Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   master tuner - electronica - 1.6 (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/9971-master-tuner-electronica-1-6-a.html)

Lucian 27-02-08 20:20

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Hai sa vedem ce iese din un motor de 1.7 8v turbo , cu interne stock , turbina schimbata , evacuare si admisie si .... injectoare mari + unichip. E corect ?

P.S. E benzinar si scoate 120 cai stock .

GTA 27-02-08 20:29

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1387646)
Hai sa vedem ce iese din un motor de 1.7 8v turbo , cu interne stock , turbina schimbata , evacuare si admisie si .... injectoare mari + unichip. E corect ?

P.S. E benzinar si scoate 120 cai stock .

Fiecare face ce vrea.....eu am incercat...m-am convins si alta data o sa zic "pas".

pasbogdan 29-02-08 14:46

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
audi 100
an fabricatie 1994
motor:2598 cmc
tipul ABC
benzina
110 kw

Ce scoatem din el?
Cu compresor/turbo-pret&rezultat estimat
sau/si
soft/CIP-pret&rezultat estimat

Cu respect,
Bogdan Pascu
0752.19.15.16
0723.86.47.71
pas_bogdan@yahoo.com
transport@netcom-scule.ro

Lucian 03-03-08 08:50

Acum ca am fost demascat ... trebuie sa recunosc ca nu am putut refuza sa iau 1 mil euro / luna de la Florin pt a ii face lobby si sa platesc 400 euro / unichip la masinile enumerate mai sus . In alta ordine de idei ... in functie de timpul liber al lui Florin probabil saptamana asta pe final se va vedea ce se poate scoate din un 1.7 turbo de 120 cai si ... daca iese cum mi-am dorit (si sunt convins ca asa va fi) voi fi mandru sa-i fac reclama pe masina mea .

In alta ordine de idei .... nu-ti trebuie prea multe circumvolutiuni sa-ti dai seama ca daca din 4 posturi facute de tine pana acum ... in toate ataci MT ... userul tau e facut strict pt asta.

pasbogdan 03-03-08 12:54

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
De ce nu lasati omul sa isi faca reclama???Ca e dreptul lui...
Dar mai bine si-ar face reclama si daca ar da un raspuns tehnic la unele intrebari(de ex. la troubleshooting:Vortech supercharger),si ar vedea lumea ca se implica,nu vrea doar sa vanda...
Ce credeti domnilor de la MT? ca daca imi spuneti ce presiune si ce debit imi trebuie la motorul meu eu o sa imi cumpar un stand DYNO si softul pentru electronica,o sa stau 3 ani sa invat ce si cum si nu o sa va mai dau voua banii???
Sa fim seriosi,tot voua vii dau!!!!
Fiindca sunt CAPITALIST,si o sa fac eu ce stiu mai bine sa castig bani,sa platesc ce stiti voi mai bine.....
Eu nu fac 10 lucruri deodata si sa nu primesc bani pe nici unul.
Fac un singur lucru care imi aduce venituri.
Insa trebuie sa fiu convins ca serviciile alese sunt cele mai competente...

Bogdan_ozzy 03-03-08 18:44

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
@makedonu_amg
@acaret_turbo

Am vazut ca s-a dat bann , bine ar fii sa fie pe IP . oricum cele doua user-e sunt facute doar sa faca reclama negativa pentru MT , cred ca ei nu prea au auzit / incercat calitatea "Master Tuner" . Vad ca inca mai exista ciobani .... invidiosi .. :|

Lucian 03-03-08 19:07

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Niste frustrati care daca ii luai la bani marunti ... sigur se dovedeau a fi cofetari !

GTA 03-03-08 21:08

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1387646)
Hai sa vedem ce iese din un motor de 1.7 8v turbo , cu interne stock , turbina schimbata , evacuare si admisie si .... injectoare mari + unichip. E corect ?

P.S. E benzinar si scoate 120 cai stock .

Sunt curios ce asteptari ai de la motorul asta???Care este targetul tau cu aceasta masina???

Lucian 03-03-08 21:55

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Dublarea puterii din fabrica. Fara sa schimb internele ma multumesc cu atat.

GTA 03-03-08 22:55

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1397803)
Dublarea puterii din fabrica. Fara sa schimb internele ma multumesc cu atat.

:)..Astept cu deosebit interes sa vad rezultatul final.Tot ce-ti doresc,indiferent de rezultat,este sa nu ai probleme.....pentru ca solutii pana la urma se gasesc.

Lucian 04-03-08 20:44

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Sper ca nu te-am dezamagit. Adik sper ca nu te asteptai sa vreau mai mult . ;)

GTA 05-03-08 19:36

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1400096)
Sper ca nu te-am dezamagit. Adik sper ca nu te asteptai sa vreau mai mult . ;)

Sincer ma asteptam sa vrei mai putin.......sau macar un raspuns mai evaziv...gen "sa vedem ce iese"...dublarea puterii de fabrica avand interne stock este un target destul de serios.

Lucian 05-03-08 20:31

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Se poate chiar putin mai mult cu interne stock dar e riscant. M-am saturat de masina tinuta in garaj ... de exemplu momentan imi sparge sigurantele la satelitul in care intra planetara scurta ... cam 3 in 2 zile. Vizita la MT e amanata pana la remedierea problemei - inlocuirea cutiei . :(

BuzzYBalL 05-03-08 21:27

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1397803)
Dublarea puterii din fabrica. Fara sa schimb internele ma multumesc cu atat.

un proect ambitios sper sa il finalizez cat mai curand :) si cum spune si gta fara probleme

Lucian 06-03-08 09:45

Re: master tuner - electronica - 1.6
 
Masina e blestemata in mod evident. Motorul trage si e apt de upgrade ... dar sa se sparga 3 sigurante de satelit in 2 zile ... e deja prea mult. Vineri se schimba cutia cu totul ...


All times are GMT +2. The time now is 01:58.

- Copyright 2024 4Tuning