Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Audi (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi.html)
-   -   cine are audi 100 (https://forum.4tuning.ro/283-discutii-audi/13026-audi-100-a.html)

Milu 21-01-07 22:27

Re: cine are audi 100
 
Am multe piese de 100 intre 85 si 91.Daca va pot ajuta cu ceva,cu cea mai mare placere.Emil.0724/863720 [email protected] ,messenger ID,emillex

iluminaughty 25-01-07 03:16

Re: cine are audi 100
 
salut baieti.imi pare bine ca mai sant pasionati de audi 100.am si eu una din 87 1,8 benzina+gpl cu care fac taxi zi de zi.cea mai mare problema a mea :manerele de la usi.prapaditii astia de clienti se apuca sa traga ca disperatii de ele si mi le fac praf odata la cateva luni.am avut eu un stoc dar s-a cam epuizat.daca poate sa ma ajute cineva macar cu cele din fata i-as ramane profund indatorat.mai am si eu ceva piese,cine are nevoie sa tipe poate il pot ajuta.multumesc.

mhozoc 30-01-07 12:40

Re: cine are audi 100
 
Salut,am avut audi 100 model '80, acum am trecut la model mai nou din '90,am fost si sunt f mulltimit de ele.Manere gasesti prin orice magazin de piese straine pe febi dar nu te tin prea mult
are cineva 100 diesel ?

antik 31-01-07 14:29

Re: cine are audi 100
 
sal, am si eu un audi 100 corp diplomatic din 1994 .. crek is singurul cu motor de 2.8 V6 cu 180 cp !!! il am cam de 1 an jumate :) ..si pot spune ca nu se compara cu masina muuult mai noi .. directia,confortul,stabilitatea,putere .. la semafor numa masini peste 200cp ma pot lua .. :D

maier sergiu 05-02-07 20:07

Re: cine are audi 100
 
salut am un audi 100 din 92 sunt masini ok facute la tehnologia de azi la confort l-am tuningat e misto si am un motor de 1.8 GTI de 139 cp nu e original si as avea nevoie de o galerie de audi 16 v daca ma poate ajuta cineva dau oricat pe ea

Tquattro 18-02-07 14:54

Re: cine are audi 100
 
7 Attachment(s)
sal,
In sfarsit un topic in .ro cu audi 100,
Am doua audi-uri 100:un 100 turbo quattro(2.2 10v) 165cp,fabricat 12/90;ca dotari are auto a/c,geamuri electrice,inchidere centralizata,oglinzi electrice

Tquattro 18-02-07 14:59

Re: cine are audi 100
 
2 Attachment(s)
si un 100 din '86,2000cmc 115cp;

badboy4life 18-02-07 16:44

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by Tquattro (Post 756607)
si un 100 din '86,2000cmc 115cp;

si ce ai de gand sa faci cu cel din '90 ? il inscri sau pui numerele de pe alalalt?

Tquattro 18-02-07 17:05

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by badboy4life (Post 756779)
si ce ai de gand sa faci cu cel din '90 ? il inscri sau pui numerele de pe alalalt?

ti-am dat PM

lc_hans 20-02-07 15:24

Re: cine are audi 100
 
SAlut. Am si eu un audi 200 Turbo 1982(luat de 1 zi), porneste, dar nu sta la relantii, si nu merge "rotund".
Cine ma poate ajuta si pe mine cu reparatie???
Stie cineva cat consuma???:evil:

lc_hans 20-02-07 15:34

Re: cine are audi 100
 
Ai un nr. de telefon unde sa te pot contacta id-ul meu este lc_hans. Chiar am nevoie de sfatul unui specialist.multumesc

lc_hans 20-02-07 15:43

Re: cine are audi 100
 
ma poti ajuta cu sfaturi. Am un motor 2.2 Turbo. id:lc_hans

antik 20-02-07 15:53

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by antik (Post 724277)
sal, am si eu un audi 100 corp diplomatic din 1994 .. crek is singurul cu motor de 2.8 V6 cu 180 cp !!! il am cam de 1 an jumate :) ..si pot spune ca nu se compara cu masina muuult mai noi .. directia,confortul,stabilitatea,putere .. la semafor numa masini peste 200cp ma pot lua .. :D

