Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - DJ-06-PFH (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/105339-cielo-dj-06-pfh.html)

mike-fullspeed 28-03-11 21:28

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Parca e mai frumoasa live

clauio 05-04-11 21:23

arcuri noi
 
Am gasit arcuri (H&R) si acum e cu burta mai aproape de sol si e mai topaitoare pe denivelari....dar asectul imi place si stabilitatea in curbe...maine poze :)

Greku`BWJ 05-04-11 23:02

Re: arcuri noi
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4230510)
Am gasit arcuri (H&R) si acum e cu burta mai aproape de sol si e mai topaitoare pe denivelari....dar asectul imi place si stabilitatea in curbe...maine poze :)

De unde le-ai luat ? Ca au costat ? Cat o coboara ?:D

clauio 05-04-11 23:06

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
le-am luat de la un baiat cu dezmembrari
au costat 220 lei cu montaj
coboara cam 4 cm

Greku`BWJ 05-04-11 23:16

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4230917)
le-am luat de la un baiat cu dezmembrari
au costat 220 lei cu montaj
coboara cam 4 cm

pffff super tare .. vezi ca ai PM :D
Vreau si eu , mai are tipu?

clauio 05-04-11 23:20

...
 
nu mai are. si eu am tot cautat peste tot de m-am saturat. daca aflu de altele te anunt. vazui mesaju

clauio 06-04-11 16:42

low.....
 
3 Attachment(s)
ceva poze cu noile arcuri. acum nu mai pot parca peste borduri...:rolleyes2

alex.jdm 06-04-11 17:45

Re: low.....
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4232539)
ceva poze cu noile arcuri. acum nu mai pot parca peste borduri...:rolleyes2

Foarte bine procedat, o schimbare radicala.Arata mult mai bine acum ;).

RaZVaN_17_06 20-04-11 16:24

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Azi ti-am vazut masina pe Maria Tanase langa MOL.
Pozele nu dezvaluie tot, arata de n ori mai bine in realitate.
Superba masina.

clauio 20-04-11 19:24

:)
 
5 Attachment(s)
Multumesc pt. aprecieri.Incerc sa mai atasez cateva poze...

alex.jdm 20-04-11 19:37

Re: :)
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4271678)
Multumesc pt. aprecieri.Incerc sa mai atasez cateva poze...

Arata foarte bine ;), ii lipseste evacuarea sport :D.

ovidiu89 20-04-11 19:37

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
foarte bine arata acuma ca e lasata mai jos. Bafta cu ea!

clauio 20-04-11 19:41

...
 
:)...mda si mie imi place cum se aude cu toba sport (stiu de cand se rupsese teava de dinainte de intermediara), dar mai fac drumuri prin afara si ma ia durerea de cap cu evacuare sport (sunt mai sensibil de urechi :) )

alex.jdm 20-04-11 19:43

Re: ...
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4271733)
:)...mda si mie imi place cum se aude cu toba sport (stiu de cand se rupsese teava de dinainte de intermediara), dar mai fac drumuri prin afara si ma ia durerea de cap cu evacuare sport (sunt mai sensibil de urechi :) )

Te inteleg, dar nu uita ca sunt modele de toba cu silencer :oops:.

iviTe 20-04-11 20:52

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
buna alegere bravo! :arrow:

casp3r75 21-04-11 23:25

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
frumoasa foc domnu :D
de pe ce masina sunt arcurile?

clauio 21-04-11 23:50

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
multam.
cred ca de astra f...le-am luat de la dezm

clauio 06-06-11 22:30

fara numarrr....
 
3 Attachment(s)
ceva poze sa nu se puna prafu...

NXdev 06-06-11 22:38

Re: fara numarrr....
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4379028)
ceva poze sa nu se puna prafu...

Merita o sedinta foto profi ... :D.E frumoasa masina :-P.

TheEnZo 07-06-11 23:20

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
De la ce provine prelungirea de la bara fata ?

