Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Galati / Braila (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila.html)
-   -   4G63 vs SR20DET (https://forum.4tuning.ro/42-galati-braila/87800-4g63-vs-sr20det.html)

MauS 19-08-08 09:21

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1703436)
Nu vreti sa va dati? :)
Serios, versusurile si pollurile astea imi dau impresia ca sunt facute pentru certuri.
Jucaria mea e mai tare ca a ta, dar nu ne intalnim sa ne jucam impreuna sa vedem ce si cum.

Hai MauS, ia Nissanu' la plimbare si gata.

Cu siguranta ne vom intalni la start intr-un timp relativ scurt. Pollul a fost facut pentru o discutie normala. Dupa cum vedeti, nu suntem in stare sa purtam o discutie in contradictoriu bazata pe argumente concludente ci doar o racaiala infantila, ochi scosi, "te fac, te dreg", ala e nashpa, ala e si mai nashpa.... Vor mai trece cativa ani pana cand vom ajunge la o mentalitate destul de matura incat sa nu mai consideram toate posturilde de pe aici un atac la persoana.:???:

MauS 19-08-08 09:22

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1703444)
1 intr-adevar Maus e un stres la casa omului.
Pentru motivele invocate de daniwmk votez si eu cu EVO si pentru alte cateva motive personale.
Puterea aia de 370 a fost masurata pana la urma?
sau e doar o fantasmagorie aberata din ecranul cronometrului de pe telefon si calculata pe hartie?

Tin sa mentionez: DACA reuseste sa plece de pe loc intreg.Si asta e valabil pentru ambele masini.Cu integrala la puterile alea nu prea poti sa te joci cu transmisie stock mai ales daca nimeresti un asfalt foarte aderent.

Pana una alta maus a fost provocat de un diesel amarat si s-a dat la fund (3 zile la rand ) asa ca mucles :D

Baaaaiiiii tiganule!:-) Din motive fiziologice, masina mea nu era in stare sa plece de pe loc:oops: Te prind eu la Buzau:twisted:

bluey 19-08-08 09:29

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by MauS (Post 1703451)
Baaaaiiiii tiganule!:-) Din motive fiziologice, masina mea nu era in stare sa plece de pe loc:oops: Te prind eu la Buzau:twisted:

Tu da-te cu omu cu racheta de buzunar si dupa aia vii la astia batrani.
u_tuning felicitari pentru alegere.

Mustang 19-08-08 10:20

Re: 4G63 vs SR20DET
 
MauS ... la Buzau ti-o iei ... Ti-o promit eu. :D

MauS 19-08-08 10:22

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1703555)
MauS ... la Buzau ti-o iei ... Ti-o promit eu. :D

Vii cu bajetzii sa mi-o dai?:)))))))))))))))) :punch:vezi ca nu o sa fiu singur:bat:



Vin cu mama:boxing:

Mustang 19-08-08 10:23

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Nu, nu ... Evo si-o ia!

U_TUNING 19-08-08 10:35

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 1703465)
Tu da-te cu omu cu racheta de buzunar si dupa aia vii la astia batrani.
u_tuning felicitari pentru alegere.

Multumesc de apreciere.....oricum nu stie lumea ce masina e asta.....sincer, dupa internet stie lumea multe masini dar in realitate nu....eu unu m-am chinuit 3 ani sa imi iau masina asta.

MauS 19-08-08 10:48

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by U_TUNING (Post 1703591)
Multumesc de apreciere.....oricum nu stie lumea ce masina e asta.....sincer, dupa internet stie lumea multe masini dar in realitate nu....eu unu m-am chinuit 3 ani sa imi iau masina asta.

