Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - DrifterGT (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/210807-machete-lucru-driftergt.html)

2010 03-01-11 23:01

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3946952)
daca e foarte groasa, poti smirghelui partea din spate, ca sa o subtiezi pana la dimensiunea care ti se pare avantajoasa pentru grila machetei.

Foarte corect, pilita va fi de acolo:!:

DrifterGT 24-01-11 16:33

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Cât timp 300SL e în pauză, am dat un polish pe bmw să fie mai ok vopseaua de pe el. Nişte poze cu rezultatul.

2010 24-01-11 18:11

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Acum straluceste:!:
O gramada de treaba ai mane:!:

aditzaa 02-02-11 21:56

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
A iesit de nota 20 foarte simplu si stilat.Sa vedem ce iese din urmatorul proiect.Bafta!

DrifterGT 04-02-11 19:49

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
6 Attachment(s)
Finalizat.

timitza09 11-02-11 16:26

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Superb!8)...Felicitari pentru realizare!:D

DrifterGT 21-02-11 20:13

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
NEW!

ALUMINIUM EXHAUST.8)

bmwh548 21-02-11 22:28

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1. Diametrul e prea mare.
2. Fa-le mai scurte, ies prea mult in afara.

DrifterGT 02-03-11 15:38

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
4 Attachment(s)
http://i51.tinypic.com/156uv7b.jpg

......

cruizer11 02-03-11 20:16

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Man parerea mea este ca ai lasat-o prea jos.Trebuia sa o lasi putin mai inalta.

DrifterGT 02-03-11 21:48

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Păi ori suntem low ori nu mai suntem ?

Sunt lăsate atât cât să se şi învârtă şi să stea ok pe maşină .

Racer21 06-03-11 11:10

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
chiar daca e o modificare mica, sa stii ca schimba mult in bine aspectul machetei, asa low, dar frumos :-) Aaa, si seria 6 arata super !

VRS 06-03-11 20:39

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
era SUV cu garda cu care a venit;))

DrifterGT 07-03-11 05:12

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by Racer21 (Post 4146295)
chiar daca e o modificare mica, sa stii ca schimba mult in bine aspectul machetei, asa low, dar frumos :-) Aaa, si seria 6 arata super !

Aşa este, e o machetă prea frumoasă ca model să o stric cu alte modificări .

Quote:

Originally Posted by VRS (Post 4148052)
era SUV cu garda cu care a venit;))

Mă mir cum de au primit licenţă cei de la Maisto să facă suspensia aceea de monster truck când maşina reală rulează cu vreo 386 km/h. Presupun că dacă şi reală era la fel... nu mai cumpărau americanii avioane ;).

DrifterGT 14-03-11 12:50

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
5 Attachment(s)
BMW X6 Custom

e30_eVG3n 14-03-11 21:04

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Vezi cumva vreo asemanare intre X6-le tau si Tycoon-ul de la Hamann? Eu nu prea...

DrifterGT 14-03-11 21:23

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Ciudat... hmm... să ştii că nici eu nu văd :confused2

arctix 20-03-11 15:55

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3939045)
Ca tot se termina anul asta :D pun si eu poze cu "tuning'urile" mele la 1:24 :D.

VW PASSAT 1:24 Welly
AUDI Q7 1:24 Welly
Range Rover 1:24 Welly
Nissan 350z 1:24 China

la passatul tau fetele de usi sunt puse corect?

eu am fete de usi pentru volan pe dreapta si bordul pentru volan pe stanga :shock:

DrifterGT 20-03-11 16:22

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Da, sunt puse corect.

Racer21 21-03-11 15:37

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
vopseste-i grila in negru ;)

DrifterGT 21-03-11 21:13

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Că tot ziceau unii că am jantele prea mari pe passat.

arctix 27-03-11 12:00

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
AAaaa.....ce bine arata :D

FatX 09-04-11 09:38

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
arata mai bine asa
poate si un bodykit?

DrifterGT 17-04-11 22:32

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
3 Attachment(s)
M-am apucat şi de M5 să îl modific. :lol:

Deocamdată doar am eliminat carcasa numărului pe faţă, emblemele şi mânerele uşilor mergând pe stilul clean. Urmează o vopsea negru mat şi multe alte modificări cât să fie identic cu cel de jos.

DrifterGT 23-04-11 19:27

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Am cam terminat şi eu M5-ul de asamblat şi i-am tras o poză. Mai multe când o să prind şi eu vreme bună... :rolleyes2

cruizer11 23-04-11 20:29

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
A iesit foarte bine,felicitari!

alynex 23-04-11 20:44

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Mama cat ii de negru:shock:.Nu-i mai pui si lui o culoare ceva:???:?

DrifterGT 28-05-11 17:16

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Coming soon...

2010 28-05-11 19:58

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 4357371)
Coming soon...

da bine de tot carbonul pe culoarea aia!

InSidE 28-05-11 20:47

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Ti-ai iesit bine BMW,mai multe poze nu ne dai?

DrifterGT 30-05-11 03:55

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Acum am terminat de modificat puţin sistemul de prindere al jantelor că înainte erau cam ieşite înafară. Am făcut şi 2-3 poze acum să aveţi o părere ce şi cum. :nervious:

2010 30-05-11 04:08

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
misto finalul..multa munca dar a iesit bine!

InSidE 30-05-11 08:53

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 4360458)
Acum am terminat de modificat puţin sistemul de prindere al jantelor că înainte erau cam ieşite înafară. Am făcut şi 2-3 poze acum să aveţi o părere ce şi cum. :nervious:

Arata foarte bine felicitari!Imi plac jentile.
Si in bord ai pus leduri ca nu-mi dau seama prea bine?

bmwh548 30-05-11 14:07

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Si acum sunt iesite in afara. Mai pileste din "butucul" rotii, cred ca mai ai cam 1 milimetru de pilit.

DrifterGT 04-06-11 05:09

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
2 Attachment(s)
BMW E46 318ci 1:24 Motormax.

Am modificat acest bmw cu gândul să îl fac M3. Deoarece are o vopsea foarte frumoasă ca nuanţă am evitat să îi fac bodykit de M3 şi am decis să rămână stock.Pentru evacuare am folosit 4 ţevi specifice M3-ului. Deoarece jantele erau clasice şi mici, am optat pentru un set pe 19" de Nissan R35 GT-R cu logoul BMW. Am făcut semnalizările negre faţă/spate. Cum "nările" frontale nu sunt perforate şi erau vopsite într-un crom care deranja ochiul am decis să le vopsesc în negru. La plafon/portbagaj am optat la un sticker de carbon care cu toate că nu e la scala potrivită arată bine ca şi culoare. Tot la exterior a primit şi un set de numere. La motor am aplicat nişte stickere cu ///M V8 şi unul cu M Power. Am modificat puţin motorul vopsind o parte din el într-o culoare albăstruie.
La interior am schimbat scaunele stock cu unele de GT-R precum şi volanul care e la fel. Pe consola centrală am mai adăugat 3 ceasuri de (Boost;Clock;Volt).

Roţile virează insă nu se invârt. Maşina nu dispune de suspensie. Sper că vă place ce a ieşit din micuţul BMW. :evil_laug

2010 04-06-11 05:35

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
a iesit foarte bine, imi place ce vad la tine man!

DrifterGT 24-06-11 18:51

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
2 Attachment(s)
New:

- Jante M5 vopsite în negru.
- Evacuare aluminiu.

2010 24-06-11 18:59

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
nu se vede rau dar parca il inchide putin

cruizer11 24-06-11 21:35

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Mie imi place arata super! :D

blue macca 27-06-11 07:40

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
place ce vad :D

ma bag si eu totusi prin vorba... cum spunea si radu, la e46, daca ai rotile iesite ~2-3 mm in afara, da cam dubios (nu arata realist). Tevile sunt usor exagerate, asta daca vrei sa te iei dupa modelul M3- arata bine metalice, insa si dimensiunea conteaza. Plafonul si portbagajul in carbon, nu stiu... in locul tau as fi pus deasupra trapei transparente o foaie ceva cat sa o aduci la acelasi nivel cu plafonul, apoi un autocolant negru, mai degraba, decat carbon la 1/1 (nu 1/24). Carbonul 1/1 arata interesant pentru noi, insa daca iesi un pic pe forumurile din afara si vezi cu ce lucreaza ei, cam inghiti in sec. Pe portbagaj nu stiu de ce ai pus carbon, nu cred ca era nevoie... Pe grila fata poti interveni cu un Marker de CD / DVD.uri - markere negre, rezistente, cu varf relativ subtire. Sau mai 'pro' - vopsea neagra mat data frumos la o pensula de 0.

cat despre e36, arata bine, imi place mult, insa toba iarasi, cam maricica. Aia e toba de tuneri japonezi, sau de machete precum Kentoys. In locul tau as cauta prin magazine gen Hornbarch tevi metalice de diferite dimensiuni, pe care sa le tai cat de lungi ai nevoie (folosesc si recomand). Jantele da, se cam pierd fiind intunecate; pentru realism totusi, ai putea imprima la 1/18 cate un logo 'BMW' pentru centrul rotilor, iar pe inel dai atent o gaura de 1mm prin care scoti un bold taiat. Interiorul de asemeni, daca e negru complet, ar avea nevoie de accente de ce culoare vrei tu (in cazul asta merge).

sper ca ti.am fost de folos, si mai asteptam asa proiecte :D


All times are GMT +2. The time now is 09:32.

- Copyright 2026 4Tuning