Stefy88 07-06-11 23:34

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
e frumoasa:twisted:...o prinde acea fustita de minune chiar...
raspund eu in locul lui...
din cate stiu eu este dupa un renault ..dar nu se stie modelul(sa ma corecteza daca gresesc),dar pica de minune...;)


numai bine!

casp3r75 08-06-11 07:23

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by TheEnZo (Post 4381677)
De la ce provine prelungirea de la bara fata ?

laguna 1 :-P

clauio 08-06-11 19:43

re
 
Quote:

Originally Posted by TheEnZo (Post 4381677)
De la ce provine prelungirea de la bara fata ?

A mai fost discutia asta cu cateva pagini in urma...
Voi ce mai ziceti? nici o intalnire nimic?

Greku`BWJ 09-06-11 10:57

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Claule duminica daca nu ploua , eu sunt in parcare :D... te astept

Maryus96 14-06-11 18:02

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
La grila fata nu-i faci nimic?Adica sa inlaturi nervurile si sa pui o plasa/grila neagra?Ar da bine pe culoarea masinii tale
Bafta,masina e super!

18BSV 14-06-11 18:25

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Ce ne pregatesti??Am vazut ca ti`ai scoss arcurile h&r la vanzare...cu ce le`ai schimbat??

clauio 16-06-11 20:33

vand arcurile H&R
 
1. grila e deja modificata (se vede in pozele din paginile anterioare)
2. am pus nste arcuri mai inalte putin pt. ca era prea lasata in bot, iar pe cele spate le schimbasem deja cu unele cu 2cm mai mici decat cele stoc.
pretul la arcuri se mai negociaza pt. pasionati... :) de vanzare (marfa de calitate)

clauio 28-09-11 15:19

Cieloiu
 
1 Attachment(s)
Slaut,
N-am mai scris nimic de ceva vreme pe aici...de atunci masinuta a mai primit:
-tamburi spate TRW
-saboti TRW
-fise Tesla
-bujii Champion
Si a facut un drum pana la Viena in honeymoon (1800 km in total). Pot spune ca era singurul Cielo de pe acolo... :) poate doar ca e prea batran pt. austrieci :)

Greku`BWJ 28-09-11 20:20

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Ba frumoasa foc , am vazut-o chiar in ziua nuntii... si cand ai iesit din tara nu s-a luat nimeni de xenoanele tale puse pe faruri cu oglinda?

clauio 29-09-11 08:22

multam
 
Masinuta a fost in Bulgaria, Grecia, Ungaria si Austria si nu am avut probleme. n-au aia treaba cu tine, doar in Bulgaria unde vor spaga pt. viteza sau depasiri.

D o n n 04-10-11 08:08

Re: multam
 
esti multumit de TESLA? a trecut cu bine cielito prin tarile alea...am vazut si eu prin franta cateva nexia....dar in paragina :)) tot la noi arata mai bine:D multa sanatate si numai bine!

clauio 04-10-11 16:38

dap.multumit
 
arcurile sport s-au dat... sa le foloseasca sanatos

clauio 28-10-11 16:01

Pa Cielo
 
:???::sad:
Baieti, va anunt ca am vandut Cieloiu meu drag. Partea buna e ca a ramas in familie si o sa fie ingrijit si frumos in continuare, iar cand o sa simt nevoia de aroma coreeana o sa-i invart nitel rotile.
Intru in echipa VW dar Cielo o sa fie mereu in suflet...

mike-fullspeed 28-10-11 21:52

Re: Pa Cielo
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4675242)
:???::sad:
Baieti, va anunt ca am vandut Cieloiu meu drag. Partea buna e ca a ramas in familie si o sa fie ingrijit si frumos in continuare, iar cand o sa simt nevoia de aroma coreeana o sa-i invart nitel rotile.
Intru in echipa VW dar Cielo o sa fie mereu in suflet...

Ce VW iei?

Allynush 28-10-11 22:54

Re: Pa Cielo
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 4675242)
:???::sad:
Baieti, va anunt ca am vandut Cieloiu meu drag. Partea buna e ca a ramas in familie si o sa fie ingrijit si frumos in continuare, iar cand o sa simt nevoia de aroma coreeana o sa-i invart nitel rotile.
Intru in echipa VW dar Cielo o sa fie mereu in suflet...

Toti scapati de koreence ?


All times are GMT +2. The time now is 21:46.

- Copyright 2026 4Tuning