![]() |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
si zorro... mai termina cu ironia ta ca sa nu devina altii ironici cu viata ta ai fost oleaca bagat in seama si filmat si gata
in tine... tot timpu ai avut de comentat si tot timpu ai fost tare in spatele unui ecran si a unei tastaturi.. dar.. de cate ori ne-am intalnit fata in fata ba te-ai tirat cu coada intre picioare ori nu comentai nimic..., asa ca mai bine taci din gura KAmikazee2005 is offline Report Post Reply With Quote chiar as vrea sa ne intilnim fata in fata daca ai .... dreptate asa sta treaba aici cu barbatia va luati de copii acum inteleg de ce ma rugat frumos sa sterg postul da uite ca nu il fac si a m sa va demonstrez ca nu voi faceti legea pe acest forum acuma urmeaza sa apelati la vreo un admin ca sa le stearga de abia astept sunt bine salvate si ....] si ce mai urmeza amenintari astept cu bratele deschise "ti s-a umplut orzu" mai inteligentule se zice si se scrie ti s-a umflat orzu marele" iluminat" greseste imposibil din acel rotund perfect apar colturi imposibil si hai sa iti zic de ce sa retras crys tot din cauza unora ca voi si vo garantez si am sa caut posturile de anu trecut sa va aduc aminte |
Re: Boicot Benzinărie
Criminales... uite promit ca at cand o sa ajung in iasi o sa stam de vb fata in fata.. si poti sa il iei si pe zorro ca nu a avut ocazia sa isi spuna frustarile de fata cu cei de care se leaga.. ;)
si greva pe plan national e... azi in bucuresti.. maine in iasi.. bun.. asta intelegi tu greva nationala?? eu zic ca o greva nationala e cand se stabileste o data, o ora si mai multi oameni din mai multe judete sau orase merg sa blocheze benzinariile x si y... chiar crezi ca daca tu i-ai tinut pompele ocupate 2 ore i-a pasat cuiva?? crezi ca a avut de suferit pierderi prea mari... iti garantez eu ca nu.. ca in timpu ala in alt oras au fost 30 de ex care au alimentat cu cate 100ron fiecare... ;) asa ca... asta dupa mine inseamna intradevar o greva nationala... ce ati facut voi a fost un semnal de alarma si pt asta va felicit.. ;) si dak te-ai fi uitat si pe topicu boicot benzinarie de pe topicu suceava chiar va laudam ;) dar mna.. eu sunt ala care se uita doar p un singur topic ;) in fine.. nu mai are rost sa zic nimic.. abereaza/aberati in continuare un an nou cu bine.. |
Re: Boicot Benzinărie
bine din cite stiu eu am plecat si am protest
at simultan cu cei din bucuresti . ploiesti arad timisoara baia mare .... ce sa zic intra si zile ce imi zici mie si celorlanti din tara daca ai atita dreptate da na noi suntem prosti analfabeti si chiori pe deasupra faza cu cei din botosani imi cer scuze cu toate ca nu ar trebui deorece si atunci va-ti comportat ca niste lasi au venit la voi acasa si s-au cacat in mijlocul casei voastre nu va e rusine de ce nu faceti si voi la ei ce au facut ei la noi ca va rup baietii capul ca ei tin la casa lor vorbiti de respect unde e ? voi clubul vostru de ce sa dat pe regulile facute de organizator ? se cheama respect fata de munca omului care a organizat evenimentu si cind lau batut pe acea miana de om va-ti amuzat pe seama lui dar ati dat dovada de lasitate si de marlanie daca veneau la voi in casa si faceau ceia ce au facut cu el cred ca iati fi lasat sa va bata toata familia respect in primul rind dac respecti pe cei din jurul tau te respecti si pe tine Cand faci ceva pentru altii, ai o contributie pozitiva si asta te ajuta sa te valorizezi, te inalta spiritual si iti creste respectul de sine. ... Respectul este atitudinea bunelor raporturi de colaborare si iubire practica, fata de cei mici, fata de cei egali si fata de cei superiori, ... respectul e pentru cei care il merita nu pentru cei care cred ca li se cuvine chiar si din cluburile voastre sunt multi care merita respect cei care gindesc pentru ei si nu gindesc si iau decizii altii in locul lor acei oameni merita respect |
Re: Boicot Benzinărie
acuma vad ca au devenit aberatii din realitate asta e bun
