Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/72813-masina-mea-opel-astra-2001-opc-line.html)

GTXR 12-06-08 22:42

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Nu mai tin minte unde am citit ,dar mam documentat bine pt ca vruiam sa ii fac la a mea dar dupa ce mi sa dus chiuloasa am lasato mai moale...valorile sunt luate dintr-o carte opel,poti sa ajungi la 240 nm dar nu mai mult altfel vei avea probleme cu cutia,si am mai citit ca poti lua 3 mm maxim din chiuloasa (stiu pe cineva de a luat 1 mm si parca e alta masina ,o varianta mai ieftina de chip tuning ). Spor in continuare si apropo frumoasa masina .

SV25MBN 12-06-08 22:51

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
E bine ca BMW`u ala e singura ta problema. Daca as fi avut mai multi bani si nu ar fi fost Caravan a mea, m-ar fi interesat componentele acelea OPC. Dar trebuie sa ma abtin.. :)

GTXR 12-06-08 23:23

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
nu inteleg ce vrei sa zici ,dar eu personal am avut destule probleme la motor cu ea dar sa ii mai faci chip tuning si altele scade foarte mult fiabilitatea si decat sa stau cu ea prin service ca e rau fara masina,vrei cp iti iei alta masina care are potential sau schimi motorul cu totu

SV25MBN 12-06-08 23:26

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
GTXR, postul de mai inainte ii era adresat lui cristi, nu tie, ai inteles tu gresit.

KTA87 01-07-08 22:27

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Quote:

Originally Posted by Airstrike (Post 1597789)
salut...is nou pe site....am o intrebare si va rog sa ma ajutati daca puteti...am opel astra 1.6 twinport...si vreau sa imbrac volanul in piele....problema e ca are airbag....care sunt riscurile daca se da jos airbagul...si se monteaza la loc...se poate intampla sa nu mai functioneze normal dupa????pot aparea probleme?daca da ce probleme?....a si pentru manopera si montaj 150 euro mult?

Incerca aici: [email protected] Nu te va costa 150Euro, probabil 150RON:)

cristivw 02-07-08 16:12

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Pret nou pt masina: 8.300 EUR. Mai discutam, etc etc. 0721 400 528, 0765 419 528.
Urgent! Saptamana viitoare imi vine masina noua!

KTA87 02-07-08 16:52

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Quote:

Originally Posted by cristivw (Post 1625349)
Pret nou pt masina: 8.300 EUR. Mai discutam, etc etc. 0721 400 528, 0765 419 528.
Urgent! Saptamana viitoare imi vine masina noua!

Ce masina ai comandat? Daca nu sunt indiscret! :mrgreen:

cristivw 03-07-08 13:07

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
BMW 320d... :D

KTA87 11-08-08 14:13

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Am vazut live Opel-ul in CT anul asta :) Nu stiam de unde sa o iau. :D

cristivw 14-08-08 13:58

Re: Masina mea : Opel Astra G 2001, OPC Line
 
Ce mica-i lumea :)
Oricum, este de vanzare. Pret: 7.650 €. Vizibila la rubrica Vanzari Auto.


All times are GMT +2. The time now is 19:19.

- Copyright 2026 4Tuning