Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - DNG (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/287622-e36-dng.html)

gaby0606 23-08-12 15:51

Re: E 36 DNG
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5144072)
Multumesc mult baieti.
M-am simtit foarte bine la meeting, pacat ca am fost mai putin prezent din cauza nuntii, de unde mai fugeam sa mai vin in camping:-).

PS: Daca are cineva poze cu masina, il rog sa posteze si aici.

Multumesc!

Uite aici boss, facute de mine, asta ca sa vezi ca ti-am admirat masina:

mihayruncanu 24-08-12 10:42

Re: E 36 DNG
 
Arata foarte bine mai ales jantele sunt bestiale bafta!

Joltanu` 24-08-12 13:52

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by luci4n_vl (Post 5147036)
felicitari pt premiu,ai o masina foarte frumoasa si bine intretinuta.tine`o asa si bucura`te de ea MAXIM!!!!!

Multumesc, ma bucur de ea in fiecare zi, chiar si atunci cand ma supara:-). Masina ta m-a lasat masca, sa ai grija de ea, toate cele bune!

Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5147553)
O sa ne vedem cu siguranta , conversia la kompressor la voi in brasov o fac, stiu ca mai sunt maruntisuri si pe mine tot asta ma omoara la masina , multumesc frumos de urari !

Neaparat sa dai un semn inainte sa vii.

Quote:

Originally Posted by gaby0606 (Post 5148838)
Uite aici boss, facute de mine, asta ca sa vezi ca ti-am admirat masina:

Ms de poze domnu`!

Quote:

Originally Posted by mihayruncanu (Post 5149723)
Arata foarte bine mai ales jantele sunt bestiale bafta!

Multumesc!

Joltanu` 27-08-12 10:49

Re: E 36 DNG
 
24 Attachment(s)
:arrow:

mihai_antony 13-10-12 18:29

Re: E 36 DNG
 
Frumoasa masina. Imi place simplitatea si agresivitatea pe care o exprima in acelasi timp.

Plus ca este clean style
:)

xxdadixx 14-10-12 11:42

Re: E 36 DNG
 
Pune-i farurile de pe cea rosie :D

Joltanu` 16-10-12 12:57

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by mihai_antony (Post 5207977)
Frumoasa masina. Imi place simplitatea si agresivitatea pe care o exprima in acelasi timp.

Plus ca este clean style
:)

Multumesc, cam acesta era scopul.


Quote:

Originally Posted by xxdadixx (Post 5208590)
Pune-i farurile de pe cea rosie :D

:D

BrownBear 19-10-12 13:05

Re: E 36 DNG
 
Frumos ai progresat cu ea. Sa o stapanesti sanatos! Foarte frumoasa.

Paul 19-10-12 13:28

Re: E 36 DNG
 
Frumoasa pisica, live arata mai bine. Sa o stapanesti sanatos! :)

Alex1187 20-10-12 12:59

Re: E 36 DNG
 
E pe maini bune si e ce trebuie!

Sa o stapanesti sanatos si multumesc pentru ajutorul acordat ;)

Joltanu` 22-10-12 20:47

Re: E 36 DNG
 
12 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by BrownBear (Post 5215175)
Frumos ai progresat cu ea. Sa o stapanesti sanatos! Foarte frumoasa.

Quote:

Originally Posted by Paul (Post 5215194)
Frumoasa pisica, live arata mai bine. Sa o stapanesti sanatos! :)

Multumesc!

Quote:

Originally Posted by Alex1187 (Post 5216239)
E pe maini bune si e ce trebuie!

Sa o stapanesti sanatos si multumesc pentru ajutorul acordat ;)

Ms, n-ai pentru ce ;)


Cateva poze inainte sa vina vremea urata:)

Darkside_89 24-10-12 08:03

Re: E 36 DNG
 
Au iesit super pozele!!!!!!!!!!!

Provenzano 25-10-12 00:54

Re: E 36 DNG
 
da, frumoase pozele.

Joltanu` 29-10-12 19:31

Re: E 36 DNG
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 5220483)
Au iesit super pozele!!!!!!!!!!!

Quote:

Originally Posted by Provenzano (Post 5221642)
da, frumoase pozele.

Ms, domnilor.


