Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

69WRX 28-02-11 00:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4127472)
e lume care spune ca ca din soft deja are 25cp , eu nu cred ca am aberat si am spus vreo tampenie de genul asta , am spus ca masina are aproximativ 215cp si face 0-100 in 6 sec . numai eu stiu ce are masina pe ea si nu vb k sa ma laud ,pt ca dupa cum am mai spus pot sa aduc masina de 650cp la intalniri , [ NU LAUD URSU MEU , IMI PLAC TOTI URSI IN GENERAL ]

ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

sprinter 28-02-11 00:30

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 4127847)
ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

220 ~ de cai ii scoti ... de acolo in sus e mai greu:rolleyes2 (asta in conditia in care motorul este in perfecta stare si are absolut toti caii lui)

mistreku 28-02-11 03:19

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 4127847)
ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

nu e chiar asa greu, a mea are 220+, si e tot 2.5 24v. si nu are decat evac, soft si clasicul filtru sport.

Vulturica2004 28-02-11 08:26

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Ai si dyno la masina sa dovedesti caii astia?

detroit muscle 28-02-11 08:55

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
iulian poti pune cateva poze cu motoru si interioru la vpy?in legatura cu ce ai zis pe mess poate ma cucereste :).ms astept

syl_325 28-02-11 09:08

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4127809)
Ca sa ii arat Domnului CHILAR DE BEMVEURI CE masina am !!! atasez poze cu Autovehiculul meu cu 2 roti :D

mentionez ca am vrut sa o postez,sa ii fac topic dar nu o pot inscrie la nici o categorie deoarece are 215 cai si face 0-100 sub 6 secunde si toata lumea fuge de ea ...(cred ca fuge mai tare si decat ursuletul tau )
si ce crezi nu are nici soft, nici cip !!! daca ii fac si soft si ii mai pun si cip te rup !!!
are cutie daia cu schimbari scurte,filtru de aer "K,N" (te citez primul tau post din prima pagina)...
cam asta este una din masinile mele care merge si arata impecabil !!!

vrei detalii da-mi add "kyler_MAREAN"

:lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:nu numai ca te-ai jucat cu Focu,ai aprins si bricheta si ai si benzina pe TOPIC :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

da'te dracu' ca nu le ai pe toate:lol::lol::lol:
acum ca sa fiu on,astept cu nerabdare sa vad ce poate acest 2.5 24v si daca are chiar 215hp.app de 6 secunde,am un prieten care a facut sub 8 secunde cu e36 2.0 si avea 4 oameni in masina.toate astea se datorau grupului foarte scurt,4.45,marean il stie! bafta in continuare!!

spain32 28-02-11 09:08

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
niciodat nu cred ca bmw asta are peste 200 cp si in primul rand nu vad de ce ai facut topic la masinii can tuh le vinzii nu vad rostul!!!!!!!!!!:!::!::!::!::!:. Sau poate le vinzi mai bn asa, ce sa zic mai bn sar inchide TOpicul !!!:!:

69WRX 28-02-11 09:50

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by syl_325 (Post 4128365)
da'te dracu' ca nu le ai pe toate:lol::lol::lol:
acum ca sa fiu on,astept cu nerabdare sa vad ce poate acest 2.5 24v si daca are chiar 215hp.app de 6 secunde,am un prieten care a facut sub 8 secunde cu e36 2.0 si avea 4 oameni in masina.toate astea se datorau grupului foarte scurt,4.45,marean il stie! bafta in in continuare!!

e vorba de calineata ? 4.44 si motoru ala nu era chiar stock....

kyler_iulian 28-02-11 11:25

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
cine e cunoscator stie destul de bine ca un e30 poate sa faca 0-100 in 6 sec , si asta nu tine numai de puterea motorului , conteaza mult 'transmisia' tot ce vreau sa spun pt domnul MARIAN_NEBUNU este ca pt el am o dacia nova care il astept la start cu masina lui de 150cp !!:shock:


Quote:

