![]() |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
5 Attachment(s)
Au ajuns alte cateva piese si instalatia audio :
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
foarte tare ce se petrece pe aici...pacat insa ca la partea de sonorizare ai gresito tare de tot cu mac audio....
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Recomandarea pentru Mac audio montarea insonoriozarii si a sistemului audio a venit din partea Be loud si nu regret nici un moment alegerea facuta.
Decat entry level alta firma am luat top de gama de la ei si la sub si la speakere si la amplif-uri cu rezultatele cele mai bune in bugetul alocat de altfel. Iar pentru auditia personala sunetul este excelent ca si calitate. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
in fine...e ok daca iti place...dar la bugetul asta...ciudata alegere ce vad eu in poze acolo:))
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Care crezi tu ca a fost bugetul ???
HU este Pioneer P4300DVD 2din |
Re: Nissan 200SX S14 Project
pai ce vad in poza...fara hu...inseamna 4000 de roni...din care sa zicem un descount de vreo 500 de roni....deci vreo 3500 roni ar trebui sa fie.....cu HU nam nici o problema:)...oricum..ma repet...important e sa fii tu multumit..ca intotdeauna e loc de mai bine....
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Yup cam asa au fost ce e in poza iar totalul a fost pe la 8000 ron incluzand HU / Condensator / 3x Bulk uri de insonorizant / conectori + cabluri + antena radio si binenteles montajul.
Eu zic ca nu se putea mai bine de banii astia daca te raportezi la sound quality / volum / pret. Plus ca exista un atelier dedicat unde am putut duce masina sa se ocupe de montaj intr-un mod cat se poate de profesionist si un magazin in care am putut proba/testa diverese configuratii ... sa nu mai vorbim de garantie care este oferita chiar si in cazul montajului. In ceea ce priveste sunetul eu sunt cat se poate de multumit de rezultat putere/calitate. Este oricum mult peste asteptarile mele atat sistemul audio pe care l-au recomandat cat si firma be loud. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
ma repet..daca tu esti multumit este genial....amplificatoarele si wooferu nu lam testat.... doar difurile..care sincer pentru mine personal au fost o mare dezamagire...da in fine..poate o sa "aud" si eu masina...oricum...insonorizarea aia face minuni.... succes in continuare...
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
2 Attachment(s)
Cutiile de la speakere nu corespund cu ce am cumparat.
Speakerele sunt Mac audio Pro Flat PF 2.16 nu MP cum e pe cutii. Sunt flat uri ca altfel nu incapeau in locasul lor de pe usi. Le-am dat jos cand am adus masina inapoi ca nu avea geamuri montate si le-au pus in ce aveau la indemana. Ai sa le auzi poate si te decizi daca au meritat sau nu. Intradevar insonorizarea ajuta f mult orice setup audio ... m-am convins "pe viu". |
Re: Nissan 200SX S14 Project
nice...
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
5 Attachment(s)
Acum m-am uitat si nu sunt nici ce scrie pe cutii da nici alea care am zis eu :
sunt Mac Audio Revolution X 2.16 respectiv 16.2. Le-am facut si 2 poze :) + montat suspensii si frane |
Re: Nissan 200SX S14 Project
foarte interesant ca am vazut pana acum!cat mai are masina dany?:D
abia mai am rabdare sa astept.... |
Re: Nissan 200SX S14 Project
3 Attachment(s)
Poze cu suspensia lasata la jumatate (tineti cont ca nu are motor si nu este echipata) :D
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
rotile alea or sa stea asa sub aripa sau vor veni cumva la nivel cu aripa ?
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
2 Attachment(s)
Rotile astea (BBS LM) au et35.
Vor deveni et22-25 dupa reverse lip. Rotile Volk sunt si ele et22. Apoi ... hello 20 mm spacers. Pe fata este nevoie de un distantier mai mic cam de 5mm. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
3 Attachment(s)
Carbon interior trim.
Am scapat de "lemn" :D |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Nu am cum sa pun Volk urile inca ca nu au venit piulitele de la roti iar cu astea pe care le am risc sa julesc janta cu cheia cand le strang ca sunt prea mari.
Masina este facuta la mine la Apan pe dig si acolo a fost de la inceput doar ca a schimbat mai multe hale (mecanica/caroserie/vopsitorie/depozitare). Nu prea am timp de vizite in timpul saptamanii. Daca nu plec weekendul asta la curse la arad poti trece sambata ca voi fi mai liber. Valabil si pentru marius3030 (nu am uitat). |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Nu o gasesti ca nu au acces clientii in hala unde este masina.
Probabil intre 9.30 si 12 voi fi pe acolo. Iti trimit un PM cu nr meu de tel. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Frumoasa masina..si..abia astept sa o vad pe strazi. :-) felicitari si respect..
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
dany..lasa-mi si mie nr tau de telefon si am sa vin cu ene!;)
trebuie s-o vad neaparat!:D deabia astept! PS:ene te sun vineri seara,daca mai ai nr ala! |
Re: Nissan 200SX S14 Project
fara comentarii sau prea multe detalii, am vazut masina si este o bijuterie din toate punctele de vedere, o sa iasa super...abia astept sa o vad pornita :twisted: , felicitari dane!
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
4 Attachment(s)
Masina este gata in proportie de 80% la exterior.
Urmeaza "the fine tune" part :) |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Doamne Dumnezeule cum poate arata aceasta masina. Felicitari , tine-o tot asa !
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
:shock:
nu-mi vine a crede ca avem asa ceva in braila!!! WoooW! |
Re: Nissan 200SX S14 Project
ORGASM!!:shock:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
=d>.Felicitari.Vrem sa o vedem pe strazi:D:evil::shock:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
1 Attachment(s)
fuck that looks good :shock:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
te c**i pe tine :o
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Foarte, foarte sexy, felicitari !
Multa bafta, Octav |
Re: Nissan 200SX S14 Project
masina asta cred k e visul oricarui pasionat...good wook man...felicitari
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
1 Attachment(s)
Multumesc de urari la toti.
Toata lumea vrea sa o vada pe strazi in frunte cu noi dar ... mai dureaza. Daca totul merge ceas va mai dura o luna pana sa vada asfaltul. Deja unii se transforma in diavol tazmanian de nerabdare :D |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Rotile pe spate banuiesc ca vor iesi cva mai in afara.Gresesc?
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
In 7 zile ajung distantierele care vor fi de 2x15mm pentru fata si 2x25mm pentru spate.
Astefl et ul rotilor din et22 va deveni et 7 pe fata si et -3 pe spate si fitmentul va fi "flush". Masina nu este terminata mai sunt ceva aspecte care necesita atentie dar am vrut sa o echipez cat de cat sa imi fac o idee despre cum va arata la final :) |
Re: Nissan 200SX S14 Project
7 Attachment(s)
Au ajuns piulitele si distantierii am montat de proba pe partea dreapta si vin exact cum trebuie :)
+ poze cu piesele care au mai ajuns |
Re: Nissan 200SX S14 Project
daca ai inceput sa pui piesele noi pe birou la tine inseamna ca nu mai ai loc in atelier :lol:
cand o vedem pe strazi? |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Se termina masina pana pe 29?Mai bn zis vine la Tulcea?:lol::shock:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:40. |
- Copyright 2026 4Tuning