Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   interior oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/27808-interior-oltcit.html)

Ja_Rule 22-12-06 10:41

Re: interior oltcit
 
nici mie nu`mi prea da a interior de oltcit .. dar cine stie .. totu` e posibil

OltcitPower 22-12-06 10:47

Re: interior oltcit
 
interiorul pus de Zozo e interiorul Caddilac-ului Eldorado care a castigat Best Autohton la 4t Bucuresti.
sunt pozele si pe forum....just look around

Magos 22-12-06 12:17

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by OltcitPower (Post 669487)
cum adica...nu stii?
pai nu stii cum arata un interior de oltcit?
:rolleyes2 :rolleyes2 :shock: :shock: :shock:

ba lojic ca stiu .. dar nu il stiu pe cel de eldorado... ;)) asa ca nu ma bag unde nu cunosc situatia prea bine,,,

OltcitPower 22-12-06 12:45

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by OltcitPower (Post 671108)
interiorul pus de Zozo e interiorul Caddilac-ului Eldorado care a castigat Best Autohton la 4t Bucuresti.
sunt pozele si pe forum....just look around

rectific, nu e best autohton
ci best interior

pai si daca stii interiorul de oltcit....nici macar usa nu seamana cu cea de oltcit, iar bordul e prea mare(lung)
prea spatios pentru oltcit.
;)

DR.ZOZO 22-12-06 19:05

Re: interior oltcit
 
10 Attachment(s)
ma baieti ma faceti sa rad?),nu credeam ca tre sa specific ca e eldorado,am pus doar sa vedeti cum lucrez,ptr ca gagica cu oltitul vroia un interior de piele roz,sa-u nu?
un pic rectific a castigat 4 premi:best of show,premiu special 4tuning,best paint,si best interior.
va mai pun niste monstre sa aveti de unde alege ptr un interior smecher:
24 euro Mp, ter livrare 3 saptamani.

OltcitPower 22-12-06 19:07

Re: interior oltcit
 
Zozo a ajuns sa modifice oltcituri:))
e tare...
dar eu lucrez, de fapt imi fac masina doar pe baza de sponsorizari:):):)

DR.ZOZO 22-12-06 19:08

Re: interior oltcit
 
4 Attachment(s)
partea doua,sarpe si crocodil.

e_Max 22-12-06 19:45

Re: interior oltcit
 
ma DR. ZOZO foarte frumos ce aratzi tu acolo fiecare cu parerile si ideeile lui dar sa ziciem mie unu imi place mai classic nu cu tot felu de culori hai maxim 3
iti urez suces si ai facut bine ca ai postat poze cu nuantze din piele cine stie poate o sa imi schimb ideile intre timp

Magos 23-12-06 17:03

Re: interior oltcit
 
da, sunt super... oricum, parerea mea e ca ar trebui intain inlocuite scaunele, mie una nu imi spun nimic cele de oltcit stock... !!! Pe cand unele mai "detaliate"... :> Si imbracate in piele... :P Oricum, imi pastrez ideiile pentru cand o sa pun iar mana pe masina!! :)

geani29 23-12-06 20:12

Re: interior oltcit
 
Magos, sa stii ca scaunele de oltcit sunt foarte confortabile! Am aproape 40.000 de km facuti in aproape 3 ani de cand am oltcit, deci... stiu ce spun. De asta le-am si tapitat! Si ai vazut din poze ca arata foarte bine. Imi cumparasem si eu acum vreun an 2 scaune de VW, dar le-am vandut dupa ce mi-am dat seama ca in afara de usurinta cu care le puteam "culca", nu aveau alt avantaj.

Magos 23-12-06 23:22

Re: interior oltcit
 
mie una nu imi plac... si punct! :D dar oricum, parerile sunt impartite, nu'i asa? :) si... p.s. eu am 1 56 ... abea vad botul masini... am nevoie d scaun inalt! :D

edy99 24-12-06 01:29

Re: interior oltcit
 
interior din piele , complet alb, bord alb , ceasuri albe cu cifre rosii, iluminat din spate, mov , albastru sau verde fluorecent, geamuri cu folie neagra, exterior rosu, si jante B.B.S. :D