Next stage:twisted:
Par cam iesite dar se rezolva:-)

RIcKO 29-10-12 21:20

Re: E 36 DNG
 
E grav rau de tot ,sper sa te tina aripile :))) Spor la treaba

Darkside_89 30-10-12 16:49

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 5227442)
E grav rau de tot ,sper sa te tina aripile :))) Spor la treaba

Tin tin ca nu sunt normale:))))
Marfa jantele,multa bafta sa faci in asa fel incat sa nu macelaresti(prea tare aripile,glumesc:) ) si sa ai un drop frumos!8)

Joltanu` 30-10-12 20:47

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 5227442)
E grav rau de tot ,sper sa te tina aripile :))) Spor la treaba

Quote:

Originally Posted by Darkside_89 (Post 5228459)
Tin tin ca nu sunt normale:))))
Marfa jantele,multa bafta sa faci in asa fel incat sa nu macelaresti(prea tare aripile,glumesc:) ) si sa ai un drop frumos!8)

Ms, teoretic ar trebui sa tina ca nu au chit pe ele dar vedem si practic ce se intampla:lol:, oricum trebuie sa umblu la camber mai mult + ca trebuie sa mai modific si suspensia pe spate ca ta-technix-urile astea sunt cam moi (fata e ok).
Abia astept sa vina primavara:-D

costinbv 05-11-12 13:07

Re: E 36 DNG
 
daca faci rost sau daca ai chei pt surubelele de la amg-uri sa mi le imprumuti si mie te rog ca tre sa le desfac pe ale mele sa le reconditionez :)

si nu uita de capaccele ca maine vin "bebelusii" :)

toate ca toate, masina arata asa cum ar trebui sa arate un e36, bravo!!!

Alex1187 07-11-12 13:31

Re: E 36 DNG
 
Sa le stapanesti sanatos!!
Astept sa le vad pe masina :D

Provenzano 08-11-12 21:53

Re: E 36 DNG
 
......pacat de masina.sincer.Arata foarte bine asa stil OEM...

Joltanu` 13-11-12 14:29

Re: E 36 DNG
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Alex1187 (Post 5238357)
Sa le stapanesti sanatos!!
Astept sa le vad pe masina :D

Ms, si eu, abia astept sa le pun:D


Quote:

Originally Posted by Provenzano (Post 5240343)
......pacat de masina.sincer.Arata foarte bine asa stil OEM...

Intr-adevar isi va mai pierde din look-ul OEM, vreau ceva putin mai spectaculos, dar oricand pot trece inapoi deoarece schimb doar niste jante:-)
In schimb pe partea tehnica va fi mai oem, deoarece vor veni flanse de m3 la amortizoare, bucsi m3 la brate fata si toata articulatia noua si poate reusesc iarna asta sa achizitionez si brate reglabile spate.

ON:
Am retapitat fetele de usi fata/spate in piele neagra (nu sunt perfecte dar sun ok)+ 2 poze de plictiseala.

marius3030 13-11-12 16:01

Re: E 36 DNG
 
daca lucrarea e facuta de tn si nu esti tapiter de meserie,nota 10 de la mn.eu vad ca au iesit fff bn.nota 11+ si pt masina!e deosebita!:D

Joltanu` 19-02-13 16:32

Re: E36 - DNG
 
Se vand jantele de pe masina.
Link: https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...ml#post5369244

Joltanu` 19-02-13 16:40

Re: E 36 DNG
 
Quote:

Originally Posted by marius3030 (Post 5246337)
daca lucrarea e facuta de tn si nu esti tapiter de meserie,nota 10 de la mn.eu vad ca au iesit fff bn.nota 11+ si pt masina!e deosebita!:D

Scuze de raspunsul intarziat, nu sunt retapitate de mine. Multumesc!

dr_pricop 19-02-13 16:57

Re: E36 - DNG
 
Meserie pisica:D

melinte_gaby 20-02-13 12:59

Re: E36 - DNG
 
Tocmai ce am terminat de citit topicul tau,super smecherie ce ai facut din pisica asta! felicitari si spor incontinuuare!

Joltanu` 21-02-13 13:22

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by dr_pricop (Post 5369299)
Meserie pisica:D


Quote:

Originally Posted by melinte_gaby (Post 5370503)
Tocmai ce am terminat de citit topicul tau,super smecherie ce ai facut din pisica asta! felicitari si spor incontinuuare!

Multumesc! Mai am ceva de munca anu asta, bafta si voua cu ale voastre!

DEVIL's Style 22-02-13 20:00

Re: E36 - DNG
 
Bafta si spor ! astepti sa ne impresionezi cu masina la fel de mult ca anul trecut !o bijuterie pe roti !

