Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Masina perfecta pentru muzica (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/9231-masina-perfecta-muzica.html)

Marinu 11-02-06 12:21

Un Mare avantaj la golf 5 mai este si demontarea partii exterioare a usii. Aceasta se demonteaza foarte usor, cateva suruburi, dandu-ne noua posibilitatea sa antifonam bine amindoua partile ale peretelui interior al usii, si bineinteles pe cel exterior demontat. Si alt avantaj este ca schimbarea pozitiei wooferului(in cazul in care mergi pe 2 cai) se face mult mai usor si mai bine cu usa desfacuta in doua.

Ce ai spus tu mai sus mi se pare foarte corect, si cred ca pt. un cunoscator in domeniu, golf 5 nu reprezinta o amenintare, ci mai degraba o provocare

marius_eugen 23-10-06 15:42

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
Pentru o Solenza ce imi recomandati ? Stiu ca are tabla destul de subtire ... dar am reusit sa o izolez destul de bine ... Recomandari de boxe si pozitionari ?

fuscobal 29-10-06 20:09

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
Cat mai in fata, sus (la nivelul urechilor) si departe de tine !

vlad_cielo 18-11-06 13:05

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
Pt. Bora?e simplu: vreau hi-energy pe fata, antifonare (aici e pb.) :ce imi recomandati? ce sa pun? si pe usa direct si pe fata de usa...antifonarea? Pe spate ce boxE? tot ti-energy (vb. de componente) sau doar niste coaxiale? Si revin: cu ce sa antifonez? Dynamat, Aluband, Stinger? Please help. Ms.

pesteimputit 18-11-06 16:40

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
in nici un caz aluband

saxo 18-11-06 21:52

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
Mai oameni buni, voi chiar nu pricepeti ca alubandul NU e un produs pentru antifonare ?

ReLLaXX 18-11-06 22:54

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
Burlanele se antifoneaza ideal cu el. :lol:

In cazul de fata solutia de buget aduce dupa sine un rezultat de buget. Mic. Neglijabil chiar. ;)

vlad_cielo 19-11-06 17:12

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
Am priceput. Voi opta pentru dynamat extreme. Am inteles ca ar fi cel mai bun, peste stingray. BIne adevarul e ca iti dai seama si dupa ce vezi pretul.

pesteimputit 19-11-06 21:58

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
STINGER Expert Roadkill este aprox la fel de bun si pretul este jumatate.
da-mi un pm cu nr tau de telefon si mai aprofundam daca vrei :D

alex MG ZR 160 19-11-06 22:27

Re: Masina perfecta pentru muzica
 
numai cu o conditie sa fie pe stoc.


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2026 4Tuning