![]() |
Re: E36 - 318i DNY
spor la reparatie, si oricum ar fi un accident, nu prea ai de ce sa fii incantat, o sa vezi ca piesele care sunt de inlocuit o sa vina pe producator (aftermarket) care nu se cumpara cu ce aveai pe masina desi aveau ceva ani, din pacate
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Da asta asa e ... imi e frica sa nu se aseze bine pe masina si sa ramana anumite distante , imperfectiuni . Sa vedem pe parcurs cum va fi . Pe moment sunt in cautare de cateva piese . Mai exact de farul din stanga al masinii , sa fie electric si cu lupa , semnale far pe alb , semnale aripa pe alb , si stopurile spate pe alb . Daca are careva de vanzare , poate posta aici . |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
sal...nu te-ar interesa s-o mai trantesti la pamant pe batranica ?? ar arata mult mai bine :D
|
Re: E36 - 318i DNY
https://forum.4tuning.ro/482-anunturi...p-65-45-a.html
astea sunt :) in caz de te intereseaza lasa mie sau lu skillzu pm...sal:) ps: transportul il ai gratuit... |
Re: E36 - 318i DNY
Cam multe de schimbat pentru o lovitura in parcare....dar tot raul spre bine.
Iti stiu topicul inca din prima zi cand ai postat si faza cu bara e aiurea rau :lol: Bafta cu masina si cat mai multi km fara incidente si sfinteste masina cu prima ocazie :D |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Quote:
Quote:
Masina mea era parcata , iar respectivul in varsta de 73 de ani impreuna cu al sau Aro 243 , a intrat in masina mea in partea din fata si nu s a oprit pana nu a ajuns in partea din spate . Avea la roti butucuri dalea , ca daca nu le avea nu imi facea toata partea dreapta varza . Si imediat cum o scot din service ma duc sa ii fac o slujba :D |
Re: E36 - 318i DNY
[QUOTE=Daniel_Toa;3695528]Nu zic :-P
Nu prea ma incanta ideea sa o las mai jos , avem drumuri foarte proaste in oras , mai mereu am 1-2 persoane in masina si cu jantele pe 17 ating cauciucurile in aripi Frate nu atingi nimic, eu sunt la fel de jos cu a mea si nu ating nimic..doar daca vreau sa urc vreo bordura mai nesimtita...dar nu urc.. :) mai gandeste-te:p ... sal |
Re: E36 - 318i DNY
Masina asta a fost la mine cu cateva luni inainte sa o cumpere Daniel si avea arcuri sport cu care atingea destul de rau, le-am tinut 2 zile dupa care am pus arcuri stock care, si cu astea atinge daca sunt 3 persoane in masina si treci peste o denivelare.
|
Re: E36 - 318i DNY
:| ciudat ... ok atunci
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Incearca un 205 , si nu-ti va mai atinge .
|
Re: E36 - 318i DNY
1 Attachment(s)
Quote:
Atasez o poza cu specificatiile recomandate pentru jantele tale . Sursa de inspiratie o vei vedea in poza . |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
In poza respectiva vad ca si ei zic tot de 225.45.r17 . Dar mie la gropi, denivelari imi atinge usor . Trafy a pus arcuri sport pe masina si era groaza , inseamna ca au un ET foarte mare . |
Re: E36 - 318i DNY
Mai bine zis au ET foarte mic - cu cat scade catre 0 cu atat ET-ul e mai mic (iar rotile ies mai mult inafara) cu cat creste in sus catre 45,50,55 cu atat rotile sunt mai bagate in interior si ET-ul este mai mare!
Da o janta de aluminiu jos si vezi pe interior trebuie sa-i scrie cotele! |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
pai te duci la service si te uiti...
|
Re: E36 - 318i DNY
E sambata azi , nu se lucreaza :( . Am intervenit prin cineva si am promisiunea sa nu mai astept inca 3 masini care sunt inaintea mea . Sa vedem luni daca e buna promisiunea .
|
Re: E36 - 318i DNY
Mai 4 zile si trebe sa dai de baut nenea DNY :lol::peace::peace::peace::dance::dance::dance::bu nch::pistoles::drunk::drunk::drunk::drunk:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Te astept la Turnu la un gratar si o naveta de bere :) |
Re: E36 - 318i DNY
ce fain ar fi sa pot veni! da e distanta mare man - poate pe viitor cu alta ocazie se va putea!
|
Re: E36 - 318i DNY
Acum vin de la service si inca nu s-au apucat de masina . Maine la prima ora cica ar intra . A ramas ca pe la ora 11 sa trec iar pe acolo . La ce sa mai trec nu stiu , dar daca nici maine nu intra le fac scandal ...
|
Re: E36 - 318i DNY
Nu ai curaj ! Sa filmezi
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Si eu am patit la fel cu fostul e36 ; pana nu am stat efectiv langa masina , nici nu se apucau de ea . Multa bafta ! |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Masina a intrat la reparatii , deja in 3 ore de cand era in service , au indreptat usile , aripa , de luni intra la vopsit si miercuri e gata . Pana una alta doresc sa cumpar un far stanga al masinii , electric si cu lupa . Daca are careva de vanzare sa posteze aici .
|
Re: E36 - 318i DNY
far electric ? farul de la constanta:))
|
Re: E36 - 318i DNY
Sau Genovez , poate ! Succes la reparatie ! Erai pornit azidimineata pe scandal ?
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
Da eram pornit pe scandal , ca oricum nu aveam nimic de pierdut :D Miercuri o pot lua acasa :) Parca ar naste nevastamea si imi zice sa iau copilul acasa asa ma simt . Acum sa caut un far la un pret acceptabil ca baietii dupa forum numai cate 200-250 de lei mi au cerut . Stau departe de Valcea ca dezmembram masina lu' Trafy si luam un far , nu i asa Trafy ? |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Eu am nevoie pe stanga ... e ala de la sofer
|
Re: E36 - 318i DNY
Maine trebuie sa mi ajunga si farurul dupa stanga . Azi am fost si pe la service , trebuia ca maine sa o ridic dar mai dureaza .
|
Re: E36 - 318i DNY
5 Attachment(s)
A ajuns farul :D , Bosch Made in Germany . Acum astept sa fie gata masina . In momentul de fata mai are pragul drept de facut si intra la vopsit . Vineri ar trebui sa fie gata .
|
Re: E36 - 318i DNY
Merge chiar si flash-ul pe lunga ?
Asteptam sa-l vedem pe masina ! p.s. Oricum tre':-P sa ne intalnim ....ca din cauza ta o perioada adio masa calda !:-) |
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
Quote:
|
Re: E36 - 318i DNY
1 Attachment(s)
Azi am fost la service iar :D Pe la 10 cand am fost eu o suflau de praf si se pregateau sa o bage la cuptor :) Luni dimineata sa fiu la service sa o ridic . Am atasat si o poza cu ea . Am facut poza doar pe partea dreapta ca pe stanga nu aveam cum dar au facut baietii de la service si cum era cand am dus o si o sa le iau de la ei .
|
Re: E36 - 318i DNY
Gata am luat masina :D :D :D Radiez de fericire ca aia mici :) diseara pun si poze cu ea .
|
Re: E36 - 318i DNY
or facut-o bine? :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:56. |
- Copyright 2026 4Tuning