![]() |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Atunci sa speram sa se rezolve..Pe mine nu poate decat sa ma bucure ca un TFSI da batai de cap RS-ului..
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Am evacuare milltek,admisie forge,pompa apr,dv forge,filtru itg,si revo stage 2 plus si intercooler. Masina mea ar trebui sa aibe in jur de 360 cp asa mi-au zis cei de la revo inca nu am pus masina pe dyno Eu din mers pierd din cauza transmisiei 25 % din putere...iar masina goala are aproximativ 1530 cu mine are 1600 kg A ta are 271 cp la roata si 1340 kg masina...avand in vedere ca mergi gol masina si o folosesti doar pt drag cred undeva pe la 1200 si ceva Deci care e dezavantajat eu sau tu?? De pierdut am tot pierdut de foarte multe ori cu tine si poate la distante mai mari pt ca m-am dat numai din mers si cum ai vrut tu ultima oara te-am batut am si 2 filmuletze .... nu le pun ca nu are sens Daca vrei eu te astept la din nou la start 2/3 de pe loc si 2/3 dijn mers si incheiem o data pt totdeauna ca m-am cam plictisit de acest subiect... si parerea mea e sa vina si fordul rs si sa facem la fel |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Ps: nu mi-ai raspuns la ultimu post cu "sinceritatea" sunt tare curios ce ai de zis... |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
http://www.autonovo.ro/masini_noi_co..._usi_1117.html http://www.auto-motor-si-sport.ro/auto/Seat_Leon_Cupra pe net se pare ca scrie 1375 am gresit eu cu 35 kg Nu folosesc cuvantul ... Filmele demonstreaza adevarul... Sa nu uitam ca ne-am dat numai la claxonul tau... :) Te astept la start cum ti-am propus ... |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
da dc nu iesiti pe strada si sa vedeti live, nu gargara
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Nu am fost castigat la loto de nimeni sa ies de fiecare data cand vrea lumea....si asa am iesit si cu totzi care m-au chemat nu cred ca am refuzat pe nimeni.....dar de data asta ies dr nu degeaba dak intelegetzi ce vreau sa zic.....pentru ca mie nu imi da tata bani sa bag in masina, spre deosebire de altzii mai fac si altceva decat sa ma trezesc la 2 sa manac si dupa iar somn ;)
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Vii la start sau nu ? Te astept si eu si Rs-ul si Kiki Accepti? Vrei sa terminam balciu ? vino si ne bati pe toti si ne inchizi gura ... :))) |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
i`m on
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Faptul ca te eschivezi acum , arata multe... Adica iar vrei sa ii ceri banii lui kiki sa te dai cu el?? :)) Se vede ca iti place balciu... |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
io am cea mai ieftina masina de aici 6000 euro inainte de criza acum o acadea pe batz:))
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
De pe loc cu cea mai mare placere cu masini care au aceeasi tractziune ca a mea sau spate....asta doar dak se indeplinesc conditziile de mai sus....
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Esti de "vis" :)) Ma bucur ca ti-ai dat seama si tu in al 12 -lea ceas cum sunt cursele ;) |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Daca tot ai adus vb de masini fara banchete.... ce pare ai de masina lui kiki care are "tot" interioru pe ea??? Venitzi cu masini ori mai modificate ori mai usoare decat a mea si tot nu facetzi nimic :)
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
io nu ridic pretentii de 300 cai atunci tre sa am un atu, grutatea,
nu facem nimic? aseara te asteptam chiar as fi curios lugheanu meu cum nu face nimic, unii stiu ca face poa sa confirme, cine a fost aseara...YDT...eh ce sa facem si noi astia, tre sa avem de la cine lua bataie altfel ce ar mai fi...eu te astept |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
ce legatura are una cu alta ?
Da si tu totu jos si vino la start... Ne potihnesti de kiki?? Ziceai ca il bati nu? PS: aseara eu eram cu o persoana in masina si m-am dat cu kiki si am pierdut de 2 ori Pana la urma in seara asta ne dam 2 din mers si 2 de pe loc? Facem o medie si aia e Astept un raspuns afirmativ sau negativ |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
:)) mai sus ai zis ca am avut eu banchetele date jos....la altzii vad ca nu se aplica. Am pus niste conditzii mai sus dak se indeplinesc eu vin.
Kiki cu tot interioru pe masina cu tine din mers iar pe Take nu-l pun la socoteala penru ca dak vreau sa ma dau cu el il sun mergem doar noi 2 si aia e ;) a fost prea baiat sa-l bag in aceeasi oala cu voi. Si nu degeaba!!! |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
1 la mana : nu mai am interioru
2 : probabil ca imi spui si cu ce benzina sa ma dau 3: nu dansez cum canti tu... PS: cat sa fie interioru? meu 100 kile da? e masina veche interior usor ok iau o grutate de 100 kile da vin pe slikuri:lol: |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Acum e baiat bun,nu?
Cine a scos vorbele ca l-ai aruncat in santz daca erati doar voi doi,ca doar nu putea zica tache....Tache mi-a spus ca a fost un bot de masina in fata ta Deci recunosti ca tache e baiat de treaba si nu minte El a spus ca ti-a dat juma de bot Deci am scris n pagini degeaba .... Pt ca fordul rs nu e atat de slab pe cat sustine dudu40 Lasand animozitatile dintre noi, mi se pare lucru mai mult decat corect sa ne dam si de pe loc si din mers,pt ca daca ne-ma si de pe loc si din mers poate tu castigi cursele din mers si eu poate pe cele de pe loc si asa am fi egali... Eu nu te-am refuzat niciodata cand tu ai vrut doar din mers si recunosc ca m-ai batut de multe ori inainte sa am revo Cand iti propuneam sa ne dam de pe loc ziceai ca sufar de tractiune 4x4 .... Acum tu nu suferi de tractiune fata ? ? Cand e clar ca eu pierd mult pe transmisie? |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Kiki, interiorul tau nu are mai mult de 40kg. Daca vrei poti veni sa-l iei, il pui pe masina si daca pierzi iti dau banii inapoi si-mi inapoiezi jucaria (glumesc, sa stii). Dar eu zic sa nu-ti faci griji ca nu ai de ce.
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Quote:
Jucaria trage foarte tare in ultima perioada si sunt multumit de ea, foarte fericit... astept sa vad cum focusu si de pe loc cum e treaba |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Mi se pare mie sau ne-am cam abatut rau de la topicul initial?
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Oricum nu cred ca mai avem ce sa vorbim de ford rs skn pt ca momentan nu mai exista asa ceva la noi
A fost au incercat si nu au reusit sa faca ceva bun si de aceea s-a ajuns la superchips |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
frumos in seara asta:D
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
ZI zi..da mi pm daca nu :D
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
sa zica cine a fost, ne-am dat intre prieteni, nu vreau sa zic io rezultatul pt ca nu e topicul meu daca vrea YDT, sau tache e ok din partea mea
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Hooya. Este cel alb prezentat in forumul celalalt.
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
ne luminati si pe noi ?
