Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Boicot Benzinărie (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/229401-boicot-benzinarie.html)

Serjan-SRG 01-01-11 17:40

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 3945184)
da de unde alimentezi? eu n-am vazut mai ieftina de 5.03 la petrom si omv de unde pun si am auzit ca de azi a mai luat in greutate pretu cu vreo 5-6 bani

Azi la pe la ora 2 am pus la Petrom-ul din pacurari Premium 95 5.01 lei

criminales 01-01-11 18:28

Re: Boicot Benzinărie
 
si zorro... mai termina cu ironia ta ca sa nu devina altii ironici cu viata ta ai fost oleaca bagat in seama si filmat si gata
in tine... tot timpu ai avut de comentat si tot timpu ai fost tare in spatele unui ecran si a unei tastaturi.. dar.. de cate ori ne-am intalnit fata in fata ba te-ai tirat cu coada intre picioare ori nu comentai nimic..., asa ca mai bine taci din gura
KAmikazee2005 is offline Report Post Reply With Quote

chiar as vrea sa ne intilnim fata in fata daca ai .... dreptate
asa sta treaba aici cu barbatia va luati de copii
acum inteleg de ce ma rugat frumos sa sterg postul da uite ca nu il fac si a m sa va demonstrez ca nu voi faceti legea pe acest forum
acuma urmeaza sa apelati la vreo un admin ca sa le stearga
de abia astept sunt bine salvate si ....]
si ce mai urmeza amenintari astept cu bratele deschise

"ti s-a umplut orzu" mai inteligentule
se zice si se scrie ti s-a umflat orzu
marele" iluminat" greseste imposibil din acel rotund perfect apar colturi
imposibil
si hai sa iti zic de ce sa retras crys tot din cauza unora ca voi
si vo garantez
si am sa caut posturile de anu trecut sa va aduc aminte

KAmikazee2005 01-01-11 18:41

Re: Boicot Benzinărie
 
Criminales... uite promit ca at cand o sa ajung in iasi o sa stam de vb fata in fata.. si poti sa il iei si pe zorro ca nu a avut ocazia sa isi spuna frustarile de fata cu cei de care se leaga.. ;)

si greva pe plan national e... azi in bucuresti.. maine in iasi.. bun.. asta intelegi tu greva nationala?? eu zic ca o greva nationala e cand se stabileste o data, o ora si mai multi oameni din mai multe judete sau orase merg sa blocheze benzinariile x si y... chiar crezi ca daca tu i-ai tinut pompele ocupate 2 ore i-a pasat cuiva?? crezi ca a avut de suferit pierderi prea mari... iti garantez eu ca nu.. ca in timpu ala in alt oras au fost 30 de ex care au alimentat cu cate 100ron fiecare... ;) asa ca... asta dupa mine inseamna intradevar o greva nationala... ce ati facut voi a fost un semnal de alarma si pt asta va felicit.. ;) si dak te-ai fi uitat si pe topicu boicot benzinarie de pe topicu suceava chiar va laudam ;) dar mna.. eu sunt ala care se uita doar p un singur topic ;)

in fine.. nu mai are rost sa zic nimic.. abereaza/aberati in continuare
un an nou cu bine..

criminales 01-01-11 19:27

Re: Boicot Benzinărie
 
bine din cite stiu eu am plecat si am protest
at simultan cu cei din bucuresti .
ploiesti arad timisoara baia mare .... ce sa zic
intra si zile ce imi zici mie si celorlanti din tara daca ai atita dreptate

da na noi suntem prosti analfabeti si chiori pe deasupra

faza cu cei din botosani imi cer scuze cu toate ca nu ar trebui
deorece si atunci va-ti comportat ca niste lasi
au venit la voi acasa si s-au cacat in mijlocul casei voastre nu va e rusine
de ce nu faceti si voi la ei ce au facut ei la noi
ca va rup baietii capul ca ei tin la casa lor
vorbiti de respect unde e ?
voi clubul vostru de ce sa dat pe regulile facute de organizator ?
se cheama respect fata de munca omului care a organizat evenimentu
si cind lau batut pe acea miana de om va-ti amuzat pe seama lui
dar ati dat dovada de lasitate si de marlanie
daca veneau la voi in casa si faceau ceia ce au facut cu el cred ca iati fi lasat sa va bata toata familia
respect
in primul rind
dac respecti pe cei din jurul tau te respecti si pe tine

Cand faci ceva pentru altii, ai o contributie pozitiva si asta te ajuta sa te valorizezi, te inalta spiritual si iti creste respectul de sine. ...

