Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   o reuniune e36 pe 2011 cand ? (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/232630-reuniune-e36-2011-a.html)

giuliomak 17-05-11 23:50

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by Billy c25xe (Post 4332337)
up up dar nimeni nu vine cu o varianta de intalnire .

Eu propun sa ne vedem cativa pe aici prin zona , intr-o parcare , o ieseala pana la padure si gata . Ce a fost anul trecut este clar ca nu o sa se mai faca . Dar daca propunem asa , discriminam pe cei din afara bucurestiului , daca vrem ceva mai mare , nu se inghesuie lumea si tot asa .

Pacat ca cei care chiar sunt greii sectiunii bmw nu se implica mai mult , ei chiar pot face ceva , eu pot tasta pana maine , nu am rating-ul popularitatii ridicat pt. a fi si credibil .

Si la padure dk vrei sa iesi,se anunta 15 pe forum si se aduna 3...
Nu e vorba de popularitate,daca vrei sa organizezi ,implicate si sa vedem ce iese!

Billy c25xe 18-05-11 12:14

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Sincer , eu nu am organizat niciodata ceva asa de mare , nu prea stiu cu ce se mananca , si nu stiu daca sunt in stare sa organizez ceva si sa iasa si bine , am venit cu o propunere timida si as fi vrut sa citesc si alte idei bune sau mai putin bune , nu ma cred un guru si tot ceea ce zic eu trebe si luat de bun .

O alta idee ar fi tot cu marea in perioada 6 7 august , atunci este si etapa europeana de drift in Ct , deci am fi avut si ce vedea la destinatie dar nu stiu cati sunteti dispusi sa faceti un drum de 300 de km .

sharkylete 21-05-11 23:47

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Una peste alta... cine a mai facut sau cine are habar cu ce se mananca in ale organizarii unei intalniri... o sa se faca ceva !?

EU as propune sa lasati orgoliul la o cafea si sa va uniti ca sa fie ceva frumos!
Cu cat sunteti mai uniti cu atat este mai de amploare evenimentul!

STRICT PAREREA MEA!

Numai bine!
:paper:

sharkylete 25-05-11 00:32

???
 
Quote:

Originally Posted by sharkylete (Post 4342067)
Una peste alta... cine a mai facut sau cine are habar cu ce se mananca in ale organizarii unei intalniri... o sa se faca ceva !?

EU as propune sa lasati orgoliul la o cafea si sa va uniti ca sa fie ceva frumos!
Cu cat sunteti mai uniti cu atat este mai de amploare evenimentul!

STRICT PAREREA MEA!

Numai bine!
:paper:


:???::???::???:

Skillzu 25-05-11 16:08

Re: ???
 
Quote:

Originally Posted by sharkylete (Post 4349353)
:???::???::???:

Ce te plangi ma atat ?! :lol: Tu poti sa iei oricand pisica, si sa facem o adunare pe zona :-P

liviu tex 25-05-11 19:59

Re: ???
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 4350590)
Ce te plangi ma atat ?! :lol: Tu poti sa iei oricand pisica, si sa facem o adunare pe zona :-P

haaai una pe zona!!!:D:D:D:D

sharkylete 25-05-11 20:18

Re: ???
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 4350590)
Ce te plangi ma atat ?! :lol: Tu poti sa iei oricand pisica, si sa facem o adunare pe zona :-P

Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 4351086)
haaai una pe zona!!!:D:D:D:D

Pai facem ma pe zona... nu e problema :D:D:D dar ma gandeam sa facem frumos... 100 de pisici pe strada... cel putin :D:D:D

Darkside_89 26-05-11 12:11

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Sper sa se faca un meeting frumos si anul acesta,eu as merge pana la bucuresti chiar si la o intalnire locala numai ca sa pot sa mai schimb o vorba,sa mai vad o masina ca aici la brasov nu ai cu cine...

sharkylete 26-05-11 12:29

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Eu propun sa ne intalnim pe 11 iunie la bucuresti!
La o ora matinala ca sa putem sa facem ceva... intr-o parcare subterana eventual(gen la mall) ca sa nu stam in soare poate se merge la o terasa,la o masa ceva se sta de vb etc!
Ca oricum pofta de organizat vad ca nu e!

DECI CINE E DE ACORD SI PE 11 IUNIE NU ARE ALTA TREABA,SA ANUNTE SA STIM INFORMATIV CAM CATI AM FI SI O PERSOANA DIN BUCURESTI SA NE DEA IDEE DE UN LOC DE INTALNIRE!

