Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arhiva (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva.html)
-   -   Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti (https://forum.4tuning.ro/697-arhiva/13979-virtual-4tuning-challenge-2006-inscrieri-participanti.html)

g_unit 10-03-06 16:48

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
sau mai sunt altii..care deseneaza mai incet ....nu ma refer la mine..cred ca 10 zile imi ajung...dar...de ce spui 20 de zile...ca d'paia...sa nu pui..asta e faza...

TopArt 10-03-06 16:49

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
aaaaaaaazzzzzzzi vin pozeeeeele de modificaaaaaaat

miliarde de scuzoaie :oops: :oops: :oops: :D

frost_dani 10-03-06 16:59

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
aha...era enervant de acuma sa tot asteptam

TopArt 10-03-06 17:03

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani
aha...era enervant de acuma sa tot asteptam

daca la o zi diferenta faceti asa... ce sa mai zic :rolleyes2

imi recunosc greseala dar parca exagerati si voi un pic prea mult pentru o zi...

9 martie/10 martie.

hai ca sortam pozele. fiti pe faza ! ;)

LKS 10-03-06 17:05

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
sa vezi ce se intampla in a 2a zi :D :D

frost_dani 10-03-06 17:17

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
o sa fim p faza...mah da repede mai raspundeti:)

Ace Axel 10-03-06 17:21

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pai toti pandesc acu forumul ... vine weekendu ... au timp sa se ocupe d desenat...
ms k miai rasp si mie la mesaj

Angel_22S 10-03-06 19:38

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
poate vine si poza de la moderatori :P

TazAless 10-03-06 20:49

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
cand si unde vedem si noi pozele pentru concurs?

movie 10-03-06 20:58

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Aveti si voi rabdare si cititi cu atentie ce a scris TopArt

lyvyu 10-03-06 21:03

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
da m-am inscris si yo la Beginner Tuning
dc nu sunt in lista akolo?

mertan 10-03-06 21:19

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
asteptam pozele de la concursul de freehand tuning.

ranek 10-03-06 22:04

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Ranek | FreeHand Tuning + Beginner Tuning | ^^^ pt inscrieri

GRIGO 10-03-06 22:10

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pt topart am o intrebare ...eu am terminat scoala ce fac o mai scriu acum nu mai fac scoala

frost_dani 10-03-06 22:20

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ba da tot au venit pozele alea....

TopArt 10-03-06 22:59

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ultimele precizari, raspunsuri la PM-uri:

1. VOTING-UL S-A TERMINAT PE 8 MARTIE.
2. POZELE VOR FI PUSE PE TOPICURILE DESCHISE INITIAL PT. VOT, CU O INTARZIERE DE O ZI SI UN PIC DIN A DOUA...
3. INSCRIERI ALE INTARZIATILOR SE VOR FACE INCA PANA PE 13 MARTIE INCLUSIV DUPA CARE VOM INCHIDE SI PARTEA DE INSCRIERI.
4. TOTI PARTICIPANTII LA CONCURS SA TRIMITA DATELE IN FUNCTIE DE SECTIUNILE LA CARE PARTICIPA - MEMBRILOR COMITETULUI DE ORGANIZARE, IN FUNCTIE DE SECTIE (SUNT NOMINALIZATI TOT IN TOPICURILE DE VOTING INCHISE)
5. CEI CARE AU TERMINAT SCOALA SA PRECIZEZE CE SCOALA/STUDII AU TERMINAT (REAMINTESC, DATELE SUNT: USER/NUME REAL/VARSTA/STUDII-SCOALA)
6. POZELE VOR FI PUSE CAT DE CURAND POSIBIL (SAMBATA SI DUMINICA - GENTLEMEN, START YOUR ENGINES !!! ;) )

Ace Axel 10-03-06 23:06

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
dar tot nu ai spus dak putem pune mai multe designuri!?
nu ma vezi!?
sau nu intelegi intrebarea!?

2fastboy 11-03-06 00:15

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
TopArt bv pt tot ce faci astia nu inteleg ca esti f ocupat si deabea apuci sa postezi la cata treaba ai bafta in continuare ! 8)

huidu4love 11-03-06 08:27

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
am si eu o intrebare la mine pe beggineer acolo eu nu am vazut nici o poza puneti sa mio dati si mie sau sa imi spuneti unde sa o caut

g_unit 11-03-06 08:58

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ce tare....ai zis o zi si umpic din a doua...si la sfarsit ...sambata sau duminica....era de asteptat sa se intample ceva de genu

mertan 11-03-06 11:53

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
ce ai cu omul? daca are si el treaba.

vlad_VSV 11-03-06 13:08

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
se lasa asteptate pozele de concurs

Rares 11-03-06 13:09

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pt begginer nu e nici o problema dar pt advanced e pt ca e din 3 unghiunri si poate si noi awem treaba think ;)

tng 11-03-06 14:18

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
eu ma gandeam asa ....
avand in vedere ca , comisia era formata din mai multe persoane ... se putea grabi treaba aici.

au fost 5 zile in care am dat cu votu ... in cea de-a 4-a zi , voturile in proportie de 90% erau centralizate (se stia ce si cum).. se putea trece deja la "cautatul masinilor" pentru preparat.

nu vreau sa supar pe nimeni .. dar fiind week-end, venea bine pentru toti .. cele 2 zile libere, ne puteau fi de folos a ne gasi materialele necesar , caci in timpu` sapt , fiecare e incurcat cu treaba (mai mult sau mai putzin) scoala/facultate/serviciu/prietena/nevasta ...

bafta in luarea deciziilor cat mai corecte si mai rapide.

ra2 11-03-06 14:22

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
la un asa concucurs sa speram ca numai avem parte de voturi k x are aceeasi marime la pantofi cu y si daia voteaza x pe y sau ca sunt prieteni din maternitate sau alte abearti dastea....:D...acu ma refer la atunci knd va incepe poll'u care e cea mai reusita masina....

g_unit 11-03-06 14:39

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
am vb cu top art...apar si pozele la freehand...bafta baieti...madskillz home boy...BAFTA tati...santos-u2 cipi-u2..

GolfuletzS 11-03-06 14:40

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
golf ma :-P


hai bafta

Skillzu 11-03-06 14:42

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by g_unit
am vb cu top art...apar si pozele la freehand...bafta baieti...madskillz home boy...BAFTA tati...santos-u2 cipi-u2..

ms la fel...rupe-i pe genunchi:lol: ;)

app:cum se face k se cere sa se lucreze la 1600x1200? pe afara se lucreaza la rezolutii mai decente....eu asa am vazut....sunt curios cat se va cere la high...unde e 3d....cred k o sa dureze 2 zile o randare la 1600x1200:lol:

TopArt 11-03-06 14:54

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by madskilz
ms la fel...rupe-i pe genunchi:lol: ;)

app:cum se face k se cere sa se lucreze la 1600x1200? pe afara se lucreaza la rezolutii mai decente....eu asa am vazut....sunt curios cat se va cere la high...unde e 3d....cred k o sa dureze 2 zile o randare la 1600x1200:lol:

pozele se pun acum. deja la beginner e pusa.

rezolutia e impusa de printare. TOATE LUCRARILE PARTICIPANTE VOR FI EXPUSE LA EVENIMENT, PE 1-2 APRILIE. una e ecranul calculatorului, alta mancare de peste e print-ul... chiar si 1600x1200 e mititica pentru A3... ;)

Ace Axel 11-03-06 14:55

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
si imaginile d la freehand tre sa fie d 1600x1200 !?

TopArt 11-03-06 14:57

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by madskilz
sunt curios cat se va cere la high...unde e 3d....cred k o sa dureze 2 zile o randare la 1600x1200:lol:

o randare pe un calculator decent, la 1600x1200, randare extraordinara, dureaza 1-6 ore, nu 2 zile. daca nu stiti ce vorbiti, va rog sa nu vorbiti, doar sa va aflati in treaba. multumesc.

volumul de munca pentru concurs e mare. multumesc celor care apreciaza acest lucru si nu scot ochii.

TopArt 11-03-06 14:58

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by ra2
la un asa concucurs sa speram ca numai avem parte de voturi k x are aceeasi marime la pantofi cu y si daia voteaza x pe y sau ca sunt prieteni din maternitate sau alte abearti dastea....:D...acu ma refer la atunci knd va incepe poll'u care e cea mai reusita masina....

TOCMAI ASTA INCERCAM SA EVITAM :D

o sa va rog sa cititi atent regulile din dreptul pozelor postate pentru modificare. multumesc.

TopArt 11-03-06 15:01

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
dar tot nu ai spus dak putem pune mai multe designuri!?
nu ma vezi!?
sau nu intelegi intrebarea!?

fiecare poate participa cu 1/2 design-uri, in functie de timpul pe care il are. inca o data, cititi regulile cu atentie, sa nu fie nelamuriri. multumesc.

TopArt 11-03-06 15:03

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
si imaginile d la freehand tre sa fie d 1600x1200 !?

cand scanezi, scaner-ul iti face tie treaba, domnule... :lol:

scanezi la o rezolutie impresionanta ce-ai desenat tu de mana, asa ca nu te mai impacienta aiurea...

TopArt 11-03-06 15:37

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pus pozele si la freehand. inca o data, cititi bine regulile aferente. multumesc.

TopArt 11-03-06 16:04

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
pus pozele si la advanced tuning.

LET ZA CHEALENGI BIGHIIIN !!! :twisted: :twisted:

intr-un post ulterior, vom face ultimile precizari. fiti pe faza.

Skillzu 11-03-06 16:08

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Quote:

Originally Posted by TopArt
o randare pe un calculator decent, la 1600x1200, randare extraordinara, dureaza 1-6 ore, nu 2 zile. daca nu stiti ce vorbiti, va rog sa nu vorbiti, doar sa va aflati in treaba. multumesc.

volumul de munca pentru concurs e mare. multumesc celor care apreciaza acest lucru si nu scot ochii.

eram un pic ironic vis-a-vis de 'nemultumirea' pe care mi-am exprimat-o in legatura cu rezolutia....stiu k nu dureaza 2 zile....:rolleyes2

nu am scos ochii nimanui.....

daca te uiti in urma...cand a inceput toata chestia cu concursul si cei mai multi 'tipau' la tine in primul rand k de ce te bagi tu,k ce treaba ai tu,k cine te-a pus si chestii de genu....eu am fost poate primul care ti-a laut apararea...asa k as fi ultimul care as scoate ochii....

ps:nu cred k am nici un post in care sa intreb macar cand se da drumul la concurs....cant majoritatea asta faceau...(ma refer dupa ce s-a spus 1 data rabdare...)

Gabi 11-03-06 16:11

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Hai ma, terminati-o cu copilariile si treceti la munca.

Bafta tuturor!

TazAless 11-03-06 16:11

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
in sfarsit poze! nu prea am inteles faza cu screenshotu', daca se poate sa mai explicati o data :D
tre' sa fac screenshot in photoshop sau cum ?

Gabi 11-03-06 16:12

Re: Virtual 4tuning Challenge 2006 - Inscrieri participanti
 
Explicatie data altcuiva pe messenger
Quote:

Gabi: lucrezi pe .psd, pe fisierul Photoshopului
Gabi: in dreapta se vad layerele
Gabi: cu layerele la vedere, se face un printscreen si se da odata cu poza finala, pentru concurs
Gabi: pentru a dovedi ca tu ai facut lucrarea respectiva
Pentru nelamuriri de genul asta, nu ezitati sa intrebati aici, sau pe messenger, dar faceti-o repede, ca pierdeti timp :P


All times are GMT +2. The time now is 11:35.

- Copyright 2026 4Tuning