Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

Geo_ZGA 25-04-08 23:45

Re: Cielo TL 33 CTL
 
bravo, bravo... :) abea astept sa o vad terminata, chiar sunt curios cum va arata.

tiolik 26-04-08 16:54

Re: Cielo TL 33 CTL
 
salutare trimitemi si me pm cu :ce semnalizri ai pus pe arici de pe ce masina sunt luate ca eu vroiam sa pun de golf 4 sau pasat sau polo ca sunt prea misto dar si ale tele sunt misto zimi si mie de ce masina sunt si daca se potrivesc vara modificari adica daca au aceeasi prindere ms

Geo_ZGA 26-04-08 17:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
nu cred ca se supara daca raspund eu: sunt universale, au banda auto-adeziva cu care le lipesti pe aripa. la fel am si eu, le-am luat toti de la Kalu cu 30ron parca, de pe forum. nu cred ca mai are, dar poti sa-i dai un PM si sa-l intrebi. eu sunt multumit de ele: nu intra apa, arata bine si pana acum nu s-a ars nici macar un bec :)

tiolik 26-04-08 18:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
ms pt raspuns dar e pe forum un espero din bucuresti acela cu 2000 cc parca sau nu sh ceva de genu care are smnalizari de golf 4 si mie alea imi plac la nebunie asa ca dealea o sami pun dar nu sh daca tre sa fac modificari
miecuri ma duc pana la cimitirulk de masini din craiova fusai si azi dar nu era nimeni sa intreb de asa ceva si daca gasesc le pun si dupaia va zic ce a iesit

Geox` 01-05-08 21:04

Re: Cielo TL 33 CTL
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1503148)
Poze cu pregatirea pentru vopsire si o parte din timpul vopsirii!!Voi reveni cu poze de la final...

Poza cu finalul:lol::twisted:arata prea belea. Respect!

webcathos 02-05-08 13:38

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu e nici pe departe asha...E portocaliu inchis,un mandarin asha nici decum maro...Oricum mulktumesc pentru prelucrare...cat de curand sper sa o scot si am sa pun si poze cu finalul...

Geox` 02-05-08 20:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ok asteptam pozele cu finalul!Daca tot ai facuto asa frumoasa o duci si la Cluj?

webcathos 04-05-08 09:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
6 Attachment(s)
Nu cred ca va ajunge la Cluj..pentru ca nu e chiar asha frumoasa si pregatita pentru show...nu stiu vom vedea!!Poze noi,e aproape gata!Mai este de vopsit bara spate,capota si de dat polishul...

Snapy_xxl 04-05-08 10:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Bravo man! Felicitari. Abia astept sa o bag si pe a mea la vopsit :D Imi place cum a iesit bara. O intrebare: chiar nu ti-a placut cum arata cu santurile de pe usi astupate?

mikafly 04-05-08 10:07

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Felicitari...imi place...poate imi comunici si mie service-ul....sa imi bag si eu cotetul acolo.Si pe pm un cost aproximativ al operatiunii de vopsire si pregatire ....

Chiar imi place....ma bucur pt tine...e o scimbare intr-adevar majora.....felicitari inca o data.

webcathos 04-05-08 10:11

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu,am vazut cateva cu santurile astupate si parca erau niste torpile asa...nu stiu cum sa iti zic,si macar daca aveam un motor pentru o torpila dar :) :)!!!Multumesc pentru aprecieri!!!La bara spate nu m-am decis cum sa o fac si am sa o las stock!!!webcath0s i.d.-ul meu de mess mikafly...Da add si iti dau detalii..te si ajut daca vrei,il cunosc foarte bine pe vopsitor...:)

Geox` 04-05-08 12:40

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Intr-adevar o schimbare majora!:bunch:Bafta in continoare;)

browser 04-05-08 13:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
wow felicitari pentru masina arata bestial asa... ii lipseste ceva, ceva galben :D :D

webcathos 04-05-08 20:23

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Vine si ceva galben cand o sa fie gata si curata!!!:)

topser 04-05-08 21:29

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ce vopsea ai folosit ,ce nuanta ,marca etc ? Vreau sa fac si eu ceva asemanator cu unul din Tico-urile mele !