Daca sunteti de acord cu chestia asta bineinteles!

(daca nu e bine 11 se poate amana in alta sambata sau duminica... dar eu am zis ca totusi mai sunt 2 saptamani si fiecare se poate organiza un pic pt un drum de capitala si eu cred ca o sa iasa frumos si fara alte organizari cu drumuri pe nu stiu unde etc.. importanta este prezenta,apoi la fata locului in functie de cati suntem se pot face multe)

Numai bine!
:paper:

bmwowners 26-05-11 12:56

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Idee: parcarea din fata de la automobile bavaria sau puteti da un telefon la serviceul bmw filater oricum in mall-uri nu gasesti loc de parcare in subteran pentru o masina sambata apai pentru mai multe! V-ar iesii poze grave acolo! Ca sfat lasati terasele si da-ti o fuga mai bine pana in afara bucurestiului alegeti o locatie pentru ca sunt multe la terasa iara oricum nu o sa incapeti toti la o masa! Puteti sa va duceti la parcul natural comana din gurgiu sunt 30 de km nu mai stiu exact cum este drumul dar va puteti interesa e o zona interesanta! Sau orice alta locatie in afara bucurestiului!

Daca vrea cineva sa organizeze cu cea mai mare placere dau o mana de ajutor! Eventual puteti vorbii cu cei de la E36 Club ca oricum ei au zis ca la evenimentele facute de noi nu mai vin. Vorbiti cu ei dupa parerea mea sunt cei mai in masura sa organizeze mai ales daca nu au fost multumiti de ce am facut noi in cei 2 ani!

Bafta si astept un PM de la cine se hotaraste sa faca ceva!

sharkylete 26-05-11 13:10

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by bmwowners (Post 4352621)
Idee: parcarea din fata de la automobile bavaria sau puteti da un telefon la serviceul bmw filater oricum in mall-uri nu gasesti loc de parcare in subteran pentru o masina sambata apai pentru mai multe! V-ar iesii poze grave acolo! Ca sfat lasati terasele si da-ti o fuga mai bine pana in afara bucurestiului alegeti o locatie pentru ca sunt multe la terasa iara oricum nu o sa incapeti toti la o masa! Puteti sa va duceti la parcul natural comana din gurgiu sunt 30 de km nu mai stiu exact cum este drumul dar va puteti interesa e o zona interesanta! Sau orice alta locatie in afara bucurestiului!

Daca vrea cineva sa organizeze cu cea mai mare placere dau o mana de ajutor! Eventual puteti vorbii cu cei de la E36 Club ca oricum ei au zis ca la evenimentele facute de noi nu mai vin. Vorbiti cu ei dupa parerea mea sunt cei mai in masura sa organizeze mai ales daca nu au fost multumiti de ce am facut noi in cei 2 ani!

Bafta si astept un PM de la cine se hotaraste sa faca ceva!


Perfect! :D Deja este un inceput! eu am spus informativ... eu nu am habar de ce este prin Bucuresti sau in apropiere! de aceea am zis ca unu din bucuresti sa vina cu ceva idei :D
Si nu trebuie sa mai tineti orgoliu unii cu altii ca pana la urma ne adunam pentru pasiunea care ne leaga nu pentru altceva!
Este binevenita orice idee sau persoana cu interes!
Vrem FAPTE!
Si va spun eu ca pe multi nu prea ii intereseaza organizatorii ... si cine vrea cu adevarat o sa fie prezent!
In concluzie: HAI SA FACEM CEVA!
Eu sunt dispus la orice!

O zi buna!
:paper:

bmwowners 26-05-11 13:24

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Nu e vorba de orgolii man aici din cate vezi eu sunt dispus sa dau o mana de ajutor oricand! Faza e ca anul asta sunt foarte prins cu licenta si sincer nu am timp sa mai fac o intalnire cum trebuie si mai bine nu ma bag!

Referitor la cei de la cei ce au zis ca ei nu vin la un e36 meeting organizat de noi nu am ce sa zic. Eventual pot spune ca e un gest urat, se presupune ca sunt pasionati ai modelului e36 dar nu pot trece peste un orgoliu.

Ma repet eu oricand pot ajuta, pot publica pe site o eventuala intalnire! Insa ceea ce vreau sa precizez este ca nu voi participa la o intalnire in care sa se faca circ. Ori se face ceva frumos ca afara ori eu unu nu ma bag la ajutor. Nu vad rostul claxoanelor sau burn-urilor! Asta o spun ca sfat!

Ma repet cei ce vor sa ajute sa dea un PM! Chiar sunt curios cati doritori sa dea o mana de ajutor sunt ca de comentat vad ca au comentat destui!

Lymbutza 26-05-11 23:02

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
din ce obs pe aici , doar bucurestiul si valcea au cate ceva de spus , asa ca daca vrem sa facem o intalnire , chiar si mai mica , eu propun pitestiul ca destinatie . Nu e distanta mare nici pt valceni nici pt bucuresteni . Mai departe poate se gaseste cineva din pitesti sa ne dea o ideea cu un loc unde ne-am putea aduna .

bmwowners 26-05-11 23:16

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Mai vin cu o sugestie! Daca tot vreti faceti intalnire la Curtea de Arges si de acolo puteti incerca un drum spre transfagarasan. Tinand cont ca reusesc tipii cu masinile alea clasice cred ca reusiti si voi cu pisicile!

liviu tex 27-05-11 00:04

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
11 iunie,bucuresti!! prezent cu inca doua matze! putem merge la padure in baneasa sau pustnicu!! umbra,aer curat,cateva poze...strangeti randurile si haai!

RIcKO 27-05-11 00:15

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
pacat ca nu pot ...poate la anu...plm

sharkylete 27-05-11 00:44

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by Lymbutza (Post 4353828)
din ce obs pe aici , doar bucurestiul si valcea au cate ceva de spus , asa ca daca vrem sa facem o intalnire , chiar si mai mica , eu propun pitestiul ca destinatie . Nu e distanta mare nici pt valceni nici pt bucuresteni . Mai departe poate se gaseste cineva din pitesti sa ne dea o ideea cu un loc unde ne-am putea aduna .

Ideea e sa vrea lumea sa vina.. ca daca chiar vrei te mai rupi de un 100/150RON sa mai bagi niste combustibil!

Quote:

Originally Posted by bmwowners (Post 4353860)
Mai vin cu o sugestie! Daca tot vreti faceti intalnire la Curtea de Arges si de acolo puteti incerca un drum spre transfagarasan. Tinand cont ca reusesc tipii cu masinile alea clasice cred ca reusiti si voi cu pisicile!

Este foarte buna ideea asta dar poate multi prefera sa vina la locul X unde ne intalnim sa palavragim acolo si dupaia sa plece inapoi acasa cand se lasa seara sau cand se sparge targu`... Dar este de luat in considerare ca traseu! :D

Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 4353948)
11 iunie,bucuresti!! prezent cu inca doua matze! putem merge la padure in baneasa sau pustnicu!! umbra,aer curat,cateva poze...strangeti randurile si haai!

Nu vezi Liviule ca nu prea se ingramadesc sa vina...

Eu ma intorc marti acasa si o sa incerc sa "organizez" o intalnire(cu un pic de ajutor de la unu/altu`) si sa vedem ce se poate face!

Daca nu se anunta multi ca vin... o sa facem o chestie mai restransa pe raza Bucuresti (+/- 150km,desigur cine e dispus sa vina,oricum din bucuresti vin toti si sunt ceva...) si aia e!

Poate la anu sau pana se termina sezonul cald se organizeaza de altcineva mai profi si mai amanuntita o alta intalnire!

Eu zic totusi sa incercam sa ne adunam.. nu atat pentru a face MEETING E36 ci pt a ne intalni si admira masinile unii la altii si sa ne cunoastem mai bine, legam prietenii etc... fara mare tam tam gen burn`uri "cerce" si tot felu` de spectacole inutile si care se pot face in fiecare week-end singuri cu 2,3 prieteni!

Sa incercam sa facem o chestie linistia unde toata lumea poate sa treaca si sa admire in siguranta toate masinile!

Plus ca daca incepe vre`un destept sa faca ceva atrage si pe tanti militia si poate sa strice tot!

IN CONTINUARE VA ROG SA POSTATI CEI CARE SUNTETI DISPUSI SA VENITI SI CAM IN CE WEEK-END DIN LUNA IUNIE(Majoritatea o sa castige si se va fixa data saptamana ce urmeaza)

Eu sper sa vina cel putin cate 4,5 masini din fiecare oras!

