![]() |
Re: E46 - Stanced
da se poate....la tine un exemplu direct,dar dupa cum s-a mai discutat eu sustin ca 17 ii cel mai ok pentru low desi riscant ca si garda la sol,poate un 18 ii mai indicat
la 19 deja ii compromis,nu cu garada ii problema ci aripa si roata,trebuie sa ai niste suspensii extra tari la drumuriile noastre sa nu faca balans,cea ce ii si mai incomod... fiecare cu alegerea lui respect pentru tine,dar mare grija;) |
Re: E46 - Stanced
Quote:
Pana la urma totul depinde de bani, daca esti dispus sa arunci cu zecile de milioane pe jante si cauciucuri plus alte probleme ce vin de la sine atunci da, +17" e o optiune. |
Re: E46 - Stanced
foate corect...e aici incepe totul,poate se pot pune si pe 20' insa distractia incepe dupa
orium cea mai nasoala reaba este cu deplasarea,mare mare grija trebuie sa ai... si eu zic ca nu intodeuna o sa ai timp sa mergi relaxat,prentru ca cu asa ceva trebuie sa mergi ca pe oua ca o fi jante pe 19 ca o fi 17 si cu strech,greu greu mai ales daca folosesti masina zi cu zi traim in RO,nu avem drumuri:| |
Re: E46 - Stanced
Inca o data va contrazic....
(imi pare rau pt tupeu ca purtam discutia asta pe threadul lui) Noi in perioada asta chiar n-avem deloc drumuri bune, sunt drumurile decopertate, se asfalteaza, caldura modifica sturctura drumului si apar denivelari foarte mari in asfalt (gropi dar care nu se vad) si asa mai departe Daca tii minte eduard, acum 2 ani am purtat aceasi discutie, cand mi-am pus jante pe 18... n-am taiat nici un cauciuc, n-am avut NICI o galma, si nici n-am spart vreo janta. Tot timpul am avut presiuniile corespunzatoare + 0.1 sau chiar 0.2 Si crede-ma am avut si anvelope SH, coapte, si vai mama lor. Am acum jantele pe 19... talon 35, strech... am luat o groapa acum 2 sapt, la vreo 80-90 la ora de am zis ca am nenorocit masina... si eram suta la suta convins ca am taiat cauciucurile... Singura paguba, singura avarie, a fost buza exterioara a jantei spate stanga, putin zgariata (in rest, interiorul perfect rotund atat pe fata cat si pe spate) gumele s-au comportat de minune. Eu imi folosesc masina ca un daily driver, si da nu tot timpul am luxul de a merge incet.. am lua linii de tramvai, mers la tara.. etc etc cu jantele pe 18, si incetu cu inceut incep sa intru in paine si cu astea pe 19. Ideea finala, este ca toata lumea se fereste, toata lumea da inapoi de la ceva frumos, pentru ca "n-avem drumuri" dar macar incercati... nici americanii n-au drumuri, au unele drumuri mai praf ca la noi... dar si unele mai bune. |
Re: E46 - Stanced
sa nu uitam ca tu esti in bucale unde nu sunt la fel de prastie drumurile ca la noi, ii drept sunt care nici nu pot sa intru pe ele dar intotdeauna am alternative :D deci nu inteleg unde vrei sa bati
nu am jantele astea pt ca vreau 17,pur si simplu le am, idealul meu nu snt jantele cele mai mari, dar sunt acelea care dau cel mai bine pe masina ca si look ( 8* |
Re: E46 - Stanced
Drumuri mai prastie ca la noi ? Ma rog ... nu vroiam sa iti poluez topicul dar ma simt nevoit. Tot sunt discutii aici ca nu pot sa imi pun jantele alea ca nu sunt de drumurile astea, cauciucuri trase nu ca sunt gropi nu stiu ce. Pana la urma atunci de ce va apucati de modificari ? Cand plecati pe drumul asta, trebe sa fiti constienti ca masina respectiva nu o sa mai fie niciodata ca inainte, sa faci aceleasi treburi cu ea, etc. Cine e cu adevarat pasionat trece peste toate nimicurile astea, drumuri, gropi, linii de tramvai. Eu personal nu folosesc masina de zi cu zi, dar ... cand merg am trasee facute :lol: Asta e si eu injur la gropi, la nenorocitii care ma claxoneaza cand trec pe avarii liniile de tramvai, riscand sa raman in mijlocul intersectiei ca da verde la ceilalti, dar asta e, mi`am asumat riscul asta de la inceput si am pierdut de mult notiunea comfortului trecand la spasme si nervi, si la abonamente de metrou si R.A.T.B., dar macar stiu ca atunci cand ies afara cu masina am si clipe perfecte, fericire si mandrie ca am ajuns pana aici. Asta e tot farmecul acestui hobby, fenomen cum vreti sa ii ziceti. Daca nu puteti sa treceti peste aceste "hop`uri" nu o sa ajungeti acolo unde trebuie.
|
Re: E46 - Stanced
Foarte corect si ma bucur ca ai spus asta, acelasi sentiment il simt si eu, de multe ori fac circ pe strada cand ma intind cu toata masina pe drum :) , sa nu ma intelegi greit cu 'strazile prastie' :D am prieteni din cluj care stau in buc. si mi-au spus cum e treaba, am vrut sa zic doar ca te poti intinde la niste distante mult mai mici fata de pamant si inca sa poti circula, la fel imi asum responsabilitatea cand mai frec pe jos :) eu am ales sportu asta :D
|
Re: E46 - Stanced
8 Attachment(s)
No Comment
|
Re: E46 - Stanced
Frumos ! Felicitari !
p.s : ce j.. au jantele care se vad pe fundal in ultima poza :shock: ? |
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
9 cu 14 :D
|
Re: E46 - Stanced
wow :shock: !!! Foarte frumoase ! Pe ce vrei sa le pui ?
|
Re: E46 - Stanced
vor veni pe o supra cu body kit de ferarri (cauciucuri 435/45/17, streched :O:) )
|
Re: E46 - Stanced
Nu am vazut nici o supra cu body kit de ferrari pana acum :d .. oricum jantele or sa fie forta !!
|
Re: E46 - Stanced
o sa fie supuse la acelasi tratament ca si jantele mele, adik full polish buza + stea, 2 sunt facute daca esti atent in poza (steaua de la cele mici)
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
Arata bine masina ! Imi place ultima poza :D
Nu imi place deloc bara fata .... Care-i treaba cu colantul ala ? Jantele alea sunt criminale !!!!!!!!!! |
Re: E46 - Stanced
Pictoriale multe mai faceti voi la garaj la UFO:))
Hai ca a iesit bine. Esti pe drumul cel bun cu bimmerul. |
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
shhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhttttttttttt:lol:
ps: poza mea preferata 8) |
Re: E46 - Stanced
Quote:
Stii povestea despre poza asta care ti am redat.o :oops: |
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
Quote:
new pic, am inceput lucru la praguri si am vazut ceva interesant :) |
Re: E46 - Stanced
da man esti low, dar nu ne-ai convins! :lol:
|
Re: E46 - Stanced
eh, ma distrez si eu, nu vreau sa conving pe nimeni :)
is foarte bucuros ca in sfarsit ma apuc de praguri, am asteptat mult pentru ca nu am avut timp si de a mea :) numai bine ;) |
Re: E46 - Stanced
:D ceva noutati ?:lol:
|
Re: E46 - Stanced
foarte frumos:D ash vrea si eu unul asemanator:D:>:> ah ce i-ash da un pic:D
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
o sa lucrez zilele urmatoare la partea electrica la deschidere sa fie mai clean instal :) si mai vreau sa fac loc pt ink 5mm sa scot rotile spate, sa schimb distantierele cu 15mm fata 20mm spate |
Re: E46 - Stanced
1 Attachment(s)
Stanced !
|
Re: E46 - Stanced
:)) ce-i cu poza aia?
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
cu placere...si alta data...8) e nebun marinu :)) asa e el in lumea lui
|
Re: E46 - Stanced
:)) ...
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
am vrut sa pun semnul intrebarii nu semnul mirarii :))) am pus doar o poza cu a mea cat de joasa era :) vad ca pui cheile sub masina :D mie nici alea nu mi-au incaput pentru o zi :D DUPA am pus arcurile la loc !!! pt k nu am putut iesii din parcare :D aveam 2 degete sub ea la prag..si un deget din baia de ulei !!! am mers pana la big si striga lumea ca ies scantei de sub ea loveam cu traseul de tobe pe denivelari :D:D:D:D.... ASA CA INCA NU E FOARTE JOASA !!! MAI MERGE :D...ASTA MI-AR PLACEA SA VAD LA MASINA TA ...MAI JOS !!! PT K IMI PLACE MULT MASINA :D...ITI URMARESC TOPICUL DE CAND AI POSTAT !! BAFTA SI URMARESC IN CONTINUARE MODIFICARILE !!! LASO MAI JOS CA TE :pistoles: |
Re: E46 - Stanced
Mersi de aprecieri
atat vreau sa spun k in momentu in care va avea "aere" masina, atunci va fi joasa de tot, adik 0mm :) dar no comment despre subiectu asta k nui momentul (ink :->) |
Re: E46 - Stanced
Quote:
fraticaaa, esti nebun oricum tu, esti in stare sa scoti si arcurile si telescoapele, si sa sudezi 4 tzevi in loc... :))) fa chestia asta cand ninge, face un ban gramada :)) |
Re: E46 - Stanced
Quote:
daca as putea(as avea bani) mi-as face o masina sa merg cu ea taras =))) sa frece rau :)) joasa joasa joasa :D:D:D as fi in stare,doar daca as avea bani,,,recunosc !!! cand ninge nu mai merg cu nici un BMW le-am lovit pe amandoua !!! pe a3 nu o mai scot ! |
Re: E46 - Stanced
aceeasi problema..banii!!!!!!!!!!!! tupeu... am avansat la praguri...la ora asta:))) vezi maine
|
Re: E46 - Stanced
Noutati ceva?
|
Re: E46 - Stanced
Quote:
|
Re: E46 - Stanced
Salut! Poti sa imi spui si mie cu ce vopsea ai vopsit jantele?
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:09. |
- Copyright 2026 4Tuning