Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

Magos 30-11-06 09:08

Re: Oltcit Trs
 
:-o ... chiar super bine!! Bravo Alex!! HAi, ca sper ca pana maine e gata!! ;;)

B-14-BYE 30-11-06 18:30

Re: Oltcit Trs
 
3 Attachment(s)
toate tobele cap coada noi ! + montata finala .
in masina nu se mai aude nimic. nu mai face ca tractoru :D si se aude ff gros toba . e superba senzatia ! am vopsit si spoilerle. maine se da blendu pe ele si lacul ! pana seara le montez ! maine fac si stalpii negri.. si sa ma duc sa imi recuperez talonu.. luat pe folii.. sa vad daka mi-l da.. cand vede masina asa
tre sa pun neaparat rotile pe fatza 175 50 cu jantele de dacia.

darck_angel64 30-11-06 18:44

Re: Oltcit Trs
 
Vezi ca imi copiezi oltcitul, parca ideea era sa nu semene intre ele.

B-14-BYE 30-11-06 19:30

Re: Oltcit Trs
 
eu nu stiu oltcitu tau ! eu l-am facut cum am crezut ca o sa arate mai bine !

dj16xxs 30-11-06 20:07

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 643312)
Vezi ca imi copiezi oltcitul, parca ideea era sa nu semene intre ele.

n-are ce sa copieze.....kitul asta e facut de mult timp in craiova...si el ca si tine le-a luat gata facute!inteleg sa fi zis daca era ideea ta de spoilere...

doarr4u mai tii minte acum un an jumate ca mi-ai zis ca spoilerele astea sunt prea comune,ca aripile sunt naspa,ca rotile toti le avem la fel iar acum ti-ai facut masina exact ce crticai la altele??? cum ai facut tu treaba asta?

e_Max 30-11-06 20:43

Re: Oltcit Trs
 
marfa frate bv imi place cea iesit si spolerele le faci tot negre?

bodyspeed 30-11-06 21:02

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 643521)
marfa frate bv imi place cea iesit si spolerele le faci tot negre?

si aici se intareste ce a sustinut
Quote:

Originally Posted by darck_angel64
Vezi ca imi copiezi oltcitul, parca ideea era sa nu semene intre ele.

;) cam asa vine....

Laure2fast 30-11-06 21:13

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by dj16xxs (Post 643471)
doarr4u mai tii minte acum un an jumate ca mi-ai zis ca spoilerele astea sunt prea comune,ca aripile sunt naspa,ca rotile toti le avem la fel iar acum ti-ai facut masina exact ce crticai la altele??? cum ai facut tu treaba asta?

s-a mai maturizat si el..:)) :lol:

bogdanlascu 30-11-06 21:59

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by dj16xxs (Post 643471)
n-are ce sa copieze.....kitul asta e facut de mult timp in craiova...si el ca si tine le-a luat gata facute!inteleg sa fi zis daca era ideea ta de spoilere...

doarr4u mai tii minte acum un an jumate ca mi-ai zis ca spoilerele astea sunt prea comune,ca aripile sunt naspa,ca rotile toti le avem la fel iar acum ti-ai facut masina exact ce crticai la altele??? cum ai facut tu treaba asta?

asteptam un raspuns :)

Magos 30-11-06 22:14

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 643290)
toate tobele cap coada noi ! + montata finala .
in masina nu se mai aude nimic. nu mai face ca tractoru :D si se aude ff gros toba . e superba senzatia ! am vopsit si spoilerle. maine se da blendu pe ele si lacul ! pana seara le montez ! maine fac si stalpii negri.. si sa ma duc sa imi recuperez talonu.. luat pe folii.. sa vad daka mi-l da.. cand vede masina asa
tre sa pun neaparat rotile pe fatza 175 50 cu jantele de dacia.


a iesit suuuuper tare... cel putin pana acum... si imi inchipui ca o sa iasa la fel si restul masinii!! keep on!

