Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Focsani (https://forum.4tuning.ro/610-focsani.html)
-   -   Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare (https://forum.4tuning.ro/610-focsani/140757-masinile-membrilor-4tuning-vrancea-prezentare.html)

VN23TDR 09-07-10 11:27

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by H@w_H@w (Post 3503334)
salutare... cam liniste pe aici... vin si eu cu 316-le meu... momentan doar o poza cu spatele ... o seara placuta

Sa-l stapanesti sanatos.

Aici puteti pune si poze din ciclul "ce-am mai facut pe la masina" ca sunt multe masini care si-au schimbat look-ul de cand ati pus prima data poze cu ele si pana acum. Deci .. ? Ce modificari au mai aparut ??

fisan 09-07-10 17:21

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by VN23TDR (Post 3504732)
Sa-l stapanesti sanatos.

Aici puteti pune si poze din ciclul "ce-am mai facut pe la masina" ca sunt multe masini care si-au schimbat look-ul de cand ati pus prima data poze cu ele si pana acum. Deci .. ? Ce modificari au mai aparut ??

o bara pe fatza si niste pragurii conteaza;))?

jipianu 09-07-10 17:27

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by fisan (Post 3505631)
o bara pe fatza si niste pragurii conteaza;))?

cum sa nu orice e binevenit;)

H@w_H@w 22-07-10 13:40

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
1 Attachment(s)
am revenit cu o poza ku partea din fatza... asa kum v-am promis,.... O zi buna...

catootz 31-07-10 16:52

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
9 Attachment(s)
HIELAUUU LA TOATA LUMEA. SUNT CATOOTZ :lol:

ce parere aveti de shock? :D

Sonny™ 31-07-10 21:56

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by catootz (Post 3555279)
HIELAUUU LA TOATA LUMEA. SUNT CATOOTZ :lol:

ce parere aveti de shock? :D

salut arata bine masinuta, dar parerea mea ca nu e nici un soc...;)

Cartmaneu87 01-08-10 10:55

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by catootz (Post 3555279)
HIELAUUU LA TOATA LUMEA. SUNT CATOOTZ :lol:

ce parere aveti de shock? :D

Salut! Detaliaza ce ai schimbat la ea!modele de bari,motor, sistem audio etc...

VN23TDR 01-08-10 15:44

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3555782)
parerea mea ca nu e nici un soc...;)

Husa de pe volan cu siguranta e .. !

catootz 01-08-10 17:39

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
cand am zis shock ma refeream la amortizor.....cel rupt din poza :-??

valitataye 01-08-10 17:50

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by catootz (Post 3557036)
cand am zis shock ma refeream la amortizor.....cel rupt din poza :-??

trebuia sa te astepti la orice cand ai venit cu ea in tara:lol: la ce drumuri bune avem:rolleyes2

catootz 01-08-10 19:59

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
nu te gandi ca aici sunt prea stralucite :sad:

_Cox_ 08-08-10 10:07

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by catootz (Post 3555279)
HIELAUUU LA TOATA LUMEA. SUNT CATOOTZ :lol:

ce parere aveti de shock? :D

Frumoasa masina, barile par mai iesite din anonimat.S-o stapanesti sanatos si
vorba lui ascany cam prea multe lumini acolo in spate dar daca tie i-ti place este oke ;)

Artcafee 18-08-10 07:59

Salutare
 
Hai salut baieti !!!

Sunt nou pe aici din cate se poate vedea si un "proaspat" posesor al unui VW Mk4 cu o centrala de doar 1.4 16V (cam mic dar de ajuns pentru oras).

Si am zis sa o prezint putin cate putin

Modoficari "majore" nu am facut decat strictul esential:
-Xenon H7 6000K
-Becuri cu SMD pentru pozitie si numar
-Umblat la sistemul audio cu

+H'U de la Blaupunkt model Sandiego(model mai vechi dar isi face treaba)
+un set de dif-uri pe usile din spate model DLS Classic K6
+pe fata au ramas cele originale
+o statie auto Blaupukt Velocity
+un mic tun de bass de la Pioneer

Si pe viitor destule dar exista o vorba "Bani sa fie ca posibilitati sunt."


https://s3.postimage.org/iYGO0.jpg
https://s4.postimage.org/4bDj9.jpg
https://s4.postimage.org/4bIir.jpg
https://s2.postimage.org/KKKMi.jpg

Artcafee 18-08-10 09:23

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Bine v-am gasit

Da imi place ca in masina sa se auda muzica nu neaparata tare, ci clar la un volum decent :twisted:

Cat despre poze nu e vorba de zgariat dar pozele le-am avut postate pe alt forum si sunt gata "modificate"

Ahaaaa!!! am gasit o poza "curata" :

https://s4.postimage.org/4sfW9.jpg

Restu trebuies cautate :lol:

valitataye 18-08-10 10:06

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
foarte ingrijita;)difuzoarele din gama DLS sunt destu bune...pe viitor daca te axezi pe sistemul audio incearca sa schimbi H.U:lol:nimic din gama lor nu mi-a placut cum se aude, e doar o parere personala:D

P.S. Multi km in continuare cu ea

Artcafee 18-08-10 10:22

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Mersi mult ;)

Cat despre H.U stiu ca nu e cine stie ce dar deocamdata isi face treaba,oricum mi s-a pus pata pe un Pioneer model IDA-X311RR dar mai trebuiesc fonduri :lol::lol:

Artcafee 18-08-10 15:28

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Am mai gasit 3 poze cu "asta mica" pe cand eram la un amic la casa

https://s1.postimage.org/HgC5S.jpg

https://s4.postimage.org/5mgLS.jpg

https://s3.postimage.org/k3YT0.jpg

In ultima se poate vedea "coada de randunica" adica carligul de tractare care m-a salvat de 2 ori pana acum :lol::lol:

tek_tm3 18-08-10 20:49

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
3 Attachment(s)
aha...apropo de masini, mici modificari si alte chestii d-astea...:-)

Artcafee 18-08-10 21:11

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
tek_tm3 faine "cuiele" de la usi, cat despre frana de mana nu pot zice ca ma omor, dar daca iti place tie e tot ce conteaza.

Jantele sunt super si iarasi din pct meu de vedere mai bine venea cu sticker-ul vechi

In rest foarte ok masina sa o stapanaesti sanatos si cati mai multi km

Artcafee 19-08-10 09:06

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
:???: Nu am putut sa editez postul anterior asa ca s-ar putea sa fiu acuzat de doube-post

Am mai gasit o poza in care masina are o alta tenta de culoare (in poza asta vad ca e portocalie) :lol::lol:


https://s4.postimage.org/7MluA.jpg

johnsonxxl 19-08-10 14:33

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by tek_tm3 (Post 3594480)
aha...apropo de masini, mici modificari si alte chestii d-astea...:-)

frumoase tare jantele

Artcafee 19-08-10 14:39

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
da jantele lui tek_tm3 vin foarte bine pe masina

Yakuza007 20-08-10 09:05

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by Artcafee (Post 3595267)
:???: Nu am putut sa editez postul anterior asa ca s-ar putea sa fiu acuzat de doube-post

Am mai gasit o poza in care masina are o alta tenta de culoare (in poza asta vad ca e portocalie) :lol::lol:


https://s4.postimage.org/7MluA.jpg

Frumoasa masina....se pare ca aici e si portocaliu si putin roz....sa o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometri....ceva poze cu sistemul audio se poate???

Artcafee 28-08-10 00:11

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Scuzati de intarziere dar am eusit sa fac cateva poze cu noile modificari:

-folie geamuri spate+luneta
-paravanturi fata
-semnalizari aripi innegrite


https://s1.postimage.org/YfjWA.jpg

https://s1.postimage.org/YgvLS.jpg

https://s3.postimage.org/RNN8J.jpg

https://s2.postimage.org/qt0KA.jpg

https://s1.postimage.org/Ygyg0.jpg

Am uitat sa fac la interior dar in schimb am gasit una dinaintea schimbarii luminii ceasurilor

https://s2.postimage.org/qtddi.jpg


O sa adaug mai multe zilele astea dupa ce foi reusi sa innegresc stopurile si voi pune folie pe stalpi


Mie chiar imi place cum au iesit micile modificari de astazi astept si pararile voastre fie pro fie contra

Sonny™ 28-08-10 11:56

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by Artcafee (Post 3615014)
Scuzati de intarziere dar am eusit sa fac cateva poze cu noile modificari:

-folie geamuri spate+luneta
-paravanturi fata
-semnalizari aripi innegrite


https://s1.postimage.org/YfjWA.jpg

https://s1.postimage.org/YgvLS.jpg

https://s3.postimage.org/RNN8J.jpg

https://s2.postimage.org/qt0KA.jpg

https://s1.postimage.org/Ygyg0.jpg

Am uitat sa fac la interior dar in schimb am gasit una dinaintea schimbarii luminii ceasurilor

https://s2.postimage.org/qtddi.jpg


O sa adaug mai multe zilele astea dupa ce foi reusi sa innegresc stopurile si voi pune folie pe stalpi


Mie chiar imi place cum au iesit micile modificari de astazi astept si pararile voastre fie pro fie contra



a iesit bine, dar eu zic mai bine sa iti faci un topic la masina mea vw si sa prezinti acolo modificarile aduse...;)

ascany 15-09-10 09:30

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
daca te gandesti sa faci mai multe modificari are rost sa deschizi un topic dar pentru 2 3 nu cred ca se merita sa se mai deschida inca unu
deja multi si-au deschis si in 10 pagini au lipit doar un stiker

tek_tm3 17-09-10 08:42

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
4 Attachment(s)
ca sa nu mai arunc 200 de lai pe un "nas" matuit sau sa dau banii pe vopsea care se duce la primul tzantzar luat in bot.....am pus o folie :D

marius86AMI 17-09-10 09:20

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
masina mea ....


https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...rvosu-meu.html

VN89TEO 17-09-10 18:08

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
6 Attachment(s)
In sfarsit si eu pe langa voi:P...
VW PASSAT 1.9 TDI 150cp (soft stage 1), un kit RIEGER, grila fara semn crome, eleron , evacuare inox, jante originale VW 17, full crome, interior piele!

Sonny™ 17-09-10 18:12

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by VN89TEO (Post 3664849)
In sfarsit si eu pe langa voi:P...
VW PASSAT 1.9 TDI 150cp (soft stage 1), un kit RIEGER, grila fara semn crome, eleron , evacuare inox, jante originale VW 17, full crome, interior piele!

o domnul teo....te.ai hotarat in sfarsit sa iti faci aparitia pe aici...frumos vw;)

VN89TEO 17-09-10 18:32

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3664856)
o domnul teo....te.ai hotarat in sfarsit sa iti faci aparitia pe aici...frumos vw;)

ms sonny,nu m'a lasat fisan in pace si m'a batut la cap sa o bag si eu p aici;))

fisan 17-09-10 18:33

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
in sf si tu pe aici :X

fisan 17-09-10 18:36

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
2 Attachment(s)
haideti ca va mai arat si eu cv:P, iar grila sport;)) pleoape fibra:P

Sonny™ 17-09-10 18:56

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by fisan (Post 3664897)
haideti ca va mai arat si eu cv:P, iar grila sport;)) pleoape fibra:P

alta grila fasan...:))?

fisan 17-09-10 18:57

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3664926)
alta grila fasan...:))?

da frate nu se putea fara :)) iar 50:D (E)

mikinina 21-09-10 19:38

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Masinuta mea face peste 2 saptamini exact 5 ani de cind am cumparat-o.
Mare brinza nu i-am facut pentru ca n-am avut ce,masina era echipare de top,doar trapa si navigatia lipsesc din tot ce ofera Renault.
Motorizarea este un 2 litri turbo benzina de 200 caluti,urmeaza un upgrade mai serios pina la 270cp.
Poze nu prea am dar cred ca e singura Laguna 2.0T din judet,oricum prima a fost.

valitataye 21-09-10 21:21

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
pune totusi niste poze cu masina,chiar daca nu e modificata:)...si cu woofer-ul pe care il ai pe masina:x

mikinina 22-09-10 07:12

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
3 Attachment(s)
Uite poze de cind am pus Unichipul:
https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tun...stertuner.html
facute de Florin.
Si poze cu subwooferul+amplificatorul marca JL Audio.Urmeaza alt panou pentru amplif cind are Seby timp...Intre timp i-am pus o grila de protectie difuzorului.
Modificari de genul suspensie,tobe si alte asemenea nu am.

Sonny™ 22-09-10 08:05

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by VN89TEO (Post 3664887)
ms sonny,nu m'a lasat fisan in pace si m'a batut la cap sa o bag si eu p aici;))


teo sa iti faci un topic cu masina si sa o prezinti acolo;)

valitataye 22-09-10 09:05

Re: Masinile membrilor 4tuning Vrancea - prezentare
 
Quote:

Originally Posted by mikinina (Post 3674980)
Uite poze de cind am pus Unichipul:
https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tun...stertuner.html
facute de Florin.
Si poze cu subwooferul+amplificatorul marca JL Audio.Urmeaza alt panou pentru amplif cind are Seby timp...Intre timp i-am pus o grila de protectie difuzorului.
Modificari de genul suspensie,tobe si alte asemenea nu am.

bine ca ai reusit sa ii pui o grila la difuzor sa nu mai existe riscul sa il lovesti cu bagajele sau alte chestii ce le bagi in portbagaj:)...in rest frumoasa masina:D


All times are GMT +2. The time now is 02:11.

- Copyright 2026 4Tuning