D VANZARE :p ..VA INT da-ti un bip sau sunati la nr 0740901576 sau pm aici p forum pt poze id mess..etc

marius323 26-02-07 20:10

Re: cine are audi 100
 
5 Attachment(s)
Am un Audi 100 s4 2,2 turbo 20v 230 cai quattro beton masina si este de vanzare urgent

theabsolutesound 26-02-07 22:37

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by marius323 (Post 772731)
Am un Audi 100 s4 2,2 turbo 20v 230 cai quattro beton masina si este de vanzare urgent

numa 230 cai???hmmm......:P:P si cred ca te-am vazut intr-o zi prin arad ....dar nu am fost sigur ca esti tu ....

marius323 26-02-07 22:51

Re: cine are audi 100
 
230 de cai au fost stock acuma sant peste 300

gaby_690 03-03-07 08:37

Re: cine are audi 100
 
Salut prieteni. Ma bucur ca mai sunt pasionati de Audi.
Am si eu un Audi 100 Quattro 1988 si sper sa ne putem ajuta legat de problemele care inevitabil apar.
Era cineva aici care spunea ca poti creste puterea schimbind injectia ...sunt curios cam ce ar presupune asa ceva?:) eu am pe ea KE III Jetronic.

stefanc 13-03-07 16:21

Re: cine are audi 100
 
Salut,

Am un audi 100 din 93 2.3E 5cyl benzina. Imi place foarte mult masina dar as vrea sa o vand. Are 161 000KM. Imi puteti sugera un pret de plecare luand in considerare cele de mai sus plus completarile: ABS, geamuri electrice, servo (directie + frana), alarma, inchidere centralizata, oglizi electrice incalzite, jante aliaj originale, MP3,. Este o masina bine intretinuta nu prea sunt lucruru de care sa ma plang .... in afara de consumul in trafic :D

va multumesc

stefan

stefanc 13-03-07 17:41

audi 100
 
1 Attachment(s)
si poza
Attachment 231144

gaby_690 13-03-07 21:09

Re: cine are audi 100
 
care este consumul in trafic? :)

stefanc 14-03-07 10:36

Re: cine are audi 100
 
in jur de 12- 13%

flooriin 17-03-07 18:18

Re: cine are audi 100
 
Audi 2226 turbo 170 cp
Am cateva intrebari pentru cei care unosc acest motor:
1-cat de greu se repara cutia hidramata si cum (nu merge marsarierul)?
2-cine are o cutie hidramata de vanzare?
3-unde se afla filtrul de ulei al cutiei?
4-ce se poate face pentru reducerea consumului
Astept raspunsuri aici, pe mail sau pe mess IM: [email protected]
Mersi!

Milu 17-03-07 21:33

Re: cine are audi 100
 
am cutie pentru tine.si automata in 4 trepte si manuala in 5 trepte.depinde cum te gandesti sa o faci.
vand piese audi 100 200 si audi v8.diesel si benzina.
daca vreti putere va recomand cu caldura un motor v8.se potriveste si pe cutia de 100.tel 0724/863720.yahoo id. emillex

2.8V6 21-03-07 00:13

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by antik (Post 724277)
sal, am si eu un audi 100 corp diplomatic din 1994 .. crek is singurul cu motor de 2.8 V6 cu 180 cp !!! il am cam de 1 an jumate :) ..si pot spune ca nu se compara cu masina muuult mai noi .. directia,confortul,stabilitatea,putere .. la semafor numa masini peste 200cp ma pot lua .. :D

am si eu modelul 1993 2.8 174 cai quattro masina e 'racheta' :-) tinand cont de anul fabricatiei si gabarit.sti cumva performante 0-100 0-200 viteza maxima reala?eu am ajuns la 240 dar as vrea sa fac comparatie cu alte masini

di48lo 21-03-07 10:53

Re: cine are audi 100
 
Am si io un prieten fan Audi. A avut deja vre-o 6-7 Audiuri 100, aproape toate quattro Avant. Acuma are un turbo de 180 cai, si cauta unu de 20V. Cu cel de 180 cai a prins 230, si a mai avut un 100 modelul vechi, a pus o cutie diesel si a prins peste 220 (si eu eram in masina) in a 5a la 4000 de ture!
:D

Milu 28-04-07 22:30

Re: cine are audi 100
 
Multe piese de 100,200 si v8.motoare turbodiesel,benzina 5 cilindri si 2 motoare V8,in rest,aproape orice.[email protected] sau 0724/863720

di48lo 28-04-07 22:35

Re: cine are audi 100
 
Ai si motor 5cil. 20V turbo?

Milu 29-04-07 11:29

Re: cine are audi 100
 
am in 5 cilindri cu 10 supape

lc_hans 03-05-07 17:17

Re: cine are de vanzare audi 200
 
Salut. MA intereseaza si pe mine un audi 200 neinmatriculat/inmatriculat pentru piese.Am un audi si vreau sa-l remediez. VA rog mult. Unde pot gasi ceva piese de audi :aripi fata, interior,etc.
Ma pate ajuta cineva??? mail:[email protected] , tel:0722319496

lc_hans 03-05-07 17:20

Re: cine are audi 100
 
Audi 200 din ani 1980-1982.Am uitat sa mentionez mai devreme.

bony 17-05-07 14:55

Re: cine are audi 100
 
Salut am si eu un Audi 100cc diesel din 83 si as vrea si eu sa stiu ceva date despre ea ,

bony 17-05-07 15:13

Re: cine are audi 100
 
salut am si eu un audi 100cc diesel motor 2000 5 pistoane si as vrea si eu sa stiu cate ceva despre ea , si ceva piese as avea nevoie si nu gasesc

silviufann 23-05-07 18:35

Re: cine are audi 100
 
cine ma ajuta??????
am gasit un audi 100 an 1992 2300 benz 134 cai la 3500e , nu stiu daca pretul e bun si daca consumul e asa mare cum se spuna. proprietarul spune ca e de 9.5 mixt . ce tractiune are fata / spate !!!!!

bony 24-05-07 13:45

Re: cine are audi 100
 
Quote:

Originally Posted by marius323 (Post 454649)
Cred ca-i cel mai frumos Audi 100

Esti sigur cai Audi 100? din ce an e ?

silviufann 24-05-07 13:51

Re: cine are audi 100
 
sigur e audi 100. e din 1992 . mot 2300 . eu am vb cu proprietarul le telefon.
motor in 5

bony 24-05-07 13:52

Re: cine are audi 100
 
arata demential as vrea si al meu sa arate asa:)

bony 24-05-07 13:56

Re: cine are audi 100
 
De unde fac si eu rost de niste ornamente de interior pt un audi 100cc? am nevoie de plasticele de pe stalpi de le usi fata alea de sub bord si niste plastice spate pe laterale de intrau centuile la pasageri ?

silviufann 24-05-07 13:58

Re: cine are audi 100
 
deci pina la urma nu poate nimeni sa mi spuna cum e masina asta ???
si daca pretul e bun?
si mai ales cit consuma!!!!!!!!!!

bony 24-05-07 13:59

Re: cine are audi 100
 
De unde fac si eu rost de niste ornamente de interior pt un audi 100cc? am nevoie de plasticele de pe stalpi de le usi fata alea de sub bord si niste plastice spate pe laterale de intrau centuile la pasageri ?

silviufann 24-05-07 14:01

Re: cine are audi 100
 
din pacate vorbim singuri .......... bony


All times are GMT +2. The time now is 09:13.

- Copyright 2026 4Tuning