Ja_Rule 30-11-06 22:58

Re: Oltcit Trs
 
tre sa recunoastem ca a iesit frumusel ... o sa fie o masina care sa atraga atentia (nu ca XXS sau JJS) ... asteptam pretu` de vanzare :)

NightClubRacer 30-11-06 23:02

Re: Oltcit Trs
 
doarr4u17 te asteptam maine seara sa facem niste poze k-lumea. Si deabia astept sa vad produsu final! ;)

Ja_Rule 30-11-06 23:10

Re: Oltcit Trs
 
daca va intalniti ... ma prezint si eu sa facem poze .... asta daca sunte`ti de acord

Magos 01-12-06 13:52

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 643707)
daca va intalniti ... ma prezint si eu sa facem poze .... asta daca sunte`ti de acord

Nu cred ca ar fi o problema... Vb si tu cu unul din baieti!

darck_angel64 01-12-06 14:00

Re: Oltcit Trs
 
Astept sa vad masina asta seara, asta daca ai de gand sa apari.

B-14-BYE 01-12-06 14:09

Re: Oltcit Trs
 
apar in seara asta la polivalenta !

fiderzen 01-12-06 14:14

Re: Oltcit Trs
 
te asteptam;):D

B-14-BYE 01-12-06 14:46

Re: Oltcit Trs
 
2 Attachment(s)
maine montez spoilerele :D

fasso 01-12-06 15:31

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 643290)
si sa ma duc sa imi recuperez talonu.. luat pe folii.. sa vad daka mi-l da.. cand vede masina asa
tre sa pun neaparat rotile pe fatza 175 50 cu jantele de dacia.

nu o sa-ti dea nimeni talonul pt ca....conform noului cod rutier intrat in vigoare astazi...trebe sa ai "gumele" exact cum scrie in talon altfel o iei in mana la proprieu...scuze de expresie!si tu cum in talon ai 145...gume de 145 iti trebe!iar gaboru...de astazi este obligat sa-ti controleze masina sa vada daca totul este conform celor scrise in talon!asa ca dragu mamii catalin....gume de 145 cauta taica...omologheaza-ti foliile de pe geamuri....astupa esapamentu sa nu se mai auda sau da-i jos ornamentul dupa care poti abia sa te duci dupa talon!daca vrei detalii iti dau si articolul si alineatul din noul cod...asa ca sa fiu exact cu tine!

B-14-BYE 01-12-06 15:39

Re: Oltcit Trs
 
am toba finala cu totul! folii nu mai am. pana iau talonu ca pe urma le pun iar :D vad eu ce fac!! :(

bodyspeed 01-12-06 17:18

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by fasso (Post 644506)
nu o sa-ti dea nimeni talonul pt ca....conform noului cod rutier intrat in vigoare astazi...trebe sa ai "gumele" exact cum scrie in talon altfel o iei in mana la proprieu...scuze de expresie!si tu cum in talon ai 145...gume de 145 iti trebe!iar gaboru...de astazi este obligat sa-ti controleze masina sa vada daca totul este conform celor scrise in talon!asa ca dragu mamii catalin....gume de 145 cauta taica...omologheaza-ti foliile de pe geamuri....astupa esapamentu sa nu se mai auda sau da-i jos ornamentul dupa care poti abia sa te duci dupa talon!daca vrei detalii iti dau si articolul si alineatul din noul cod...asa ca sa fiu exact cu tine!

e nu e chiar asa... ;)
nu mai baga lumea in sperieti
ca talon ca sa ai gume 145 cu alea sa mearga ei
eu rulez cu 205 ;) so kive me a breake

bogdanlascu 01-12-06 18:28

Re: Oltcit Trs
 
tizule io cred ca o sa ramai si tu fara talon,io am ramas anul trecut si nu aveam decit 175/13 acum cu 185/15 nici nu vreau sa ma gindesc

vali-tgm 01-12-06 19:49

Re: Oltcit Trs
 
ma enerveaza baietii cu codul lor rutier....ce e rau iau de la straini ce e bun nu iau. pt toata modificarea te taxeaza...

dj16xxs 01-12-06 20:15

Re: Oltcit Trs
 
comform datelor completate de doarr4u pe forum,azi e ziua lui...oare???...daca da,LA MULTI ANI!!!...

