![]() |
Re: Proprietari de vw vento
ce nu am facut bine ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
are legatura unul cu altul la fel ca si la ulei |
Re: Proprietari de vw vento
am mai incercat o data si nu-mi iese faza.tot IN02 imi arata,ca si pina acum.vreau sami arate OEL cind pun contact.
am facut urmatorii pasi :apas odometer-pun contact,iau contact-las odometer,apare OEL,apas clock apare -----,pun si iau contact daca cineva are chef si stie sa ma corecteze ! |
Re: Proprietari de vw vento
Daca reglaajul este facut corect trebuie sa apara IN 00
|
1 Attachment(s)
AM repetat butonarea si acum imi arata IN00
Sunteti In Concediu Fratilor De Nu Va Mai Vede Omu Pe Forum ????? amortizoare monroe pe ulei sunt bune ptr.masinile noastre vreau sa schimb pe spate...am gasit cu 100 ron bucata....si kit protectie praf cu 35 ron,cel din imagine(spunetimi daca este care trebuie,de kit protectie zic) daca schimb amortizoarele trebuie sa schimb si arcurile ? voi ce ziceti ? kit protectie amortizor |
Re: Proprietari de vw vento
suntem si in concediu dar si pe forum:lol: :lol: :lol:
eu am amortizoare Monroe pe spate si sa stii ca e chiar bun o sa urmeze si pe fata schimbate ca sunt varza |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
Protectiile amortizorului sunt cele din imagine.Le-am schimbat si eu.Am terminat cu instalatia electrica pt. usi si oglinzi, lampile de citit pt pasagerii din spate.Lucrez la sonorizare si sper ca pana luni sa termin cu echipatul.
O intrebare: are cineva cruise control (tempomat) pe masina? |
Re: Proprietari de vw vento
paul....faine piesele de la usi ! de unde le-ai comandat ?sunt la set de 4 buc.si cam cit costa ? spor la treba !
|
Re: Proprietari de vw vento
aha.....am vazut de unde le-ai cumparat,telescoapele de portbagaj se potrivesc la vento ?
|
Re: Proprietari de vw vento
in relanti sta la 900 ture,e normal sa tremure masina ? sau ar trebui sa verific putin suport +tampoane ,la voi cum este ?
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Am luat telescoape pentru capota, nu pentru potbagaj. La relanti sta undeva pe la 800, si din cnd in cand se simte un mic tremurat. Posibil sa fie vreun tampon de la motor sau cutie un pic uzat.
|
Re: Proprietari de vw vento
capota portbagajului,nu.....
|
Re: Proprietari de vw vento
Tipul de la care am luat suportul de pahare mai are unul disponibil. Pretul cerut este de 10$ cu transportul inclus pt USA. Eu vreau sa mai cumpar de la el un releu si un buton de blocare a usilor. Cine este interesat putem imparti transportul si comisionul Western Union.Pe colet este mentionat costul transportului iar comisionul WE este de 12$. Mai platiti rambursul pana la domiciliul vostru, undeva la 5 ron.
|
Re: Proprietari de vw vento
suport pahare vreau io !
|
Re: Proprietari de vw vento
si cind trec la mare daca vrei ne intilnim si-ti dau banii,eventual mai iau ceva de la tine,daca mai ai chedere usi fata
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Pentru instalare trebuie sa decupezi o portiune din consola centrala. Transportul face cam 3 saptamani
|
Re: Proprietari de vw vento
paul ai PM
|
Re: Proprietari de vw vento
paul ral
Daca mai gasesti suport pahar te rog sincer sa-mi dai un pm si rezolvam!!!!!! Acum caut ac rosu(k yo am alb) la ceasuri........daca are cineva in plus sa dea Buzz:) |
Re: Proprietari de vw vento
Iau legatura cu tipul respectiv, poate face rost de inca un suport, astfel incat sa iesim mai ieftin cu comisionul Western Union. Transportul si comisionul il impartim la 3, la care voi mai platiti rambursul de la mine prin posta deoarece este mai ieftin. Valoarea shippingului este trecuta timbrat pe colet, iar comisionul WUil puteti verifica la orice banca.
|
Re: Proprietari de vw vento
ptr.suport pahare raman inscris.erd vento sunt convins ca o sa ai si tu unul. cine ma ajuta cu un cod ptr.rulmenti spate ? si-a montat careva ceasuri cu plasma pe vento ? cum e ?(deosebit)!!!!! eu nu am dar imi doresc........
|
Re: Proprietari de vw vento
Luna viitoare cumpar ceasuri plasma dar pana atunci tre sa gasesc ac rosu......am vazut cu ac alb dar asa nu arata nicicum!!!
|
Re: Proprietari de vw vento
salut.....zici ca fara ac rosu nu are karisma,cu cit ai gasit ceasurile ?
|
Re: Proprietari de vw vento
I-am cerut 2 suporturi de pahare si ceea ce ma intereseaza pe mine. Asta e raspunsul lui
1:31 PM 8-7-2007) Oberol: Hi Paul! Yeah, i have all you need, just give me a couple of days so I can calculate the shipping for all this. I'll let you know |
Re: Proprietari de vw vento
da,cu ac alb arata foarte naspa.......
https://forum.4tuning.ro/670-firme-piese-tuning/40585-ceasuri-plasma-new-design-marci-preturi-bune/page-8.html ->aici am gasit 2modele......77EU......dar se poate discuta cu baiatu;) paul ral esti super tare.....mersi!!! ai primit pm... |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Multumesc. Incerc sa stabilesc o punte de legatura cu cei de peste ocean. La ei lucrurile stau un pic altfel.Lucruri care la noi sunt f.scumpe la ei sunt acceptabile si, prin comparatie, sunt ridicol de ieftine. Insa sunt voluminoase sau cantaresc greu si transportul te usuca Sunt si lucruri care pe la noi nu prea dai doi bani si la ei este bataie pe ele. De ex.placa neagra dintre stopuri (europlate) se vinde si se cumpara cu 60-70$, in timp ce un compresor de AC il iei cu 40-50$.
Tipul are 2 suporturi disponibile.O sa-mi comunice pretul total pe care o sa vi-l aduc la cunostinta, pentru a va da acordul. Pun o poza cu unul dintre suporti. Nu stiu al cui va fi:D |
Re: Proprietari de vw vento
ok ! paul si ral tinem aproape !
|
Re: Proprietari de vw vento
scuze ,paul si erdvento
|
Re: Proprietari de vw vento
erd vento ai gasit ace ptr.ceasuri ? daca nu gasesti ,vopsitul cu un spray ar fi o solutie ?
|
Re: Proprietari de vw vento
fanex.......esti un geniu!!:D
nici nu m-am gandit la solutia asta dar daca nu gasesc asa o sa fac........ |
Re: Proprietari de vw vento
paul_ral felicitarile mele pt ca incerci sa-i ajuti pe baieti !
|
Re: Proprietari de vw vento
Multumesc!
ErdVento si Fanex, aveti pm in legatura cu livrarea |
Re: Proprietari de vw vento
Cromatique incerc sa iti trimit pm dar ai bifat o optiune, ceva, si nu poti receptiona mesajul
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
la fel am incercat si eu dar nimic |
Re: Proprietari de vw vento
eu i-am trimis si mi-a mers
|
Re: Proprietari de vw vento
paul,de acord cu pm !
|
Re: Proprietari de vw vento
8 Attachment(s)
Am facut comanda.Maruntisuri de pe la ei.
|
Re: Proprietari de vw vento
10.08.2007
- 2X AMORTIZOR SPATE MONROE ULEI R3728 = 94+94=188 RON - SET(4BUC)SABOTI SPATE LUCAS GS8526 = 98 RON - 2XSET(2BUC=SEMERING) RULMENTI SPATE FEBI BILSTEIN 12934 = 21+21=42 RON - SET(4PIESE) KIT PROTECTIE AMORTIZOARE SPATE RUVILLE 815405 = 58 RON TOTAL= 386 RON ieri le-am pus pe masina ! urmeaza telescoapele pe fata ptr. ca se simte ca nu-si fac treaba..... |
Re: Proprietari de vw vento
Fanex si ErdVento- suporturile sunt in drum spre Romania
Doresc sa mai pregatesc un transport. Am promisiunea pentru inca 2 suporturi. |
Re: Proprietari de vw vento
si mie mi-ar trebui un suport de pahar da nu pot sa dau de unul nici cum :(
:cry: :cry: |
| All times are GMT +2. The time now is 23:30. |
- Copyright 2026 4Tuning