![]() |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
I-a zi alex, cand te vad prin Bucale, sa facem schimb de impresii, e46/e36.... poate cine stie, ti-o dau p-asta mica la o tura? asta daca imi demonstrezi ca stii sa conduci bmw, pe a ta evident :P
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
cat de curand. va marturisesc ca azi am gustat prima si prima oare pe viu ce inseamna datu de-a latu ca sa si rimeze :D am tras o fuga pana la cheile turzii unde este un platou mic cu pamant si iarba si o bucata de parcare cu pietris! asa frumos am invartit-o de fund (nu ma refer la celebrele cerculete...) am incercat sa fac cercuri de drift si chiar mi-a iesit, am sa pun maine niste poze si filme ca acum sunt prea obosit!
dar in final nu va pot explica zambetu care-l aveam pe fata :D:D |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
5 Attachment(s)
filmu si niste poze asa cum am promis...
nu va bagati prea mult la comenturi ca totusi a fost prima oara...(sfaturile sunt binevenite) |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
ai incercat tu ceva (cu acceleratia apasai,o lasai,iar apasai iar o lasai)dar iti iesea mult mai bine pe o platforma cu asfalt si ud pe jos..
oricum e frumos montaju si ai facut bine pentru un motor 1,8 si fara prea multa experienta. cauta sa te duci intr o parcare de mall sau supermarket cand ploua afara.. |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
te rog eu nu o mai baga in balarii dastea:) cel mai bine fa cum a zis gelu. asa mai mult o strici....mai bn tocesti cauciucurile decat sa-i strici suspensiile si alte alea..s-o zgarii sau sa traga aer cu praf pe admisie. ai facut destul de frumos dar asteptam ceva pe asfalt:)
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
asa e, dar terenul nu avea multe denivelari tocmai de aceea am si indraznit sa ma dau...iar daca e sa astept dupa ploaie mor incet...k vad ca tot nu ploua :( iar pe uscat din pacate nu reusesc nicimacar sa o arunc de fund...nu vrea sa piarda aderenta ...nici cu clutch kick nici cu balans, am tot incercat si in seara asta dar mai mult decat un cerc larg cu umpic de scartz nu vrea nicicum...mai am de invatat...
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Ai fost in seara asta si cand ai plecat ai incercat ceva...;););) Cand mai mergi la sala dute si pe la vreo 2-3 dim duci o galeata cu tine si iei apa din somes si uzi pe acolo prin fata la sala si te dai :lol::lol::lol:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
ITP-ul este intre 90-100 RONi .Am facut la Dacie si am dat 90 RON +100 pt a trece :P
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
|
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Mai bine nu, pentru ca incinge ambreiaju inainte... si o da dintr-una in alta.... cel mai bine... practice practice practice, mai tii minte Alex, in lfs....
Practice make perfect.... doar sa ai grija... |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
nare rost sa va inspirati din lfs ca una e in lfs una e cu masina adevarata..
daca prinzi viteza (cum ai zis tu ca ai incercat si au dat un cerc mare cu scartait de roti)la viteza aia poate sa scape de fund si no mai redresezi..deaia pt incepatori nu e bun 1 8 sau 2 0..mai bun e un 2,5 ii dau unde vrei si te calmezi..cu 1 8 te tot mananca sa incerci si cine stie cum fuge..am patito cu un prieten cu un 2,0 si nu va doresc.. |
Re: E36 - 318is Coupe - CJ 14 LFS
Quote:
acum nah...daca subestimezi tractiunea spate,si o lada de 24 de cai morti da cu tine de bordura.nu e loc de vitejii cu tractiunea spate.atata timp cat o respecti iti va oferii senzatii. |
| All times are GMT +2. The time now is 08:44. |
- Copyright 2026 4Tuning