Mai aveai si alte ganduri prin cap..... insa ai facut o alegere buna;)

Gremlin 19-08-08 15:45

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Sa speram ca vor merge destui din galati la buzau :D vom vedea cine si cum :)

VwCriss 19-08-08 22:47

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by MauS (Post 1703451)
Baaaaiiiii tiganule!:-) Din motive fiziologice, masina mea nu era in stare sa plece de pe loc:oops: Te prind eu la Buzau:twisted:

ohh asa de mult imi place limbajul de aici ca imi vine sa mor..
nu vreau sa votez, ca chiar nu am chef, dar ca chestie, .. ( old style), dar in fine, hai sa revenim, sincer nu stiu de ce Maus dar am o foarte mare repulsie fata de oamenii care nu mai pot de ei.
Dar asa cum am mai zis, nu vreau sa fiu offtopic, asa ca ma opresc aici.

PS ce bine ca nu se uita moderatorii la thread-ul asta, ca altfel l-ar inchide, la ce limbaj shi ganduri se strecoara pe aici...........

VwCriss 19-08-08 22:51

Re: 4G63 vs SR20DET
 
shi daca vreti sa reveniti la subiect, datile la oameni sansa sa cunoasca cu adevarat ce au cele 2 masini, ca de aici nu poti sa iti dai seama, ba ca sunt exagerari, ba ca..
asa pot face shi eu un pool, ca sa zicem, care credeti ca ar fi prima: un BMW seria 7 sau un polo clasic din '98?, fara alte detalii, fara nimic date sigure.
Pune mana si scrie ca doar e pool-ul tau shi u esti obligat sa dai detalii, pentru cei ce nu cunosc mashinile personal, caci din cate vezi doar "vecinii" tai au scris aici.

isacfani 20-08-08 10:12

Re: 4G63 vs SR20DET
 
nissan-ul va trece primul linia celor 402 m. conteaza destul de mult raportul greutate/ putere dezvoltata de o masina.
PS : mi-au placut mult vorbele lui pepy in care explica alegerea facuta in achizitionarea speedster-ului !

U_TUNING 20-08-08 11:00

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by isacfani (Post 1705526)
nissan-ul va trece primul linia celor 402 m. conteaza destul de mult raportul greutate/ putere dezvoltata de o masina.
PS : mi-au placut mult vorbele lui pepy in care explica alegerea facuta in achizitionarea speedster-ului !

Pepy a mai avut si intrebari de genul: ''Da masina cati cai are?.....raspuns: Aproximativ 330.''
''Replica: Nu ai cum frate sa ma bati ca eu am 5.2 .....deci nu ai cum sa ma bati(proud Lamborghini owner)''
:))))))))))))))

MauS 20-08-08 12:16

Re: 4G63 vs SR20DET
 
Quote:

Originally Posted by VwCriss (Post 1704935)
ohh asa de mult imi place limbajul de aici ca imi vine sa mor..
nu vreau sa votez, ca chiar nu am chef, dar ca chestie, .. ( old style), dar in fine, hai sa revenim, sincer nu stiu de ce Maus dar am o foarte mare repulsie fata de oamenii care nu mai pot de ei.
Dar asa cum am mai zis, nu vreau sa fiu offtopic, asa ca ma opresc aici.

PS ce bine ca nu se uita moderatorii la thread-ul asta, ca altfel l-ar inchide, la ce limbaj shi ganduri se strecoara pe aici...........

Tu ai avut o problema cu mine de mult inainte. Bluey here, e un prieten bun al meu. Cauta-mi posturile pe net si dupa aia poti trage concluziile fara a distorsiona realitatea. Sincer? Si eu am o repulsie fata de oamenii care arunca vorbe pe un forum fara sa stie despre cine e vorba. Incearca sa te limitezi in afirmatii acide si cred ca va fi mai bine. Te astept la Buzau la o discutie la o bere, ca aici nu are rost. Ne facem nervi degeaba.:???:

U_TUNING 20-08-08 12:30

Re: 4G63 vs SR20DET
 
hopa Sobolanul Mickey Mouse e lezat...............:D


All times are GMT +2. The time now is 23:50.

- Copyright 2026 4Tuning