(Daca se organizeaza pe raza Bucurestiului,poate este careva cu anumite "relatii" la vre-o revista de domeniu sau poate cine stie o sunam si pe Roxanica daca sunt destule masini :D:D:D )

Numai bine!
:paper:

bmwowners 27-05-11 09:41

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Parerea mea e ca o intalnire intr-o parcare de mall unde stai doua ore in soare la 35 de grade si apoi pleci acasa e de tot rasul. La fel si sa te duci la gratar la baneasa in weekend e full plin de miros de mici si manele

Daca vrei sa iasa ceva frumos parerea mea ti-am zis care e, ori va intalniti la curtea de arges si va riscati pe transfagrasan ori daca nu va puteti intalnii la campulun muscel si sa va duceti pe unde a fost raliul.

Iar referitor la bani cine sufera de el ca are BMW, masina premium, si se c**a pe el pentru 200 de lei cat ar venii benzina la un drum de genu asta nu cred ca il vrei la intalnire. La banii aia daca mai ia unu doi in masina vine mai putin de un milion!

In plus in oricare din cele doua variante puteti sta o ora doua la locul de intalnire sa discutati sa admirati masinile.

GOGU_VL 27-05-11 11:01

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Eu zic ca ar fi muuult mai interesant intalnire la C.de Arges, e mult mai interesant peisajul acolo decat in Bucuresti, pe care il stim majoritatea, mai alescei care stau acolo.......

Lymbutza 27-05-11 12:11

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
bun ,avansam . Curtea de arges suna bine . Stabilim si o data ?

sharkylete 27-05-11 12:25

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Pai sa stabilim o data ... eu am zis sa zica lumea cand ar putea ca dupaia apar discutii.. eu nu pot atunci ca mi-a fatat vaca... altu ca i s-a imbolnavit purcelu`!

Atunci ramane curtea de arges si este perfect!eu ca data propun tot 11!

Numai bine!
:paper:

liviu tex 27-05-11 12:47

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by sharkylete (Post 4354793)
Pai sa stabilim o data ... eu am zis sa zica lumea cand ar putea ca dupaia apar discutii.. eu nu pot atunci ca mi-a fatat vaca... altu ca i s-a imbolnavit purcelu`!

Atunci ramane curtea de arges si este perfect!eu ca data propun tot 11!

Numai bine!
:paper:

+1!:D

GOGU_VL 27-05-11 12:57

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Eu as zice totusi 12 sau chiar 19, ma refer sa fie duminica, ca unii mai lucreaza sambata.....si sa mai pregateasca unii, altii masinile........

Ora? eu as zice sa fie 10:00 intalnirea in C.de Arges......despre noi aici in Rm.Valcea vorbim noi personal despre ora de intalnire......tre'sa iau agenda la rand :lol: sa-i sun pe cei de la E36 Meeting Rm.Valcea cand am organizat-o :lol: Doamneeeeee si ce de sunt :paper:

bmwowners 27-05-11 13:01

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Tinand cont ca primul sfat a fost bun m-as mai risca sa va dau unu! Faceti intalnirea undeva prin iulie spre safrsit sa fie facuta cum trebuie sa aveti timp sa organizati sa promovati sa isi faca si oamenii masinile sa fie totul cum trebuie! Nu va grabiti ca fata mare la maritat ca nu are rost! Graba strica treaba!

E doar un sfat voi puteti face cum doriti!

Lymbutza 27-05-11 13:21

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
si eu cred ca e prea din scurt 11 iunie , e vb de 2 sapt , nu stiu cate lume se strange pana atunci . Cred ca cel mai bine ar fisa pornim o lista cu cei care se anunta , eventual sa dam si zvon in tara , sa mai anuntam in stanga si-n dreapta . . .

GOGU_VL 27-05-11 13:37

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by bmwowners (Post 4354868)
Tinand cont ca primul sfat a fost bun m-as mai risca sa va dau unu! Faceti intalnirea undeva prin iulie spre safrsit sa fie facuta cum trebuie sa aveti timp sa organizati sa promovati sa isi faca si oamenii masinile sa fie totul cum trebuie! Nu va grabiti ca fata mare la maritat ca nu are rost! Graba strica treaba!

E doar un sfat voi puteti face cum doriti!

Sunt si eu exact de aceeasi parere ;) Dar.....ma rog, sa se vorbeasca si sa se "voteze".

sharkylete 27-05-11 13:40

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 4354842)
+1!:D

Batut in cuie :D

Quote:

Originally Posted by jm3k3rd3mik (Post 4354859)
Eu as zice totusi 12 sau chiar 19, ma refer sa fie duminica, ca unii mai lucreaza sambata.....si sa mai pregateasca unii, altii masinile........