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
care forum ? care alb ? :)
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Am inteles
Nu stiam ca exista si unul alb...greseala mea |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Este un topic al SKN si sa incercam sa respectam faptele. Prea putini au fost cand s-au desfasurat cursele si prea multi comenteaza insa doar unul este proprietarul uneia dintre masini, al doilea lipseste insa are multi care vorbesc pentru el din cate vad. Nu comentez ceea ce s-a intamplat la ultimele curse dar iau de bun ceea ce spuneti voi si anume ca Tache cu Ford Focus RS il bate pe WRC-u la un bot de masina, ok suntem de acord cu asta, imi este indiferent. Insa revenind la softul SKN despre care trebuia sa se discute aici, aceeasi masina cu soft SKN fie ca masina a fost condusa de Alex Mirea sau de Tache in persoana, de fiecare data a fost egal egal cu Cupra WAX, la fiecare cursa care s-a desfasurat, de fiecare data. Felicitari pentru performanta asta SKN, etalonul ales a fost unul potrivit si chiar a putut releva ponderea modificarilor inainte si dupa. Acelasi Focus RS a sustinut curse si cu un anume S3 TFSI cu soft de la acelasi brand ca si Cupra WAX, si evacuare cu catalizator, rezultatele au fost similare, deci sunt deja doua surse care confirma performantele Fordului de la acea data. Masina a renuntat la soft SKN si a pus Superchips si jante pe 18'' in loc de 19'' ultrausoare si acum se discuta ca masina are un bot in fata Cuprei. SKN a reusit aproximativ acelasi lucru, fara jante usoare si totusi sunt minimalizati si se spune despre ei ca s-au chinuit...hmm, nu inteleg cum vine asta. Daca are cineva vreun film sa ma contrazica si sa-mi arate ca de fapt Fordul cu SKN lua bataie de la Cupra WAX sa posteze aici, pana atunci insa, RS-ul cu Superchips si cu roti mai mici foarte usoare a reusit sa castige un bot de masina. Oare ce facea masina cu soft SKN si roti ultrausoare? Pana una alta cred ca este luata prea personal o Cupra cu modificari minime care porneste din 240 de cai, a fost luata drept etalon pentru Focus RS pentru a vedea diferenta modificarilor, si s-au vazut, si...cam atat. Dupa soft Superchips si jante usoare Ford Focus RS a castigat un bot de masina. Felicitari:)
Tin cu tot dinadinsul sa felicit SKN pentru ce a reusit cu acest Ford si mai ales pentru felul elegant in care a purtat aceasta comparatie de fiecare data la vremea cand masina era echipata cu SKN. Cam asa se fac de fapt lucrurile bine facute, fair-play. Si...toti ceilalti, ar fi extrem de corect sa va rezolvati problemele personale in alta parte. Vad ca pe la noi cursele au inceput sa se decida la o lungime de bot, banuiesc ca este un lucru bun pentru spectacol si de aceea sunteti atat de inversunati nu?Ca sa faceti spectacol:)Sunteti niste adevarati ''showmeni'' dragilor:))) |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
aseara cu un anume 1.8t ibiza distanta nu s-a masurat in "boturi" ci "masini". Specificat, masina cu 400 kile in - dar si cu 100 de cai tot in MINUS...fata de RS, cu jantele usoare pe ea
|
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
Jantele sunt wolfracepe 18" si nu sunt ultrausoare si sunt de iarna...Posibil o janta aftermarket uneori sa fie chiar mai grea decat cea de fabrica ele fiind diferite prin et sau j.
Iar inainte masina a luat bataie cu soft Skn ... Iar cupra WAX este mai usoara decat Fordul Rs cu 100 kg si nu dispune de un eleron asa de mare... Cursele astea cu un bot in fata sau mai in spate a aparut o data cu stilul asta nou de a se da din mers.... e chiar foarte funny :) ... cel care va da claxonul tot timpul va avea un avantaj Cand proprietarul cuprei wax avea passat tdi cu WRC la numar se dadea din mers cu masinile pe care le batea ? Nu cred.... Masina era facuta tot de RBN si fugea si nu conta cu cine se da...(4x4,tractiune spate sau fata) |
Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
sunt multi cunoscatori aici . incercati si voi sa cantariti o anvelopa de iarna si una de vara si MAI mult daca Wolfrace sunt jante "superusoare" atunci oz-urile ce sunt ????
Eu am avut Wolfrace si nu sunt usoare deloc , dar ca de obicei multi vorbesc putini stiu . Focus RS are jantele stock mai usoare decat jantele Wolfrace care sunt acum pe masina. Daca vreti ceva concludent modificati voi/cunoscatorii care tot vb pe acest topic un Focus RS si aduceti-l pe strada . Nu are rost comparatia intre mere si pere. Note: Focusul ST cat si RS nu sunt motoare de turatie , sunt motoare care vor avea explozie in low-mid rpm iar TFSI -ul este un motor caruia ii place sus in high rpm. Deci nu vad comparatia intre cele 2 masini fiind foarte concludenta. Nu inteleg de ce va agitati atata timp cat posesorul este multumit cum trage masina acum???? si el nici macar nu cred ca are user pe forum . aaaa am uitat , traim in romania si capra vecinului tot timpul e mai interesanta. |
| All times are GMT +2. The time now is 10:11. |
- Copyright 2026 4Tuning