![]() |
Re: Brichete si soldatei
6 Attachment(s)
Este adevarat ca nu am gasit nimic in ultima vreme,dar ce am luat astazi compenseaza din plin:ST DUPONT LIGNE 2 GOLD MONTPARNASSE VERTICAL LINES,MADE IN FRANCE,model 1994,nou nouta,dupa cum se vede,am incarcat-o si functioneaza perfect.
Nu este imitatie,nu comentez pretul de pe net,se pare ca ar fi suflata cu aur industrial,in orice caz sant foarte bucuros de achizitie,m-a costat 50 de lei,omul cerea 100... |
Re: Brichete si soldatei
Domnule dumneavoastra sunteti constient de bijuteria ce ati achizitionat'o?
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Va ofer eu 100 RON PE EA!:D
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
S-o stăpāniţi sănătos, foarte frumoasă...
Un update şi la mine, primele două le-am mai postat;). -Brushed Chrome 200 - Ian 2011 -Street Chrome + Airbrush by Claudio Mazzi - Feb 2011 -Slim Brushed Chrome - Noiembrie 2005 |
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
3 Attachment(s)
Am si eu o bricheta Star, replica zippo ca noua, in cutie de zippo.:lol:
Bricheta are un model foarte frumos cu Jack Daniels de tipul celor de la Zippo. Eu cer pe ea 20 de RON pe card si suport eu taxele de transport catre cumparator dar sunt deschis la schimburi cu zippo originale pentru care mai pot oferi diferenta.:D Contact:alin_4tuning |
Re: Brichete si soldatei
am si eu o bricheta interesanta! poate intereseaza pe cineva, este gravata pe o parte cu cursa de formula 1, iar marca este STAR-I. daca intereseaza pe cineva pun o poza mai spre seara
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Azi am gasit o bricheta interesanta,pare incompleta,dar mi se pare frumoasa si asa...
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
asta e din aia austriaca Ovi??[/QUOTE]
Nu stiu ce sa zic,lipseste corpul exterior,dar cred ca e ceva diferit... |
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
inca doua..
|
Re: Brichete si soldatei
6 Attachment(s)
Ultima recolta,CHAMP,o marca pe care o ignor,de obicei,dar in lipsa de altceva...(sambata trecuta),in plus modelul e simpatic,apoi ce am luat ieri si azi,doua brichete,una mai noua,una mai veche,frumoase,evident,m-au ,,lovit'' in punctul sensibil cele trei modele cu vehicule de armata,brichetele sunt noi si functionale,enjoy...
|
Re: Brichete si soldatei
foarte misto cele trei!!!
|
Re: Brichete si soldatei
6 Attachment(s)
Inca o bijuterie de bricheta,imi pare rau ca pozele nu o pun in valoare cum ar trebui,BRASS No.5,are si ,,garaj'',lucrat din piele fina...
|
Re: Brichete si soldatei
Doar bijuterii ai adunat...cate ai in total?
|
Re: Brichete si soldatei
6 Attachment(s)
Quote:
p.s.bricheta MYON,MADE IN FRANCE,dupa un pic de sapat pe net,ambele pe gaz,am uitat sa precizez. |
Re: Brichete si soldatei
Foarte productive duminicile tale Ovi...frumoasa bricheta aurie!
|
Re: Brichete si soldatei
5 Attachment(s)
Astazi am luat aceasta bricheta,un BIC cat se poate de comun,dar carcasa in care se odihneste m-a dat gata,superba,iar scrumiera...nu m-am putut abtine sa nu o cumpar si pe ea,deosebita fata de majoritatea care in general erau simple...
|
Re: Brichete si soldatei
Imi place de tine ca tii pasul...eu somez la greu!
Frumoasa bricheta dar imi fug ochii la scumiera:rolleyes2 |
Re: Brichete si soldatei
3 Attachment(s)
Fotografii cu cele două Zippo-uri din seria limitată Lucky Strike din '99:
Prima e cea primită cadou iar a doua e cea pe care am găsit-o după lungi căutări. Ambele sunt fabricate īn noiembrie 99 şi sunt modele identice, doar că a doua este "mint in box". Ştie cineva de curiozitate cāt valorează acest exemplar nou? Nu o vānd oricum, dar am găsit pe e-Bay model tot gravat Lucky Strike din 2008 cu 110$, dar din acesta identic cu al meu, şi cu cutia de carton, nu am găsit, sunt chiar curios. |
Re: Brichete si soldatei
Arata tare bine asta noua..
Pe Ebay sunt multi flamanzi Sergiu.. |
Re: Brichete si soldatei
3 Attachment(s)
Inca doua,prima a asteptat o insotitoare,si a venit,ZIPPO,cu un model foarte frumos,urca rapid in topul favoritelor intre ZIPPO,si cum nu am multe ,nu e greu de facut un top.
|
Re: Brichete si soldatei
Arata tare bine Zippo..
|
Re: Brichete si soldatei
1 Attachment(s)
salut, ma poti ajuta cu o evaluare la aceasta bricheta,nu am gasit nimik pe net,vechime si un pret aproximativ,mersi anticipat.
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Inca o bricheta ZIPPO,frumusica,a avut nevoie de putina ingrijire:fitil nou,vatelina si piatra noua...
|
Re: Brichete si soldatei
Salut de unde pot sa fac rost de o bricheta cu fitil ?????
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
Re: Brichete si soldatei
Magazine ceva???Tu SH de unde le iei???:D
|
Re: Brichete si soldatei
SH gasesti in targurile de vechituri
|
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Ultima achizitie,mi-a inghetat mana pe ea pana la masina plus ca e foarte grea,postamentul e ceva roca,un sortiment de marmura,probabil,vine din Italia,in stare foarte buna.
|
Re: Brichete si soldatei
Interesanta asta.
Ai grija unde o tii sa nu iti sparga masa...:lol: |
Re: Brichete si soldatei
2 Attachment(s)
Quote:
Inscriptia de pe spate este ERHARD,desi se vede chiar si asa,bricheta este japoneza,functioneaza cu gaz... |
Re: Brichete si soldatei
Strangi tot...bravo Ovi!
|
Re: Brichete si soldatei
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:34. |
- Copyright 2026 4Tuning