![]() |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
5 Attachment(s)
Quote:
cum am mai spus, eu am facut pt 2 jante de 1:18 pt ca astea ma intereseaza. concret, dintr-o bucata de 40 cm de banda, intinsa pana la 42 cm mi-a iesit un talon de 4 mm, ceea ce consider ca e aproape minimal tinand cont de marimea jantelor 1:18, un talon mai mic chiar ar da urat. pun 2 poze cu cauciucurile facute. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
Din ce se distinge in poze a iesit chiar ok, cred ca la urmatorul drum prin magazine caut si eu niste banda din asta. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Ai ceva cu SUv-urile si Pick-up-urile:)) Faine machete ai;)
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
Multumesc!!! |
Re: Machete in lucru - inchains0
Ceva pe viitor?
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
offf......... da ce faci tu e arta!!!!!!!!!!!!!!!!!bravo, bravo, bravooooooooooooooooo!
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Luni sau marti o sa imi soseasca ceva misto de modificat, asa cum imi place mie, de la A la Z!!! :peace: Am cam lenevit in ultimul timp si nu e bine!!! :lol:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
3 Attachment(s)
Dupa cum am spus, in sfarsit am si eu ceva de modificat, chiar imi era dor; bine, mici modificari am mai facut intre timp dar imi lipsea ceva mai de anvergura!
1999 Chevrolet Silverado Extended Cab Fleetside Box 1:18 Welly Modificarile pe care vreau sa i le aduc sunt urmatoarele: -roti schimbate - cele stock sunt urate rau -suspensie micsorata -modificare/reconstruire bara fata si spate -eliminat clante portiere si bena -modificat interiorul + vopsit -boxe interior + bena + display -revopsit in 2 culori, posibil 3 Cam astea ar fi pt inceput, deocamdata nu am modificat nimic, doar am dat vopseaua jos cu decapant. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Am sa urmaresc foarte atent ce postezi aici pentru ca se anunta a fi o lucrare foarte interesanta.
|
Re: Machete in lucru - inchains0
5 Attachment(s)
aseara am lucrat cate ceva la Silverado si anume:
-am modificat/adaptat sistemul de directie + suspensia fata de la alt model pt ca cel stock nu imi permitea sa las suspensia atat de mult pe cat am vrut. Cu multa bataie de cap si rabdare, pana la urma l-am facut, e perfect functional, mai trebuie sa adaptez o coloana de directie si volanul. -modificat sistem prindere punte spate + prindere roti -astupat clante portiere + bena -astupat bandourile de pe usi cu poxilina Cam atat deocamdata!!! :peace: |
Re: Machete in lucru - inchains0
Parca mi se par unpic subdimensionate rotile ...
In spate acolo se vede 307-le cc de autoart :D ? |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
da, 307cc autoart este, azi il voi termina si zilele astea il prezint!!! |
Re: Machete in lucru - inchains0
aha. super.
Felicitari ca esti printre putinii, sau chiar singurul care isi baga nasul in machete autoart/kyosho ... etc |
Re: Machete in lucru - inchains0
4 Attachment(s)
Am mai lucrat cate ceva dupa cum urmeaza:
-am fixat puntea spate + discuri de frana + etriere -am finisat poxilina de pe usi, bena, bandourile -am inceput lucrul la bara fata si la cea din spate, azi sper sa le termin |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
Quote:
spor la lucru, si nu te abate de la calitate ;) |
Re: Machete in lucru - inchains0
6 Attachment(s)
Multumesc, sper sa iasa ceva frumos, bine macar ca am destul timp la dispozitie pt macheta dupa ce vin de la servici!!!
Dupa cum ziceam, am avut de lucru la bara fata, ceva mai mult insa spre miezul noptii am adus-o la forma pe care o vroiam. Am terminat si bara spate. Urmeaza finisarea cu smirghel fin, insa peste cateva zile, dupa ce voi termina tot ce am de modificat la macheta. Am mai fixat discurile de frana + etrierele pe fata. |
Re: Machete in lucru - inchains0
WOHOOOO...take it easy boy..arata prea tare=p~!!!!Multa bafta si timp in continuare:D!!!
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Bara fata e super..ce aspect incredibil ii da..si cea spate la fel.Imi place ce vad.Spor man.
|
Re: Machete in lucru - inchains0
frumos frumos....usor usor o faci si v-a iesi ceva foarte frumos:D...deabea astept sa o vad terminata
|
Re: Machete in lucru - inchains0
2 Attachment(s)
MULTUMESC pt aprecieri, astept si eu sa o vad terminata insa mai am destul de lucru la ea!!!
2 poze cu noile scaune si bancheta spate un pic mesterita pt a se potrivi bine si pt a incapea balamaua de la usa din spate. M-am gandit ca scaunul din dreapta fata sa se poate intoarce spre spate sau lateral. Probabil ca la final vor avea alta culoare, inca ma mai gandesc, culorile nu le-am stabilit inca!!! |
Re: Machete in lucru - inchains0
Frumos,interesanta treaba cu scaunul:d Bafta,astept cu interes sa vad rezultatul final :D
|
Re: Machete in lucru - inchains0
2 Attachment(s)
eu zic ca sunt ok rotile , depinde ce vrei sa iasa la final , sunt ok din pct meu de vedere ,mie imi plac cele lowrider , poate ceva din asta te inspira
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Ms, arata super cel alb, imi place in special bara fata insa la macheta mea am cam terminat cu exteriorul, asa ca nu vor mai fi schimbari majore, am inceput deja sa ma ocup de interior si de bena.
|
Re: Machete in lucru - inchains0
ok , eu m-am referit strict la roti .
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
Vopseste-o in schema de culori a scaunelor |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
arata interesant |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Nu e rea ideea ta, dar pick-up-urile astea sunt construite pentru cu totul alte scopuri, si, sincer vorbind, boxe & shit pune toata lumea in orice masina.
Alegerea finala, insa, e a ta ! :wink: |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
dak mai ai masini la care sa se deschida toate patru usile fale sa se deschida ca la................. phantom 8)
|
Re: Machete in lucru - inchains0
spor la modificat in continuare...
|
Re: Machete in lucru - inchains0
7 Attachment(s)
Multumesc pentru redeschidere!!! :peace:
Cu parere de rau, ma uitam pe aici, la ce postasem inainte si am revazut Chevrolet-ul Silverado pe care ma apucasem sa il modific...... din pacate aceasta macheta nu mai exista, o pusesem intr-o cutie cu inca cateva machete in lucru, piese dar maicamea a facut curat si a pus-o undeva si nimeni nu o mai gaseste, tare mi-e ca e demult la gunoi :cry:. Chiar imi pare rau de modelul asta, mult timp cautasem sa il iau, unde mai pui si munca, modificarile, rotile pe care i le pregatisem, in fine, s-a dus....... De curand m-am apucat iar de modificari, nu asa de anvergura ca inainte, dar cat de cat......... Modificari E38 1:18 -schimbat roti -modificat sistem prindere roti -suspensia micsorata -schimbat discuri frana + etriere -modificat priinderi discuri frana + etriere De cateva zile m-am apucat de mici modificari la o Honda Civic 1:18. Pana acum lucrarea se prezinta astfel: -schimbat roti -modificare sistem prindere roti -schimbat etrieri + discuri frana -modificare sistem prindere etrieri + discuri frana -confectionat incinta audio diin plastic + pus mini difuzoare de casti de ureche -statie audio in portbagaj -autocolant folie de carbon pe stalpii usilor, grila fata, buza bara fata -display-uri in tetiere -confectionat pleoapa luneta -suspensie micsorata |
Re: Machete in lucru - inchains0
Bine ai revenit! Sincer imi pare rau de cele care au disparut...
Honda Civic este cea de la PaulG? Spor la modificat... |
Re: Machete in lucru - inchains0
Placi, placi!!!
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Misto rau E38! Foarte bine dau jantele alea.
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Hai cu Honda :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:34. |
- Copyright 2026 4Tuning