Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 S50 turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/130664-bmw-e30-s50-turbo-vs.html)

shadowro 09-10-09 00:19

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by georgerg (Post 2704624)
nu stiu daca o sa vedem cine este mai cu mot sau fara dar daca ajungem toti acolo sigur va fi fun!!! eu am comandat piesa lipsa si sper pana saptamana viitoare sa ajung!!!

am inteles ca o sa fie prezent si un evo8 destul de competent.

bobiMOM 09-10-09 08:39

Quote:

Originally Posted by Cubanez84 (Post 2704618)
Nu se poate schimba grupa dar de la ora 10 pana la ora 13 vor fi libere deci se poate sa concurezi cu oricine vrei tu.Si mai e si parada sambata seara cine doreste sa vina de sambata!

Aha, sa-nteleg ca la libere o sa fie frumos....La Tg Secuiesc m-am inscris la 2 grupe...ma rog e bine si asa....distractie sa fie!
Quote:

Originally Posted by pop gheorghe (Post 2704485)
dar sa faceti bine sa ajungeti cu masinile ????

mashina e pe elevator, mi-a picat `volanta pe ganduri`. Oricum sunt prezent 100% la Tulcea....si-n 3 rotzi!

georgerg 09-10-09 17:41

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2704980)
........mashina e pe elevator, mi-a picat `volanta pe ganduri`. Oricum sunt prezent 100% la Tulcea....si-n 3 rotzi!

sper sa nu ai probleme si sa rezolvi !!!

om bun 09-10-09 20:39

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
am auzit ca va intalniti in seara asta , e adevarat !?

georgerg 09-10-09 20:43

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by om bun (Post 2706546)
am auzit ca va intalniti in seara asta , e adevarat !?

cine se intalneste cu cine?!? volanta lui bobi cu planetara mea?!?!:lol:

bobiMOM 09-10-09 21:20

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by georgerg (Post 2706557)
cine se intalneste cu cine?!? volanta lui bobi cu planetara mea?!?!:lol:

Nu ai nici tu toate piulitzele acasa! :))))))))))))))))))))))

T@zMania 13-10-09 18:54

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
boss scotzi ''gti''ul ala odata sa simtzi si tu gustul infrangerii?:)

bobiMOM 14-10-09 07:33

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 2716063)
boss scotzi ''gti''ul ala odata sa simtzi si tu gustul infrangerii?:)

Gata sefu, o sa fac o cerere scrisa la mama si vineri seara ma prezint la start! Am promis...acum nu mai am scapare! Poate te bat sa vezi ce rad....80 cai in fortza!

T@zMania 14-10-09 13:19

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2717244)
Gata sefu, o sa fac o cerere scrisa la mama si vineri seara ma prezint la start! Am promis...acum nu mai am scapare! Poate te bat sa vezi ce rad....80 cai in fortza!

ramane pe vineri....o sa fiu primul care te face pe 402m;):)

bobiMOM 15-10-09 09:12

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
In seara asta vin in B! Vrea cineva sa-shi testeze mashina inainte de cursa de la Tulcea?

bogdan 15-10-09 13:15

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
1 Attachment(s)
eu zic sa te dai cu grija si sa te pastrezi pentru tulcea ca mai sunt 3 zile poate pleci acasa cu asta

bobiMOM 15-10-09 15:02

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bogdan (Post 2720866)
eu zic sa te dai cu grija si sa te pastrezi pentru tulcea ca mai sunt 3 zile poate pleci acasa cu asta

:)))))))))))) Cum e vremea pe la voi? Ca la Valcea sunt 4grade acum!:rolleyes2

Apropos: Pe mine ma bagatzi la S4 nu? Si avem timp si de libere din ce am vazut acolo! Ca ma gandeam sa ma bag direct la S5 dar am citit regulamentul!

bogdan 15-10-09 17:24

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
nu stiu cum e vremea ca sunt in buc,da sunt libere cronometrate

ianyST 15-10-09 20:03

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
la tulcea azi a fost frumos 13- 14 grade ,dar acum seara a inceput ploaia

mi-e cam frica de vremea asta sa nu ne faca o surpriza neplacuta

bobiMOM 15-10-09 20:38

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by ianyST (Post 2722036)
la tulcea azi a fost frumos 13- 14 grade ,dar acum seara a inceput ploaia

mi-e cam frica de vremea asta sa nu ne faca o surpriza neplacuta

Eu vin oricum de Sambata! Dc e poate facem si noi ceva p-acolo Sambata seara! Un club ceva, un bar cat de cat????

pop gheorghe 15-10-09 23:11

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by ianyST (Post 2722036)
la tulcea azi a fost frumos 13- 14 grade ,dar acum seara a inceput ploaia

mi-e cam frica de vremea asta sa nu ne faca o surpriza neplacuta

se prognozeaza ploaia:sad:

bobiMOM 16-10-09 00:38

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by pop gheorghe (Post 2722653)
se prognozeaza ploaia:sad:

Am vazut si eu....oricum eu merg...macar la plimbare! Poate cine stie....:o

T@zMania 16-10-09 11:24

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2722846)
Am vazut si eu....oricum eu merg...macar la plimbare! Poate cine stie....:o

ptr orice eventualitate ia si slicurile de iarna:):);)
pleci de sambata sau plecam duminica dimineatza?

mikafly 16-10-09 13:37

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2722846)
Am vazut si eu....oricum eu merg...macar la plimbare! Poate cine stie....:o

Inca ne gandim la varianta de a face cursa indiferent de conditii.......se baga cineva?......marea majoritate o sa zica ca nu se dau...ca se uda....ca se inunda....diverse.

WPP 16-10-09 15:02

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 2723877)
Inca ne gandim la varianta de a face cursa indiferent de conditii.......se baga cineva?......marea majoritate o sa zica ca nu se dau...ca se uda....ca se inunda....diverse.

Cred ca in conditii de ploaie o masina ca a lui bobi ia bataie si de la evo stock asta in cazul in care termina cura fara vre-un incident
Ca sa nu mia zic ca cei 400m or sa fie un fel de mare burnout:D

kidu2006 16-10-09 23:08

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Bobi a vazut pe blana lui de urs cum e pe ploaie si ne pregatit cum trebuie:( .. dar acum eu cred ca va fi pregatit mult mai bine!
Si pe ud se poate face treaba ... asta daca tot bateti drumul pana acolo

ianyST 17-10-09 07:15

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
cursa s-a amanat pana pe 25 oct 2009

multumesc de intelegere

Alex_55 17-10-09 13:03

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
scuze de offtopic dar ceva interesant :)

https://www.youtube.com/watch?v=3FSzFesgDLg&feature=sub

Provenzano 18-10-09 23:43

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
tare rau filmuletul si motorul:P

WPP 19-10-09 11:54

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by Alex_55 (Post 2726417)
scuze de offtopic dar ceva interesant :)

https://www.youtube.com/watch?v=3FSzFesgDLg&feature=sub

ii dorec celui cu ursul turbo minte incat sa-si dea seama ca fara cauciucuri si un diferential mai potrivit nu o sa faca treaba...in cateva secunde, 7-8sec, ajunge sa schimbe a6a...
Se mai si mira ca pune jos abia la a4a, daca saracu la capat de a3a o avea 130km/h e si normal:D

Provenzano 19-10-09 23:04

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
wpp: cine stie stie:P ( ce mai face mica bestie din garaj?):P

bobiMOM 21-10-09 12:40

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Deci....pana la urma cine se inscrie la Tulcea? Avem concurentza sau patem drumul degeaba???:lol:

Iulika0069 21-10-09 13:18

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Distractia cea [mai] mare e pe drumul pana la Tulcea si inapoi :D

mikafly 21-10-09 14:09

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by bobiMOM (Post 2738274)
Deci....pana la urma cine se inscrie la Tulcea? Avem concurentza sau patem drumul degeaba???:lol:

Daca vremea va fii ca cea de azi,atunci va fii perfecta pt curse......mai mult ca sigur se gasesc si competitori.

razvanxx 26-10-09 12:30

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
felicitari pt locul 1 obtinut la Tulcea!!!poate o sa ti iei si anvelope pe masura puterii masinii.oricum masina trege foarte bine!inca o data felicitari!

Provenzano 26-10-09 12:52

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
asa e cum zice iulika.....:)))

mad max 26-10-09 20:48

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Felicitari pentru rezultatele obtinute la Tulcea si pentru masina. E o masina care si arata ok si trage ff bine ... Incearca sa pui niste anvelope mai late totusi.
Inca o data felicitari.

T@zMania 14-11-09 12:53

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
impresionanta masina;)...totusi am 1-0;)....ma anunti cand vrei revansa:)

shantzu 14-11-09 17:52

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 2806598)
impresionanta masina;)...totusi am 1-0;)....ma anunti cand vrei revansa:)

Nu cred asta :rolleyes2
Chiar l-ai batut pe bobi ? inseamna ca trage bine si masina ta ...

Provenzano 14-11-09 18:50

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
nici eu nu cred.........

dragusu 14-11-09 19:33

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
e vb de "gti-ul" de 80 de cai ...

jakal 14-11-09 20:27

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by dragusu (Post 2807742)
e vb de "gti-ul" de 80 de cai ...

la roata...:))......si vreo 1300 e kile..............:lol:

da l-a facut ce sa mai.......

T@zMania 15-11-09 14:02

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
incredibil dar adevarat!!!bobi a fost ingenuncheat....
e vb de gti-ul de 80 de cai;):),ce credeati mai nebunilor:):):)[a ajuns vb pana la buzau?]

jakal 15-11-09 19:30

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania (Post 2809427)
[a ajuns vb pana la buzau?]

cred ca in toata tara......

T@zMania 15-11-09 23:09

Re: BMW E30 S50 turbo vs. ...?
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 2810473)
cred ca in toata tara......

s-ar putea sa se auda si pe la unguri in primavara:):):)


All times are GMT +2. The time now is 03:12.

- Copyright 2026 4Tuning