Ja_Rule 24-12-06 10:17

Re: interior oltcit
 
si cand te`ai trezit .. era dimineata:) Magos asculta un sfat batranesc.. scaune de ursuletz .. garantat .. ma simt bine eu la 1,75m .. prietena mea sta excelent si are pe undeva pe la 1,62 :)

edy99 24-12-06 13:49

Re: interior oltcit
 
mari tuneri scaune ursuletz etc.
de ce nu luati anumite cadre de scaun si le faceti pornind de la cadrul ala, ca unele chestii pe unele oltcit-uri se potrivesc fix ca nuca in perete, si cel mai naspa si mai naspa chestie la oltcit, e ca interiorul e o adevarata camera de gazare, ori ai motorul curat luna ca pe discovery cum le au aia cromate, vopsite etc, ori daca nu iarna bagi la gaze din compartimentul motor in plamani de iti sar capacele, nu poate sa iti pice acolo o picatura de ulei, lichid etc pe galerie, ca ai umplut masina de miros, asta e punctul slab al oltcit-urilor, cand e vorba sa te referi la interior, ca mai sunt si altele.
faceti ceva proiectati mai bine un filtru de particule sa se potriveasca pe aeroterma de oltcit, decat sa pui nu stiu ce scaune, iar in ceea ce tine de interior, nu am vazut nimic modificat in afara de alte scaune care oricine le poate schimba, bord vopsit sau reimbracat, si panouri de usi la fel vopsite sau retapitate, cum s-au inventat atatea praguri si spoilere, de ce nu s-ar inventa si alte panouri de usi, alte scaune, alta plansa de bord, etc

e_Max 24-12-06 14:35

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by edy99 (Post 673393)
mari tuneri scaune ursuletz etc.
de ce nu luati anumite cadre de scaun si le faceti pornind de la cadrul ala, ca unele chestii pe unele oltcit-uri se potrivesc fix ca nuca in perete, si cel mai naspa si mai naspa chestie la oltcit, e ca interiorul e o adevarata camera de gazare, ori ai motorul curat luna ca pe discovery cum le au aia cromate, vopsite etc, ori daca nu iarna bagi la gaze din compartimentul motor in plamani de iti sar capacele, nu poate sa iti pice acolo o picatura de ulei, lichid etc pe galerie, ca ai umplut masina de miros, asta e punctul slab al oltcit-urilor, cand e vorba sa te referi la interior, ca mai sunt si altele.
faceti ceva proiectati mai bine un filtru de particule sa se potriveasca pe aeroterma de oltcit, decat sa pui nu stiu ce scaune, iar in ceea ce tine de interior, nu am vazut nimic modificat in afara de alte scaune care oricine le poate schimba, bord vopsit sau reimbracat, si panouri de usi la fel vopsite sau retapitate, cum s-au inventat atatea praguri si spoilere, de ce nu s-ar inventa si alte panouri de usi, alte scaune, alta plansa de bord, etc

mai mie unu imi place oltcitu putzin mai clasic bordu nu ma deranjaza asa ca dece las schimba si fetzele de usi sunt practice cetzi trebuie 10000 de difuzoare in panourile de la usi daca o faci show car apucate tu de modificat si in legatura cu motoru asta mai depinde si de tine daca sti sa til ingrijesti nu neaparat cromat hai ca vopsit si fara scurgeri aici cam ai dreptate oricum sa speram ca pe oltcit vom vedea chestii din ce in ce mai noi cine stie ce ne rezerva viitoru
SIIIIIII CRACIUN FERICIT LA TOATA LUMEA

edy99 24-12-06 16:20

Re: interior oltcit
 
si mie imi place oltcit-ul asa clasic, dar daca tot modifica motoarele, modifica exteriorul , de ce sa nu se faca modificari importante si in interior, ca eu cred ca ar iesit ceva frumos

e_Max 24-12-06 17:15

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by edy99 (Post 673570)
si mie imi place oltcit-ul asa clasic, dar daca tot modifica motoarele, modifica exteriorul , de ce sa nu se faca modificari importante si in interior, ca eu cred ca ar iesit ceva frumos

da ai dreptate dar limita tuningului sta in buzunar asa ca degeaba ai idei daca nus finantze intzelegi ce vreu s a spun

Magos 24-12-06 20:56

Re: interior oltcit
 
Asa este mai baieti!! Dar ... e vremea urarilor!!! :D

Craciunul este sarbatoarea sufletului si a inimilor... Imi doresc sa va aduca tuturor numai si numai impliniri, sanatate si nu in ultimul rand, voiosie, ca sa va puteti bucura de sarbatori alaturi de cei dragi si familie! Sarbatori Fericite!

Va doresc tuturor numai bafta in noul an care va veni, si sa aveti parte numai si numai de bucurii din partea oltencelor noastre ;) !! :D

e_Max 25-12-06 18:56

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by Magos (Post 673835)
Asa este mai baieti!! Dar ... e vremea urarilor!!! :D

Craciunul este sarbatoarea sufletului si a inimilor... Imi doresc sa va aduca tuturor numai si numai impliniri, sanatate si nu in ultimul rand, voiosie, ca sa va puteti bucura de sarbatori alaturi de cei dragi si familie! Sarbatori Fericite!

