![]() |
Re: cine are audi 100
Am multe piese de 100 intre 85 si 91.Daca va pot ajuta cu ceva,cu cea mai mare placere.Emil.0724/863720 [email protected] ,messenger ID,emillex
|
Re: cine are audi 100
salut baieti.imi pare bine ca mai sant pasionati de audi 100.am si eu una din 87 1,8 benzina+gpl cu care fac taxi zi de zi.cea mai mare problema a mea :manerele de la usi.prapaditii astia de clienti se apuca sa traga ca disperatii de ele si mi le fac praf odata la cateva luni.am avut eu un stoc dar s-a cam epuizat.daca poate sa ma ajute cineva macar cu cele din fata i-as ramane profund indatorat.mai am si eu ceva piese,cine are nevoie sa tipe poate il pot ajuta.multumesc.
|
Re: cine are audi 100
Salut,am avut audi 100 model '80, acum am trecut la model mai nou din '90,am fost si sunt f mulltimit de ele.Manere gasesti prin orice magazin de piese straine pe febi dar nu te tin prea mult
are cineva 100 diesel ? |
Re: cine are audi 100
sal, am si eu un audi 100 corp diplomatic din 1994 .. crek is singurul cu motor de 2.8 V6 cu 180 cp !!! il am cam de 1 an jumate :) ..si pot spune ca nu se compara cu masina muuult mai noi .. directia,confortul,stabilitatea,putere .. la semafor numa masini peste 200cp ma pot lua .. :D
|
Re: cine are audi 100
salut am un audi 100 din 92 sunt masini ok facute la tehnologia de azi la confort l-am tuningat e misto si am un motor de 1.8 GTI de 139 cp nu e original si as avea nevoie de o galerie de audi 16 v daca ma poate ajuta cineva dau oricat pe ea
|
Re: cine are audi 100
7 Attachment(s)
sal,
In sfarsit un topic in .ro cu audi 100, Am doua audi-uri 100:un 100 turbo quattro(2.2 10v) 165cp,fabricat 12/90;ca dotari are auto a/c,geamuri electrice,inchidere centralizata,oglinzi electrice |
Re: cine are audi 100
2 Attachment(s)
si un 100 din '86,2000cmc 115cp;
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
SAlut. Am si eu un audi 200 Turbo 1982(luat de 1 zi), porneste, dar nu sta la relantii, si nu merge "rotund".
Cine ma poate ajuta si pe mine cu reparatie??? Stie cineva cat consuma???:evil: |
Re: cine are audi 100
Ai un nr. de telefon unde sa te pot contacta id-ul meu este lc_hans. Chiar am nevoie de sfatul unui specialist.multumesc
|
Re: cine are audi 100
ma poti ajuta cu sfaturi. Am un motor 2.2 Turbo. id:lc_hans
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
5 Attachment(s)
Am un Audi 100 s4 2,2 turbo 20v 230 cai quattro beton masina si este de vanzare urgent
|
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
230 de cai au fost stock acuma sant peste 300
|
Re: cine are audi 100
Salut prieteni. Ma bucur ca mai sunt pasionati de Audi.
Am si eu un Audi 100 Quattro 1988 si sper sa ne putem ajuta legat de problemele care inevitabil apar. Era cineva aici care spunea ca poti creste puterea schimbind injectia ...sunt curios cam ce ar presupune asa ceva?:) eu am pe ea KE III Jetronic. |
Re: cine are audi 100
Salut,
Am un audi 100 din 93 2.3E 5cyl benzina. Imi place foarte mult masina dar as vrea sa o vand. Are 161 000KM. Imi puteti sugera un pret de plecare luand in considerare cele de mai sus plus completarile: ABS, geamuri electrice, servo (directie + frana), alarma, inchidere centralizata, oglizi electrice incalzite, jante aliaj originale, MP3,. Este o masina bine intretinuta nu prea sunt lucruru de care sa ma plang .... in afara de consumul in trafic :D va multumesc stefan |
audi 100
1 Attachment(s)
si poza
Attachment 231144 |
Re: cine are audi 100
care este consumul in trafic? :)
|
Re: cine are audi 100
in jur de 12- 13%
|
Re: cine are audi 100
Audi 2226 turbo 170 cp
Am cateva intrebari pentru cei care unosc acest motor: 1-cat de greu se repara cutia hidramata si cum (nu merge marsarierul)? 2-cine are o cutie hidramata de vanzare? 3-unde se afla filtrul de ulei al cutiei? 4-ce se poate face pentru reducerea consumului Astept raspunsuri aici, pe mail sau pe mess IM: [email protected] Mersi! |
Re: cine are audi 100
am cutie pentru tine.si automata in 4 trepte si manuala in 5 trepte.depinde cum te gandesti sa o faci.
vand piese audi 100 200 si audi v8.diesel si benzina. daca vreti putere va recomand cu caldura un motor v8.se potriveste si pe cutia de 100.tel 0724/863720.yahoo id. emillex |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Am si io un prieten fan Audi. A avut deja vre-o 6-7 Audiuri 100, aproape toate quattro Avant. Acuma are un turbo de 180 cai, si cauta unu de 20V. Cu cel de 180 cai a prins 230, si a mai avut un 100 modelul vechi, a pus o cutie diesel si a prins peste 220 (si eu eram in masina) in a 5a la 4000 de ture!
:D |
Re: cine are audi 100
Multe piese de 100,200 si v8.motoare turbodiesel,benzina 5 cilindri si 2 motoare V8,in rest,aproape orice.[email protected] sau 0724/863720
|
Re: cine are audi 100
Ai si motor 5cil. 20V turbo?
|
Re: cine are audi 100
am in 5 cilindri cu 10 supape
|
Re: cine are de vanzare audi 200
Salut. MA intereseaza si pe mine un audi 200 neinmatriculat/inmatriculat pentru piese.Am un audi si vreau sa-l remediez. VA rog mult. Unde pot gasi ceva piese de audi :aripi fata, interior,etc.
Ma pate ajuta cineva??? mail:[email protected] , tel:0722319496 |
Re: cine are audi 100
Audi 200 din ani 1980-1982.Am uitat sa mentionez mai devreme.
|
Re: cine are audi 100
Salut am si eu un Audi 100cc diesel din 83 si as vrea si eu sa stiu ceva date despre ea ,
|
Re: cine are audi 100
salut am si eu un audi 100cc diesel motor 2000 5 pistoane si as vrea si eu sa stiu cate ceva despre ea , si ceva piese as avea nevoie si nu gasesc
|
Re: cine are audi 100
cine ma ajuta??????
am gasit un audi 100 an 1992 2300 benz 134 cai la 3500e , nu stiu daca pretul e bun si daca consumul e asa mare cum se spuna. proprietarul spune ca e de 9.5 mixt . ce tractiune are fata / spate !!!!! |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
sigur e audi 100. e din 1992 . mot 2300 . eu am vb cu proprietarul le telefon.
motor in 5 |
Re: cine are audi 100
arata demential as vrea si al meu sa arate asa:)
|
Re: cine are audi 100
De unde fac si eu rost de niste ornamente de interior pt un audi 100cc? am nevoie de plasticele de pe stalpi de le usi fata alea de sub bord si niste plastice spate pe laterale de intrau centuile la pasageri ?
|
Re: cine are audi 100
deci pina la urma nu poate nimeni sa mi spuna cum e masina asta ???
si daca pretul e bun? si mai ales cit consuma!!!!!!!!!! |
Re: cine are audi 100
De unde fac si eu rost de niste ornamente de interior pt un audi 100cc? am nevoie de plasticele de pe stalpi de le usi fata alea de sub bord si niste plastice spate pe laterale de intrau centuile la pasageri ?
|
Re: cine are audi 100
din pacate vorbim singuri .......... bony
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:13. |
- Copyright 2026 4Tuning