Acc3l3ratoR 01-12-06 20:18

Re: Oltcit Trs
 
daca asa e?? La multi ani...Sa ai grija de cadoul tau...;) mai Alex!!!

vali-tgm 01-12-06 21:32

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 634158)
ehe.. negrul.. este un negru special.. preparat in laborator.. intaritor. lac tot deja amestecate. o sa iasa super lucios. lac italian Slem .. sa vedeti si metalizatu cum o sa iasa.. perlat. a 3-a mana se da numai blend. adica numai sclipici. ce e cu berea aia ? nu am auzit eu bine ?:D pe 3 dec acum e ziua mea. vreau s-o intind pe la munte.

va grabiti baieti....in 3 e. oricum se va bucura :P

e_Max 01-12-06 22:20

Re: Oltcit Trs
 
pai daca il lasatzi sasi continuie treaba pana la finalizare pote o so vedetzi si seara

B-14-BYE 02-12-06 19:12

Re: Oltcit Trs
 
va multumesc frumos.. maine e ziua mea. 3 dec. ms piticule.
hai sa iti raspund.. la ce m-ai intrebat cu vreo pagina in urma.. atunci aveam 17 ani.. si daka nu eram tzepuit d cineva.. care tot ma amana cu piesele.. dadusem vreo 7mil pt 4 amortizoare si nici in ziua de azi nu le-am vzt.. m-am enervat si am vandut tot dupa ea.. tot forumu aproape ma critica.. am zis ca mai bine renunt la ea. la masina asta.. mai am nev de roti.. putin interior.. si un carbotest. in rest.. a iesit bine.

da.. mi-am facut singur un cadou d ziua mea.

Laure2fast 02-12-06 19:54

Re: Oltcit Trs
 
pai ce a fost ma in capu tau cand ai dat atatia bani pe niste amortizoare??PS: La Multi Ani

mad_mike 03-12-06 08:29

Re: Oltcit Trs
 
Man dai un ban dar stii ca face si nu ti se strica dupa primele 30 de gropi

vali-tgm 03-12-06 11:26

Re: Oltcit Trs
 
la multi ani Alex... keep up the good work. OLTCIT POWER ;)

B-14-BYE 03-12-06 11:37

Re: Oltcit Trs
 
1 Attachment(s)
doar pe mine tu ma vrei se vede in ;;) tai :D:D \:D/

Magos 03-12-06 11:48

Re: Oltcit Trs
 
La Multi Aaaaaaani!!!! Sti Ca Dai De Baut, Da??? :d :d :d

e_Max 03-12-06 12:33

Re: Oltcit Trs
 
la multzi ani omu oltcitu a iesit super bv mai ramane sai iei pneuri sau ai gasit deja si la interior nui faci nimic?

B-14-BYE 03-12-06 17:17

Re: Oltcit Trs
 
8 Attachment(s)
niste poze din fatza blocului :D

Opportunity 03-12-06 18:03

Re: Oltcit Trs
 
culoarea e bestiala :D

road_menace 03-12-06 18:15

Re: Oltcit Trs
 
masina arata foarte bine, da` parerea mea e ca nu trebuia sa faci hayonul negru. trebuia sa il lasi la "culoarea masinii"

B-14-BYE 03-12-06 18:18

Re: Oltcit Trs
 
stiu.. mi-a mai ramas vopsea. o sa il fac bleu. o sa indrept si la numar. o sa scot stergatoru.. si incuietoarea !

NightClubRacer 04-12-06 00:17

Re: Oltcit Trs
 
a iesit super tare! bravo doarr4u17! dar vreau sa aud toba aia. ;)

Magos 04-12-06 00:29

Re: Oltcit Trs
 
A iesit demential , dar sustin ideea capotei... Merge mult mai bine in culoarea "naturala" a masinii!


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning