Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   lucrarile mele cristy2boy (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/185492-lucrarile-mele-cristy2boy.html)

cristy_dacia 01-02-11 12:11

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 4041434)
Frumoasa daciuta!Asa cu a zis si seru cred ca ar fi mai frumoasa fara stopul de pe bara:P

va fi scos si stopu dela spoiler.si va fi si grila neagra
asa arata masina

cristy_dacia 01-02-11 13:12

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
am facut si spoileru spate fara stopu acela si am facut si grila neagra:twisted:

seru 01-02-11 13:15

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
Mie imi place :D

poti sa ii faci si un mic ''bad boy '' in spate ?:D

cristy_dacia 01-02-11 13:51

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by seru (Post 4041595)
Mie imi place :D

poti sa ii faci si un mic ''bad boy '' in spate ?:D

da se poate si asta;)

seru 01-02-11 13:54

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
Ms! pui si o poza cand ii gata ;) Bafta!



aa shi niste jante Ats Cup?:D

cristy_dacia 01-02-11 14:18

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
uite si portbagaju.

seru 01-02-11 14:20

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Arata cumva :) fa'o sa se vada mai clar :D!

red_fury 01-02-11 21:22

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
Sooper bv!
Mi-ai putea face si mie un opel zafira alb?

cristy_dacia 01-02-11 23:06

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
am pus si ats-urile si cu discurile:twisted:

cristy_dacia 01-02-11 23:53

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
am facut si compartimentu motorului pentru a putea baga un motor de vr6:twisted:

cristy_dacia 02-02-11 08:09

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
gata si motorasu:D
nu am mai pus de vr6

cristy_dacia 02-02-11 08:51

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
mici upgrade-uri

cristy_dacia 02-02-11 09:24

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
am terminat si dacia super nova:twisted:

seru 02-02-11 11:43

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Bravo! Imi place ... ceva reusit :)



imi poti trimite un PM cu id'u tau sa mai stam de vorba :D

red_fury 02-02-11 20:26

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Salut, Cristy nu mi-ai dat raspunsul daca imi faci si mie un opel zafira :D?

seru 02-02-11 20:35

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 4046765)
Salut, cristy imi poti da raspunsul daca imi faci si mie un opel zafira:D?

Masina ta sau ?:D

red_fury 02-02-11 20:50

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
A tatalui meu si implicit a mea.:D

seru 02-02-11 20:52

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 4046858)
A tatalui meu si implicit a mea.:D

Pai cati ani ? :)

cristy_dacia 03-02-11 11:14

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by red_fury (Post 4046858)
A tatalui meu si implicit a mea.:D

cu parere de rau dar nu pot face pt ca eu nu stiu sa fac momentan masini dela 0

red_fury 03-02-11 11:24

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Ok multumesc oricum!

cristy_dacia 11-03-11 21:01

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
o masina simpla dar frumusica:D

cristy_dacia 11-03-11 21:46

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
iar acuma se lucreaza la acest golf:D

cristy_dacia 11-03-11 23:12

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
6 Attachment(s)
gata si acest golfulet

andy design x 12-03-11 08:47

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Frumos dar îi lipsește umbra.Baftă în continuare!!!;)

cristy_dacia 12-03-11 10:58

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by andy design x (Post 4163099)
Frumos dar îi lipsește umbra.Baftă în continuare!!!;)

ma inveti si pe mn cum sa adaug umbra?

mba 12-03-11 11:33

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by andy design x (Post 4163099)
Frumos dar îi lipsește umbra.Baftă în continuare!!!;)

si reflexiile, si cam nicio poya nu are legatura cu peisajul ala....

cristy_dacia 12-03-11 14:46

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
la plimbare cu ursul:lol:

mba 12-03-11 15:24

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
inspiratie
poate te motiveaza sa treci la 3d de calitate...

cristy_dacia 12-03-11 15:53

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by mba (Post 4163795)
inspiratie
poate te motiveaza sa treci la 3d de calitate...

imi poate spune si mie cineva cum sa adaug umbra sub masina?

red_fury 12-03-11 19:03

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
1 Attachment(s)
Poti sa incerci cu Photoshop

mba 12-03-11 20:57

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
pai... pe foarte scurt

iti trebuie un plan sub masina pe care sa apara umbra
apoi pentru a avea umbre iti trebuie lumina, adica trebuie sa pui un bec. Daca folosesti vray, recomand vray light sphere. daca nu folosesti un plug in poti folosi un free spot (sau direct light nu mai stiu exact denumirea)
pe acolo trebuie sa bifezi shadow pentru a avea umbre, si mai vezi si tu ce setari sunt.
apoi mai sunt si setarile de la renderer

cel mai bine cauta niste tutoriale pentru ca acolo iti explica exact butoanele, eu ti'am zis doar cam ce trebuie sa faci.

cristy_dacia 13-03-11 12:49

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
9 Attachment(s)
din lipsa de activitate am facut un vw golf cu bot de vento:twisted:

cristy_dacia 14-03-11 14:34

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
oare va iesi frumoasa???

cristy_dacia 14-03-11 15:08

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
alte 2 poze cu dacia.inca nu este gata

cristy_dacia 14-03-11 15:41

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
oare prinde forma???

cristy_dacia 14-03-11 16:18

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
3 Attachment(s)
oare ce masina e?????
inca nu este terminata:twisted:

mirceasilvyu 14-03-11 16:58

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by cristy_dacia (Post 4169180)
oare ce masina e?????
inca nu este terminata:twisted:

Ce e cu teava aia de esapament(trompeta)???pune si tu ceva mai mare...

cristy_dacia 14-03-11 17:44

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Quote:

Originally Posted by mirceasilvyu (Post 4169290)
Ce e cu teava aia de esapament(trompeta)???pune si tu ceva mai mare...

mestere masina nu e terminata;)va arata super la sfarsit cred

cristy_dacia 14-03-11 18:41

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
2 Attachment(s)
inca 2 poze cu masina dar tot nu e terminata:))
scuzati toba acea dar va fi schimbata si ea

red_fury 14-03-11 19:48

Re: lucrarile mele cristy2boy
 
Arata bine felicitari! Asta va fi culoarea finala?


All times are GMT +2. The time now is 19:38.

- Copyright 2026 4Tuning