Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Galati / Braila (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila.html)
-   -   Nissan 200SX S14 Project (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila/215753-nissan-200sx-s14-project.html)

marius3030 15-04-11 02:33

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 4255627)
Va avea un sistem audio decent zic eu pentru auditia personala:

Head unit 2 DIN
(DVD MP3 player)
4 x boxe interior 6"
(pe pozitiile originale)
Subwoofer 12"
2 x statie amplificare
(una ptr woofer si alta pentru speakerele din interior)
Condensator 1.5F

poi nu-i rau deloc as spune eu!statiile de care?ce dif?

daniwmk 18-04-11 11:36

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
5 Attachment(s)
Au ajuns alte cateva piese si instalatia audio :

xpert_customs 26-04-11 06:12

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
foarte tare ce se petrece pe aici...pacat insa ca la partea de sonorizare ai gresito tare de tot cu mac audio....

daniwmk 26-04-11 07:39

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Recomandarea pentru Mac audio montarea insonoriozarii si a sistemului audio a venit din partea Be loud si nu regret nici un moment alegerea facuta.

Decat entry level alta firma am luat top de gama de la ei si la sub si la speakere si la amplif-uri cu rezultatele cele mai bune in bugetul alocat de altfel.

Iar pentru auditia personala sunetul este excelent ca si calitate.

xpert_customs 26-04-11 10:04

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
in fine...e ok daca iti place...dar la bugetul asta...ciudata alegere ce vad eu in poze acolo:))

daniwmk 26-04-11 10:21

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Care crezi tu ca a fost bugetul ???

HU este Pioneer P4300DVD 2din

xpert_customs 26-04-11 10:30

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
pai ce vad in poza...fara hu...inseamna 4000 de roni...din care sa zicem un descount de vreo 500 de roni....deci vreo 3500 roni ar trebui sa fie.....cu HU nam nici o problema:)...oricum..ma repet...important e sa fii tu multumit..ca intotdeauna e loc de mai bine....

daniwmk 26-04-11 10:44

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Yup cam asa au fost ce e in poza iar totalul a fost pe la 8000 ron incluzand HU / Condensator / 3x Bulk uri de insonorizant / conectori + cabluri + antena radio si binenteles montajul.

Eu zic ca nu se putea mai bine de banii astia daca te raportezi la sound quality / volum / pret.

Plus ca exista un atelier dedicat unde am putut duce masina sa se ocupe de montaj intr-un mod cat se poate de profesionist si un magazin in care am putut proba/testa diverese configuratii ... sa nu mai vorbim de garantie care este oferita chiar si in cazul montajului.

In ceea ce priveste sunetul eu sunt cat se poate de multumit de rezultat putere/calitate.
Este oricum mult peste asteptarile mele atat sistemul audio pe care l-au recomandat cat si firma be loud.

xpert_customs 26-04-11 12:42

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
ma repet..daca tu esti multumit este genial....amplificatoarele si wooferu nu lam testat.... doar difurile..care sincer pentru mine personal au fost o mare dezamagire...da in fine..poate o sa "aud" si eu masina...oricum...insonorizarea aia face minuni.... succes in continuare...

daniwmk 26-04-11 12:56

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
2 Attachment(s)
Cutiile de la speakere nu corespund cu ce am cumparat.
Speakerele sunt Mac audio Pro Flat PF 2.16 nu MP cum e pe cutii.
Sunt flat uri ca altfel nu incapeau in locasul lor de pe usi.
Le-am dat jos cand am adus masina inapoi ca nu avea geamuri montate si le-au pus in ce aveau la indemana.

Ai sa le auzi poate si te decizi daca au meritat sau nu.

Intradevar insonorizarea ajuta f mult orice setup audio ... m-am convins "pe viu".

xpert_customs 26-04-11 13:05

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
nice...

daniwmk 26-04-11 16:02

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
5 Attachment(s)
Acum m-am uitat si nu sunt nici ce scrie pe cutii da nici alea care am zis eu :
sunt Mac Audio Revolution X 2.16 respectiv 16.2.

Le-am facut si 2 poze :)

+ montat suspensii si frane

marius3030 27-04-11 00:37

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
foarte interesant ca am vazut pana acum!cat mai are masina dany?:D
abia mai am rabdare sa astept....

daniwmk 27-04-11 10:10

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
3 Attachment(s)
Poze cu suspensia lasata la jumatate (tineti cont ca nu are motor si nu este echipata) :D

shadowro 27-04-11 10:19

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
rotile alea or sa stea asa sub aripa sau vor veni cumva la nivel cu aripa ?

daniwmk 27-04-11 10:42

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
2 Attachment(s)
Rotile astea (BBS LM) au et35.
Vor deveni et22-25 dupa reverse lip.
Rotile Volk sunt si ele et22.
Apoi ... hello 20 mm spacers.

Pe fata este nevoie de un distantier mai mic cam de 5mm.

daniwmk 28-04-11 09:20

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
3 Attachment(s)
Carbon interior trim.
Am scapat de "lemn" :D

morpheusmaster 28-04-11 09:56

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 4287280)
Carbon interior trim.
Am scapat de "lemn" :D

Exact ce trebuia! Arata prea bine toata masina!!! Cinste tie dar hai odata cu jantele "de show" sa vedem cum arata :D

Ene'Andrei 28-04-11 16:00

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 4287280)
Carbon interior trim.
Am scapat de "lemn" :D

unde este masina dane? eu tot vin in braila aproape zi de zi, sunt tare curios sa vad si eu cum arata...in ce servis este acum?

daniwmk 28-04-11 16:27

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Nu am cum sa pun Volk urile inca ca nu au venit piulitele de la roti iar cu astea pe care le am risc sa julesc janta cu cheia cand le strang ca sunt prea mari.

Masina este facuta la mine la Apan pe dig si acolo a fost de la inceput doar ca a schimbat mai multe hale (mecanica/caroserie/vopsitorie/depozitare).
Nu prea am timp de vizite in timpul saptamanii.

Daca nu plec weekendul asta la curse la arad poti trece sambata ca voi fi mai liber.
Valabil si pentru marius3030 (nu am uitat).

Ene'Andrei 28-04-11 16:35

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Quote:

Originally Posted by daniwmk (Post 4288201)
Nu am cum sa pun Volk urile inca ca nu au venit piulitele de la roti iar cu astea pe care le am risc sa julesc janta cu cheia cand le strang ca sunt prea mari.

Masina este facuta la mine la Apan pe dig si acolo a fost de la inceput doar ca a schimbat mai multe hale (mecanica/caroserie/vopsitorie/depozitare).
Nu prea am timp de vizite in timpul saptamanii.

Daca nu plec weekendul asta la curse la arad poti trece sambata ca voi fi mai liber.
Valabil si pentru marius3030 (nu am uitat).

sambata dim la 9 am treaba in braila...daca e sa o caut eu prin servis nu o gasesc?

daniwmk 28-04-11 16:48

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Nu o gasesti ca nu au acces clientii in hala unde este masina.
Probabil intre 9.30 si 12 voi fi pe acolo.
Iti trimit un PM cu nr meu de tel.

71-LEX 28-04-11 23:13

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Frumoasa masina..si..abia astept sa o vad pe strazi. :-) felicitari si respect..

marius3030 29-04-11 01:36

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
dany..lasa-mi si mie nr tau de telefon si am sa vin cu ene!;)
trebuie s-o vad neaparat!:D
deabia astept!



PS:ene te sun vineri seara,daca mai ai nr ala!

Ene'Andrei 30-04-11 19:13

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
fara comentarii sau prea multe detalii, am vazut masina si este o bijuterie din toate punctele de vedere, o sa iasa super...abia astept sa o vad pornita :twisted: , felicitari dane!

daniwmk 03-05-11 08:55

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
4 Attachment(s)
Masina este gata in proportie de 80% la exterior.
Urmeaza "the fine tune" part :)

turb0 03-05-11 09:00

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Doamne Dumnezeule cum poate arata aceasta masina. Felicitari , tine-o tot asa !

marius3030 03-05-11 09:39

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
:shock:
nu-mi vine a crede ca avem asa ceva in braila!!!
WoooW!

71-LEX 03-05-11 18:37

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
ORGASM!!:shock:

Catalin_br 03-05-11 19:33

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
=d>.Felicitari.Vrem sa o vedem pe strazi:D:evil::shock:

plictisit 03-05-11 20:24

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
1 Attachment(s)
fuck that looks good :shock:

Pustiu' 04-05-11 01:23

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
te c**i pe tine :o

XSW 04-05-11 03:21

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Foarte, foarte sexy, felicitari !

Multa bafta,
Octav

racinGTI 04-05-11 12:27

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
masina asta cred k e visul oricarui pasionat...good wook man...felicitari

daniwmk 04-05-11 13:47

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
1 Attachment(s)
Multumesc de urari la toti.
Toata lumea vrea sa o vada pe strazi in frunte cu noi dar ... mai dureaza.
Daca totul merge ceas va mai dura o luna pana sa vada asfaltul.
Deja unii se transforma in diavol tazmanian de nerabdare :D

Catalin_br 04-05-11 21:18

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Rotile pe spate banuiesc ca vor iesi cva mai in afara.Gresesc?

daniwmk 04-05-11 21:33

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
In 7 zile ajung distantierele care vor fi de 2x15mm pentru fata si 2x25mm pentru spate.
Astefl et ul rotilor din et22 va deveni et 7 pe fata si et -3 pe spate si fitmentul va fi "flush".

Masina nu este terminata mai sunt ceva aspecte care necesita atentie dar am vrut sa o echipez cat de cat sa imi fac o idee despre cum va arata la final :)

daniwmk 16-05-11 16:57

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
7 Attachment(s)
Au ajuns piulitele si distantierii am montat de proba pe partea dreapta si vin exact cum trebuie :)
+ poze cu piesele care au mai ajuns

florin_ 16-05-11 18:54

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
daca ai inceput sa pui piesele noi pe birou la tine inseamna ca nu mai ai loc in atelier :lol:
cand o vedem pe strazi?

Catalin_br 18-05-11 11:17

Re: Nissan 200SX S14 Project
 
Se termina masina pana pe 29?Mai bn zis vine la Tulcea?:lol::shock:


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning