Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - M43B18 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/180331-e36-m43b18.html)

crysty.bobok 05-10-10 21:36

Re: E36 - M43B18
 
Bv man ! Asteptam pozele !

alex4you 06-10-10 10:06

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3705459)
HAPPY :peace: este gata masina am sa revin cu poze pe lumina

felicitari...sper sa iasa asa cum iti doresti....bafta in continuare.....

SB09HMM 06-10-10 13:01

Re: E36 - M43B18
 
felicitari pentru matza, pacat de accident, si felicitari ca ai refacuto ..stiu cum e , cand o vezi lovita esti si trist si parca te si ambitionezi sa o faci mai frumoasa.spor la modificari !!!

Neamtzu_e36 08-10-10 11:13

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by SB09HMM (Post 3706684)
felicitari pentru matza, pacat de accident, si felicitari ca ai refacuto ..stiu cum e , cand o vezi lovita esti si trist si parca te si ambitionezi sa o faci mai frumoasa.spor la modificari !!!

Ms domnu ,si matza ta arata bine sincer imi place ;)

Neamtzu_e36 08-10-10 11:14

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by crysty.bobok (Post 3705494)
Bv man ! Asteptam pozele !

ms,ms mai am sa ii pun bandourile,si fata de usa pe interior la sofer
cateva poze

rares22 10-10-10 10:01

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3711539)
ms,ms mai am sa ii pun bandourile,si fata de usa pe interior la sofer
cateva poze

ma bucur ca ai reusit sa o faci!!!:D dar e un pic de diferenta de culoare sau ma insel eu?

Wilgax 10-10-10 10:09

Re: E36 - M43B18
 
Eo ce am zis.....am grait eu bine ca indiferent de cum arata omu o scoate la capat.Frumos neamtzule.Repet ce s-a zis si mai sus ca este o diferenta intre culoarea data si cea originala, ori se vede asa din cauza unghiului din care privesti, dar a iesit.Acum ca ai trecut peste cap. asta asteptam noutati.Si nu uita sa fie poze cat mai multe!


PS: portiera fata e alta, sau ai scos-o pe cea originala inapoi la linie?daca e aia originala, inseamna ca omu are talent.

RoByNeT 11-10-10 08:18

Re: E36 - M43B18
 
E usa originala. Da o pagina inapoi si o vezi in lucru ...

Wilgax 11-10-10 08:21

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3718335)
E usa originala. Da o pagina inapoi si o vezi in lucru ...





Inseamna ca cel ce a facut operatiunea are maini de aur frate.Frumos.Se pare ca inca mai sunt oameni care isi cunosc meseria foarte bine!

RoByNeT 11-10-10 08:22

Re: E36 - M43B18
 
Tocmai m`am uitat mai bine in spate si nu vad nici`o poza cu usa in kit, deci imi cer scuze dar cred ca e alta usa :lol:

sprinter 11-10-10 08:24

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3718350)
Tocmai m`am uitat mai bine in spate si nu vad nici`o poza cu usa in kit, deci imi cer scuze dar cred ca e alta usa :lol:

Repede tu sa imbarligi lumea frate...

@ neamtzu: Se pastreaza traditia cu ciorapii? :lol:

RoByNeT 11-10-10 08:25

Re: E36 - M43B18
 
sa fie cu iertare la tine acolo ma =)))))

Neamtzu_e36 11-10-10 09:00

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3715843)
Eo ce am zis.....am grait eu bine ca indiferent de cum arata omu o scoate la capat.Frumos neamtzule.Repet ce s-a zis si mai sus ca este o diferenta intre culoarea data si cea originala, ori se vede asa din cauza unghiului din care privesti, dar a iesit.Acum ca ai trecut peste cap. asta asteptam noutati.Si nu uita sa fie poze cat mai multe!


PS: portiera fata e alta, sau ai scos-o pe cea originala inapoi la linie?daca e aia originala, inseamna ca omu are talent.

Usa fata este alta ,nu avea rost sa o indrept ca era indoita rau ,la vopsea se vede umpic de diferenta dar asta e la anu o revopsesc pe toata

Neamtzu_e36 11-10-10 09:01

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3718359)
Repede tu sa imbarligi lumea frate...