Originally Posted by spain32 (Post 4128367)
niciodat nu cred ca bmw asta are peste 200 cp si in primul rand nu vad de ce ai facut topic la masinii can tuh le vinzii nu vad rostul!!!!!!!!!!:!::!::!::!::!:. Sau poate le vinzi mai bn asa, ce sa zic mai bn sar inchide TOpicul !!!:!:

e problema ta ce crezi sau nu chiar nu ma intereseaza , dar vad ca nu prea ai citit bine , eu nu vreau sa vand masinile , si am precizat ca vreau sa vand una din ele k sa pot so fac pe cea care ramane V8! asa ca nu te mai lega aiurea de topic ca nu ai de ce! si daca se inchide nu ma INTERESEAZA! eu nu am nimic de pierdut .... :D

Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 4127847)
ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

iti garantez eu ca daca ai bani de investitie nu te chinui deloc , motorul de pe masina mea este intr-o stare impecabila si cei 192cp de fabrica sunt la locul lor , plus ce mai are masina pana in momentul de fata am spus aproximativ 215 maxim , poate sa fie 210 , sau 208 , nu stiu exact ca inca nu am facut dino , dar cat de curand o sal fac ca si eu sunt tare curios . si 0-100 face garantat in 6 sec , k sa dovedesc o sa incerc sa fac un filmulet.

Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4128318)
iulian poti pune cateva poze cu motoru si interioru la vpy?in legatura cu ce ai zis pe mess poate ma cucereste :).ms astept

o sa fac poze la interior si la motor ca inca nu am , cand le am le pun aici .



Te rog, nu mai scrie 1000 de posturi unul dupa altul. Poti da Quote la mai multi si scrii doar o data.
Claudia

ady_viteza 28-02-11 11:28

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
De curiozitate te intreb...cum ai facut cronometrarea de la 0 la 100 de ai scos fix 6 secunde?

stefiPJJ 28-02-11 11:48

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Vulturica2004 (Post 4128177)
Ai si dyno la masina sa dovedesti caii astia?

daca e vorba de Mistreku, are si dyno.
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...a/page-30.html

mrlonca 28-02-11 11:50

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 4128776)
De curiozitate te intreb...cum ai facut cronometrarea de la 0 la 100 de ai scos fix 6 secunde?

si eu sunt curios cum a facut cronometrarea si eu am facuto cu un cronometru dar mi-a iesit prea putin si nu cred ca-i relevant:-)

kyler_iulian 28-02-11 12:01

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 4128776)
De curiozitate te intreb...cum ai facut cronometrarea de la 0 la 100 de ai scos fix 6 secunde?

am facut-o cu un prieten in dreapta de pe telefon, iti dai seama ca nu stiu daca o fi chiar corecta dar am facut de mai multe ori odata a iesit un pic peste 6 odata sub 6 si am rezultat 6. orcum zilele astea schimb grupul pun mai scurt !! masina o sa limiteze la 180 top speed.

mrlonca 28-02-11 12:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
asa am facut si eu cu un prieten in dreapta cu cronometru si cu telu si mi-a dat 5,7 odata,6 odata si 5,8 dar dupa cum am spus nu cred ca este relevant,bafta in rest

Marian_nebunu 28-02-11 12:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4128683)
cine e cunoscator stie destul de bine ca un e30 poate sa faca 0-100 in 6 sec , si asta nu tine numai de puterea motorului , conteaza mult 'transmisia' tot ce vreau sa spun pt domnul MARIAN_NEBUNU este ca pt el am o dacia nova care il astept la start cu masina lui de 150cp !!:shock:

Masina mea nu are 150cp !!!!:D:D:D

are 215 --0-100 sub 6 sec grup blocant 4.10 carcasa mica, o cutie zf cu mini shift , un filtru de aer k,n ,

ce sa fac eu cu NOVA AIA ?????:D:D:D

ady_viteza 28-02-11 12:22

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4128872)
am facut-o cu un prieten in dreapta de pe telefon, iti dai seama ca nu stiu daca o fi chiar corecta dar am facut de mai multe ori odata a iesit un pic peste 6 odata sub 6 si am rezultat 6. orcum zilele astea schimb grupul pun mai scurt !! masina o sa limiteze la 180 top speed.

Realizezi ca bordul dupa care te-ai luat pentru cronometrare indica total aiurea din cauza grupului si a cutiei nu???
Daca vrei sa faci o cronometrare exacta folosesti un gps sau mergi la legale unde esti cronometrat profi...

