Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - strada (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/90125-machete-lucru-strada.html)

strada 02-09-09 09:15

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2604094)
la eleron...!!!!!!!

ok promit ca astazi il dau jos.:o

strada 14-11-09 17:33

Re: Machete in lucru - strada
 
5 Attachment(s)
Passat B6 1/24 Gartex.Va trebui sa ii reconstruiesc farurile si stopurile.Tuning-ul nu va fi unul extrem.va fi portocaliu,sa se ''asorteze'' cu jantele (multumesc mult eddy pentru jante si cauciucuri).

tibytzu94 14-11-09 21:07

Re: Machete in lucru - strada
 
Te pricepi la tuning!!!
Bafta in continuare!

quick_silver2 14-11-09 23:10

Re: Machete in lucru - strada
 
Foarte frumos,masina are cumva suspensie sau cum ai lasat-o mai jos?!

strada 15-11-09 08:43

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by quick_silver2 (Post 2808201)
Foarte frumos,masina are cumva suspensie sau cum ai lasat-o mai jos?!

multumesc.
da masina avea suspensie pe toate rotile la vechiul sistem de prindere.acum este lasata ca aceste roti au sistem de prindere maisto si va trebui sa il modific.:o

strada 30-07-10 15:29

Re: Machete in lucru - strada
 
8 Attachment(s)
New:arrow:

Passatul a primit:
-roti de golf 5 ce vor fi revopsite,
-scaune golf 5
-putina "mazgaleala" neagra in fata :D
-suspensie noua
Toyota Scion Xb :
- suspensie noua pe fata
-Grila vopsita (multumesc eddy si MDB pentru sugestie.)
VW van :
-bord rosu
si VW golf 5 a primit un bord rosu/gri si un scaun scoica.

Ps:si o mica poze cu micul meu pilot de teste in timp ce cauta acceleratia.:lol:

eddycdk 31-07-10 16:58

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 2807322)
Passat B6 1/24 Gartex.Va trebui sa ii reconstruiesc farurile si stopurile.Tuning-ul nu va fi unul extrem.va fi portocaliu,sa se ''asorteze'' cu jantele (multumesc mult eddy pentru jante si cauciucuri).

ha, chiar ma gandeam ce jante sunt astea si de unde le ai, apoi mi-am adus aminte!
sa-ti fie de bine
arata marfa cu rotile astea ;)

strada 04-08-10 16:05

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 3555291)
ha, chiar ma gandeam ce jante sunt astea si de unde le ai, apoi mi-am adus aminte!
sa-ti fie de bine
arata marfa cu rotile astea ;)

Multumesc mult eddy.
passat sedan o sa fie german look.si pe cel variant o sa incerc ceva RAT.o sa pun poze dupa ce vin de la mare.numai bine tuturor.

strada 21-08-10 14:29

Re: Machete in lucru - strada
 
9 Attachment(s)
Passat B5 a mai primit:

-extinctor
-garda putin mai joasa
-esapament nou
-oglinzi de culoare neagra


Passat B6 a primit:


-o grila noua deoarece cea veche s-a rupt
-roti passat B5
-garda putin mai joasa

FED express 21-08-10 14:59

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 3600082)
Passat B5 a mai primit:

-extinctor
-garda putin mai joasa
-esapament nou
-oglinzi de culoare neagra


Passat B6 a primit:


-o grila noua deoarece cea veche s-a rupt
-roti passat B5
-garda putin mai joasa


arata bine 6-le! sunt curios ce va iesii...

2010 22-08-10 20:39

Re: Machete in lucru - strada
 
Vad ca se munceste la greu in garajul VW, hai cu finalul man:!::!::!:

eddycdk 22-08-10 22:47

Re: Machete in lucru - strada
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 3600082)
Passat B5 a mai primit:

-extinctor
-garda putin mai joasa
-esapament nou
-oglinzi de culoare neagra


Passat B6 a primit:


-o grila noua deoarece cea veche s-a rupt
-roti passat B5
-garda putin mai joasa

astupa-i si luftul de sub masca, cel de pe bara ;)

strada 24-08-10 12:26

Re: Machete in lucru - strada
 
@FED_expres O sa iasa ceva fumos ,sau cel putin asa cred :lol:
@2010 Se munceste,se munceste ca pe urma incepe scoala si nu o sa mai fie asa mult timp pentru machete.O sa se munceasca cu portia.
@eddycdk Multumesc de sfat ,nici nu il observasem,o sa il astup.

strada 26-08-10 11:33

Re: Machete in lucru - strada
 
6 Attachment(s)
:arrow:Diorama auto 1/24-1/27 intitulata Garajul Muncitorului

in garaj am pus pana acum :
-un catel
-bord 1/24
-2x scaune
-1x scaun birou
-cauciucuri +jante
-cheie roti
-grila VW
-stopuri(in dulap)
-finala tuning(in dulap)
-faruri+oginda interior (in dulap)
-minirampa
-Banc de lucru
-dulap
Bancul de lucru si dulapul le-am facut din remorca unui tir 1/87 :o
Diorama este gata in proportie de 25%.

andy design x 26-08-10 12:43

Re: Machete in lucru - strada
 
Foarte frumoasa.Pana acum a iesit foarte bine.


All times are GMT +2. The time now is 17:23.

- Copyright 2026 4Tuning