@ neamtzu: Se pastreaza traditia cu ciorapii? :lol:

nu frate sa anuntat iarna grea si am renuntat la ciorapi am bagat o pereche de izmene sa tina de cald :D:D

Neamtzu_e36 11-10-10 09:09

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3718350)
Tocmai m`am uitat mai bine in spate si nu vad nici`o poza cu usa in kit, deci imi cer scuze dar cred ca e alta usa :lol:

este domnu alta usa :D:D

rares22 12-10-10 14:11

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3718472)
Usa fata este alta ,nu avea rost sa o indrept ca era indoita rau ,la vopsea se vede umpic de diferenta dar asta e la anu o revopsesc pe toata

daka vrei sa o faci toata cautama ca iti fac pret bun

ionutdanica 17-10-10 11:55

Re: E36 - M43B18
 
Salut neamtule poti sa imi spui cum ai montat macarale electrice in locul celor mecanice ce modificari ai mai facut sa le montezi mersi apropo cat iti consuma.

Neamtzu_e36 18-10-10 14:32

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3721663)
daka vrei sa o faci toata cautama ca iti fac pret bun

Ms domnu tinem legatura,dar abia pe la anu ca acum am altele de facut la masina :D

Neamtzu_e36 18-10-10 14:38

Re: E36 - M43B18
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ionutdanica (Post 3733780)
Salut neamtule poti sa imi spui cum ai montat macarale electrice in locul celor mecanice ce modificari ai mai facut sa le montezi mersi apropo cat iti consuma.

Domnu aici chiar nu pot sa te ajut, un prieten de al meu sa ocupat de tot eu habar nu am ce a facut el pe acolo,legat de consum dupa calculele mele ar fi undeva la 9(oras) si 7(afara)

P.s-pun poze cu noul bord si lama care vine sub spoiler (lama o sa fie imbracata in folie de carbon)

Wilgax 18-10-10 14:47

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Lama daca nu ma insel e pentru bara ///M nu rieger.Sau se potriveste.....

Neamtzu_e36 18-10-10 14:56

Re: E36 - M43B18
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3737128)
Lama daca nu ma insel e pentru bara ///M nu rieger.Sau se potriveste.....

se potriveste domnu si la mine am facut si proba :D

sprinter 18-10-10 15:11

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Wilgax (Post 3737128)
Lama daca nu ma insel e pentru bara ///M nu rieger.Sau se potriveste.....

Lama care o are el e pentru bara de rieger, lama care ai postat o tu, e lama de gt, care nu se potriveste decat pe spoiler ul oem cu splittere & suporti.
@neamtzu: cat a fost lama pt bara rieger? banuiesc ca e turnata in fibra, nu? P.S: Mare grija cu ea ca se sparge foarte foarte foarte repede.

L.e: Sunt curios cum se prinde lama de bara...

Neamtzu_e36 18-10-10 15:15

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3737200)
Lama care o are el e pentru bara de rieger, lama care ai postat o tu, e lama de gt, care nu se potriveste decat pe spoiler ul oem cu splittere & suporti.
@neamtzu: cat a fost lama pt bara rieger? banuiesc ca e turnata in fibra, nu? P.S: Mare grija cu ea ca se sparge foarte foarte foarte repede.

L.e: Sunt curios cum se prinde lama de bara...

Lama nu este din fibra este din alt material mai tapan sa zic asa ,o sa merg incet sa am grija sa nu o sparg,pretul til spun pe Pm
App nu uita la 9 in locul X :D

sprinter 18-10-10 15:19

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3737211)
Lama nu este din fibra este din alt material mai tapan sa zic asa ,o sa merg incet sa am grija sa nu o sparg,pretul til spun pe Pm
App nu uita la 9 in locul X :D

Da, nu uit.... sincer mor de plictiseala, da e prea aglomerat acum orasu, astept sa treaca timpu, app poti sa aduci si lama cu tine? ca sunt curios cum arata sa vad si din ce material e :lol:

Neamtzu_e36 18-10-10 15:30

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3737219)
Da, nu uit.... sincer mor de plictiseala, da e prea aglomerat acum orasu, astept sa treaca timpu, app poti sa aduci si lama cu tine? ca sunt curios cum arata sa vad si din ce material e :lol:

sa vad ,sincer numai cu aia nu ma caram dupa mine acum vad eu ;) :D

sprinter 18-10-10 15:34

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3737244)
sa vad ,sincer numai cu aia nu ma caram dupa mine acum vad eu ;) :D

Da ma, daca ai cum, daca nu las-o reaq ca e timp sa o vad.

RoByNeT 18-10-10 16:34

Re: E36 - M43B18
 
Unde va vedeti ma panaramelor ? :lol:

Wilgax 18-10-10 16:51

Re: E36 - M43B18
 
Gata sefilor am inteles.Daca stau bine sa ma gandesc sunt si buze(prelungiri) pt spoilere rieger cum ai tu Neamtzule uitasem!Atunci UP cu ea, si niste poze sa vedem cum ii sade!:D

sprinter 18-10-10 16:55

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3737413)
Unde va vedeti ma panaramelor ? :lol:

Panarama esti tu mah, mami m-a facut de casa :lol: Ia zi ... vrei sa te anturezi si tu? :))

RoByNeT 18-10-10 17:13

Re: E36 - M43B18
 
Pai ce pana mea vin cu skoada sa nu va iau fata cu matzele :)))

sprinter 18-10-10 18:51

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3737519)
Pai ce pana mea vin cu skoada sa nu va iau fata cu matzele :)))

Vino ma ... intr o ora in victoriei, ne gasim pe acolo, eu nu vin cu E36 le ca am spart ambreiajul :))

Neamtzu_e36 25-10-10 15:48

Re: E36 - M43B18
 
10 Attachment(s)
Am si eu o problema daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat,am luat bandourile de M dar alea dupa aripi nu intra clemele pentru ca sunt umflate de rugina ce sa le fac sa intre clemele :sad: ,am mai luat un alt set de oglinzi,ploape de carbon ( ms sprinter)

P.S - scumpe frate clemele pt bandouri la Automobile Bavaria :D:D

rares22 25-10-10 18:59

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by Neamtzu_e36 (Post 3755618)
Am si eu o problema daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat,am luat bandourile de M dar alea dupa aripi nu intra clemele pentru ca sunt umflate de rugina ce sa le fac sa intre clemele :sad: ,am mai luat un alt set de oglinzi,ploape de carbon ( ms sprinter)

P.S - scumpe frate clemele pt bandouri la Automobile Bavaria :D:D

oglinzile de m cele vechi le mai ai?

rares22 25-10-10 19:01

Re: E36 - M43B18
 
aa si cleme dealea de bandouri am eu dar nu stiu cum sa tile dau zimi cate leme iti tred si dac e ti-le trimit printrun prieten care vine pe la buc mai des

D_a_N_i 25-10-10 20:07

Re: E36 - M43B18
 
din cate stiu mai are doar o oglinda

Neamtzu_e36 25-10-10 22:15

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by D_a_N_i (Post 3756518)
din cate stiu mai are doar o oglinda

am cumparat set nou de oglinzi ,celelalte sunt date jos

Neamtzu_e36 25-10-10 22:17

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by rares22 (Post 3756271)
aa si cleme dealea de bandouri am eu dar nu stiu cum sa tile dau zimi cate leme iti tred si dac e ti-le trimit printrun prieten care vine pe la buc mai des

am oglinzile vechi dar lipseste sticla din stanga,cleme nu mai am nevoie ca le-am cumparat noi de la bavaria a fost 5 ron una :D si am cumparat 15 buc

D_a_N_i 25-10-10 22:33

Re: E36 - M43B18
 
neamtule sper ca mergi cu noi duminica

Neamtzu_e36 26-10-10 10:29

Re: E36 - M43B18
 
Quote:

Originally Posted by D_a_N_i (Post 3757111)
neamtule sper ca mergi cu noi duminica

eu unu vreau sa vin dar sunt 2 probleme :sad:
1- tre sa gasesc cu cine sa fac schimb de tura ca duminica lucrez
2- joi duc masina la garaj sa ii puna porbagaj de CSL si nu cred ca e gata pana atunci :sad: dar vedem noi.......

Neamtzu_e36 01-11-10 10:10

Re: E36 - M43B18
 
3 Attachment(s)
Mai trebuie finisat ,chituit si imbracat in folie de carbon 3D :D


All times are GMT +2. The time now is 21:03.

- Copyright 2026 4Tuning