Uite aici https://www.youtube.com/watch?v=p2C1poSE34M
Daca te uiti atent si masori tot vreo 6 secunde ies..insa eu iti spun sigur ca-s peste 7,5 real!!!

mrlonca 28-02-11 12:26

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 4128917)
Realizezi ca bordul dupa care te-ai luat pentru cronometrare indica total aiurea din cauza grupului si a cutiei nu???
Daca vrei sa faci o cronometrare exacta folosesti un gps sau mergi la legale unde esti cronometrat profi...

tu te-ai cronometrat la legale sau cu gps-ul daca da zimi si mie te rog cat ai scos?cunosc masina ta de cand era la cluj:-)frumoasa

mistreku 28-02-11 13:48

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Vulturica2004 (Post 4128177)
Ai si dyno la masina sa dovedesti caii astia?

..nu asta e ideea. ideea este ca la 215-220 de cai duci relativ usor un 2.5. si al meu a sarit demult de prima tinerete (are ~400.000km). nu mai fiti hateri, ca omu' poate chiar are caii aia. adica daca are un soft si o evacuare (cap coada), cam aia snt caii.

cred ca cel mai bine va faceti idee pe strada, sau poate are ceva clipuri pe youtube. dar oricum ar fi, nu inteleg.. snteti aici (4tuning/bmw) pt ca aveti aceiasi pasiune pt masini, curse si in special bmw-uri. de ce atitudinea asta ostila?

chiar daca baga in ele cu puterea, si performantele, asta e! la toti ne place sa ne laudam masinile, pt ca ne e drag de ele si am vrea sa fie apreciate si de restul, nu doar de noi. toata lumea o mai ia pe langa ocazional (desi nu zic ca e si cazul celui care a deschis threadul, zic doar la modul general).

iesiti cu ele afara, stabiliti "gradele" pe strada, nu pe forum si incercati sa pastrati o atitudine macar civilizata, daca nu prietenoasa. pana la urma, aveti aceleasi pasiuni si lumea e mica. nu se stie cand va loviti unul de altul.

just my 2 cents..

Alexutzul_1988 28-02-11 14:56

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
ca bine va zice mistreku :D la primavara incep impartirea gradelor la aspirat...abia astept :D

kyler_iulian 01-03-11 09:51

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 4129133)
..nu asta e ideea. ideea este ca la 215-220 de cai duci relativ usor un 2.5. si al meu a sarit demult de prima tinerete (are ~400.000km). nu mai fiti hateri, ca omu' poate chiar are caii aia. adica daca are un soft si o evacuare (cap coada), cam aia snt caii.

cred ca cel mai bine va faceti idee pe strada, sau poate are ceva clipuri pe youtube. dar oricum ar fi, nu inteleg.. snteti aici (4tuning/bmw) pt ca aveti aceiasi pasiune pt masini, curse si in special bmw-uri. de ce atitudinea asta ostila?

chiar daca baga in ele cu puterea, si performantele, asta e! la toti ne place sa ne laudam masinile, pt ca ne e drag de ele si am vrea sa fie apreciate si de restul, nu doar de noi. toata lumea o mai ia pe langa ocazional (desi nu zic ca e si cazul celui care a deschis threadul, zic doar la modul general).

iesiti cu ele afara, stabiliti "gradele" pe strada, nu pe forum si incercati sa pastrati o atitudine macar civilizata, daca nu prietenoasa. pana la urma, aveti aceleasi pasiuni si lumea e mica. nu se stie cand va loviti unul de altul.

just my 2 cents..

in sfarsit un baiat cu gandire perfecta , vad ca tu esti de acord cu mine ca se poate din 2.5 macar 215cp , ca toata lumea spune ca este un mareeee chin sa scoti cp astia . [ masina mea in prezent are , soft , filtru sport k n , evacuare cap coada custom . urmeaza sa montez serpi , volanta usoara si o axa sport . cred ca atunci o sa aibe garantat 215cp . bafta si tie cu masina ...

kyler_iulian 01-03-11 09:57

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 4128917)
Realizezi ca bordul dupa care te-ai luat pentru cronometrare indica total aiurea din cauza grupului si a cutiei nu???
Daca vrei sa faci o cronometrare exacta folosesti un gps sau mergi la legale unde esti cronometrat profi...

Uite aici https://www.youtube.com/watch?v=p2C1poSE34M
Daca te uiti atent si masori tot vreo 6 secunde ies..insa eu iti spun sigur ca-s peste 7,5 real!!!

poate ai dreptate , dar eu spun ce iese asa cum este masina!

Guwy 01-03-11 10:28

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4131720)
in sfarsit un baiat cu gandire perfecta , vad ca tu esti de acord cu mine ca se poate din 2.5 macar 215cp , ca toata lumea spune ca este un mareeee chin sa scoti cp astia . [ masina mea in prezent are , soft , filtru sport k n , evacuare cap coada custom . urmeaza sa montez serpi , volanta usoara si o axa sport . cred ca atunci o sa aibe garantat 215cp . bafta si tie cu masina ...

Doar o axa sa montezi ca iti da 50 cp ;) .

EmyM6 01-03-11 10:34

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
am citit si eu topicul....frumosi amandoi ursii....dar cred ca unii de aici au f mare dreptate se stiu ei care...daca un om iti spune ca esti beat tu nu crezi dar daca 10 oameni iti spun acelasi lucru....deci incearca sa mai asculti si de unii care chiar sunt in stare sa vorbeasca.eu nu-s in masura sa critic dar din ce am citit aici pe thread nu prea iti dau dreptate.nu o lua in nume de rau...iti doresc succes in ceea ce ti-ai propus.
ps:mariane cu vehiculul pe 2 roti m-ai dat gata e prea tare frate.:))

mistreku 01-03-11 12:19

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4131720)
in sfarsit un baiat cu gandire perfecta , vad ca tu esti de acord cu mine ca se poate din 2.5 macar 215cp , ca toata lumea spune ca este un mareeee chin sa scoti cp astia . [ masina mea in prezent are , soft , filtru sport k n , evacuare cap coada custom . urmeaza sa montez serpi , volanta usoara si o axa sport . cred ca atunci o sa aibe garantat 215cp . bafta si tie cu masina ...

exact aceleasi modificari le are si a mea, e tot 2.5 24v, are 18 ani si 400.000km.

kyler_iulian 01-03-11 15:11

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 4132162)
exact aceleasi modificari le are si a mea, e tot 2.5 24v, are 18 ani si 400.000km.

ms pt poza cu testul , sper sa vada toti cei care nu cred ca un 2.5 24v poate sa aibe peste cei 192cp cu nu chiar foarte multe modificari!!! si vreau sa spun ca tocmai am fost cu ursu la teste noi ,si o sa spun si ce a iesit acum ; 0-100 [5,40sec] testat de 3 ori , sa zicem ca minte si bordul ! si pe 400m [13,12]. nu am reusit sa fac filmulet dar promit ca sa pun cat de curand .

crysty.bobok 01-03-11 15:18

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4132579)
ms pt poza cu testul , sper sa vada toti cei care nu cred ca un 2.5 24v poate sa aibe peste cei 192cp cu nu chiar foarte multe modificari!!! si vreau sa spun ca tocmai am fost cu ursu la teste noi ,si o sa spun si ce a iesit acum ; 0-100 [5,40sec] testat de 3 ori , sa zicem ca minte si bordul ! si pe 400m [13,12]. nu am reusit sa fac filmulet dar promit ca sa pun cat de curand .

Nu o lua in nume de rau !!! Dar timpii astia sigur nu ii scoti cu ursul tau !!! oricum ... astept filmuletul cu mare interes !

kyler_iulian 01-03-11 15:27

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 4132162)
exact aceleasi modificari le are si a mea, e tot 2.5 24v, are 18 ani si 400.000km.

ms pt poza cu testul , sper sa vada toti cei care nu cred ca un 2.5 24v poate sa aibe peste cei 192cp cu nu chiar foarte multe modificari!!! si vreau sa spun ca tocmai am fost cu ursu la teste noi ,si o sa spun si ce a iesit acum ; 0-100 [5,40sec] testat de 3 ori , sa zicem ca minte si bordul ! si pe 400m [13,12]. nu am reusit sa fac filmulet dar promit ca sa pun cat de curand . [ despre MAREAN_NEBUNU vreau sa spun ca nu am glumit cand am spus ca am o :lol:nova care il astept la start , sa vedem atunci daca mai este asa mistocar !

