
Thanks :D am sa caut poa o sa gasesc si io

expres 07-12-07 16:42

Re: Tuning pe machete
 
10 Attachment(s)
Vw toaureg , scala 1/24 maisto .... plafon si capota motorului mov perlat , jante perlate in mov , ii da un aspect mai agrersiv , nu prea se vede la camera da observati si voi in stadiu in care era vopsit ...interior mov si alb ... e frumos ?:D 8) :oops:

razak 07-12-07 18:15

Re: Tuning pe machete
 
Nu-mi prea pot da seama din pozele astea :) incearca cu macro ceva :)

Mi-am gasit un kit de airbrush pentru machete, e vro 400 ron , sa-i scriu mosului?:D

Magos 11-12-07 17:39

Re: Tuning pe machete
 
3 Attachment(s)
GTS'ul meu a intrat la chirurgie...
Azi am achizitionat altul , pentru piese, si incepem sa rezolvam problemele legate de directie si luneta crapata...

Apoi GTS'ul meu va intra la vopsitorie... Nuanta inca nu este stabilita, iar legat de interior...:twisted:

EaGle 11-12-07 17:43

Re: Tuning pe machete
 
O reconditionezi sau schimbi jante ceva ?:D

Magos 11-12-07 17:48

Jantele nu...
Insa restul... :>

Ideea este ca nu am luneta de schimb.. :(
Ma gandeam sa aplic o folie, pentru ca vezi in ce stare degradanta se afla a mea.. :(

eddycdk 11-12-07 19:47

Re: Tuning pe machete
 
luneta noua poti face custom ;)
sfat: din plastic transparent (poate fi folosit si cel de la cutiile in care vin jucariile..doar sa nu fie zgariat, asta daca n-ai altceva mai bun calitativ):lol:
succes!

2fast4u_DK 11-12-07 20:54

Re: Tuning pe machete
 
7 Attachment(s)
:oops: am incercat sa imbrac scaunele in piele si sa le vopsec portocalii cu oja dar dupa cum vedeti nu mi-a iesit prea bn :( NIMIC NUMI IESE BBBNNNNN :((((((

Magos 11-12-07 21:06

Re: Tuning pe machete
 
2 Attachment(s)
Uite aaaacum am venit din oras, de unde am fost sa imi iau Viper-ul de piese, un Rt10, complet... Tot 1/24, tot Bburago... Si am mai primit bonus, pe langa el, inca un F50... :P Tot Bburago

EaGle 11-12-07 21:38

Re: Tuning pe machete
 
Hai hai...Tzutzu a zis ca vrea Ferrari la schimb pt Mk4 http://torrent.net13.ro/images/smilies/hooray.gif...de ce nu pui piesele dupa GTS pe RT-10? Faci un mix :D ...sau chiar ti foarte foarte mult la ea? :-P

Magos 11-12-07 22:18

Re: Tuning pe machete
 
pai este exact INVERS...
De pe rt10 pe GTS hi hi hi

EaGle 11-12-07 22:22

Re: Tuning pe machete
 
Pai da, dar ca sa nu mai faci toata lucrarea cu luneta, nu iti convine s-o lasi cabrio ? :-P Asta vroiam sa zic:D

Magos 11-12-07 22:28

Re: Tuning pe machete
 
:(
Are valoare entimentala pentru mine... Ufff....
Oricum... Trebuie vopsit... :( In orice caz :))

EaGle 11-12-07 22:35

Re: Tuning pe machete
 
Dap, am inteles ce inseamna pentru tine ;)
Anyway, culoarea care o are acum e super, ar fi frumos s-o vopsesti la fel cu doua dungi albe care o taie pe mijloc...(o sa fac un tutorial maine sper)..in fine, sti tu cum arata GTS-ul in dungi :D. Bafta la modificari si daca ai vreo intrebare, suntem aici pentru tine si pentru toti :D.Unu pentru toti, toti pentru unu :lol:

Magos 11-12-07 23:33

Re: Tuning pe machete
 
Pai GTS ul meu a avut dungi albe... :)) In vremurile bune....

razak 12-12-07 08:54

Re: Tuning pe machete
 
eu tot adeptul clean look raman ... one slick red GTS :D

tzutzu.2009 13-12-07 11:49

Re: Tuning pe machete
 
6 Attachment(s)
Mi-am vopsit trabantu'.....:lol:

coman razvan 13-12-07 12:24

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by tzutzu.2009 (Post 1244329)
Mi-am vopsit trabantu'.....:lol:

Ce sexy e....:lol: :rolleyes2

2fast4u_DK 13-12-07 16:39

Re: Tuning pe machete
 
2 Attachment(s)
Am incercat si io sa vopsesc jantele :D(nuj dak rezista k leam vopsit cu nijte acuarele din alea cu care poti da si fara apa)poate imi iese ceva :D deocamdata sunt la uscat :)

2fast4u_DK 13-12-07 18:31

Re: Tuning pe machete
 
6 Attachment(s)
Rezultatul :D mai trebuie sa vopsesc o data k acuma nu am vopsit prea bn k am vrut numa sa vad cum iese :D

andrey2003 13-12-07 18:38

Re: Tuning pe machete
 
Ca design arata bine.. ca lucrare.. asa si asa.. daca dai cu unghia nu se ia usor? :|

2fast4u_DK 13-12-07 20:50

Re: Tuning pe machete
 
Acum am mai dat o data si vad k se ia mai greu ... am sa mai dau de vreo 2-3 ori :D

Trickz 13-12-07 20:55

Re: Tuning pe machete
 
incearca vopsea acrilica. tot in tubulete se vinde si este destul de "aderenta"

2fast4u_DK 13-12-07 21:01

Re: Tuning pe machete
 
Thanks ;) am sa incerc

Magos 14-12-07 00:11

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by 2fast4u_DK (Post 1245271)
Thanks ;) am sa incerc

Si mai ieri faceai "crize" ca nu ti iese nimic... :P
Cu rabdare, totul se face...

2fast4u_DK 14-12-07 07:59

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 1245540)
Si mai ieri faceai "crize" ca nu ti iese nimic... :P
Cu rabdare, totul se face...

:D asa e nu vreau sa ma opresc pana nu iese ceva mijto :D

mba 14-12-07 22:26

Re: Tuning pe machete
 
stiti dak gasesc spray..sau vopsea ...crom stii c vreau sa zic ...cromu argintui stralucitor...si cam la c pret si unde??? k se duce ala original si am zgariat o bara :(( ...

tzutzu.2009 14-12-07 22:43

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by M_B_A_Design (Post 1246922)
stiti dak gasesc spray..sau vopsea ...crom stii c vreau sa zic ...cromu argintui stralucitor...si cam la c pret si unde??? k se duce ala original si am zgariat o bara :(( ...

Se gaseste in Selgros marca SINTO. E foarte bun. Au crom argintiu si auriu. In jur de 10 RON;)

eddycdk 15-12-07 12:22

Re: Tuning pe machete
 
tzutzu....:rolleyes2 ai ajuns de la ferrari la trabant...:cry:
a iesit fain rau!;)

expres 15-12-07 12:57

Re: Tuning pe machete
 
sinto e foarte buna , cu dasta am vopsit eu touaregul .. azi urmeazasa ma duc sa iau si un spray alb k sa il termin :) noroc...

mba 15-12-07 13:31

Re: Tuning pe machete
 
merci..o sa caut...da sa vad unde gasesc acuma:D ....

2fast4u_DK 16-12-07 12:47

Re: Tuning pe machete
 
10 Attachment(s)
Am mai facut si io nishte modificari la porsche(iam vopsit jantele ..de data asta cu vopsea :lol:) si la focus(2 leduri in plus la interior,iam scos tatuajele,geamuri fumurii) urmeaza la focus sai vopsesc capota acoperisul si portbagajul cu negru si eventual sa gasesc nijte jante sa-i pun k astea nu prea se potrivesc

skin23 16-12-07 12:59

Re: Tuning pe machete
 
frumos rau focusul ala. bafta in continuare.

2fast4u_DK 16-12-07 13:01

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by skin23 (Post 1248827)
frumos rau focusul ala. bafta in continuare.

ms :D la sfarsit o sa arate mult mai bn :twisted: :D

skin23 16-12-07 13:29

Re: Tuning pe machete
 
de unde lai luat ?

2fast4u_DK 16-12-07 13:30

Re: Tuning pe machete
 
De la petrom

andrey2003 16-12-07 17:33

Re: Tuning pe machete
 
eleronu la focus mi se pare urat RAU.. Groaznic..

Arata super cu jentile negre in interior porschele.. bv

2fast4u_DK 16-12-07 17:35

Re: Tuning pe machete
 
Quote:

Originally Posted by andrey2003 (Post 1249155)
eleronu la focus mi se pare urat RAU.. Groaznic..

Arata super cu jentile negre in interior porschele.. bv

Ms :D si mie imi plac la nebunie ...eleronu la focus nu am cum sal scot k am vrut da e lipit de faruri si de geam :(


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2026 4Tuning