Ora? eu as zice sa fie 10:00 intalnirea in C.de Arges......despre noi aici in Rm.Valcea vorbim noi personal despre ora de intalnire......tre'sa iau agenda la rand :lol: sa-i sun pe cei de la E36 Meeting Rm.Valcea cand am organizat-o :lol: Doamneeeeee si ce de sunt :paper:

Din cine a venit la vl atunci sa speram ca mi vin 5 la intalnirea asta ;) o sa vezi!

Quote:

Originally Posted by bmwowners (Post 4354868)
Tinand cont ca primul sfat a fost bun m-as mai risca sa va dau unu! Faceti intalnirea undeva prin iulie spre safrsit sa fie facuta cum trebuie sa aveti timp sa organizati sa promovati sa isi faca si oamenii masinile sa fie totul cum trebuie! Nu va grabiti ca fata mare la maritat ca nu are rost! Graba strica treaba!

E doar un sfat voi puteti face cum doriti!

Este din scurt ca nu a fost promovata.. dar legat de masini sunt majoritatea gata ca a inceput caldura :D:D:D

Quote:

Originally Posted by Lymbutza (Post 4354900)
si eu cred ca e prea din scurt 11 iunie , e vb de 2 sapt , nu stiu cate lume se strange pana atunci . Cred ca cel mai bine ar fisa pornim o lista cu cei care se anunta , eventual sa dam si zvon in tara , sa mai anuntam in stanga si-n dreapta . . .


Atunci haideti sa facem alefel, pe 11 ne intalnim in bucuresti cativa sau na.. cine vrea sa vina.. ca oricum din capitala o sa vina cei mai multi cred eu..

Si intalnirea sa o facem la mijlocul lui iulie ca sa avem timp sa o si promovam si etc etc!

DECI PE 17 IULIE! Ca are si gogu dreptate.. duminica este mai libera pt toti!

Ramane asa ?! pe 17 intalnire la curtea de arges cu drum spre transfagarasan?! eventual cu o oprire sau 2 pana acolo?!

Daca ramane asa,haideti sa incepem sa o "promovam"!


Numai bine!
:paper:

Billy c25xe 27-05-11 14:47

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Nu stiu exact cand dau licenta , undeva in jumatatea lunii iulie deci nu stiu sigur daca pot venii pe 17 iulie insa pe 11 iunie daca se doreste ceva pe Bucuresti voi fi prezent 100 % .

Lymbutza 27-05-11 15:22

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
bun , bun . . .

Sticky ceva , eventual un poll se poate face cu data de 17 iulie sa isi dea lumea cu parerea daca e OK data .

sharkylete 27-05-11 15:29

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Mai asteptam pana diseara sa vedem care si ce mai zice si o sa fac un topic si vedem de acolo incolo ce se intampla!

LA CAT MAI MULTI!
:paper:

Lymbutza 27-05-11 17:08

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
bine . Eu zic ca ar fi o idee buna sa ne punem si pe trimis PM-uri , nu cred ca urmaresc prea multi topicul asta .

sharkylete 27-05-11 20:22

>>>>>
 

sharkylete 27-05-11 23:09

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Inca o data... pt cei din Bucuresti... cine ar vrea sa ne vedem un pic week-end`ul viitor?! :D:D:D

Billy c25xe 27-05-11 23:11

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
eu eu eu eu :twisted:

liviu tex 27-05-11 23:21

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
present!

sharkylete 28-05-11 00:22

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
E bine.. suntem vre-o 5 :)) (pana acum :D)

liviu tex 28-05-11 00:54

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by sharkylete (Post 4356178)
E bine.. suntem vre-o 5 :)) (pana acum :D)

mai vine cineva din valcea? eu mai ''car'' vreo doi dupa mine!

sharkylete 28-05-11 01:00

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 4356227)
mai vine cineva din valcea? eu mai ''car'' vreo doi dupa mine!

Nu cred... :( sa vedem ce zice gogu`... si cand ajung acasa mai vb cu 1,2 ... dar slabe sanse :D

Provenzano 28-05-11 19:14

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
Quote:

Originally Posted by sharkylete (Post 4356178)
E bine.. suntem vre-o 5 :)) (pana acum :D)

si din partea mea 2 E 36;). sper sa vina toti posesorii de e36 si sa facem ceva frumos.

Lymbutza 28-05-11 22:08

Re: o reuniune e36 pe 2011 cand ?
 
prezent si eu .


All times are GMT +2. The time now is 06:16.

- Copyright 2026 4Tuning