Marian_nebunu 01-03-11 15:27

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4132579)
ms pt poza cu testul , sper sa vada toti cei care nu cred ca un 2.5 24v poate sa aibe peste cei 192cp cu nu chiar foarte multe modificari!!! si vreau sa spun ca tocmai am fost cu ursu la teste noi ,si o sa spun si ce a iesit acum ; 0-100 [5,40sec] testat de 3 ori , sa zicem ca minte si bordul ! si pe 400m [13,12]. nu am reusit sa fac filmulet dar promit ca sa pun cat de curand .

Eu cu bicicleta scot 6 secunde :D daca ii mai pun 2 pedale scot 5.4 ca tine :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol


prietene ca sa iti spun ceva :D:D masina mea in momentul de fatza nu este una de alergat,nici nu ma mai bazez pe asa ceva,nu am o masina de curse,nu este pregatita pentru curse !!!
nu sunt pasionat de liniute,eu sunt pasionat sa gasesc pe forum baieti ca tine care debiteaza /viseaza CAI PUTERE si sa fac misto de ei,si mai sunt pasionat strict de cerculete,nu "drifturi,nu liniute" doar cercuri...fum si limitari !!!!:D:D:D

stiai ca eu pot sa dau burnout fara sa apas pe pedalele ???????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

si uite ce facea MARIAN NEBUNU CU BMW E46 1.8i ;)

https://www.youtube.com/watch?v=7ZkKCXCEquI ...Alfa este 2.5 v6 recent segmentata !!

iar eu aveam un motor mai desfacut,mai umblat,mai softat, si
cam asta este era una din masinile mele care mergea si arata impecabil !!!

da_joint 01-03-11 15:34

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Amice nu am nimic cu tine si nu vreau sa intru in polemici ca nu are rost...insa debitezi niste tampenii.
Uite aici un urs al unui prieten cu multe chestii modificate pe el plus turbo,ceva semislick pe spate si uite cam in cat face suta
https://www.youtube.com/watch?v=LbUSbL-ThfE
tu spui ca esti la 1 secunda distanta de asta care mananca asfaltul?si doar cu modificari minore?poti face mama modificarilor pe aspirat si tot nu te apropii de el.

crysty.bobok 01-03-11 15:35

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4132628)
Eu cu bicicleta scot 6 secunde :D daca ii mai pun 2 pedale scot 5.4 ca tine :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol


prietene ca sa iti spun ceva :D:D masina mea in momentul de fatza nu este una de alergat,nici nu ma mai bazez pe asa ceva,nu am o masina de curse,nu este pregatita pentru curse !!!
nu sunt pasionat de liniute,eu sunt pasionat sa gasesc pe forum baieti ca tine care debiteaza /viseaza CAI PUTERE si sa fac misto de ei,si mai sunt pasionat strict de cerculete,nu "drifturi,nu liniute" doar cercuri...fum si limitari !!!!:D:D:D

stiai ca eu pot sa dau burnout fara sa apas pe pedalele ???????

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

si uite ce facea MARIAN NEBUNU CU BMW E46 1.8i ;)

https://www.youtube.com/watch?v=7ZkKCXCEquI ...Alfa este 2.5 v6 recent segmentata !!

iar eu aveam un motor mai desfacut,mai umblat,mai softat, si
cam asta este era una din masinile mele care mergea si arata impecabil !!!

You have included 103 images in your message. You are limited to using 100 images so please go back and correct the problem and then continue again.

Images include use of smilies, the BB code [img] tag and HTML <img> tags. The use of these is all subject to them being enabled by the administrator.

=)) ba nu mai pot sa dau reply cu smiley esti nebun ... ai folosit 100 :))
:lol::lol:

Marian_nebunu 01-03-11 15:39

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 4132656)
You have included 103 images in your message. You are limited to using 100 images so please go back and correct the problem and then continue again.

Images include use of smilies, the BB code [img] tag and HTML <img> tags. The use of these is all subject to them being enabled by the administrator.

