![]() |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Cât timp 300SL e în pauză, am dat un polish pe bmw să fie mai ok vopseaua de pe el. Nişte poze cu rezultatul.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Acum straluceste:!:
O gramada de treaba ai mane:!: |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
A iesit de nota 20 foarte simplu si stilat.Sa vedem ce iese din urmatorul proiect.Bafta!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
6 Attachment(s)
Finalizat.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Superb!8)...Felicitari pentru realizare!:D
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
NEW!
ALUMINIUM EXHAUST.8) |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1. Diametrul e prea mare.
2. Fa-le mai scurte, ies prea mult in afara. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
4 Attachment(s)
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Man parerea mea este ca ai lasat-o prea jos.Trebuia sa o lasi putin mai inalta. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Păi ori suntem low ori nu mai suntem ?
Sunt lăsate atât cât să se şi învârtă şi să stea ok pe maşină . |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
chiar daca e o modificare mica, sa stii ca schimba mult in bine aspectul machetei, asa low, dar frumos :-) Aaa, si seria 6 arata super !
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
era SUV cu garda cu care a venit;))
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
5 Attachment(s)
BMW X6 Custom |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Vezi cumva vreo asemanare intre X6-le tau si Tycoon-ul de la Hamann? Eu nu prea...
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Ciudat... hmm... să ştii că nici eu nu văd :confused2
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
eu am fete de usi pentru volan pe dreapta si bordul pentru volan pe stanga :shock: |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Da, sunt puse corect.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
vopseste-i grila in negru ;)
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Că tot ziceau unii că am jantele prea mari pe passat.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
AAaaa.....ce bine arata :D
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
arata mai bine asa
poate si un bodykit? |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
3 Attachment(s)
M-am apucat şi de M5 să îl modific. :lol:
Deocamdată doar am eliminat carcasa numărului pe faţă, emblemele şi mânerele uşilor mergând pe stilul clean. Urmează o vopsea negru mat şi multe alte modificări cât să fie identic cu cel de jos. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Am cam terminat şi eu M5-ul de asamblat şi i-am tras o poză. Mai multe când o să prind şi eu vreme bună... :rolleyes2
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
A iesit foarte bine,felicitari!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Mama cat ii de negru:shock:.Nu-i mai pui si lui o culoare ceva:???:?
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Coming soon... |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Ti-ai iesit bine BMW,mai multe poze nu ne dai?
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
1 Attachment(s)
Acum am terminat de modificat puţin sistemul de prindere al jantelor că înainte erau cam ieşite înafară. Am făcut şi 2-3 poze acum să aveţi o părere ce şi cum. :nervious:
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
misto finalul..multa munca dar a iesit bine!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Quote:
Si in bord ai pus leduri ca nu-mi dau seama prea bine? |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Si acum sunt iesite in afara. Mai pileste din "butucul" rotii, cred ca mai ai cam 1 milimetru de pilit.
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
2 Attachment(s)
BMW E46 318ci 1:24 Motormax.
Am modificat acest bmw cu gândul să îl fac M3. Deoarece are o vopsea foarte frumoasă ca nuanţă am evitat să îi fac bodykit de M3 şi am decis să rămână stock.Pentru evacuare am folosit 4 ţevi specifice M3-ului. Deoarece jantele erau clasice şi mici, am optat pentru un set pe 19" de Nissan R35 GT-R cu logoul BMW. Am făcut semnalizările negre faţă/spate. Cum "nările" frontale nu sunt perforate şi erau vopsite într-un crom care deranja ochiul am decis să le vopsesc în negru. La plafon/portbagaj am optat la un sticker de carbon care cu toate că nu e la scala potrivită arată bine ca şi culoare. Tot la exterior a primit şi un set de numere. La motor am aplicat nişte stickere cu ///M V8 şi unul cu M Power. Am modificat puţin motorul vopsind o parte din el într-o culoare albăstruie. La interior am schimbat scaunele stock cu unele de GT-R precum şi volanul care e la fel. Pe consola centrală am mai adăugat 3 ceasuri de (Boost;Clock;Volt). Roţile virează insă nu se invârt. Maşina nu dispune de suspensie. Sper că vă place ce a ieşit din micuţul BMW. :evil_laug |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
a iesit foarte bine, imi place ce vad la tine man!
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
2 Attachment(s)
New:
- Jante M5 vopsite în negru. - Evacuare aluminiu. |
Re: Machete in lucru - DrifterGT
nu se vede rau dar parca il inchide putin
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
Mie imi place arata super! :D
|
Re: Machete in lucru - DrifterGT
place ce vad :D
ma bag si eu totusi prin vorba... cum spunea si radu, la e46, daca ai rotile iesite ~2-3 mm in afara, da cam dubios (nu arata realist). Tevile sunt usor exagerate, asta daca vrei sa te iei dupa modelul M3- arata bine metalice, insa si dimensiunea conteaza. Plafonul si portbagajul in carbon, nu stiu... in locul tau as fi pus deasupra trapei transparente o foaie ceva cat sa o aduci la acelasi nivel cu plafonul, apoi un autocolant negru, mai degraba, decat carbon la 1/1 (nu 1/24). Carbonul 1/1 arata interesant pentru noi, insa daca iesi un pic pe forumurile din afara si vezi cu ce lucreaza ei, cam inghiti in sec. Pe portbagaj nu stiu de ce ai pus carbon, nu cred ca era nevoie... Pe grila fata poti interveni cu un Marker de CD / DVD.uri - markere negre, rezistente, cu varf relativ subtire. Sau mai 'pro' - vopsea neagra mat data frumos la o pensula de 0. cat despre e36, arata bine, imi place mult, insa toba iarasi, cam maricica. Aia e toba de tuneri japonezi, sau de machete precum Kentoys. In locul tau as cauta prin magazine gen Hornbarch tevi metalice de diferite dimensiuni, pe care sa le tai cat de lungi ai nevoie (folosesc si recomand). Jantele da, se cam pierd fiind intunecate; pentru realism totusi, ai putea imprima la 1/18 cate un logo 'BMW' pentru centrul rotilor, iar pe inel dai atent o gaura de 1mm prin care scoti un bold taiat. Interiorul de asemeni, daca e negru complet, ar avea nevoie de accente de ce culoare vrei tu (in cazul asta merge). sper ca ti.am fost de folos, si mai asteptam asa proiecte :D |
| All times are GMT +2. The time now is 09:32. |
- Copyright 2026 4Tuning