Va doresc tuturor numai bafta in noul an care va veni, si sa aveti parte numai si numai de bucurii din partea oltencelor noastre ;) !! :D

nu prea ma pricep la urari decat craciun fericit va doresc la toata lumea

Ja_Rule 25-12-06 22:29

Re: interior oltcit
 
hai sa dea d`zeu ca anu` ce vine sa fie mai bun pt toata lumea ... La Multi Ani

Magos 26-12-06 02:03

Re: interior oltcit
 
sau... Merry XXX - MASS :D :D :D E mai bine asa?? :)

Ja_Rule 26-12-06 11:12

Re: interior oltcit
 
prefer merry XXS :) in vara pun B-94-XXS :)

Magos 26-12-06 14:36

Re: interior oltcit
 
;)) geeezh... :D

Ja_Rule 26-12-06 17:18

Re: interior oltcit
 
mai am si optiunea B-18-XXS da`mi place mai mult 94 .... ca na doar cu el plec maine :)

Magos 27-12-06 13:16

Re: interior oltcit
 
aa??... Unde pleci??
:-/

OltcitPower 28-12-06 13:17

Re: interior oltcit
 
interior oltcit < > decat numar de inmatriculari, plecari, deplasari, chiar si urari

nicidecum

interior oltcit = numar de inmatriculari, plecari, deplasari, chiar si urari


amu cum o fi?
despre ce vreti sa vorbim pana la urma urmei?

edy99 28-12-06 19:56

Re: interior oltcit
 
pai cand e vb de urari cred ca sunt binevenite pe orice topic

OltcitPower 28-12-06 20:20

Re: interior oltcit
 
hai sa ne uram sarbatori fericite aceiasi 5-6oameni, pe fiecare topic in parte.
o facem?
va sparg.... acum ma pun pe sters.pai ce aici chat bodyspeed

Magos 31-12-06 18:22

Re: interior oltcit
 
Buey... La Multi Ani 2007!!! Si Sa Dea Domnu Sa Nu Avem Taxe Mari De Platit Pe Fetele Noastre... ;))

OltcitPower 31-12-06 19:24

Re: interior oltcit
 
Te rog sa nu imi mai editezi mesajele domnu` bodyspeed, caci nu cred ca am spus ceva ce nu ar fi trebuit.
iar ca sa iti bagi replica...puteai sa scrii si tu un mesaj separat;)

e_Max 31-12-06 19:57

Re: interior oltcit
 
la multi ani tuturor si bafta in 2007 sa vedem ce ne rezerva noul an inca odata LA MULTI ANI TUTUROR POSESORILOR DE OLTCIT SI NU NUMAI FIE CA IN NOUL AN SA VEM PARTE DE NUMAI BINE

Ja_Rule 02-01-07 16:46

Re: interior oltcit
 
gata cu colindu` ... ne intoarcem la interioarele masinilor ...

bogdanlascu 02-01-07 19:47

Re: interior oltcit
 
care interioare ca topicul asta este chat

e_Max 03-01-07 22:33

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by bogdanlascu (Post 682435)
care interioare ca topicul asta este chat

cam ai tu dreptate bogdane dar ce mai conteaza atata timp cat ne intzelegem bine

Ja_Rule 03-01-07 23:04

Re: interior oltcit
 
sa speram ca ne iarta si bodysped :) oricum e misto un thead dasta aici

Magos 03-01-07 23:06

Re: interior oltcit
 
:)) da da ... dar mai veniti si voi totusi cu idei de interioare... :D ... ;)

Ja_Rule 03-01-07 23:13

Re: interior oltcit
 
magos de interioare vb la vara .. sa vedem daca o sa`ti placa cum o sa`l fac eu ...
P.S.: 5 ani am facut decoruri :)

Magos 03-01-07 23:42

Re: interior oltcit
 
uuu... atunci abea astept!! :D
la mine mama e designer, deci am avut de unde mostenii talentul... :>

e_Max 04-01-07 23:34

Re: interior oltcit
 
la vara am de gand si eu de un interior ceva nou defapt la toata masina dar sa speram ca va exista ceva legat depatea financiara

Magos 05-01-07 08:58

Re: interior oltcit
 
eeeeh... asteptam si o sa vedem!!


All times are GMT +2. The time now is 09:38.

- Copyright 2026 4Tuning