Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/156987-resoftare-ford-focus-rs-2-5-skn.html)

b_13_wrc 12-01-10 16:42

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by cristi_407 (Post 2969760)
Da..chestia e ca Fordul cam trebuia sa te spulbere..Deci undeva e o problema...Ori nu ii trage lui masina cum trebuie ori iti trage tie mai bine decat zici..La faza cu datul din mers si de pe loc indiferent daca are 4x4 frumos e sa te dai atat din mers cat si de pe loc..Si tu pierzi la plecare dar si el pierde dupa treapta a 2, intreadevar el are un plus dar astea sunt riscurile cand te asezi la start..Si daca s-ar putea evita cuvintele ``jignitoare`` pt ca topicul asta e chiar interesant, prin faptul ca se vorbeste de o masina destul de unica din cate stiu eu au fost doar 3000 de exemplare si 2 sau 3 la noi in tara si de la care se astepta mult in segmentul de hotHach..

Sunt perfect deacord ca nu trebuie sa te intereseze ce modificari are cel de langa tine atata timp cat ai acceptat sa te pui la start.....Referitor la RS si eu cred ca este o mica problema....nu de sofer cum sustzin altzii ci mecanica, s-au mai schimbat odata soferii la rs pe vremea cand avea soft SKN si gchici ce...?:)

cristi_407 12-01-10 16:52

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Atunci sa speram sa se rezolve..Pe mine nu poate decat sa ma bucure ca un TFSI da batai de cap RS-ului..

b_13_wrc 12-01-10 17:04

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by Hooya1985 (Post 2968550)
Cand eu am pierdut de atatea ori am avut puterea de a recunoaste

Daca tot ai adus vorba de recunoscut ai putea sa-mi explici si mie de ce ai mintzit in seara in care ti-ai facut soft revo... ca defapt tu ai dat doar catalizatoru jos????? (stiu de la Nadir ca aveai soft in seara aia) Atzi venit ca serpii totzi sa vedetzi cum pierd eu in fatza unei masini mult mai modificata ca a mea si dupa sa postatzi uite domne ce face revo ca este cel mai tare...dar se pare ca rezultatu nu a fost chiar asa cum te-ai asteptat :D Am sursa sigura care mi-a zis discutzia "hai sa-l chemam si sa-l umilim" Foarte urat din partea unor oameni care sustzin sus si tare ca st cinstitzi...!!!!

Hooya1985 12-01-10 17:27

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by b_13_wrc (Post 2969618)
Majoritatea care ies "afara" de catziva ani buni ma cunosc si pe mine si pe tine foarte bine si nu cred ca eu st cel care nu stie sa piarda si nu eu st cel care care minte in legatura cu modificarile pe care le are pe masina ;)......faza cu start dupa loc asa este dar nu cred ca este relevant intre 2 masini cu tractziuni diferite (4x4 vs tractziune fatza) din mers oricand vrei tu ne vedem si cu martori dak vrei ;)

La telefon cand am vb mi-ai zis ca o cursa am fost eu in fatza una am fost egali iar alta ai fost tu in fatza....acum defapt m-ai batut de 4 ori....inca o data se comfirma ce am scris mai sus....tzine de caracter!!!

Vrei sa vb ca tine ? Cand am vb la telefon nici nu mai vroiai sa te dai ziceai asta e ai pierdut si sa fiu eu fericit... te-am asteptat aseara si sufletul ... Daca vrei incep sa enumar modificarile:
Am evacuare milltek,admisie forge,pompa apr,dv forge,filtru itg,si revo stage 2 plus si intercooler.
Masina mea ar trebui sa aibe in jur de 360 cp asa mi-au zis cei de la revo inca nu am pus masina pe dyno
Eu din mers pierd din cauza transmisiei 25 % din putere...iar masina goala are aproximativ 1530 cu mine are 1600 kg
A ta are 271 cp la roata si 1340 kg masina...avand in vedere ca mergi gol masina si o folosesti doar pt drag cred undeva pe la 1200 si ceva
Deci care e dezavantajat eu sau tu??
De pierdut am tot pierdut de foarte multe ori cu tine si poate la distante mai mari pt ca m-am dat numai din mers si cum ai vrut tu
ultima oara te-am batut am si 2 filmuletze .... nu le pun ca nu are sens
Daca vrei eu te astept la din nou la start 2/3 de pe loc si 2/3 dijn mers si incheiem o data pt totdeauna ca m-am cam plictisit de acest subiect... si parerea mea e sa vina si fordul rs si sa facem la fel

Hooya1985 12-01-10 17:30

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by b_13_wrc (Post 2969686)
Aseara am fost contactat de propietarul fordului care m-a rugat sa ne intalnim mai devreme tocmai pentru a evita toate discutziile dar ca de obicei se gaseste cineva sa vorbeasca aiurea chiar dak nu a fost acolo, ne-am intalnit am vazut cum stau lucrurile am fost amandoi deacord cu ceea ce s-a intamplat (nu au existat discutzii de genu eu am fost in fatza....ba nu eu am fost....) Trebuie mentzionat ca fordu a venit cu rotzi mai mici de data asta....iar problema pe care o avea la evacurare a fost remediata.....cu toate astea masinile au fost "oglinda la oglinda" chestie care poate fi comfirmata si de propietarul fordului...

Si atunci de ce dudu40 sustine ca fordul rs a fost depasit clar de tine?Cine comenteaza aiurea ?Tu?sau proprietarul Fordului rs ?

b_13_wrc 12-01-10 17:38

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by Hooya1985 (Post 2970256)
A ta are 271 cp la roata si 1340 kg masina...avand in vedere ca mergi gol masina si o folosesti doar pt drag cred undeva pe la 1200 si ceva

Masina mea are 1450kg in talon si am tot interioru pe masina ;) + eu in masina adik aproape 1530cp....iar la rotzi am 261cp masuratzi pe dyno de la sema exact dupa cursa cu RS-u ;)

Ps: nu mi-ai raspuns la ultimu post cu "sinceritatea" sunt tare curios ce ai de zis...

b_13_wrc 12-01-10 17:41

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by Hooya1985 (Post 2970278)
In primul rand invata sa scrii gramatical si stai linistit ca are cine sa ma tina ... macar eu nu sunt atarnator ;)

Ti-am zis si mai sus si vad ca nu te pololesti cu afirmatziile aiurea....ai grija!!

Hooya1985 12-01-10 17:52

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by b_13_wrc (Post 2970293)
Masina mea are 1450kg in talon si am tot interioru pe masina ;) + eu in masina adik aproape 1530cp....iar la rotzi am 261cp masuratzi pe dyno de la sema exact dupa cursa cu RS-u ;)

Ps: nu mi-ai raspuns la ultimu post cu "sinceritatea" sunt tare curios ce ai de zis...

Cand te-ai dat cu mine erai gol nu mai mintzi ...


http://www.autonovo.ro/masini_noi_co..._usi_1117.html
http://www.auto-motor-si-sport.ro/auto/Seat_Leon_Cupra
pe net se pare ca scrie 1375 am gresit eu cu 35 kg

Nu folosesc cuvantul ...
Filmele demonstreaza adevarul...
Sa nu uitam ca ne-am dat numai la claxonul tau... :)
Te astept la start cum ti-am propus ...

b_13_wrc 12-01-10 17:56

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by Hooya1985 (Post 2970342)
Cand te-ai dat cu mine erai gol nu mai mintzi ...


http://www.autonovo.ro/masini_noi_co..._usi_1117.html
http://www.auto-motor-si-sport.ro/auto/Seat_Leon_Cupra
pe net se pare ca scrie 1375 am gresit eu cu 35 kg

Nu folosesc cuvantul ...
Filmele demonstreaza adevarul...
Sa nu uitam ca ne-am dat numai la claxonul tau... :)
Te astept la start cum ti-am propus ...

:))))) esti penibil....vezi ca am interioru pe masina dupa cursa de la tulcea dar st obisnuit cu afirmatzii din partea ta fara nici o sustzinere, ca si cea cu atarnatu...mai bine o lasi asa ca te faci de ras!!!

Kiki 12-01-10 17:58

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
da dc nu iesiti pe strada si sa vedeti live, nu gargara

b_13_wrc 12-01-10 18:01

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Nu am fost castigat la loto de nimeni sa ies de fiecare data cand vrea lumea....si asa am iesit si cu totzi care m-au chemat nu cred ca am refuzat pe nimeni.....dar de data asta ies dr nu degeaba dak intelegetzi ce vreau sa zic.....pentru ca mie nu imi da tata bani sa bag in masina, spre deosebire de altzii mai fac si altceva decat sa ma trezesc la 2 sa manac si dupa iar somn ;)

Hooya1985 12-01-10 18:01

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by b_13_wrc (Post 2970357)
:))))) esti penibil....vezi ca am interioru pe masina dupa cursa de la tulcea dar st obisnuit cu afirmatzii din partea ta fara nici o sustzinere, ca si cea cu atarnatu...mai bine o lasi asa ca te faci de ras!!!

Ma bucur ca te-ai obisnuit cu mine...
Vii la start sau nu ?
Te astept si eu si Rs-ul si Kiki
Accepti?
Vrei sa terminam balciu ? vino si ne bati pe toti si ne inchizi gura ...
:)))

Kiki 12-01-10 18:03

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
i`m on

Hooya1985 12-01-10 18:05

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by b_13_wrc (Post 2970385)
Nu am fost castigat la loto de nimeni sa ies de fiecare data cand vrea lumea....si asa am iesit si cu totzi care m-au chemat nu cred ca am refuzat pe nimeni.....dar de data asta ies dr nu degeaba dak intelegetzi ce vreau sa zic.....pentru ca mie nu imi da tata bani sa bag in masina, spre deosebire de altzii mai fac si altceva decat sa ma trezesc la 2 sa manac si dupa iar somn ;)

Pentru cultura ta generala totii ne ocupam cu ceva si nu stam sa o frecam la rece...
Faptul ca te eschivezi acum , arata multe...
Adica iar vrei sa ii ceri banii lui kiki sa te dai cu el?? :))
Se vede ca iti place balciu...

Kiki 12-01-10 18:06

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
io am cea mai ieftina masina de aici 6000 euro inainte de criza acum o acadea pe batz:))

b_13_wrc 12-01-10 18:08

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
De pe loc cu cea mai mare placere cu masini care au aceeasi tractziune ca a mea sau spate....asta doar dak se indeplinesc conditziile de mai sus....

b_13_wrc 12-01-10 18:09

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by Hooya1985 (Post 2970398)
Pentru cultura ta generala totii ne ocupam cu ceva si nu stam sa o frecam la rece...
Faptul ca te eschivezi acum , arata multe...
Adica iar vrei sa ii ceri banii lui kiki sa te dai cu el?? :))
Se vede ca iti place balciu...

Tocmai tu te-ai simtzit sa raspunzi ca faci ceva :))

Hooya1985 12-01-10 18:14

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by b_13_wrc (Post 2970412)
De pe loc cu cea mai mare placere cu masini care au aceeasi tractziune ca a mea sau spate....asta doar dak se indeplinesc conditziile de mai sus....

Am inteles...
Esti de "vis" :))
Ma bucur ca ti-ai dat seama si tu in al 12 -lea ceas cum sunt cursele ;)

Hooya1985 12-01-10 18:15

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by b_13_wrc (Post 2970424)
Tocmai tu te-ai simtzit sa raspunzi ca faci ceva :))

Pai daca vrei te invit pe la mine pe la office la o cafelutza :)

b_13_wrc 12-01-10 18:27

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Daca tot ai adus vb de masini fara banchete.... ce pare ai de masina lui kiki care are "tot" interioru pe ea??? Venitzi cu masini ori mai modificate ori mai usoare decat a mea si tot nu facetzi nimic :)

Kiki 12-01-10 18:30

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
io nu ridic pretentii de 300 cai atunci tre sa am un atu, grutatea,
nu facem nimic? aseara te asteptam
chiar as fi curios lugheanu meu cum nu face nimic, unii stiu ca face poa sa confirme, cine a fost aseara...YDT...eh ce sa facem si noi astia, tre sa avem de la cine lua bataie altfel ce ar mai fi...eu te astept

Hooya1985 12-01-10 18:31

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
ce legatura are una cu alta ?
Da si tu totu jos si vino la start...
Ne potihnesti de kiki??
Ziceai ca il bati nu?
PS: aseara eu eram cu o persoana in masina si m-am dat cu kiki si am pierdut de 2 ori


Pana la urma in seara asta ne dam 2 din mers si 2 de pe loc?
Facem o medie si aia e
Astept un raspuns afirmativ sau negativ

b_13_wrc 12-01-10 18:41

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
:)) mai sus ai zis ca am avut eu banchetele date jos....la altzii vad ca nu se aplica. Am pus niste conditzii mai sus dak se indeplinesc eu vin.

Kiki cu tot interioru pe masina
cu tine din mers
iar pe Take nu-l pun la socoteala penru ca dak vreau sa ma dau cu el il sun mergem doar noi 2 si aia e ;) a fost prea baiat sa-l bag in aceeasi oala cu voi.

Si nu degeaba!!!

Kiki 12-01-10 18:45

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
1 la mana : nu mai am interioru
2 : probabil ca imi spui si cu ce benzina sa ma dau
3: nu dansez cum canti tu...

PS: cat sa fie interioru? meu 100 kile da? e masina veche interior usor ok iau o grutate de 100 kile da vin pe slikuri:lol:

Hooya1985 12-01-10 18:47

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Acum e baiat bun,nu?
Cine a scos vorbele ca l-ai aruncat in santz daca erati doar voi doi,ca doar nu putea zica tache....Tache mi-a spus ca a fost un bot de masina in fata ta
Deci recunosti ca tache e baiat de treaba si nu minte
El a spus ca ti-a dat juma de bot
Deci am scris n pagini degeaba ....
Pt ca fordul rs nu e atat de slab pe cat sustine dudu40
Lasand animozitatile dintre noi, mi se pare lucru mai mult decat corect sa ne dam si de pe loc si din mers,pt ca daca ne-ma si de pe loc si din mers poate tu castigi cursele din mers si eu poate pe cele de pe loc si asa am fi egali...
Eu nu te-am refuzat niciodata cand tu ai vrut doar din mers si recunosc ca m-ai batut de multe ori inainte sa am revo
Cand iti propuneam sa ne dam de pe loc ziceai ca sufar de tractiune 4x4 ....
Acum tu nu suferi de tractiune fata ? ?
Cand e clar ca eu pierd mult pe transmisie?

bitnet 12-01-10 19:41

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Kiki, interiorul tau nu are mai mult de 40kg. Daca vrei poti veni sa-l iei, il pui pe masina si daca pierzi iti dau banii inapoi si-mi inapoiezi jucaria (glumesc, sa stii). Dar eu zic sa nu-ti faci griji ca nu ai de ce.

Kiki 12-01-10 19:45

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by bitnet (Post 2970808)
Kiki, interiorul tau nu are mai mult de 40kg. Daca vrei poti veni sa-l iei, il pui pe masina si daca pierzi iti dau banii inapoi si-mi inapoiezi jucaria (glumesc, sa stii). Dar eu zic sa nu-ti faci griji ca nu ai de ce.

man nu am nici o grija, am pus asa in + 100 kile stiu ca e usor,nu am nici o grija, dar nu vezi la ce s-a ajuns sa ne dicteze cum sa ne dam...m-am dat cu el si stiu.
Jucaria trage foarte tare in ultima perioada si sunt multumit de ea, foarte fericit...
astept sa vad cum focusu si de pe loc cum e treaba

tase_astra 12-01-10 20:45

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Mi se pare mie sau ne-am cam abatut rau de la topicul initial?

Hooya1985 13-01-10 00:45

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Oricum nu cred ca mai avem ce sa vorbim de ford rs skn pt ca momentan nu mai exista asa ceva la noi
A fost au incercat si nu au reusit sa faca ceva bun si de aceea s-a ajuns la superchips

Kiki 13-01-10 01:40

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
frumos in seara asta:D

cristi_407 13-01-10 01:59

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
ZI zi..da mi pm daca nu :D

Kiki 13-01-10 02:01

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
sa zica cine a fost, ne-am dat intre prieteni, nu vreau sa zic io rezultatul pt ca nu e topicul meu daca vrea YDT, sau tache e ok din partea mea

duud40 13-01-10 02:36

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Hooya. Este cel alb prezentat in forumul celalalt.

cRbL 13-01-10 04:26

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
ne luminati si pe noi ?

alexGTI 13-01-10 08:33

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
care forum ? care alb ? :)

Hooya1985 13-01-10 12:31

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Am inteles
Nu stiam ca exista si unul alb...greseala mea

Rabanne 13-01-10 12:41

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Este un topic al SKN si sa incercam sa respectam faptele. Prea putini au fost cand s-au desfasurat cursele si prea multi comenteaza insa doar unul este proprietarul uneia dintre masini, al doilea lipseste insa are multi care vorbesc pentru el din cate vad. Nu comentez ceea ce s-a intamplat la ultimele curse dar iau de bun ceea ce spuneti voi si anume ca Tache cu Ford Focus RS il bate pe WRC-u la un bot de masina, ok suntem de acord cu asta, imi este indiferent. Insa revenind la softul SKN despre care trebuia sa se discute aici, aceeasi masina cu soft SKN fie ca masina a fost condusa de Alex Mirea sau de Tache in persoana, de fiecare data a fost egal egal cu Cupra WAX, la fiecare cursa care s-a desfasurat, de fiecare data. Felicitari pentru performanta asta SKN, etalonul ales a fost unul potrivit si chiar a putut releva ponderea modificarilor inainte si dupa. Acelasi Focus RS a sustinut curse si cu un anume S3 TFSI cu soft de la acelasi brand ca si Cupra WAX, si evacuare cu catalizator, rezultatele au fost similare, deci sunt deja doua surse care confirma performantele Fordului de la acea data. Masina a renuntat la soft SKN si a pus Superchips si jante pe 18'' in loc de 19'' ultrausoare si acum se discuta ca masina are un bot in fata Cuprei. SKN a reusit aproximativ acelasi lucru, fara jante usoare si totusi sunt minimalizati si se spune despre ei ca s-au chinuit...hmm, nu inteleg cum vine asta. Daca are cineva vreun film sa ma contrazica si sa-mi arate ca de fapt Fordul cu SKN lua bataie de la Cupra WAX sa posteze aici, pana atunci insa, RS-ul cu Superchips si cu roti mai mici foarte usoare a reusit sa castige un bot de masina. Oare ce facea masina cu soft SKN si roti ultrausoare? Pana una alta cred ca este luata prea personal o Cupra cu modificari minime care porneste din 240 de cai, a fost luata drept etalon pentru Focus RS pentru a vedea diferenta modificarilor, si s-au vazut, si...cam atat. Dupa soft Superchips si jante usoare Ford Focus RS a castigat un bot de masina. Felicitari:)

Tin cu tot dinadinsul sa felicit SKN pentru ce a reusit cu acest Ford si mai ales pentru felul elegant in care a purtat aceasta comparatie de fiecare data la vremea cand masina era echipata cu SKN. Cam asa se fac de fapt lucrurile bine facute, fair-play. Si...toti ceilalti, ar fi extrem de corect sa va rezolvati problemele personale in alta parte.

Vad ca pe la noi cursele au inceput sa se decida la o lungime de bot, banuiesc ca este un lucru bun pentru spectacol si de aceea sunteti atat de inversunati nu?Ca sa faceti spectacol:)Sunteti niste adevarati ''showmeni'' dragilor:)))

Kiki 13-01-10 13:40

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
aseara cu un anume 1.8t ibiza distanta nu s-a masurat in "boturi" ci "masini". Specificat, masina cu 400 kile in - dar si cu 100 de cai tot in MINUS...fata de RS, cu jantele usoare pe ea

Hooya1985 13-01-10 17:49

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Jantele sunt wolfracepe 18" si nu sunt ultrausoare si sunt de iarna...Posibil o janta aftermarket uneori sa fie chiar mai grea decat cea de fabrica ele fiind diferite prin et sau j.
Iar inainte masina a luat bataie cu soft Skn ...
Iar cupra WAX este mai usoara decat Fordul Rs cu 100 kg si nu dispune de un eleron asa de mare...
Cursele astea cu un bot in fata sau mai in spate a aparut o data cu stilul asta nou de a se da din mers.... e chiar foarte funny :) ... cel care va da claxonul tot timpul va avea un avantaj
Cand proprietarul cuprei wax avea passat tdi cu WRC la numar se dadea din mers cu masinile pe care le batea ? Nu cred....
Masina era facuta tot de RBN si fugea si nu conta cu cine se da...(4x4,tractiune spate sau fata)

BYG'u 13-01-10 23:50

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
sunt multi cunoscatori aici . incercati si voi sa cantariti o anvelopa de iarna si una de vara si MAI mult daca Wolfrace sunt jante "superusoare" atunci oz-urile ce sunt ????
Eu am avut Wolfrace si nu sunt usoare deloc , dar ca de obicei multi vorbesc putini stiu .
Focus RS are jantele stock mai usoare decat jantele Wolfrace care sunt acum pe masina.

Daca vreti ceva concludent modificati voi/cunoscatorii care tot vb pe acest topic un Focus RS si aduceti-l pe strada . Nu are rost comparatia intre mere si pere.

Note: Focusul ST cat si RS nu sunt motoare de turatie , sunt motoare care vor avea explozie in low-mid rpm iar TFSI -ul este un motor caruia ii place sus in high rpm.
Deci nu vad comparatia intre cele 2 masini fiind foarte concludenta.

Nu inteleg de ce va agitati atata timp cat posesorul este multumit cum trage masina acum???? si el nici macar nu cred ca are user pe forum .

aaaa am uitat , traim in romania si capra vecinului tot timpul e mai interesanta.


All times are GMT +2. The time now is 10:11.

- Copyright 2026 4Tuning