deci sa ma inpac cu ideea ca chiar sunt analfabet chior si acuma sunt si nebun cu toate ca am vreo 3 vizite pe acolo din cauza unor probleme de comportament deci asta e sanatate si numai bine |
Re: Boicot Benzinărie
http://www.libertatea.ro/stire/guver...ni-316532.html
CRED CA SUNT DESTULE MOTIVE SA IES IN STRADA |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Practic toate aceste lucruri se refera la drumuri si pot fi facute de catre angajatii firmelor care se ocupa cu diverse si care acum, desi primesc salarii, nu fac nimic decit sa se duca la serviciu si sa se intoarca seara inapoi (pentru ca idiotii care conduc aceste institutii bugetare sint incapabili). Hai s-o luam altfel: ai prefera sa scada pretul carburantilor cu 50 de bani/l (cam 10%) sau sa-ti consume masina prin oras cu 1l/100 mai putin datorita fluidizarii traficului? Eu zic ca toti posesorii de masini diesel rezonabile si respectiv conducatorii de masini pe benzina care consuma in jurul sau sub 10l/100 in oras (si aici s-ar incadra cam orice masina de maxim 1.3-1.4 tone si motoarel pina in 2 litri) vor fi avantajati chiar mai mult. Vrem mai mult de atit si credem ca se poate? Iesim in strada din nou si cerem si scaderea pretului carburantilor! |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Cat despre chestia asta, eu as prefera ca statul roman sa-si scoata mana din fund si de banii incasati din taxele de prima inmatriculare sa aduca in tara combustibili alternativi si masinile care au combustili alternativi sa fie scutita de la aceasta taxa, bine, cele dupa 2000 - 2001. Masina mea e pe CNG, cea mai buna inventie de la prezervativ , are harta, injectoare tot, numai ca in tara noastra nu se poate alimenta cu asa ceva si asa ca eu merg doar pe benzina, cu rezervoru de 14 litri, Masinile pe CNG, elimina mai putin CO2 cu pana la 80% fata de cele pe benzina si crede-ma, merg mult mai bine. Cat despre protest, boicot, marea miscare sau mica miscare cum doriti sa-i ziceti, am stabilit pe data de vineri, 7 ianuarie la ora 16:00 https://www.facebook.com/event.php?eid=172585636110097 Link catre facebook |
Re: Boicot Benzinărie
mihai dar s-a stabilit si cu cei din celelalte orase..???sau numai noi iasul????
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Interesul meu e sa strang cat mai multe persoane si sa vada si ceilalti ca se poate. Daca ne vom strange, va fi si mai mediatizat decat fostul boicot, de asta am si specificat pe facebook sa nu plecam daca cei de la paza ne-o cer, nu facem nimic ilegal, doar alimentam intr-un timp mai mare. Oricum, o sa mai discut cu cei ce vor fi prezenti :) |
Re: Boicot Benzinărie
salutare eu sunt din targu jiu...hai sa mai stabilim o zi si o ora anume pentru toti din tara care vrem sa participam la protest ca sa iese ceva ca lumea si sa se simta pierderile...
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
ok deci o sa anuntam 07.01.2011 ora 16
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
SE POATE LA O ORA CIND MULTI SUNT IESITI DE LA MUNCA SI NI SE POT ALATURA
? |
Re: Boicot Benzinărie
poi nu poti sta sa intrebi pe fiecare in parte cand iese de la servici..poate unii ies la 15 si alti atunci intra acum ramane asa si vedem ce facem...daca pot atunci cei care lucreaza sa se invoieasca o ora ...
|
Re: Boicot Benzinărie
Pai chiar nu stiu citi sint cei care termina lucrul vinerea la sfirsit de saptamina la ora 4 (cind se mai aduna lucruri sau sint altele de terminat), in conditiile in care foarte multi (chiar si din invatamint, spitale sau alte institutii bugetare) lucreaza 8-17 sau 9-18.
|
Re: Boicot Benzinărie
hai sa fim seriosi ca din cati stau pe forum nu stiu cati lucreaza sau nu pot sa plece...in fine daca iese ceva iese daca nu ramane pentru data viitoare cand ne hotaram...
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
adevar gaiesti mihai motive de a nu participa la acest boicot sunt destule ....
ca nu suntem nemti ca nu suntem ... ce bar trebui sa fim ca sa facem ceva in tara asta daca gindim pentru noi si nu ne lasam condusi de altii nu e bine si cei care gindesc si vor sa faca ceva sunt batjocoriti facuti analfabeti chiori si invata istoria de pe google ce sa facem si cum sa facem ca sa obtinem respectul marilor iluminati de pe acest forum sa ni se alatuere umilului nostru protest nefondat ? va rog lasatile lor decizia de a stabili data si ora protestului ca li se cuvine acest drept auzi colegu daca la suceava nu ai putut face ceva si acum stiu de ce .... LASANE ca noi putem nu suntem handicapati si chiar de suntem analfabeti putem hotari si singuri ceia ce vrem sa facem in comunitatea noastra daca tu la suceava nu poti face asta e resemneazate nu ne distruge comunitatea noastra ca din cauza unora ca tine crys nu mai face evenimente si nici nu mai posteaza pe acest forum si din cite imi aduc aminte la suceava la eveniment te-ai luat si de loco asai ? care face parte din acelasi club cu tine " adevarat ": e ok intentia ta dar sa stii ca hotaririle bsau luat la stadion unde plecam ce face si cum si au fost luate de comun acord demonstreaza ca poti sa faci ceva si atunci poti avea respectul multora .... respectul in cistigi nu il impui tu ca faci parte dintr-un anumit club auto si daca acel club auto care are onoare si respect o au ca club ca o comunitate unita nu sil impun ei ca o gloata de salbatici prin amenintari ... ori cum respectul pentru clubul tau sa stii ca ii au baietii dar asta nu inseamna ca sun obligati sa te respecte si pe "tine" fiecare e liber sa respecte pe cine vrea pt cei din clubul tau care fac ceva si se vvede tot respectu tu mai ai drum lung ca sa cistigi respectul care il au multi altii din clubul tau imi cer mii de scuze pentru acest post dar nu pot tace din gura cind vad asemenea copil ca ..... ma face analfabet si chior din spatele unei tastaturi si in fata ?????????????? uita la fel si multi altii |
Re: Boicot Benzinărie
KAmikazee2005
Stage 5 KAmikazee2005's Avatar Join Date: May 2005 Oras: Iasi\Suceava Age: 21 Posts: 991 Member of: [BMW] Default .. Sincer.. vb odata de cva maturitate la tine... nu se vede deloc.. c sa inteleg din postu tau de pe sectiunea suceava?? sa iti zic c mi-ai demonstrat ca esti un frustrat imatur care vrea sa iasa in evidenta prin orice ***. sincer.. nu mai bag in seama nici un post de-al tau ca mi-ai demonstrat de mii de ori ca te poti lua de mana cu zorro.. O seara buna si multa.. sanatate imi cer scuze de imaturitatea de care am dat dovada ....NU CINEVA TE FACE CHIOR SI ANALFABET TREBUIE SA TACI DIN GURA AI INTELES ZORO NE LUAM DE O MINA "CRYS " AVEAI MARE DREPTATE CIND MIAI ZIS : NU II BAGA IN SEAMA CA NU ISI DAU SEAMA CE VORBESC |
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
Pana la urma e pe 4 sau pe 7?
|
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
7 - ora 16 - stadion
|
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
Quote:
|
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
super, asa pot veni si eu
|
Re: Boicot Benzinărie
eu tare cred ca o sa fie inventar ceva la toate benzinariile din iasi vineri la orele 4-5-6-7
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
|
Re: Boicot Benzinărie
Din partea clubului DRO TUNING ai toata sustinerea !:D
|
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
La ora 16 lumea e deja satula de munca si numai de alimentat masina nu mai are chef. Daca vreti intradevar sa va auda cineva si sa va sustina si lumea care munceste si sa aiba si benzinariile vanzari mai mici tre' sa faceti boicotul asta dimineata de la prima ora cand alimenteaza majoritatea.
De la ora 16 e prea tarziu pentru ca grosu vanzarilor s-au facut deja si o sa se uite cu indiferenta la voi. Parerea mea... nu dati cu parul. |
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
multumesc
dar nu o faceti pentru mine o faceti pentru copii vostri si pentru parintii vostri o faceti pentru bnicii vostri o faceti pentru voi |
Re: Boicot Benzinărie
Bine spui
|
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
Era doar o parere bai revolutionarule. Si da... vin si eu vineri, am sa iti explic atunci mai bine ce am vrut sa zic.
Pun si un smile ca sa nu te superi :-) |
Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
Quote:
Te asteptam :D |
Re: Boicot Benzinărie
va multumim din partea tuturor cei pe care ii sustineti
parinti copii bunici din partea romaniei |
Re: Boicot Benzinărie
http://www.gandul.info/financiar/cu-...enzina-7859467 Cititi si vedeti cum sta treaba, pacat ca transportatorii nu ne sustin pentru ca ei reprezinta o mare parte din piata de consum. :)
|
Re: Boicot Benzinărie
Stage 5
rover_cabrio's Avatar Join Date: May 2009 Oras: bucuresti Age: 22 Posts: 1,366 Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale ANUNT IMPORTANT !!! ASTAZI 4-1-2011 , un COLEG deal nostru este invitat la emisiunea "100 minute" pe canalul ANTENA 1 ora 18:00 , in partea a 2 a emisiunii , un INVITAT supriza SI daca va fi timpul necesar se vor face cateva anunturi PUBLICE !!!! rog frumos cine vrea sa copieze acest anunt si sa le pune pe celelalte situri si forumuri din LOCALITATILE dumneavoastra __________________ |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:39. |
- Copyright 2026 4Tuning