![]() |
Re: Radare in Brasov
Grija mare ca azi au fost instalate radarele fixe pe saturn.Nu am avut timp sa le fac poze dar va garantez ca sunt acolo...:D
|
Re: Radare in Brasov
In curand o sa disper! :lol:
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
In Lunca Calnicului radar pe logan galben cu folii, radaru sta perpendicular pe sosea, adica e tras pe un pod si aparatul radar e intors! Un echipaj opreste masinile la 200 m.
ma tenteaza sa mi montez statie pe masina cum sunt pe tiruri, f tare chestie . . |
Re: Radare in Brasov
Acolo e 70 parca, asa-i? :)
|
Re: Radare in Brasov
Au fost instalate deja : 2 radare pe saturn,2 pe C.Bucuresti si 1 pe Harmanului( langa benzinaria Martax).Cel de la Schneid inca nu e montat...dar ziua-i lunga !
Oricum am observat ca au inceput sa stea cu radarul in benzinaria de dupa Schneid (sensul Codlea - BV). |
Re: Radare in Brasov
Quote:
Pentru ca ii dadeam surupelnitza lu ala de pe scara...:)))))) |
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
eu asa zic....acum nu bag mana in foc pentru asta..
|
Re: Radare in Brasov
ca sa fie functionale nu trebuie sa aiba si senzorii in asfalt?
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
ala de la scoala 10 nu are senzori in asfalt si nici nu l-a detectat , probabil nu merg inca si e doar pe un sens, adica te prinde doar daca circuli dinspre Ardealu spre Orizont
|
Re: Radare in Brasov
Merg amandoua pe saturn, de aseara imi urla detectorul in draci, si nu e cine stie ce detector, iar inainte nu facea. Plus ca am vazut azi la unul o lumina rosie sau ceva de genul isi tot schimba intensitatea. A, si pe site-ul asta http://www.pdiromania.ro/harta-radare-fixe-romania.html daca dai click pe fiecare radar iti spune si ce fel de radar e.
|
Re: Radare in Brasov
azi le-am vazut si eu pe cele de pe Saturn!!!si le "vede" detectorul!!!
|
Re: Radare in Brasov
sa le ia draq de camere ca multe au mai pus... macar e bine ca se zbate detectoru dar inevitabilul sint sigur ca se va intampla si o sa incalt unul cel putin.... si sigur nu o sa fiu singurul
|
Re: Radare in Brasov
camera de la judetean e doar supraveghere?
problema e azi pe la 21:30 ca am trecut pe rosu, nu stiu ce era in capul meu. Coboram pe carpatiilor si faceam stanga spre toamnei, si era numaratoarea inversa de la semafor 3 .. 2.. 1 .. si eu eram in mers, aveam banda libera, si i-am dat, dar uitasem ca numaratoarea e pentru directia inainte. In timp ce faceam curba spre stanga vad un pieton care trecea... ma uit la semaforul lui si avea verde, abia atunci mi-am dat seama de boacana.:oops: Ma tot roade treaba asta, pentru ca vreau sa stiu daca trebuie de pe acum sa invat programul autobuzelor :x |
Re: Radare in Brasov
da este doar de supraveghere stai linistit macar u io nu mai am permisul si e foarte greu frate odata ce te obisnuiesti cu masina ta . noroc
|
Re: Radare in Brasov
multumesc, ma simt mai bine :)
si da, e groaznic fara masina. am stat 2 zile cu ea in service, am mers numai cu taxiul ca nu mai suport sa merg cu transportul in comun. |
Re: Radare in Brasov
balena...
|
Re: Radare in Brasov
nu ma prea incanta ideea de a pleca cu o ora inainte de acasa, sa schimb n autobuze, sa zabovesc prin statii nu stiu cate minute, mai ales ca sunt autobuze care vin din 20 in 20 de minute sau mai rau. Si asta sa nu mai zic daca e nevoie sa merg prin alte localitatii, mai ales la ore inaintate.
|
Re: Radare in Brasov
deci m-am saturat de radare...au ajuns sa fie noaptea pusi in parcare la practiker,sau la pejo pe sensul spre darste.Si mai sta spre intrarea in noua jeepu pentru alcool sau faze dastea pe mine ma oprit din cauza luminitelor albastre din faruri da m-au lasat rpd:)
|
Re: Radare in Brasov
Am vazut ca cel fix din triaj lau vopsit albastru...:)
|
Re: Radare in Brasov
da, asa e. camerele astea o sa pateasca ce au patit si alea din marea britanie
oricum mi se pare ca sunt toate suspendate |
Re: Radare in Brasov
din vaga mea cunostinta la ora actuala sunt "valabile" numai cele de pe dn1
|
Re: Radare in Brasov
pai bigu dn1 inseamna si calea bucuresti?:) camera din darste de la scoala 21 merge numa odata la nu stiu cat timp adica numa de cateva ori pe luna functioneaza...dar alea de la iatsa sunt bune??? si mai am o intrebare am vazut ceva si la semafor acolo dar nu stiu ce sa zic...am trecut acum vreo 2 luni cu vreo 150 si inca nu mi-a venit acas, sincer mie mura:|:|
|
Re: Radare in Brasov
cred ca 99% din cati au citit au inteles la ce m-am referit, nu e nevoie sa faci geografie cu mine. in rest mai dai acolo 150 sa vezi daca ajungi acasa sa citesti corespondenta
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
e vb de sinaia-bucuresti
|
Re: Radare in Brasov
subscriu la ce a zis bigu, momentan sunt suspendate toate (nu ca ar fi fost vreodata pornite, n-au apucat saracii decat sa le testeze).
|
Re: Radare in Brasov
n-au fost pornite?ce vorbesti.si aia de pe calea bucuresti de mai sus de metro si aia din triaj amandoua sunt pornite.de fiecare data cand trec noapte pe langa ele "ochiu" e rosu.deci sunt pornite.nu stiu sigur daca si trimite cineva amenzi de pe ele.eu unu nu ma risc sa incerc.
|
Re: Radare in Brasov
cand m-am referit ca nu au trecut de stadiul de "proba" ma refeream ca nu trimit nimic. Cel putin eu unul nu am auzit pe nimeni sa primeasca amenda de la vreun radar pornit din cele mentionate de tine, cel putin eu am trecut pe lanaga ala din triaj cu ceva peste 100 de cel putin 5 ori, si inca nimic. E normal ca sunt "pornite" dar nu functioneaza tehnic, decat ca (,) consuma si ele ceva curent pe acolo, ca deah, asa se poarta la noi, chiar daca nu folosesc la ceva din punct de vedere tehnic, sa sperie barem :lol:
|
Re: Radare in Brasov
grija la iesirea spre Stupini, mai mereu sta acolo, m'a prins azi, am ramas 3 luni fara permis
|
Re: Radare in Brasov
Cu cat te-a prins? Si zici acolo la peco, nu?
|
Re: Radare in Brasov
cu 111, am franat de la 140 cat am putut cand mi'a dat un touareg flash'uri din fata...dar degeaba, asta este :)
e o benzinarie (nu mai stiu exact ce benzinarie), exact acolo era radaru, iar politia statea imediat dupa curba vis-a-vis de Elmas. mare grija pe portiunea asta, e limita 50(stupini), desi ai impresia ca esti pe autostrada |
Re: Radare in Brasov
de simbata , de dimineata pana seara, radarul este pozitionat in stupini la : lukoil in parcare; langa piata agro(inainte de girator); La NUC (restaurantul) toate pt sensul de iesire si pe sensul de intrare: vulcanizare (imediat unde incep casele) , La Nuc, Agetaps, benzinaria MOL. grija mare ca este limita de 50
|
Re: Radare in Brasov
buna :) am si eu o intrebare...sunt mai noua prin oras...noaptea...sunt radare prin brasov? :D
|
Re: Radare in Brasov
Dap! :)
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
Re: Radare in Brasov
calea bucuresti, bdul saturn, bdul muncii in racadau, calea feldioarei in stupini, pe zizinului dupa pod, harmanului, 13decembrie , centrul civic, nu e o regula.....si nici ordine
|
Re: Radare in Brasov
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:12. |
- Copyright 2026 4Tuning