Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte cluburi (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi.html)
-   -   dubmaniacks (https://forum.4tuning.ro/51-cluburi/89228-dubmaniacks.html)

ast3riCS 09-09-08 19:56

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by zib3r (Post 1737550)
poti , doar daca ai de gand sa faci "tuning" cu cap , si vrei sa faci ceva "cult" .

Am vb cu un prieten , azi sau cel tarziu marti.Momentan mi-e greu sa ma misc in oras fara masina , dar sper sa o rezolv cat de curand.O sa avem toti stickere!Rabdare ! :twisted:

Visu meu e sa arate ca a lu` ktbstudio, dar nu am banii sa`l fac asa, si inca mai repar la ea, imi place stilul cult, si tot in stilul asta vreau sa fac masina.

sco211 09-09-08 20:17

Re: dubmaniacks
 
5 Attachment(s)
am reparat si eu un pic la ea azi si am prins si niste poze p zii. mai rar. :lol:

szrobik 09-09-08 23:28

Re: dubmaniacks
 
f. f. tare!8)

Blondu_206 09-09-08 23:48

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by zib3r (Post 1742336)
Regulament. Masinile trebuie sa tina cat de cat linia originala a masinii. Iar dupa asta , proprietarul trebuie sa faca acele "modificari" care dau aerul de "clean" sau "cult" , nu sa aduca o masina din Germania gata facuta.Deci cred ca ati inteles ideea.Facem cu mana noastra.Cam asta inseamna cult style.Faci tot ce poti tu la masina ta , si o faci cat mai simpla si mai frumoasa.

Bafta!

Nota 10 !!! asa pt. ca unii muncesc pe rupte la masinile lor si vine unu cu o "nemtzoaica" si e (scuza-ti expresia de cocalar ) BAROSAN!!!:D:D:D

P.S maine s-ar putea sa dau G60-ul dar nu va panicati am acel golf 1 care e mai nervos un pic !!! dar inca nu e gata !! cine vrea poze cu el sa imi spuna dar deocamdata e in stagiu' de pus tabla noua pe ea pt. ca o reconditionez 100%

dubmaniacks 10-09-08 01:25

Re: dubmaniacks
 
Sco asta are o masina f.frumoasa.El nu ma crede.... dar e beton rau masina lui.

@ast3riCS - man , nu iti trebuie multi bani sa faci asa ceva.Crede-0ma... Si daca vorbesti ku ktbstudio , te ajuta si el 100%.E baiat de milioane!Trust me.

Si suntem inca cativa de pe forum care ne pricepem cat de cat la fibra , vopsit ... mecanica etc.So , just ask.

@ Blondu :D :*

sco211 10-09-08 01:32

Re: dubmaniacks
 
blondule...imi pare rau ca dai g60-ul...vroiam sa il vad in realitate.
oricum...ce injectie avea masina? ca din poze nu prea imi pare ca ar avea cis...


p.s.: c poate sa faca un aparat foto bunicel... :lol:

dubmaniacks 11-09-08 18:26

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1743225)


p.s.: c poate sa faca un aparat foto bunicel... :lol:

clar 8)

Mi-am cumparat azi elementele de caroserie. Aripa dreapta spate , usa dreapta , aripa dreapta fata.

Ne apucam de treaba f.curand 8)

sco211 11-09-08 22:47

Re: dubmaniacks
 
pai ce mai...sa ai spor !

B-13-FFA 13-09-08 18:23

Re: dubmaniacks
 
salut baieti....... e super tare ideea voastra. Primiti si alte modele VW in afara de golf. eu mi-am luat un passat 3bg si vreu sa merg pe stilul asta pe viitor. O zi buna!

dubmaniacks 14-09-08 18:17

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by B-13-FFA (Post 1751081)
salut baieti....... e super tare ideea voastra. Primiti si alte modele VW in afara de golf. eu mi-am luat un passat 3bg si vreu sa merg pe stilul asta pe viitor. O zi buna!

clar :D

Prezinta-ti masina...

sco211 14-09-08 18:23

Re: dubmaniacks
 
si-a luat soramea golf 4...
jante p 18 d porche...un pic avariat.
o sa ii pun poze dupa c il termina...

dubmaniacks 15-09-08 07:47

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1752992)
si-a luat soramea golf 4...
jante p 18 d porche...un pic avariat.
o sa ii pun poze dupa c il termina...

la jante de porsche... trebuie si o reglabila ;)

ruller 15-09-08 11:05

Re: dubmaniacks
 
stie cineva plafon interior ..cu trapa :(? ma intereseaza placa sa fie in stare buna..nu tapiteria de pe ea...daca aveti asa ceva ..pls..(este vb de un golf 2 in 2 usi cu trapa )..am plafon de golf 2 ..2 usi ...fara trapa ...din material rigid...cv plastic cu nusht ce..daca vrea cineva ;) scz de offtopic :-s ..

sco211 16-09-08 12:29

Re: dubmaniacks
 
pai si nu poti sa tai forma la trapa? ca e destul d greu d gasit in stare buna la dezmembrari...

dubmaniacks 16-09-08 12:38

Re: dubmaniacks
 
Quote:

Originally Posted by sco211 (Post 1756813)
pai si nu poti sa tai forma la trapa? ca e destul d greu d gasit in stare buna la dezmembrari...

Subscriu!


All times are GMT +2. The time now is 08:11.

- Copyright 2026 4Tuning