=)) ba nu mai pot sa dau reply cu smiley esti nebun ... ai folosit 100 :))
:lol::lol:

Cu 215 cai el urca in ture ca un 2.5 turbo :))))))))))))))))

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: PROBABIL ARE TETECUL DE LA MANCICLOP MODIFICAT HAHAHAHAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: si are SOFT SI CIP :lol: :lol: :lol:
ALTFEL NU IMI POT EXPLICA CUM SCOATE EL 5.4 SECUNDE PANA LA 100KM !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ARE CEAS RUSESC PROBABIL :))))))) :lol: :lol: :lol: :lol:

burnout_bmw 01-03-11 15:42

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4132673)
Cu 215 cai el urca in ture ca un 2.5 turbo :))))))))))))))))

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: PROBABIL ARE TETECUL DE LA MANCICLOP MODIFICAT HAHAHAHAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: si are SOFT SI CIP :lol: :lol: :lol:
ALTFEL NU IMI POT EXPLICA CUM SCOATE EL 5.4 SECUNDE PANA LA 100KM !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ARE CEAS RUSESC PROBABIL :))))))) :lol: :lol: :lol: :lol:

Cred ca i-a facut cip si la ceasul de kilometraj =))) :)))

da_joint 01-03-11 15:53

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
mai nu mai faceti atat misto,cu siguranta ceva e decalibrat de ii da erorile astea.
omu sa luat dupa ce ii indica bordul.
daca nu vrei sa faci un dyno,poti incerca cu un g-meter sau un simplu gps.

mistreku 01-03-11 16:21

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
sincer, am incercat sa pastrez o atitudine obiectiva, dar de 5.6s 0-100kmh si 13.2s 400m... sincer, snt timpi de M3 cu ceva modificari.

poate te induce in eroare vitezometrul/kilometrajul, dar estimativ as zice ca 0-100 o sa fie cam in 6.5-7s, si 400m in jur de 15s.

bmw_motorsport 01-03-11 16:31

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
un singur lucru mai are sa ne spuna.......consumul de 4-5%:lol::lol::lol:....in oras:lol::lol:

kyler_iulian 01-03-11 16:48

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 4132783)
sincer, am incercat sa pastrez o atitudine obiectiva, dar de 5.6s 0-100kmh si 13.2s 400m... sincer, snt timpi de M3 cu ceva modificari.

poate te induce in eroare vitezometrul/kilometrajul, dar estimativ as zice ca 0-100 o sa fie cam in 6.5-7s, si 400m in jur de 15s.

eu spun ce arata bordul , am zis si eu ca poate minte , acum urmeaza sa fac si cu gps , k sa aflu sigur cat este real . orcum si eu ma gandesc tot la 6,5 real maxim 7 ! sa inteleaga toata lumea eu spun ce imi arata bordul !!!!!!!!!! dacia nova il asteapta pe marean ' mistocaru la start , ca orcum fac pariu ca de altceva nu e bun decat sa scrie pe aici la misto ! de il inteleg ca asa este cand nai cu ce... macar bicicleta care a pus poze cu ea sa fie a lui ...:sad:

crysty.bobok 01-03-11 16:51

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4132876)
eu spun ce arata bordul , am zis si eu ca poate minte , acum urmeaza sa fac si cu gps , k sa aflu sigur cat este real .

Dyno tata !!! ala nu minte si ne rupi gura la toti cu el ! .... Gps-ul nu iti va arata nici el exact !

stefiPJJ 01-03-11 16:54

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Daca incerci cu GPS atunci clar te credeam daca scoti mai putin. De dracu vere, tu ai nos si nu stii :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

kyler_iulian 01-03-11 17:02

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 4132885)
Dyno tata !!! ala nu minte si ne rupi gura la toti cu el ! .... Gps-ul nu iti va arata nici el exact !

dabia astept sa fac dyno ,pt ca si eu sunt tare curios!! masina in prezent are grup 4,45 si cu treapta 3 merge 110!!:D top speed 180 , cred ca trebuie luate si astea in calcul !

motzu 01-03-11 17:05

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
ESTI EXTRAORDINAR CU ACEST URS......:lol::lol::lol::lol::lol:
ai buton la el ca si mo?:))))))))))))))))))
https://www.youtube.com/user/Creative.../5/qvJx_E8E0Rw


All times are GMT +2. The time now is 12:13.

- Copyright 2026 4Tuning