Respectul este atitudinea bunelor raporturi de colaborare si iubire practica, fata de cei mici, fata de cei egali si fata de cei superiori, ...

respectul e pentru cei care il merita nu pentru cei care cred ca li se cuvine
chiar si din cluburile voastre sunt multi care merita respect
cei care gindesc pentru ei si nu gindesc si iau decizii altii in locul lor
acei oameni merita respect

criminales 01-01-11 19:36

Re: Boicot Benzinărie
 
acuma vad ca au devenit aberatii din realitate asta e bun
deci sa ma inpac cu ideea
ca chiar sunt analfabet chior si acuma sunt si nebun
cu toate ca am vreo 3 vizite pe acolo din cauza unor probleme de comportament
deci asta e
sanatate si numai bine

criminales 01-01-11 23:38

Re: Boicot Benzinărie
 
http://www.libertatea.ro/stire/guver...ni-316532.html
CRED CA SUNT DESTULE MOTIVE SA IES IN STRADA

mituc 02-01-11 11:58

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 3944529)
Gata, am inteles, sunt unii care considera protestul inutil, ok, sa va fie de bine, ceilalti, hotarati-va si spuneti o data, de preferabil una in care sa ne adunam mai multi.

Nu cred ca e cineva care sa considere acest protest inutil. Doar ca sint mult mai multe lucruri de facut, mult mai usor si cu mai putine cheltuieli care ar diminua costurile pentru carburant.
Practic toate aceste lucruri se refera la drumuri si pot fi facute de catre angajatii firmelor care se ocupa cu diverse si care acum, desi primesc salarii, nu fac nimic decit sa se duca la serviciu si sa se intoarca seara inapoi (pentru ca idiotii care conduc aceste institutii bugetare sint incapabili).

Hai s-o luam altfel: ai prefera sa scada pretul carburantilor cu 50 de bani/l (cam 10%) sau sa-ti consume masina prin oras cu 1l/100 mai putin datorita fluidizarii traficului? Eu zic ca toti posesorii de masini diesel rezonabile si respectiv conducatorii de masini pe benzina care consuma in jurul sau sub 10l/100 in oras (si aici s-ar incadra cam orice masina de maxim 1.3-1.4 tone si motoarel pina in 2 litri) vor fi avantajati chiar mai mult.

Vrem mai mult de atit si credem ca se poate? Iesim in strada din nou si cerem si scaderea pretului carburantilor!

MihaiCsl 02-01-11 12:20

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by mituc (Post 3946493)
Nu cred ca e cineva care sa considere acest protest inutil. Doar ca sint mult mai multe lucruri de facut, mult mai usor si cu mai putine cheltuieli care ar diminua costurile pentru carburant.
Practic toate aceste lucruri se refera la drumuri si pot fi facute de catre angajatii firmelor care se ocupa cu diverse si care acum, desi primesc salarii, nu fac nimic decit sa se duca la serviciu si sa se intoarca seara inapoi (pentru ca idiotii care conduc aceste institutii bugetare sint incapabili).

Hai s-o luam altfel: ai prefera sa scada pretul carburantilor cu 50 de bani/l (cam 10%) sau sa-ti consume masina prin oras cu 1l/100 mai putin datorita fluidizarii traficului? Eu zic ca toti posesorii de masini diesel rezonabile si respectiv conducatorii de masini pe benzina care consuma in jurul sau sub 10l/100 in oras (si aici s-ar incadra cam orice masina de maxim 1.3-1.4 tone si motoarel pina in 2 litri) vor fi avantajati chiar mai mult.

Vrem mai mult de atit si credem ca se poate? Iesim in strada din nou si cerem si scaderea pretului carburantilor!

Au fost persoane care au zis asta, nu prea am obiceiul de a trage concluzii.
Cat despre chestia asta, eu as prefera ca statul roman sa-si scoata mana din fund si de banii incasati din taxele de prima inmatriculare sa aduca in tara combustibili alternativi si masinile care au combustili alternativi sa fie scutita de la aceasta taxa, bine, cele dupa 2000 - 2001. Masina mea e pe CNG, cea mai buna inventie de la prezervativ , are harta, injectoare tot, numai ca in tara noastra nu se poate alimenta cu asa ceva si asa ca eu merg doar pe benzina, cu rezervoru de 14 litri,
Masinile pe CNG, elimina mai putin CO2 cu pana la 80% fata de cele pe benzina si crede-ma, merg mult mai bine.
Cat despre protest, boicot, marea miscare sau mica miscare cum doriti sa-i ziceti, am stabilit pe data de vineri, 7 ianuarie la ora 16:00
https://www.facebook.com/event.php?eid=172585636110097 Link catre facebook

Florinelu' 02-01-11 13:47

Re: Boicot Benzinărie
 
mihai dar s-a stabilit si cu cei din celelalte orase..???sau numai noi iasul????

MihaiCsl 02-01-11 14:01

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Florinelu' (Post 3946778)
mihai dar s-a stabilit si cu cei din celelalte orase..???sau numai noi iasul????

Am vorbit cu santos ieri pe mess si si-a cerut scuze ca n-are chef sa discute despre asta acum. Chiar si asa, daca am face cu ceilalti, ar fi imposibil,iar ne adunam 8 sau 9 cati am fost.
Interesul meu e sa strang cat mai multe persoane si sa vada si ceilalti ca se poate. Daca ne vom strange, va fi si mai mediatizat decat fostul boicot, de asta am si specificat pe facebook sa nu plecam daca cei de la paza ne-o cer, nu facem nimic ilegal, doar alimentam intr-un timp mai mare.
Oricum, o sa mai discut cu cei ce vor fi prezenti :)

Ruff_Ryders 02-01-11 14:27

Re: Boicot Benzinărie
 
salutare eu sunt din targu jiu...hai sa mai stabilim o zi si o ora anume pentru toti din tara care vrem sa participam la protest ca sa iese ceva ca lumea si sa se simta pierderile...

MihaiCsl 02-01-11 14:57

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Ruff_Ryders (Post 3946886)
salutare eu sunt din targu jiu...hai sa mai stabilim o zi si o ora anume pentru toti din tara care vrem sa participam la protest ca sa iese ceva ca lumea si sa se simta pierderile...

Cum am zis mai sus, e greu sa faci asa ceva si sa fie lume peste tot, dar daca doresti, la sfarsit de saptamana e cel mai bine. 7 cade vineri, deci putem sa ne adunam atunci toti si sa mergem la benzinariile ce se afla la iesirea din oras

Ruff_Ryders 02-01-11 15:01

Re: Boicot Benzinărie
 
ok deci o sa anuntam 07.01.2011 ora 16

MihaiCsl 02-01-11 15:03

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by Ruff_Ryders (Post 3947001)
ok deci o sa anuntam 07.01.2011 ora 16

Multumesc. :)

criminales 02-01-11 15:15

Re: Boicot Benzinărie
 
SE POATE LA O ORA CIND MULTI SUNT IESITI DE LA MUNCA SI NI SE POT ALATURA
?

Ruff_Ryders 02-01-11 15:16

Re: Boicot Benzinărie
 
poi nu poti sta sa intrebi pe fiecare in parte cand iese de la servici..poate unii ies la 15 si alti atunci intra acum ramane asa si vedem ce facem...daca pot atunci cei care lucreaza sa se invoieasca o ora ...

mituc 02-01-11 16:10

Re: Boicot Benzinărie
 
Pai chiar nu stiu citi sint cei care termina lucrul vinerea la sfirsit de saptamina la ora 4 (cind se mai aduna lucruri sau sint altele de terminat), in conditiile in care foarte multi (chiar si din invatamint, spitale sau alte institutii bugetare) lucreaza 8-17 sau 9-18.

Ruff_Ryders 02-01-11 16:15

Re: Boicot Benzinărie
 
hai sa fim seriosi ca din cati stau pe forum nu stiu cati lucreaza sau nu pot sa plece...in fine daca iese ceva iese daca nu ramane pentru data viitoare cand ne hotaram...

MihaiCsl 02-01-11 18:04

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by mituc (Post 3947179)
Pai chiar nu stiu citi sint cei care termina lucrul vinerea la sfirsit de saptamina la ora 4 (cind se mai aduna lucruri sau sint altele de terminat), in conditiile in care foarte multi (chiar si din invatamint, spitale sau alte institutii bugetare) lucreaza 8-17 sau 9-18.

