![]() |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Mda...interesant conceptul, dar din pacate e doar atat- un concept si nimic mai mult. Ma gandeam ca poate totusi scot si ei secolul asta un rival pentru R8...ca design asta ar fi fost tocmai potrivit; bine mai putin impopotonat daca se poate- asta mi se pare ca are prea multe beculete si prea multe zorzoane inutile. Dar ca aspect general, e ok. Mai putin spatele care e hidos :lol:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
Totuşi, până nu se consumă suficient petrol (apropo, o foarte importantă pondere din consum nu e reprezentată de carburant, ci de restul industriei petrochimice, de la componentele asfaltului până la ambalajele de zi cu zi) nu se va produce nicio schimbare majoră sau bruscă, iar schimbarea nu va însemna pentru utilizatorul final(noi toţi adică) o ieftinire, ci dimpotriva, o scumpire şi o diversificare a resurselor necesare deplasării cotidiene, spre exemplu. |
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Arata bestial ledurile albastre in grila. In rest, asteptam s-o vedem pe strazi...;-)
|
Re: BMW se da pe "verde"
Da...peste 1000 de ani adica :))
|
Re: BMW se da pe "verde"
in afara autonomiei masinii cand ruleaza doar cu ajutorul motoarelor electrice(50km) am ramas impresionat de toate aspectele acestui concept......de fapt nu prea imi place ca motorul e in 3 cilindri....prefer "straight-six engines"...dar scopul("verdele")scuza mijloacele(3 cilindri)
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Suspansul asta ne omoara
|
BMW Vision EfficientDynamics Concept - Poze de la eveniment
23 Attachment(s)
BMW Vision EfficientDynamics Concept a debutat la Frankfurt
BMW a dezvaluit astazi oficial controversatul concept Vision Efficient Dynamics la Frankfurt MotorShow. BMW Vision EfficientDynamics beneficiaza de un motor hibrid – un turbo diesel combinat cu doua motoare electrice, generand astfel 356 CP si 800 Nm cuplu. Reamintim ca automobilul atinge suta de kilometri in doar 4.8 secunde, avand un consum mediu incredibil, de doar 3.76 litri. |
Re: BMW se da pe "verde"
Niiicee... Mai stie bmw sa faca masini frumoase. Partea technica- no comm...
|
Re: BMW se da pe "verde"
zboară?
|
Re: BMW se da pe "verde"
All i can say is...DAMNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!:twisted::x
|
Re: BMW se da pe "verde"
Atentie...decolam!:love:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Probabil ca suna ca o masinuta de golf.:lol:
|
Re: BMW se da pe "verde"
800 nm ....:dizzy:
|
Re: BMW se da pe "verde"
1 Attachment(s)
e frumoasa rau dar am mai vazut ceva asemanator pe undeva acum cateva luni in urma ceva asemanator , aproape identintic.... stiu k si am pus o poza ...:???:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Toate ca toate, e concept, deacord, dar bord mai urât ca ăsta rar mi-a fost dat să văd :)
|
Re: BMW se da pe "verde"
fiecare cu gusturile lui .... mie imi place ;)
|
Re: BMW se da pe "verde"
Bordul de Dacia 1300 e mai puţin spartan decât big hit concept car...
|
Re: BMW se da pe "verde"
sa faca bmw o supermasina care sa aiba doar fata macar de la asta si ar da peste nas multora, la partea tehnica au ei de toate pentru toti.
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
sicer mie numi place de nici o culoarea chiar daca sunt fan bmw nu imi place e prea sf :sad: :D :lol:
|
Re: BMW se da pe "verde"
Eu l-as da afara pe designerul de la bmw
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
gata gata.... nu va speriati; nu e un OZN.... e un BMW :)
|
Re: BMW se da pe "verde"
fata e asa nervoasa ca daca o vezi in oglinda retrovizoare te sperii si intri in sant...
|
Re: BMW se da pe "verde"
Quote:
|
Re: BMW se da pe "verde"
bmw sau ozn tot dracul ala e
|
Re: BMW se da pe "verde"
1 Attachment(s)
aleks asa e la toate conceptele nu se demascheaza nimic (cam misuna cam multi din aia mici galbejiti cu aparate la gat si rulete)din ce va fi de serie acuma depinde si de concept daca e functional sau nu..si masinile alea de preserie camuflate si acolo bordul e camuflat...uite inca un exemplu cu un concept mercedes
|
Re: BMW se da pe "verde"
doamne ce SF...arata fara cuvinte
|
Re: BMW se da pe "verde"
Au recuperat cei de la BMW prin designul astuia fata de seria 5:) se pare ca designerii bavarezi inca mai au imaginatie.
|
Re: BMW se da pe "verde"
Bijuterie de MASINA !!! astept sa vad daca vor schimba ceva si cand vor lansa versiunea de strada !
|
Re: BMW se da pe "verde"
Prea SF!...
Nu ştiu dacă e aşa potrivită pentru şoselele şi soferii din România... |
Re: BMW se da pe "verde"
si se vinde la pretul de numai 1 milion de euro :X .....ca la teleshoping
|
Re: BMW se da pe "verde"
wow,sper sa se si fabrica,nu ii inteleg p cei carora nu l plac,pana la urma,astea sunt masinile viitorului,modele cat mai futuriste..linii cat mai dinamice..
|
Re: BMW se da pe "verde"
totusi mi se pare ''prea de vitor'' la noi este ceva neconventional aceasa masina cel putin aspectul:D
|
Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt
24 Attachment(s)
Conceptul BMW se lasa admirat la Frankfurt
Frankfurt ‘09 reprezinta o pista de lansare a multor proiecte ECO, hibride sau electrice, dintre care trebuie sa amintim conceptul BMW EfficientDynamics. Chiar foarte “verde”, automobilul reprezinta viziunea nemtilor asupra unei masini super sportive, care respecta intocmai cerintele mediului inconjurator. Fiind la baza un concept hibrid, motorul de 1,5 litri de pe BMW EfficientDynamics produce circa 356 CP si un cuplu de 800 Nm, iar viteza maxima este limitata la 250 km/h. |
| All times are GMT +2. The time now is 15:57. |
- Copyright 2026 4Tuning