Joltanu` 23-02-13 17:52

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5373950)
Bafta si spor ! astepti sa ne impresionezi cu masina la fel de mult ca anul trecut !o bijuterie pe roti !

Multumesc frumos! Si eu astept sa ma dai o tura cu compresorul:twisted:

costinbv 24-02-13 09:13

Re: E36 - DNG
 
cu jantele ce ai mai facut?

Joltanu` 24-02-13 17:51

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by costinbv (Post 5375862)
cu jantele ce ai mai facut?

Saptamana viitoare trebuie sa ajunga cheia si ma apuc de ele, problema este ca intra cam multi bani numa sa le pun pe masina, avand in vedere ca la final trebuie sa imi bat capul cu ET 3 fata si ET 4 spate:twisted:, dar rezolv eu cumva:-).

RIcKO 24-02-13 18:24

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5376612)
Saptamana viitoare trebuie sa ajunga cheia si ma apuc de ele, problema este ca intra cam multi bani numa sa le pun pe masina, avand in vedere ca la final trebuie sa imi bat capul cu ET 3 fata si ET 4 spate:twisted:, dar rezolv eu cumva:-).

Sa nu ma uiti ...in caz de ceva :)))

DEVIL's Style 24-02-13 18:41

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5375169)
Multumesc frumos! Si eu astept sa ma dai o tura cu compresorul:twisted:

Si eu astept sa vina caldura odata :D... ps : daca am inteles eu bine te ocupi de turbouri [ reconditionari etc?] , daca da poti face si hibride?

draganblue 25-02-13 21:40

Re: E36 - DNG
 
Frumos,ti-am citit tot topic-ul. Oameni ca tine ma motiveaza si mai tare sa ma apuc si eu de a mea. Sper sa reusesc sa o ''modific'' toata pana la meeting :) Bafta cu jantele...

Joltanu` 25-02-13 22:33

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 5376645)
Sa nu ma uiti ...in caz de ceva :)))

Nu nu:-)

Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 5376666)
Si eu astept sa vina caldura odata :D... ps : daca am inteles eu bine te ocupi de turbouri [ reconditionari etc?] , daca da poti face si hibride?

Ai PM

Quote:

Originally Posted by draganblue (Post 5378503)
Frumos,ti-am citit tot topic-ul. Oameni ca tine ma motiveaza si mai tare sa ma apuc si eu de a mea. Sper sa reusesc sa o ''modific'' toata pana la meeting :) Bafta cu jantele...

Multumesc, trage tare sa o termini pana la meeting:-)

Joltanu` 29-03-13 18:53

Re: E36 - DNG
 
6 Attachment(s)
-Eleron M3 E46, piesa cu tepi noua (210 lei, nu 150+transport pe second;), o fii valeo dar macar e noua ) + alte chitibusuri
-M-am apucat in sfarsit de jante :D

RIcKO 29-03-13 18:59

Re: E36 - DNG
 
Mie imi da cu rest ....la numaratoarea buzelor :)))) Spor la treaba bro !!

da_joint 30-03-13 06:41

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by Joltanu` (Post 5376612)
Saptamana viitoare trebuie sa ajunga cheia si ma apuc de ele, problema este ca intra cam multi bani numa sa le pun pe masina, avand in vedere ca la final trebuie sa imi bat capul cu ET 3 fata si ET 4 spate:twisted:, dar rezolv eu cumva:-).

E bine ca iti dai seama ca vei avea de furca sa le pui pe masina.Bafta

Joltanu` 30-03-13 17:29

Re: E36 - DNG
 
Quote:

Originally Posted by RIcKO (Post 5419783)
Mie imi da cu rest ....la numaratoarea buzelor :)))) Spor la treaba bro !!

:)))) Ms.

Quote:

Originally Posted by da_joint (Post 5420207)
E bine ca iti dai seama ca vei avea de furca sa le pui pe masina.Bafta

Ms. Sunt constient in ce m-am bagat, vreau din punct de vedere stance sa fie OK (perfect nu are cum sa iasa deoarece deocamdata nu am suspensia adecvata, urmeaza alta peste ceva timp, momentan o modific pe asta).

Joltanu` 04-04-13 21:37

Re: E36 - DNG
 
2 Attachment(s)
Primul pas :-)


All times are GMT +2. The time now is 23:18.

- Copyright 2026 4Tuning