Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/93746-chiptuning-unichip-bmw-328i-evacuare-filtru-unichip.html)

alecsutu1 27-04-09 10:32

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
nu am E36 am avut urs(E30) acum am E46 am zis-o si o sa o mai zic,nu as da un urs de la 316-pana la 325 cu dotari ok ma rog aer trapa bla bla pe un E46 cu dotari echivalente :)
nu cunosc E36 pare mai putin fiabila fata de urs fata de E46 e discutabil
in ceea ce priveste M3 topul meu(daca as avea bani destui de intretinere+ca m-ar usca taxa de prima inmatriculare) ca de achzitionat sa zicem ca as putea)
1.M3 E30
2.M3 E36
3.M3 E46
e pacat ca va certati pe tampenii din astea :(

Calimero2003 27-04-09 16:20

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 2269802)
nu am E36 am avut urs(E30) acum am E46 am zis-o si o sa o mai zic,nu as da un urs de la 316-pana la 325 cu dotari ok ma rog aer trapa bla bla pe un E46 cu dotari echivalente :)
nu cunosc E36 pare mai putin fiabila fata de urs fata de E46 e discutabil
in ceea ce priveste M3 topul meu(daca as avea bani destui de intretinere+ca m-ar usca taxa de prima inmatriculare) ca de achzitionat sa zicem ca as putea)
1.M3 E30
2.M3 E36
3.M3 E46
e pacat ca va certati pe tampenii din astea :(

Am eu un urs ... asa ca am sa vin sa fac schimb cu tine .. ca asa ai zis ... lasa-mi pe privat nr tau de telefon sa vin sa te scap de junghiul ala de E46 si sa-ti dau bijuterie de E30 vechi de doar 21 ani ... cam de aceiasi varsta cu tine ... va intelegeti ca fratii :lol:

alecsutu1 27-04-09 16:36

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Te astept :)
da-mi un urs coupe cu 66 mii km la bord 325i cu trapa, aer abs si iti dau compactul :)
PS:mai adauga ceva ani la varsta :)
later edit :fiecare cu parerea lui ,cum am spus am mers si cu urs acum am E46 si mi-a placut mai mult ursul.Vorbesc de "feeling" nu de de dublu vanos DSC scaune incalzite si ce mai am pe E46 din punctul asta de vedere E30 e depasit .

inca un edit:

uite asa ceva as vrea(ignoram pretul)

http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...ctionYear=1991

andreiwtw 27-04-09 19:33

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 2270628)
Te astept :)
da-mi un urs coupe cu 66 mii km la bord 325i cu trapa, aer abs si iti dau compactul :)
PS:mai adauga ceva ani la varsta :)
later edit :fiecare cu parerea lui ,cum am spus am mers si cu urs acum am E46 si mi-a placut mai mult ursul.Vorbesc de "feeling" nu de de dublu vanos DSC scaune incalzite si ce mai am pe E46 din punctul asta de vedere E30 e depasit .

inca un edit:

uite asa ceva as vrea(ignoram pretul)

http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...ctionYear=1991

asta este intr-adevar o masina de colectie ... pe care nu trebuie decat sa o mentii in starea ei actuala, fara modificari !

oricum nici in starea asta nu mi-ar placea un e36 325 i din 92 si ~ 50.000 km de exemplu ...
nu este genul de masina care sa nasca pasiuni ...

andreiwtw 12-05-09 00:28

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
motorul se vinde fiindca urmeaza un mic upgrade cu 3.2 ...

2.500 eur cu tot cu anexe ...

78.000 km reali , kit ambreiaj nou = 1.100 eur si toate consumabilele noi .

alecsutu1 12-05-09 07:36

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
bafta cu transplantul :)

andreiwtw 12-05-09 11:45

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by alecsutu1 (Post 2310422)
bafta cu transplantul :)


Sa fie ...

multumesc frumos ...

Doamne ajuta !!!

andreiwtw 30-05-09 17:32

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 2311031)
Sa fie ...

multumesc frumos ...

Doamne ajuta !!!

s-a vandut motorul cu tot cu unichip, admisie si evacuare si a si fost montat deja tot pe un e46 coupe ...
noul proprietar este f. multumit de prestatiile motorului si cu siguranta cand va dori sa-i mai sporeasca performantele se va adresa lui Florin !!!

mistreku 07-07-09 23:27

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
si ce motor urmeaza il locul lui? 3200?

andreiwtw 07-07-09 23:50

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 2469618)
si ce motor urmeaza il locul lui? 3200?

da .

mistreku 07-07-09 23:58

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
piesa! bafta cu el! da' cre'ca ar cam trebui sa iei in calcul si suspensii/frane in cazu asta. oricum, wise choice!

andreiwtw 08-07-09 10:59

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 2469669)
piesa! bafta cu el! da' cre'ca ar cam trebui sa iei in calcul si suspensii/frane in cazu asta. oricum, wise choice!

am cumparat tot ce-mi lipsea ca masina sa fie m3 ...
din masina mea a mai ramas ~ doar sasiul ( si usile, geamurile, stopurile, farurile ... )

o alegere si mai inteleapta ar fi fost sa o vand si sa cumpar un m3 cu adaugarea unei diferente .

daca stiam ce costuri presupune ac. transformare si cat timp va dura nu m-as fi apucat de treaba .

singurul avantaj va fi ca voi avea o masina verificata complet, in perf. stare de functionare sper .

mistreku 08-07-09 11:18

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
asta una. si a doua, daca performantele vor fi identice cu ale unui M3, cred ca si satisfactia e mai mare, stiind ca ai facut-o tu. care motor il pui? S5x?

andreiwtw 08-07-09 23:44

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 2470343)
asta una. si a doua, daca performantele vor fi identice cu ale unui M3, cred ca si satisfactia e mai mare, stiind ca ai facut-o tu. care motor il pui? S5x?

S54 si SMG de pe un M3 inmatriculat prima data 05.06 cu ~ 70.000 km ...

mistreku 09-07-09 00:55

Re: CHIPTUNING cu UNICHIP pe BMW 328i cu evacuare, filtru si UNICHIP
 
ideal. totusi, de ce SMG? de fapt, e kestie de gust. eu as prefera manuala clasica. oricum, tine-ne la curent! bafta!


All times are GMT +2. The time now is 12:20.

- Copyright 2026 4Tuning