Geo_ZGA 04-05-08 21:51

Re: Cielo TL 33 CTL
 
imi place, dar.... parca nu e chiar nuanta la care ma asteptam :) mergea ceva mai aprins la portocaliul ala.... vezi sa nu uiti de stalpi, sa-i faci negri :D vorbim maine daca esti liber ;)

webcathos 04-05-08 21:56

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Topser iti dau p.m cu nuantele.Vopseaua de Klar Mix.Offf Geo eram sigur ca o sa zici ceva :P...a lipsit un imngredient de la Mix si am facut o combinatie si de asta a iesit un pic mai inchis...insa e unica nuanta...:)

Kent8 05-05-08 08:52

Re: Cielo TL 33 CTL
 
roagate sa nu ai vecini care au chei in mana si boala pe masinile frumos vopsite :P

webcathos 05-05-08 14:20

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Mda,sper sa nu am probleme...oricum ingredientul care la fost pus ca inlocuitor, stiu in ce cantitate a fost pus si nu e problema de facut alta vopsea!!!:)

BGD_NNE 05-05-08 14:46

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Felicitari !!! E marfa !:X

webcathos 11-05-08 11:52

Re: Cielo TL 33 CTL
 
9 Attachment(s)
Poze cu finalul...Sper sa va placa.
Urmeaza pleoape si ma apuc de interior mai serios...!!:)

Kent8 11-05-08 11:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
interesanta rau culoarea

webcathos 11-05-08 11:56

Re: Cielo TL 33 CTL
 
In functie de unghi si de lumina se deschide sau se inchide la nuanta!:)

jipy_4u 11-05-08 12:29

Re: Cielo TL 33 CTL
 
a iesit super marfa :) debia ast sa o vad live :)

webcathos 11-05-08 12:30

Re: Cielo TL 33 CTL
 
1 Attachment(s)
Sorry pentru post consecutiv dar am uitat de o poza in care se vede mai bine culoarea de sus de pe capota plafon si potbagaj......

Geo_ZGA 11-05-08 13:02

Re: Cielo TL 33 CTL
 
foarte misto a iesit, imi place :) ultima poza arata f bine culoarea "cameleon". si plasticele au iesit bine, alea din interior, doar sa tina... sa nu se cojeasca sau sa se zgarie.
bravo.

serban_pc 11-05-08 13:33

Re: Cielo TL 33 CTL
 
f frumoasa, felicitari si bafta in continuare.
cine zice ca cielo este o masina depastita si urata mananca cacat cu lingur, este o frumusete.

tiolik 11-05-08 18:48

Re: Cielo TL 33 CTL
 
felicitari arata super masina si combinatoa dintre portocaliu si mov e foarte buna dar la capota parerea mea este ca trebuia sa faci doar pe mijloc nu toata astfel parea mai agresiva bafta in continuare

D o n n 11-05-08 18:55

Re: Cielo TL 33 CTL
 
e super frumoasa asa ...sa ai mare grija de ea...si bafta multa. !

Im2good4U 11-05-08 20:32

Re: Cielo TL 33 CTL
 
chiar arata bine masina acum!

Geox` 11-05-08 21:00

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Superbahttp://smileyjungle.com/smilies/lostit9.gifhttp://smileyjungle.com/smilies/celebrate4.gifFelicitari webcathoshttp://smileyjungle.com/smilies/celebrate2.gif Intradevar o masina adevarata si la Tulceahttp://smileyjungle.com/smilies/celebrate8.gifhttp://smileyjungle.com/smilies/celebrate8.gifhttp://smileyjungle.com/smilies/celebrate8.gif
La interior ce ne pregatesti?http://smileyjungle.com/smilies/evil7.gif
Merita sa te duci la Cluj sigur vei veni cu http://smileyjungle.com/smilies/celebrate13.gifhttp://smileyjungle.com/smilies/celebrate0.gif Numai Binehttp://smileyjungle.com/smilies/greetings7.gif

webcathos 12-05-08 10:36

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Multumesc tuturor!Ma bucur ca va place,am muncit enorm ca sa iasa cum trebuie.Plasticele din interior sunt date si cu 3 straturi sanatoase de lac,deci sper sa reziste!La interior am de gand sa fac tot mov cu portocaliu,dar mai dureaza putin!
Nu cred ca e pretabila pentru show deocamdata,mai e de munca pana akolo...dar pana la toamna cred ca va fi.

strik3ru 13-05-08 17:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Foarte misto culoarea pe care o ai pe masina. Felicitarile mele si spor la munca in continuare

webcathos 14-05-08 13:08

Re: Cielo TL 33 CTL
 
3 Attachment(s)
Prelucrate... :);)

RD-Woo 14-05-08 17:04

Re: Cielo TL 33 CTL
 
:pelvic_th ...Superb!!! :pelvic_th

dark_angel 26-05-08 08:30

Re: Cielo TL 33 CTL
 
arata atat de demential

BGD_NNE 26-05-08 12:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Web scz de offtopic ..dar Lancerul galben este al lui Maus ?:D

webcathos 27-05-08 13:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Dap,este al lui MauS..!!! :)

MauS 07-06-08 16:45

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Cea mai tare portocala din Tulcea :))))))) Felicitari mane ;)

webcathos 09-06-08 10:02

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Multumesc...urmeazab tapiteria portocaliu + negru plus alte mici modificari!!!Abia astept sa termin cu toate astea ca sa fac si ultima miscare!!!!:)


All times are GMT +2. The time now is 20:24.

- Copyright 2026 4Tuning