Mituc, daca ar fi sa o luam asa, ar trebui sa facem protestul la 20:00 si nici atunci n-ar veni lumea.

criminales 02-01-11 19:16

Re: Boicot Benzinărie
 
adevar gaiesti mihai motive de a nu participa la acest boicot sunt destule ....
ca nu suntem nemti ca nu suntem ...
ce bar trebui sa fim ca sa facem ceva in tara asta
daca gindim pentru noi si nu ne lasam condusi de altii nu e bine
si cei care gindesc si vor sa faca ceva sunt batjocoriti facuti analfabeti chiori si invata istoria de pe google
ce sa facem si cum sa facem ca sa obtinem respectul marilor iluminati de pe acest forum sa ni se alatuere umilului nostru protest nefondat ?
va rog lasatile lor decizia de a stabili data si ora protestului ca li se cuvine
acest drept




auzi colegu daca la suceava nu ai putut face ceva si acum stiu de ce ....
LASANE ca noi putem nu suntem handicapati si chiar de suntem analfabeti putem hotari si singuri ceia ce vrem sa facem in comunitatea noastra

daca tu la suceava nu poti face asta e resemneazate
nu ne distruge comunitatea noastra ca din cauza unora ca tine crys nu mai face evenimente si nici nu mai posteaza pe acest forum
si din cite imi aduc aminte la suceava la eveniment te-ai luat si de loco asai ? care face parte din acelasi club cu tine " adevarat ":
e ok intentia ta
dar sa stii ca hotaririle bsau luat la stadion unde plecam ce face si cum si au fost luate de comun acord

demonstreaza ca poti sa faci ceva si atunci poti avea respectul multora ....
respectul in cistigi nu il impui tu ca faci parte dintr-un anumit club auto
si daca acel club auto care are onoare si respect o au ca club ca o comunitate unita nu sil impun ei ca o gloata de salbatici prin amenintari ...
ori cum respectul pentru clubul tau sa stii ca ii au baietii dar asta nu inseamna ca sun obligati sa te respecte si pe "tine"
fiecare e liber sa respecte pe cine vrea
pt cei din clubul tau care fac ceva si se vvede tot respectu
tu mai ai drum lung ca sa cistigi respectul care il au multi altii din clubul tau

imi cer mii de scuze pentru acest post
dar nu pot tace din gura cind vad asemenea copil ca .....
ma face analfabet si chior din spatele unei tastaturi si in fata ??????????????
uita
la fel si multi altii

criminales 02-01-11 19:32

Re: Boicot Benzinărie
 
KAmikazee2005

Stage 5

KAmikazee2005's Avatar

Join Date: May 2005
Oras: Iasi\Suceava
Age: 21
Posts: 991
Member of:
[BMW]

Default ..
Sincer.. vb odata de cva maturitate la tine... nu se vede deloc.. c sa inteleg din postu tau de pe sectiunea suceava?? sa iti zic c mi-ai demonstrat ca esti un frustrat imatur care vrea sa iasa in evidenta prin orice ***. sincer.. nu mai bag in seama nici un post de-al tau ca mi-ai demonstrat de mii de ori ca te poti lua de mana cu zorro..

O seara buna si multa.. sanatate

imi cer scuze de imaturitatea de care am dat dovada ....NU

CINEVA TE FACE CHIOR SI ANALFABET TREBUIE SA TACI DIN GURA


AI INTELES ZORO NE LUAM DE O MINA


"CRYS " AVEAI MARE DREPTATE CIND MIAI ZIS : NU II BAGA IN SEAMA CA NU ISI DAU SEAMA CE VORBESC

DarkDriver 03-01-11 13:38

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
Pana la urma e pe 4 sau pe 7?

Emiliannec 03-01-11 14:06

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
7 - ora 16 - stadion

MihaiCsl 03-01-11 16:24

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
Quote:

Originally Posted by Emiliannec (Post 3949660)
7 - ora 16 - stadion

Multumesc Emi, am uitat de topicul asta. Da, boicotul e pe data de 7.01.2011 pentru ca ,cade intr-o vineri si am considerat ca ne putem aduna mai multi atunci, de asta l-am pus si la ora 16:00.

alex_maf2007 03-01-11 21:47

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
super, asa pot veni si eu

m3_catalin 03-01-11 22:01

Re: Boicot Benzinărie
 
eu tare cred ca o sa fie inventar ceva la toate benzinariile din iasi vineri la orele 4-5-6-7

MihaiCsl 03-01-11 22:11

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by m3_catalin (Post 3951118)
eu tare cred ca o sa fie inventar ceva la toate benzinariile din iasi vineri la orele 4-5-6-7

Ce te face sa crezi asta?

criminales 03-01-11 23:13

Re: Boicot Benzinărie
 
hai baietii
o facem sau nu ?
https://www.youtube.com/watch?v=dp7eYUK3PWg

IS19CIP 04-01-11 09:59

Re: Boicot Benzinărie
 
Din partea clubului DRO TUNING ai toata sustinerea !:D

danielNEC 04-01-11 10:09

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
La ora 16 lumea e deja satula de munca si numai de alimentat masina nu mai are chef. Daca vreti intradevar sa va auda cineva si sa va sustina si lumea care munceste si sa aiba si benzinariile vanzari mai mici tre' sa faceti boicotul asta dimineata de la prima ora cand alimenteaza majoritatea.

De la ora 16 e prea tarziu pentru ca grosu vanzarilor s-au facut deja si o sa se uite cu indiferenta la voi.

Parerea mea... nu dati cu parul.

MihaiCsl 04-01-11 10:19

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
Quote:

Originally Posted by danielNEC (Post 3952008)
La ora 16 lumea e deja satula de munca si numai de alimentat masina nu mai are chef. Daca vreti intradevar sa va auda cineva si sa va sustina si lumea care munceste si sa aiba si benzinariile vanzari mai mici tre' sa faceti boicotul asta dimineata de la prima ora cand alimenteaza majoritatea.

De la ora 16 e prea tarziu pentru ca grosu vanzarilor s-au facut deja si o sa se uite cu indiferenta la voi.

Parerea mea... nu dati cu parul.

Ok, tu fa dimineata cand toti trebuie sa ajunga la munca, scoala sau facultate si noi faceam seara.

MihaiCsl 04-01-11 10:20

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by IS19CIP (Post 3951984)
Din partea clubului DRO TUNING ai toata sustinerea !:D

Danke:oops:

criminales 04-01-11 10:25

Re: Boicot Benzinărie
 
multumesc
dar nu o faceti pentru mine o faceti pentru copii vostri si pentru parintii vostri
o faceti pentru bnicii vostri
o faceti pentru voi

IS19CIP 04-01-11 10:27

Re: Boicot Benzinărie
 
Bine spui

danielNEC 04-01-11 10:27

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
Era doar o parere bai revolutionarule. Si da... vin si eu vineri, am sa iti explic atunci mai bine ce am vrut sa zic.

Pun si un smile ca sa nu te superi :-)

MihaiCsl 04-01-11 11:04

Re: Data Boicot 2011 a.k.a Marea Miscare
 
Quote:

Originally Posted by danielNEC (Post 3952067)
Era doar o parere bai revolutionarule. Si da... vin si eu vineri, am sa iti explic atunci mai bine ce am vrut sa zic.

Pun si un smile ca sa nu te superi :-)

Nu-s revolutionar si cat despre suparat, n-am de ce. :lol:
Te asteptam :D

criminales 04-01-11 11:12

Re: Boicot Benzinărie
 
va multumim din partea tuturor cei pe care ii sustineti
parinti copii bunici din partea romaniei

MihaiCsl 04-01-11 11:21

Re: Boicot Benzinărie
 
http://www.gandul.info/financiar/cu-...enzina-7859467 Cititi si vedeti cum sta treaba, pacat ca transportatorii nu ne sustin pentru ca ei reprezinta o mare parte din piata de consum. :)

criminales 04-01-11 16:49

Re: Boicot Benzinărie
 
Stage 5

rover_cabrio's Avatar

Join Date: May 2009
Oras: bucuresti
Age: 22
Posts: 1,366

Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale
ANUNT IMPORTANT !!!

ASTAZI 4-1-2011 , un COLEG deal nostru este invitat la emisiunea "100 minute" pe canalul ANTENA 1 ora 18:00 , in partea a 2 a emisiunii , un INVITAT supriza SI daca va fi timpul necesar se vor face cateva anunturi PUBLICE !!!!

rog frumos cine vrea sa copieze acest anunt si sa le pune pe celelalte situri si forumuri din LOCALITATILE dumneavoastra
__________________

BoxeR.RGA 04-01-11 17:21

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by criminales (Post 3953239)
Stage 5

rover_cabrio's Avatar

Join Date: May 2009
Oras: bucuresti
Age: 22
Posts: 1,366

Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale
ANUNT IMPORTANT !!!

ASTAZI 4-1-2011 , un COLEG deal nostru este invitat la emisiunea "100 minute" pe canalul ANTENA 1 ora 18:00 , in partea a 2 a emisiunii , un INVITAT supriza SI daca va fi timpul necesar se vor face cateva anunturi PUBLICE !!!!

rog frumos cine vrea sa copieze acest anunt si sa le pune pe celelalte situri si forumuri din LOCALITATILE dumneavoastra
__________________

Este pe Antena 3..


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning